ארבעה ימים של ספורט ימי באילת

האסוציאציה הראשונה שעולה לראש עם אילת היא ים. טורקיז, מהפנט, צלול. אחר כך באות מילים אטרקטיביות לא פחות כמו חופש, פינוקים, הרפתקאות.
אחרי חורף מבורך בגשמים, כשהתנתקנו מהחוף אבל לא הפסקנו לחלום עליו, באנו לאילת לים, התגעגענו לשחות, לצלול, לראות אלמוגים, להשתזף, ליהנות ממגע המים המלטף על העור וליהנות מההיצע המסחרר של אילת בכל מה שקשור לספורט ימי לכל המשפחה. לא חייבים להיות ספורטאים כדי ליהנות באילת מאטרקציות בים.
אם בחרתם מלון בו יש הכל כמו יו קורל ביץ' קלאב, תוכלו ליהנות מפעילות ימית מאתגרת לכל המשפחה במקום אחד, ולשדרג את ההנאה באטרקציות ימיות בסביבה.
בכל חופשה אפשר לדלג בקלילות בין פעילויות ימיות לכל הגילאים. צלילות, קייט סרפינג ועד שייט בסירת זכוכית, בננה קופצנית, סירת פדלים ועוד. אז זה מה שעשינו, לקחנו את הילדים ואת עצמנו לחופשה ימית בת ארבעה ימים באילת. הפעם החלטנו שמדי יום נעשה משהו שקשור לים.

היום הראשון – כל המשפחה על בננה אחת
את הילדים זה מיד הצחיק, בננה? לשוט על בננה? כן, כן, בננה, סירת גומי גדולה שדומה בצורתה לבננה, וקשורה לסירה ששטה מהר מאוד בים ומכאן האפקט הפנטסטי של שייט על בננה. חוגרים חגורות הצלה כתומות, מטפסים על הבננה, כשיש ידיות גומי ומחזיקים בהן חזק, אבל כל מי שעולה על הבננה יודע שזה רק עניין של זמן, בגלל המהירות והקפיצות במים, מישהו יחליק למטה וכולנו נתנגש זה בזה.

השייט על בננה מיועד לבני 8 ומעלה שחייבים לדעת לשחות, במידה והם יפלו למים, מה שקורה בקלות ולהנאת כל השטים. השייט עצמו אורך מספר דקות בלבד עד 10 דקות, אבל מרגיש ארוך להפליא בגלל כל הטלטולים, הסיבובים והקפיצות.
צווחות ההתלהבות שלנו ושל השטים שעלו אתנו על הבננה נשמעו למרחקים אבל הכל היה מהנאה גדולה, כשאומנם יוצאים רטובים מהשייט על בננה אבל זה שווה כל רגע (מומלץ להביא עמכם בגדים להחלפה). ניתן לשוט על בננה במגוון חופים באילת כמו חוף החשמל, המרינה הצפונית, כשיש מגוון חברות שמתמחות בספורט ימי שמציעות את השירות לנופשים.
הפעילות בתשלום.
קיסוסקי. 08-6372088. [email protected]

חשמל על הגל. 08-6338879. [email protected]

היום השני – שייט באוניית זכוכית
הפעם הילדים רצו להצטרף, לא יתכן שהם יהיו באילת, ישמעו את כל הסיפורים על אוצרות במעמקים, אלמוגים, דגים נדירים ולא יראו זאת במו עיניהם. אז עלינו על ספינת זכוכית, שמשלבת בין שייט נינוח במפרץ להצצה מסקרנת אל המצולות. לאונייה יש מבנה מיוחד, הסיפון למעלה מציע תצפית על הנופים המרשימים מסביב ואילו בטן האונייה עשוי מזכוכית כך שאפשר לראות מקרוב את קרקעית הים לכל אורך השייט, דגים, אלמוגים, הילדים כל הזמן הסתכלו על רצפת האוניה והמבוגרים נהנים משייט ממוזג עם מוסיקת רקע נעימה.
קפטן האוניה מספר ברמקול סיפורים משעשעים מתובלים בסיפורים היסטוריים והמסלול של השייט מסקרן לא פחות: אנחנו שטנו לגבול ישראל עם ירדן, שמענו הסברים מרתקים על עקבה ואחר כך שטנו לגבול מצרים, שמורת האלמוגים, תצפתנו על הדולפינים מרחוק. אין ספק שמדובר באחת האטרקציות הרגועות והמעניינות ביותר. היציאה ממרינה אילת. ההפלגה בת שעתיים.
ישראל ים. 08-6375528.
חנניה ביץ'. 08-6316348 פקס': [email protected]

היום השלישי –  מרחפים מעל הים
אומרים שדברים שרואים משם לא רואים מכאן, וזה בדיוק מה שגילינו כשעלינו על מצנחי הרחיפה / מצנחי הים המפורסמים של אילת, שמקשטים בצבעוניות שלהם את השמיים. הנוף המרהיב מלמעלה שווה הכל, גם את הפרפרים ודפיקות הלב המואצות בדרך. היופי שמצנחי הרחיפה הוא שלא צריך הכשרה או הכנה, בלי קורסים, פשוט אומץ אבל הפעילות כשלעצמה אינה מפחידה כלל. עולים על סירה כשמחוברים למצנח וככל שהסירה מתקדמת כך עולים למעלה כשמשך השהייה באוויר הוא 10 דקות בלבד. מי שפוחד להיות שם לבד, יוכל לעלות עם עוד מישהו ואפילו שלושה זה לצד זה כדי לחלוק חוויה מיוחדת בה מרגישים תלויים באוויר. הפעילות מתאימה לילדים החל מגיל 8 כל עוד הם יודעים לשחות, יש חגורות הצלה אבל כמובן שחייבים לדעת לשחות כתנאי לעלייה על הסירה עם מצנח.
חנניה ביץ'. . 08-6316348 פקס. 08-6378355 דוא"ל: [email protected]  

מצנחי הים האדום. 08-6378504.

היום הרביעי – שנורקלים בחוף האלמוגים
אם יש שמורת טבע שאסור לפספס באילת הרי שזו שמורת טבע חוף האלמוגים מהיפות בעולם, זו היא שמורה תת מימית בה תוכלו לראות בסביבתם הטבעית דגים טרופיים, שושנות ים, אלמוגים צבעוניים וצדפות ענק בממלכה מתחת למים. הצבעים, התנועה, זה עולם מופלא שמתגלה לכל המבקרים אנחנו אומנם הצטיידנו מראש בשנורקלים ומסכות, אבל אפשר להשכיר במקום ציוד מתאים, כי זה בהחלט ה-מקום להכניס ראש למים ולהתבונן בשקט בטבע. הים עמוק ומגיע ל-700 מטרים עומק. יש במקום גם מזנון לאוכל קל, חנות מזכרות וניתן לשכור כסאות נוח. זה לא חוף מוכרז, כך שהחוויה כאן היא מתחת למים ולא על החוף.

הכניסה בתשלום. טלפון: 08-6326422

כתבה: קורן דור

  

אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים אילת, ספורט ימי

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות