• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אתרי סקי מומלצים בספרד

דף הבית » אתרי סקי מומלצים בספרד

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

 ויקיפדיה – Sierra Nevada España (Spain) 10 CC BY-SA 3.0 Emijrp – Own work

אתר סקי סיירה נבדה (Sierra Nevada)

סיירה נבדה הוא אתר הנופש הכי גדול באתרי הסקי הדרומיים של אירופה. האתר עומד לבד על רכס עצום המתנשא לגובה של 3,478 מטר מעל הים התיכון, בסיס הנופש שלו הוא מעל קו העצים ומעניק נוף מדהים של האזור.  למרות מיקומה הדרומי, לאתר הנופש יש רקורד שלג טוב והוא לרוב מתגאה ב- 5 עד 6 מטרים של בסיס שלג – אחד העמוקים באירופה – מעונת אביב המוקדמת ויכול להישאר פתוח עד תחילת מאי.  אתר הנופש כולל גם מתקנים נרחבים לייצור שלג. עם זאת, זה לא עזר בשנת 1995 כאשר האתר היה אמור לארח את אליפות עולם בסקי האלפים. אלה בוטלו בשל כיסוי שלג לקוי. הוא אירח את האליפות בהצלחה בשנה שלאחר מכן.  למרות שלרוב מתקני הנופש נסגרים בעונות שמחוץ לעונת הסקי, סיירה נבדה הוא עדיין יעד פופולרית בכל ימות השנה בגלל מעמדו כנקודה הגבוהה ביותר של ספרד. לקראת ההתחלה והסיום של עונת הסקי, קרבתה היחסית של סיירה נבדה לאתרי נופש מפורסמים שבחופים האנדלוסיים, כמו מלגה, הופכת את החופשה המשלבת סקי וחוף למושלת. 

אתר הנופש הוקם בשנות ה-1960 המאוחרות, באותו הזמן שגל של אתרי נופש חדשים צצו בגובה רב בהרי הפירנאים והרי האלפים. כמו עם רבים מאלה, מתחם המגורים המקוריים של האתר הם בני 50 שנה וחלקם סובלים מפגעי הזמן. אולם הבדל עיקרי אחד המבדיל את האתר הזה מאתרי נופש אחרים שבהרי האלפים והרי הפירנאים הוא שסיירה נבדה משמר את המודל היפני ובצפון אמריקאי שבהם בעיקר יש מעליות-כיסא וגונדולות, ולא מעליות גרר אינסופיות. 

סיירה נבדה ממוקם בתוך המחוזות של גרנדה ואלמריה באזור הכי דרומי של ספרד, אנדלוסיה. האזור הוא גם מקומה של הנקודה הגבוהה ביותר של ספרד (מולהאצ’ן בגובה 3,478 מטרים), שלמרגלות גבעותיה נמצאות הערים גרנדה ואלמריה. מדרונות הסקי נמצאים בתוך הפארק הלאומי סיירה נבדה. 

105 ק”מ של מסלולים של סיירה נבדה הם לרוב לגולשים קלים ולגולשי ביניים, והם רחבים ומהירים, המספקים תנאים מצוינים למתחילים בטוחים או לאלה שרק רוצים להסתובב סביב ההר בלי אתגרים רבים מדי. גולשים מתחילים יכולים ליהנות מאזור היעודי למסעדות שבהרי בורגילס (Borreguiles), שבו מספר בתי ספר לסקי מתחרים כדי לספק את השירות הטוב ביותר.  למרות שהאתר אירח אירועי סקי אלפיניים ברמה עולמית, האפשרויות לגולשים מתקדמים הן מוגבלות למדי, עם מבחר קטן של מסלולים שחורים ואירועי פאודר חדשים ונדירים. עם זאת, רבים מהמסלולים תוכננו על ידי מעצבי אתר נופש בינלאומיים וכוללים מדרונות התנדנדות במהירות של עד 30 מעלות – חלק מונאצ’יל הוא המאתגר, והמסלול התלול למטה מוואלטה (Valeta) 2 לבורגילס נחשב לאחד מהמורדות התובעניים ביותר בספרד.  לגיוון נוסף, כמעט כל סוגים של מתקני ספורט שלג קיימים במדרונות של סיירה נבדה.  למשל, יש מסלול סלאלום מקביל שבו אתה יכול להתחרות נגד החבר; כמובן מסלולי סקי-חוצה שבו תוכל להתפנק בירידה מרגשת על מסלול תנודתי; ופארק שטח פרק סולאייה (Parque Sulaya) לגולשי סנובורד וגם לגולשים בסגנון חופשי עם מגוון גדול של מקפצות ומעקות. בנוסף לכך, ישנם 5 ק”מ של מסלולי קרוס-קאנטרי לחקור.  אפשר להיות ראשון במדרונות בבקרים של ימי שני, רביעי ושישי לפני שהמעליות נפתחות לציבור, על ידי לקיחת גונדולת אל-אנדלוס עם מדריך. יש עלות קטנה עבור שירות זה וזה חייב להיות מוזמן מראש (טל ‘: 902708090- שלוחה 2).

אתר סקי פורמיגל (Formigal)

פורמיגל הוא אחד משלושת אזורי הסקי הגדולים ביותר בספרד עם מדרונות המשתרעים על פני ארבעה עמקים – למעשה, הוא טוען להיות אזור הסקי גדולה ביותר במדינה, למרות שמתחריו לא יסכימו לקביעה זו. החריג הוא שהאתר הנופש עצמו לא נמצא במיקום מרכזי, אלא בתוך החלק המערבי ביותר של העמקים. משמעות הדבר היא שגולשים מתרחקים בהדרגה מאתר הנופש 6 ק”מ מזרחה לכיוון הגבול הצרפתי כשהם נוסעים דרך אזור הסקי. בגדול, המדרונות כאן פונים לצפונה, מה שהופך את אתר הנופש לסוג של שקיק שלג. כמו אזורי סקי ספרדיים מובילים אחרים, באקויירה-ברט (Baqueira-Beret) וסיירה נבדה (Sierra Navada),פורמיגל ארמון (AramónFormigal) – אם לציין את השם הרשמי שלו – החל בשנות ה- 1960; אף כי היו כאן גולשים כעשור קודם לכן. למרות היותו בעיקר מטרה בנויה, פורמיגל הוא יחסית אתר נופש אטרקטיבי, עם בניינים עטויים באבן מקומית היוצרת אווירה מסורתית במרכז. הצעות הסקי של אתר הנופש עברו מודרניזציה בשנים האחרונות, במיוחד עם התוספת של רכבל שמונת המושבים הראשון של ספרד שהחליף את גונדולה הישנה הידועה על ידי המקומיים בשם החיבה ‘הביצה ‘.

ישנם גם תכניות ארוכות טווח להשלים מעלית מקשרת עם אתרי הסקי שכנים עיקריים הכי קרובים מספר קילומטרים משם: אסטון (Astun) וקנדנשו ((Candanchú.

פורמיגל ממוקם בעמק טנה העליון של הרי ארגון הפירנאים של צפון ספרד. אזור הסקי קרוב לגבול הצרפתי, בסמוך לעיירה סאלנט דה גאלגו (Sallent de Gallego) שבמחוז הואסקה.

פורמיגל הוא אזור הסקי הגדול ביותר בספרד והוא בהחלט מציע שילוב מצוין של שטח עם 100 מסלולים לידו, כולל תמהיל מצוין של שטח לגולשים מתחילים, בינוניים ומומחים. אתר הנופש הוא מקום מצוין עבור גולשים מוכשרים משום שהוא מציע כמעט 40 מסלולים שחורים – מספר שלא תואם אפילו את חלק מאלה שבאתרי הנופש הגדולים ביותר בהרי האלפים. כמעט לכל אורחים, היום מתחיל עם אוטובוס הסעות למדרונות. תחנת האוטובוס הקרובה ביותר היא בערך 500 מטר גובה מהקצה של אתר הנופש, אבל ישנן נקודות כניסה מרובות לאורך כביש הגבול עם צרפת. ולכן אתה נוהג או נוסע באוטובוס ומתחיל בכל אחד מחצי תריסר הנקודות השונות. המסלולים מפוזרים היטב לאורך לארבעת העמקים, כך שגולשים מתחילים ומומחים מנוסים יכולים לגלוש לאורך 6 קילומטר רוחב של אזור הסקי מעמק לעמק וכן לדבוק בשטח שמתאים לסטנדרטים שלהם. שוב, פורמיגל היא שונה ממרבית אזורי סקי האחרים, שבהם רבים המקרים שכל המסלולים לגולשים מתחילים נמצאים בחלק אחד וכל השטחים לגולשים מומחים הם באזור אחר. אורך המסלול הממוצע הוא מועט 1.3ק”מ, שבו המסלול הארוך ביותר הוא רק באורך 3.4 ק”מ; כך שיש מקרים רבים של ירידות ממסלולים רבים. למרבה המזל, אפשר להיעזר ברכבלים מהירים וחדשים. הבסיס הקרוב ביותר לכפר פורמיגל הוא זונה סקסטאס (Zona Sextas) שבו מצויים שני פארקי השטח של אתר הנופש. זהו גם המקום שממנו אפשר לצאת לסקי לילה ויש לו גישה ישירה לאזור הגלישה החופשית וכן השיגור לפעולת הלי-סקי של האתר. אפשרות כיפית נוספת היא שביל חוצה-גבול למתחילים במדרון פארקו (Furco). לאזור זה יש 600 מטרים של גדות ומקפצות קטנות. 

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם