• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אתרי מורשת ואטרקציות בשארג’ה

דף הבית » אתרי מורשת ואטרקציות בשארג’ה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

יש כל כך הרבה דברים מהנים לעשות בשארג’ה , ולמידה על ההיסטוריה של העיר היא בהחלט אחד מהם! הנה כמה מהאתרים ההיסטוריים, אזורי המורשת והמוזיאונים המדהימים בשארג’ה ששווים ביקור!

מוזיאון שארג’ה אל היסן

אחד האטרקציות הפופולריות ביותר בשארג’ה הוא המצודה העתיקה או מוזיאון שארג’ה אל היסן.

אחת הדרכים האהובות עלינו לחזור אחורה בזמן באיחוד האמירויות היא ביקור במוזיאון אל היסן – המצודה העתיקה והיום, אחד המוזיאונים הטובים ביותר בשארג’ה. אחד המבנים המשמעותיים ביותר מבחינת מורשת העיר, המבצר הוקם בשנת 1823 ולפני גלגולו הנוכחי כמוזיאון, הוא היה מקום מושבה של ממשלת האמירות, בית כלא וכן בית המגורים של משפחתו השלטונית של שארג’ה, משפחת אל קאסימי.

כיום, הבניין כולל גלריות שונות המציגות את ההיסטוריה של שארג’ה באמצעות צילומים, חפצי אמנות וחשבונות עכשוויים שיעניקו למבקרים תובנה ייחודית באמירות. כמה משיאי המוזיאון כוללים את היכולת להבין כיצד היו נראים חייו של אסיר בו ואפילו את ההזדמנות ללמוד להכין מולסה בתמר. המבקרים יכולים גם לבדוק כמה מכלי הנשק שישמשו להגנת המבצר!

מוזיאון אל היסן פתוח בין השעות 8:00-20:00, שבת עד חמישי ומשעה 16:00-20:00 ביום שישי.
ילדים מתחת לגיל 12 חופשיים, בעוד המבוגרים משלמים 5 דירהם.

מוזיאון השארג’ה של הציוויליזציה האיסלאמית

מוזיאון שארג’ה לציוויליזציה איסלאמית הוא עוד אחת האטרקציות בשארג’ה שלא תוכלו לפספס!

ההיסטוריה של האסלאם היא בחלקה היסטוריה של אמונה, תרבות אזורית, מדע ואמנות – וזה אכן מסע מרתק בזמן! מוזיאון שארג’ה לציוויליזציה האסלאמית הוא הזדמנות נהדרת ללמוד על היסטוריה זו, על ידי מעורבות עם למעלה מ -5,000 חפצים מכל רחבי העולם האסלאמי. החפצים מקובצים על פי נושאים שונים ומתפרשים על פני שבעה חללי גלריה ותצוגה, כמו גלריית אבן אל-היתם למדע וטכנולוגיה (עם מודלים ותקשורת אחרת המציגים תגליות, המצאות ותיאוריות של חוקרים איסלאמיים), גלריה אבו בכר. של האמונה האסלאמית (שיש בה גם כתבי יד נדירים של הקוראן), ארבע גלריות המכסות אמנות אסלאמית מהמאה ה -7 לספירה ועד העשרים), אוסף מרשים של מטבעות אסלאמיות קדומות ואפילו חלל תצוגה זמני.

מוזיאון שארג’ה לציוויליזציה האסלאמית פתוח בין השעות 8: 00-20: 00, שבת עד חמישי ומשעה 16:00 עד 20:00 בערב ביום שישי.

ילדים מתחת לגיל 2 יכולים להיכנס למוזיאון בחינם, ילדים בגילאי 2 עד 12 יחויבו בסכום של 5 דולר ארה”ב, ואילו ילדים מעל גיל 13 יצטרכו לשלם 10 דירהם.

מוזיאון אל מהאטה

זה מיועד לכל חובבי התעופה! בעוד שנמל התעופה הבינלאומי בדובאי מקבל לעתים קרובות את יחסי הציבור הטובים ביותר, זהו למעשה מוזיאון אל מהאטה שהיה שדה התעופה הראשון של איחוד האמירויות הערביות. שדה התעופה נפתח בשנת 1932 ושימש לטיסות נוסעים שהיו בדרך להודו מבריטניה. הגלריה מציגה מידע מרתק על איך נראו החיים בשדה התעופה (ובעיר) בשנות השלושים של המאה העשרים, למדו על ההיסטוריה של התעופה, צפו מקרוב במטוסים ששוחזרו בקפידה ואפילו טעימה מהקולנוע הראשון של איחוד האמירויות – שנמצא ב גם את בניין שדה התעופה המקורי!

מוזיאון אל מהאטה פתוח בין השעות 8: 00-20: 00, שבת עד חמישי ומשעה 16:00 עד 20:00 בערב ביום שישי.

ילדים מתחת לגיל 2 יכולים להיכנס למוזיאון בחינם, ילדים בגילאי 2 עד 12 יחויבו בסכום של 5 דולר ארה”ב, ואילו ילדים מעל גיל 13 יצטרכו לשלם 10 דירהם.

אתר ארכיאולוגי מליחה

אחת הדרכים המדהימות ביותר לחוות את ההיסטוריה של שארג’ה היא על ידי היציאה למדבר לביקור באתרים הארכיאולוגיים של מליחה, הבנויים סביב קבר של תקופת אום אל נאר. בחפירות באתר התגלו גם כמה תגליות מעניינות אחרות, כמו פיה צפון מזרח – עדות לכך שבני אדם מודרניים היו באזור לפני 130,000 עד 120,000 שנה! היבט מעניין נוסף במליחה הוא העובדה שהיא מתגאה בחידושים ופרקטיקות של תיירות אקולוגית, כמו ריסוס בכבישים, בעוד שהמרכז וחללי התצוגה (מלאים בחפצים וחפצי אומנות) נבנו כולם תוך התחשבות בסביבה ובסביבה. הִתחַשְׁבוּת.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם