• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אתרי סקי מומלצים, בשוויץ

דף הבית » אתרי סקי מומלצים, בשוויץ

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 13 דקות

אתר הסקי סנט מוריץ

 סנט מוריץ הוא אתר הסקי המקורי וכבר זמן רב המפורסם ביותר. התארחו בו מלכים, נשיאים, כוכבי קולנוע לבושי פרווה ומטוסים פרטיים, אתר נופש מפואר אירח את המשחקים האולימפיים, אליפויות העולם בסקי אלפיני ומירוצי סוסים ברמה עולמית על האגם הקפוא במקום. אתר הנופש כולל תענוגות המכילים פינוקים רבים ככל הניתן להעלות על הדעת במלונות 5 הכוכבים והמועדונים הפרטיים באזור.

אבל, כמו בעיר התאומה שלה אספן בארה”ב, זו טעות לחשוב שאתר הסקי סנט מוריץ הוא אך ורק עבור העשירים והמפורסמים. כן, הם שומרים כמה מקומות רק לעצמם (ולא מעט מתמחרים את בני התמותה), אך ניתן להגיע לסנט מוריץ עם תקציב. אזור הסקי הענק של אנגדין הוא לא הכרטיס הזול ביותר באירופה, אך הוא לא הכי יקר. האוכל והלינה סבירים עבור מי שמחפש ביסודיות.

http://youtu.be/wE2iHuMQ20w

מיקום:

סנט מוריץ ממוקמת בעמק אנגדין בשווייץ הדרום מזרחית, קרוב לגבולות של איטליה לדרום ואוסטריה למזרח.

אתר אינטרנט: www.engadin.stmoritz.ch.   www.stmoritz.ch

 סנט מוריץ היא חלק מאזור הסקי של אנגדין, הכולל אזורי סקי מרובים מעל עמק אנגדין, תחום כולל המכסה 350 ק”מ של מסלולים. 

אזור הסקי העיקרי ישירות מעל אתר הנופש הוא קורביגליה, אליו ניתן להגיע על ידי רכבל מקצועי, עם פנלים סולאריים שמסייעים בייצור חשמל. ישנם מסלולים לכל רמות היכולת והרכבל ממשיך לפיז נאיר, ממנו אפשר לראות את תחילו התלולה של מסלול הגברים בגביע העולם.

אזור הסקי השני הקרוב ביותר הוא קורבטסק, נסיעה קצרה באוטובוס משם מעל Silvaplana-Surlej. מדרונות אלה מציעים  את אפשרויות הסקי הגבוהות ביותר באזור ושטח מאתגר יותר עבור גולשים טובים יותר.

אזור סקי שלישי, דיאבולזה, נמצא במרחק 30 דקות נסיעה באוטובוס לכיוון ההפוך, בו נמצאים כמה מהמסלולים הקשים ביותר באזור, כולל ירידה של 10 ק”מ מעל קרחון בחזרה אל מורטרטק בעמק שמתחת.

הגובה של אזור הסקי ותותחי השלג הנרחבים מעידים שהאזור מושלג לאורך כל העונה. בעבר היה זה אזור סקי קיץ קטן על קרחון, אך שינוי האקלים ומחסור בעניין שינו זאת ב-1999. העונה כאן, בדרך כלל, מתקיימת מאמצע אוקטובר עד סוף מאי.

אתר הסקי סאס-פי

סאס פי הוא אחד מאתרי הנופש היפים ביותר בעולם הסקי, השוכן במיקום מרהיב מוקף בהרים הגבוהים ביותר בהרי האלפים השוויצריים. האזור נעשה עוד יותר קסום עם הקרחונים המתנשאים מעליו, המכוסים בשלג כל ימות השנה, מה שהופך אותו יעד פופולרי לסקי בחודשי הקיץ.

 גובה הכפר והגבהים המסחררים הנגישים על ידי מעליות סקי מעניקים לאתר לא רק מסלולי החלקה אנכיים ברמה עולמית, אלא גם מדרונות מושלגים מדהימים מההתחלה ועד לסוף העונה. בנוסף ליופי הטבעי שלו, הוא גם שקט יחסית בזכות העובדה שאין שם מכוניות.

 למרות שסאס-פי שמרה על הקסם המסורתי שלה בהצלחה, היא גם בחוד החנית, במיוחד כאשר מדובר בתשתית ההר שלה. על Mittelallalin, אתר הנופש מחזיק בשלושת שיאי עולם: רכבת הרכבל הגבוהה ביותר העולה מ3000 מטר ל3500 מטר, שם תמצא את המסעדה המסתובבת הגבוהה ביותר בעולם, כמו גם את מערת הקרח הגדולה בעולם.

https://youtube.com/watch?v=OMk_RCzmSrM%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

סאס-פי הוא הכפר הגדול ביותר והגבוה ביותר בעמק סאס, שהוא חלק מהרי האלפים. אתר הנופש נמצא במגזר הדובר גרמנית בקנטון השוויצרי של וולאיס בשוויץ המרכזית-הדרומית.

אתר אינטרנט: www.saas-fee.ch

 עונת הסקי בסאס-פי נמשכת כמעט לאורך כל שנה. העונה העיקרית מתחילה בחודש אוקטובר עד סוף חודש אפריל. לאחר סגירה של מספר שבועות, האתר נפתח מחדש מיולי עד ספטמבר לסקי קרחונים.

אזור הסקי הנרחב של סאס-פי מחולק לשלושה מגזרים: Morenia, Plattjen וLängfluh, אשר יחד מציעים 100 ק”מ של מסלולים. מתוכם כרבע הם קלים, מחציתם מתונים והרבע הנותר מסווג כקשה, במונחים של האתגר אותו הם מספקים.

מתחילים ימצאו מדרונות קטנים ליד הכפר, שהודות לגובה ולמכונות השלג, פתוחים בדרך כלל לכל אורך העונה. מחליקים בינוניים יוכלו להנות מהאזור המלא, ואילו למומחים ישנם שפע של אתגרים, כולל מסלולים רבים הנגישים עם מדריך, כמו גם מדרונות חופשיים רשמיים בעלי מסלולי אבקה שלאחר שלג מתפתחים למוגולים לא מטופחים.

 סקי בסגנון חופשי היה פופולרי באזור זה במשך עשרות שנים, וקל לראות מדוע עם halfpipe איכותי בקיץ ופארקים שניתן לחקור במשך כל ימות השנה, לצד מדרונות שיתאימו לכל היכולות.

חבילת הסקי בסאס פי כוללת את כל העמק עם המדרונות ב-Saas-Grund, Saas-Almagell וSaas-Balen – למרות שרוב האורחים מעדיפים לבלות את כל זמנם אך ורק על המדרונות של Saas-Fee. ישנם גם הסכם הדדי משולב עם זרמט הסמוך, מי שנמצא בסאס פי לשהייה ארוכה יותר ירצה לשקול אפשרות זו.

אתר הסקי בדאבוס

דאבוס הוא אחד מאתרי הנופש הוותיק ביותר בעולם והסקי בו כיום מדורג בין המיטב של אירופה. שלא כמו אתרי סקי רבים, בדאבוס יש חיים מעבר לספורט החורף.

אלה המגיעים בסוף חודש ינואר עלולים למצוא בעיר את מנהיגי העולם ופמליותיהם הנוכחים בפגישה השנתית של הפורום הכלכלי העולמי. מבקרים רבים נמשכים למתקני הבריאות והספא הנרחבים בעיר, עם מרפאות פרטיות רבות זמינות.

היה זה כשמורת בריאות שדאבוס השיגה בולטות בינלאומית ראשונה, ומשכה עד 2,000 דורשי תרופות ללילה במאה ה -19. עם זאת, הסקי הפך בהדרגה לאטקרציה העיקרית, בעזרת הסופר סר ארתור קונן דויל בשנת 1894 והרפתקאות הסקי שלו באזור. 

דאבוס, שהינה העיירה הגבוהה ביותר באירופה, עשויה להיות חסרת קסם, שלא כמו שכנתה קלוסטרס, אך אזור הסקי שלה מציע אפשרויות לכל הרמות, בעוד גולשים מחשיבים את האתר – בפרט באזור Jakobshorn – כבין הטובים ביותר בהרי האלפים. 

https://youtube.com/watch?v=oMd-yHr1fn0%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

דאבוס חבויה בבגראובינדן, שהוא הכי פחות נגיש מבין הקנטונים בשווייץ. זהו אזור בו פסגות האלפים והעמקים משתלטים. מעבר וולפגנג ועמק פראטיגאו מחברים את דאבוס ללנדקוארט, הצומת המרכזית מצפון (לציריך) ובמערב. 

אתר: www.davos.ch

אזור דאבוס-קלוסטרס מציע מסלולים מגוונים לכל רמות היכולת. רוב המסלולים התובעניים יותר נמצאים בגבהים נמוכים יותר, בתוך העצים, באזור בו צדדי העמק הם החדים ביותר. בסך הכל, יש חמישה אזורי סקי ברורים, כאשר כל אחד מהם נגיש על ידי מערכת מעליות נרחבת.

הגדול והעמוס ביותר הוא Parsenn, אשר פסגתו מגיעה ל 2844 מטר. מכאן ישנה ירידה של 12 ק”מ, 2034 מטר עד לקובילס, אך מסלול זה ניתן לניווט רק כאשר כיסוי השלג מספיק. Jakobshorn, מעבר לעמק, הוא מקום מועדף על ידי גולשי סנובורד ויש בו פארקים נפלאים. 

שני אזורי הסקי Parsenn וJakobshorn מתאימים למתחילים, עם מדרונות עדינים ומסלולים בינוניים עד קלים; המתקדמים יותר יכולים להפיק את המרב מהאזורים של Rinerhorn ו-Pischa, עם קומץ מסלולים טבעיים. 

ניתן לעשות סקי עד Arosa, אך זה תהליך משמעותי, כרוך בשלוש שעות של הליכה וחזרה של שלוש שעות ברכבת.

עונת הסקי בדאבוס הינה מאמצע נובמבר עד סוף אפריל.

אתר הסקי גרינדלוולד

גרינדלוולד הוא אחד מאתרי הנופש הקלאסיים בעולם, עם היסטוריית סקי שהחלה בשלהי שנת 1880, כאשר תייר אנגלי עלה על מגלשי הסקי החדישים שלו ובגבורה צעד בצעדים כבדים החוצה במורד המדרגות, דרך הבר, והחוצה אל השלג.

בין אם זה היה הדבר המוזר ביותר שקרה בכפר, שכבר היה בן 700 שנים בעת האירוע, לא ידוע. עם זאת, האירוע החל מגמה שהובילה לפיתוחו של אחד מאזורי הסקי המובילים בשווייץ, יונגפראו – אשר גרינדלוולד חולקת עם שכנתה, וונגן. 

כרטיס הכניסה ליונגפראו כולל גם את מדרונותיו של גרינדלוולד וכן את המסלולים הרחוקים יותר של מוורן הנמצא מעבר לעמק, בו נמצאת המסעדה המסתובבת אשר השתתפה בסרט של ג’יימס בונד, “בשירות החשאי של הוד מלכותה”. 

מתקני הנופש של גרינדלוולד הם הטובים ביותר לסקי, ועם זאת עבור רבים האטרקציה הטובה ביותר הוא הנוף המדהים המקיף אותו, ובכללם אייגר המפואר. זהו אחד המקרים המעטים בו המילה “מדהים” באמת מתאימה, ואכן רבים רואים באזור יונגפראו כבעל הנוף המדהים ביותר ביופיו בסקי – וזה עם הרבה תחרות קשה. 

https://youtube.com/watch?v=RkFBObaCV3s%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

דרומית מאגם ברינץ ומזרחית ל-וונגן באזור יונגפראו, גרינדלוולד נמצא בתחום המנהלי של הקנטון השוויצרי של ברן.

אתר אינטרנט: grindelwald.ch    www.jungfrau.ch

גולשים שאינם מעוניינים לצאת לאתר נופש סמוך יכולים לבחור בין אזור הסקי של גרינדלוולד ובין האיזורים הגדולים יותר של קליין שיידג ומנליכן, אשר משותפים עם וונגן השכנה בהם נמצאת גבעתLauberhorn הידועה לשמצה.  

קצת יותר ממחצית המסלולים כאן מדורגים בדרגת קושי בינונית, אך עבור מתחילים ישנם מדרונות מצוינים באזור Bodmi אליהם ניתן להגיע באמצעות אוטובוס חינמי ממרכז אתר הנופש. ישנה מעלית מסוע קלה לנסיעה על מנת להפוך את העליות הראשונות לפשוטות ככל האפשר. 

מעבר ל-Lauberhorn ישנם מספר מסלולים למקצוענים, כולל מסלול הנקרא “הו, אלוהים” שהוא הקשה ביותר באתר הנופש. ניתן לגלוש על שלג טרי בקרחוני אייגר, ומדריכי ההרים יכולים לקחת גולשים מוכשרים אל המקומות הטובים והבטוחים ביותר. 

גולשי סנובורד מתחילים ובינוניים יכולים להפיק את המירב מפארק הסקי White Elements, אך עבור מקצוענים האפשרויות מוגבלות יותר, לכ ייתכן שמומחים יעדיפו להגיע למוורן הסמוכה.

יש גם יותר מ-15 קילומטרים של מסלולי קרוס קאנטרי, ולמרות שהם יחסית קטנים לעומת אתרי נופש רבים אחרים בהרי האלפים, הם חופפים עם מוורן וונגן.

עונת הסקי בגרינדלוולד, בדרך כלל, היא מאמצע דצמבר ועד אמצע אפריל.

אתר הסקי קלוסטרס

קלוסטרס הוא אתר נופש קטן ויוקרתי המציג מראה כפרי אלפיני קלאסי. הוא יחסית מינורי וצנוע בהשוואה לאתרי נופש רבים אחרים באזור, בכך הפך לאתר הנופש האהוב על הנסיך צ’רלס מבריטניה; אך השקט הזה יכול להיות מופרע עקב נסיעותיו המביאות גלי פרסום וכמויות אדירות של פפארצי.

 בשילוב עם דאבוס הסמוך, אתר הנופש מציע מגוון רחב של סקי מעולה; אך מי שרוצה ללכת לברים לאחר הגלישה, כדאי לו ללכת לאתר השכן. עם זאת, קלוסטרס בהחלט מתאים עבור אלה המחפשים נוף, מזור, נוחות וקסם של עולם הישן. 

מרכז קלוסטרס – הידוע כ-Klosters Platz – מספק מקום טוב כדי לחקור, בעזרת הרכבל אלGotschna את אזור הסקי Parsenn. בהמשך העמק נמצא Klosters Dorf, המהווה את נקודת הכניסה באמצעות גונדולה למסלולים השונים ב-Madrisa.

https://youtube.com/watch?v=4UpI1peiBcc%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

קלוסטרס ממוקמת לכיוון הקצה הדרומי של עמק Prättigau, בתוך הקנטון השוויצרי המרוחק של גראובינדן. 8 קילומטרים מדאבוס. 

אתר אינטרנט: www.klosters.ch

קלוסטרס קשורה לשכנתה דאבוס תחת אותו כרטיס סקי; ובנוסף, אזור הסקי הגדול פרסן הינו נגיש בקלות משני אתרי הנופש – אם כי ישנה סבירות של תורים מהצד של קלוסטרס באמצעות הרכבל Gotschna. המסלולים מפרסן היורדים אל קלוסטרס נוטים להיות תלולים ודי תובעניים, עם הרבה התרגשות.

אזור הסקי היחיד הנגיש מקלוסטרס הוא מדריסה, שבו מעליות ללכת עד לגובה של 2602 מטר. עבור גולשים בינוניים ומתחילים יש הרבה אפשרויות טובות על מדרונות חלקים ושטופי שמש אלה, כמו כן כיסוי השלג הינו אמין.

אפשרויות גלישה על שלג טרי כוללות ירידות ארוכות אל ג’נז ופידריס, אם כי חלקים מסוימים ידרשו טיפוס. מכאן, גולשים יכולים לחזור לקלוסטרס בעזרת שירות הרכבת הרגיל. גולשי סנובורד ופריסטייל מומחים זוכים לשירות טוב עם פארקים ב-Jakobshorn, בעוד שאזור למתחילים נמצא במדריסה.

כ-35 ק”מ של מסלולי קרוס קאנטרי הנפרשים לאורך שני קצוות העמק מקלוסטרס, המתאימים לכל רמות היכולת. אך סקי קרוס קאנטרי לא עוצר כאן. נסיעה קצרה אל דאבוס תפתח מבחר עצום של יותר מ120 ק”מ של מסלולים מושלגים.

עונת הסקי בקלוסטרס פועלת החל מסוף נובמבר ועד אפריל.

אתר הסקי מירינגן-הסליברג

אזור של יופי טבעי יוצא דופן, אתר הסקי מירינגן-הסליברג הוא אחד מאתרי הנופש המובילים בשווייץ. בעוד מספר אנשים מקשרים את מירינגן כמקום בו שרלוק הולמס נפל אל מותו כביכול במאבק עם פרופסור מוריארטי, אחרים גם מבינים שזהו ביתו של המרנג. קינוח הביצים המבוסס חלבון נוצר כאן לראשונה בתחילת המאה ה -17 על ידי שף קונדיטוריה בשם כספריני, ונקרא במקור ‘מירינג’ על שם העיר.

החיבור עם שרלוק הולמס מורגש בשפע בכל רחבי אתר הסקי. מפלי רייכנבך, בהם ההתגוששות התפתחה, מספקים טיול מרהיב בחודשי הקיץ (הרכבל למפל סגור במהלך החורף), ואילו מוזיאון השוכן בכנסייה האנגלית המקסימה מוקדש לבלש. היוצר של הולמס, סר ארתור קונן דויל, התגורר רק מטרים ספורים מהמקום, ב-Parkhotel du Sauvage – מקום ההתרחשות לספרו “מלון הוף”.

אתר הסקי מירינגן-הסליברג מושך בעיקר מקומיים שוויצריים ומבקרים גרמנים, אך יש קומץ כללי של לאומים אחרים, שאינם גורעים מהתחושה השוויצרית האותנטית של העיירה ההררית. אחד מקהלי היעד העיקריים שלה, לעומת זאת, הוא משפחות; ובית הספר לספורט שלג כאן מדורג גבוה מאוד. השטח מתאים בעיקר למתחילים וגולשי סקי וסנובורד בינוניים; למרות שמתקדמים יותר יכולים לעשות שימוש מסלול השחור המאתגר ובאזורי שלג טרי.

http://youtu.be/UicFlfPFYso

מיקום:

אתר הסקי ממוקם בתוך אזור הסקי הסליטל של האלפים בקנטון השוויצרי של ברן. הוא שוכן ליד אגם בריאנז, בין הערים אינטרלקן לכיוון מערב ולוצרן מצפון מזרח.

אתר אינטרנט: www.haslital.ch

עונת הסקי במירינגן-הסליברג היא מאמצע דצמבר עד תחילת אפריל. כמו ברוב אתרי הנופש השוויצריים, השלג אינו תמיד אמין; אך עם מדרונות בגובה של מעל 2000 מטר ותותחי שלג במספר מסלולים, האתר מציע תנאי גלישה טובים יחסית לאורך כל העונה.

אין מסלולים ירוקים מסומנים, אך יש אפשרויות למתחילים שיכולים להתקדם בעקביות במדרונות המגוונים של ביה”ס השוויצרי לספורט שלג סקיאסלילנד הנמצא בבידמי, אל מדרונות כחולים רחבים ועדינים, חלק מ60 ק”מ של מסלולים מטופחים. בנוסף להדרכת סקי וסנובורד, בית הספר לסקי מספק הדרכה בקרוס קאנטרי, הלי-סקי, סקי טלמרק, אימוני סלאלום וסקי עמוק בשלג.

גולשים בינוניים זוכים גם כן לשירות טוב כאשר כמעט שני שלישים מהמסלולים מסווגים כאדומים. מדרונות אלה מחברים את תחומי Mägisalp, Käserstatt, Bidmi ו-Lischen; בכך מציעים סקי ושטח מגוונים.

האיזורים למומחים מצומצמים יותר, רק המסלול ‘Nordpol’ הינו שחור והוא משתרע ממגדל Alpen בגובה 2250 מטר אל Mägisalp בגובה 1710 מטר, ומסלול Ringturen,ששודרג מאדום לעונת 2013/14. ניתן לשכור מדריכים מביה”ס השוויצרי לספורט שלג על מנת לחקור אזורי שלג לא מעובדים.

עבור גולשי סנובורד מתחילים ישנו פארק ב-Mägisalp, ואילו המדרונות הכחולים, אדומים ושחורים מתאימים לגולשים המומחים יותר. יש גם Skicross-Piste באיזור Mägisalp, שהוא כיף גדול עבור גולשים.

גולשי קרוס קאנטרי יכולים להפיק את המירב מ-38 ק”מ של מסלולים, כולל 15 ק”מ ממעגל גדמן לאורך נהר גדמרווסר הנופי.

מירינגן-הסליברג הוא ביתם של מספר שירותי השכרת ציוד סקי, כולל Glatthard Sport AG (טל: 033 972 5272) ו- Pollux Sport AG (טל: 033 971 4318) בעיר עצמה ו- Fahner Sport GmBH בבידמי (טל: 033 971 1229).

אתר הסקי ורבייר

אתר הנופש השוויצרי של Verbier, עם שטח ברמה עולמית ו-apres-ski אגדי, נותר בין יעדי הסקי המובילים באלפים.

בהשוואה לאתרי נופש שוויצרים אחרים, Verbier חדש יחסית בסצנת הסקי, למרות שהיו מבקרים בחורף כבר משנות ה-30., הסקי המריא ברצינות רק בשנות ה-70, כאשר האתר התחבר עם כפרים מקומיים אחרים כמו La Tzoumaz, Bruson, Nendaz , Siviez, Thyon וVeysonnaz- על מנת ליצור את האזור הגדול ביותר לסקי: Les 4 Vallées (ארבעת העמקים). 

למרות שהתחיל את חייו כאתר סקי באיחור, כיום ורבייר הוא בין האתרים המפורסמים ביותר באירופה; הוא ידוע בעיקר בזכות מספר המסלולים הקשים ביותר בעולם וסקי off-piste המרגש ביותר. ולמרות שאתר הנופש הינו גדול למדי ונבנה בעידן שלאחר המלחמה, הארכיטקטורה בסגנון הכפרי מספקת קסם של כפר הררי גדול ומסורתי. 

https://youtube.com/watch?v=t-aOvEweUEw%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

Verbier ממוקם בצד המזרחי של Val de Bagnes, בתוך קנטון ואלאיס. חלק זה בשוויץ  הדובר צרפתית נמצא בדרום מערב המדינה, סמוך לגבול עם צרפת ואיטליה.

אתר אינטרנט: www.verbier.ch    www.verbierbooking.ch 

Verbier הוא השער הראשי לאזור הסקי Les 4 Vallées שכולל רשת מתוחכמת של רכבלים וגונדולות המספקים גישה קלה ל410 ק”מ של מסלולים מסומנים, כמו גם כמה ממסלולי off-piste הטובים ביותר באירופה. התורים למעליות בדרך כלל מינימאליים, למרות שיכולים להיות צווארי בקבוק באזורים עמוסים. 

הגובה של אתר הנופש ותותחי השלג הנרחבים מאפשרים כיסוי שלג לאורך כל העונה, במיוחד על קרחון Mont-Fort. עונת הסקי ב-Verbier – וב- Les 4 Vallées בכלל – הינה מאמצע נובמבר עד סוף אפריל. 

למתחילים ובינוניים יש בתי ספר שונים, ביניהם בית הספר לסקי השוויצרי (טל: 027 775 3363; www.verbierbooking.ch) המציע קורסי מבוא בסקי וסנובורדינג. ישנם מדרונות למתחילים ומספר מסלולים קלים ב-Savoleyres, La Chaux ו-Lac des Vaux אותם ניתן לחקור ברגע שלמדת את היסודות. 

גולשים מנוסים ייהנו מהירידות החדות ביותר באירופה, כולל Mont-Fort הידוע לשמצה ומסלול של גביע העולם ב- Nendaz השכנה.

חלק מבתי הספר לסקי מציעים קליניקות freeride מתקדמות והלי-סקי. יש גם פארק שטח מעולה עבור הגולשים.

אתר הסקי וילרס

אתר הסקי Villars, ממוקם על מרפסת טבעית עם חשיפה דרומית, מציע סקי ציורי, מתקני משפחה ומספר רב של אפשרויות למי שאינו גולש.

ישנם תושבים באזור Villars מאז האיכרים הראשונים אשר החלו עסקי חקלאות כאן במאה ה-12. אך רק כאשר קו הרכבת הראשון הותקן בשנת 1913 האזור התחל לעסוק בסקי, עם אחת ממעליות הסקי הראשונות אי פעם שנבנו כאן בשנת 1936.

אתר נופש פופולרי עבור המקומיים השוויצריים, Villars גדל כדי להכיל את המבקרים הבינלאומיים הנמשכים לכאן על ידי תערובת הכפר ההררי השוויצרי המסורתי ומתקני הסקי המודרניים.

אזור הסקי מעניק שירות טוב עם תחבורה אל כפר המסורתי Gryon הנמצא מעבר לעמק, והזדמנויות סקי וסנובורד מאתגרות יותר ב- Les Diablerets השכנה. עד לאחרונה, הגובה הנמוך למדי של המדרונות והשמש החמה גרמו לעיתים לבעיות כיסוי שלג, אך השיפורים בתותחי שלג ב-2010 שיפרו את הנושא.

https://youtube.com/watch?v=RyHxtz-cg_c%3Ffeature%3Doembed

מיקום:

Villars ממוקם באזור האלפי Vaudoises בשווייץ, ומעניק נוף המשתרע מ-Mont Blanc מעבר לקרחון Diablerets כל הדרך למטה עד לקצה המזרחי של אגם ז’נבה. העיר הקרובה ביותר היא יישוב קטן המייצר יין הנקרא Aigle, אך אתר הנופש נגיש בקלות מהערים לוזאן וז’נבה.

אתר אינטרנט: www.villars.ch

–Villars משווק עצמו כאתר נופש משפחתי, המציע הסדר נדיב במיוחד לילדים אשר אינם צריכים לשלם עבור מעליות עד גיל תשע. אתר הנופש מתאים ביותר למתחילים ולגולשים בינוניים, מאחר שרוב המדרונות הינם רחבים ועדינים.

בנוסף לכך Villars  מציע גם אזורים מאתגרים לגולשים מנוסים, שאחד מהם (Chaux Ronde) מסווג כשחור ארוך – אם כי הוא קל יחסית. 

אלה המעוניינים לחקור את האזור יכולים לנצל את קרבתו לLes Diablerets, Gryon ולקרחון Diablerets – אשר מחוברים בעיקר על ידי רכבל מודרני. כרטיס הסקי Superpass מאפשר לגולשים לכלול את אזור הסקי Gstaad, הכולל 420 ק”מ של מסלולים נוספים. 

אזור הסקי Villars-Gryon-Diablerets פתוח בדר”כ מאמצע דצמבר עד סוף אפריל. אזור הקרחון פתוח מתחילת דצמבר עד מאי, וקרוס קאנטרי זמין כאן כמעט כל השנה. 

Off-piste מוגבל ב-Villars עצמו והשלג יכול להיות בלתי סדיר בעונה מוקדמת ומאוחרת, אך תנאים טובים נמצאים בדר”כ באזורים גבוהים יותר. ישנם ארבעה פארקי שטח ברחבי האזור, כמו גם קפיצות קטנות שונות ומסלולי סנובורדינג. 

יש מבחר רחב של בתי ספר מכובדים לסקי, אשר ניתן להבחין בהם על ידי צבע המדים. זה כולל את École de Ski Villars (טל: 024 495 4545; www.villarsski.ch) ואת École Suisse de Ski et de Snowboard (טל: 024 495 2,210; www.ecole-סוויס-de-סקי villars.ch).

יש מבצע על השכרת ציוד סקי באתר ומגוון של חנויות חלופיות בכפר. מתקנים לגולשים נכים זמינים גם כן.

אתר הסקי צרמט

צרמט הוא ללא עוררין אחד מעשרת אתרי הנופש לסקי המובילים בעולם – הן מבחינת גובה וחשיבות – עם יותר משני מיליון מבקרים בכל שנה הנמשכים לכפר זה הנמצא מתחת למטרהורן האייקוני.

אתר הנופש הוא היעד הגבוה ביותר לסקי באירופה, עם שתי מעליות T-בר שהן בין 10 המעליות הגבוהות ביותר בעולם. הן כל כך גבוהות, שצרמט פותח אותם רק בקיץ כאשר הוא ממשיך להציע סקי במסלולים הקפואים 365 ימים בשנה – אחד משני אתרי נופש בלבד ברחבי העולם העושים זאת. גובה רב משמעותו שאתר הסקי הוא אחד מתוך תשעה אזורי סקי בעולם המציעים גלישה אנכית העולה על 2,200 מטרים.

 כמו כן האתר מתבלט עקב זיקתו ל-Cervinia בעמק אאוסטה באיטליה. שני אתרי הנופש מחוברים על ידי רכבל שישה מושבים, שלמעשה חוצה את הגבול – דרך ייחודית להיכנס לארץ אחרת.

 חוץ מאזור הסקי המדהים שלה, הצלחתה של צרמט היא האווירה הכפרית ללא מכוניות, לעתים קרובות עמוס הולכי רגל, עגלות רתומות לסוסים ועגלות חשמליות קטנות רבות המשמשות כמוניות ומובילות סחורות.

 מיקום:

אתר הנופש השוויצרי של צרמט ממוקם באזור הדובר גרמנית בקנטון ואלאיס בהרי האלפים הדרומיים. הוא קרוב לגבול עם איטליה וצמוד לשכנה האיטלקית Cervinia על ידי רכבל.

 אתר אינטרנט: www.zermatt.ch

 עונת החורף העיקרית באתר הסקי פועלת מסוף נובמבר עד סוף אפריל, אך אתר הנופש נותר פתוח לסקי וסנובורד בכל ימות השנה.

הסקי מתפרש על פני שלושה אזורים נפרדים אשר מחוברים באמצעות מעליות סקי. אלה עוברים את הגבול לאיטליה ויוצרים את אחד מאזורי הסקי הגדולים בעולם עם 365 ק”מ של מסלולים. הכרטיס מאפשר גישה לכל האזור העצום שהינו היקר ביותר למבוגרים באירופה, ואילו לילדים הוא אחד הזולים ביותר – ילדים מתחת לגיל תשע נכנסים בחינם, ואילו ילדים גדולים יותר משלמים חצי מחיר.

בהתחשב בגודל של אזור הסקי ואפשרויות הגלישה האנכיות, יש סקי עבור כל רמות היכולת, כמו גם שטח off-piste נרחב לצד מדריכים מנוסים. Heli-סקי מוצע גם כן.

בכל אחד מאזורי הסקי העיקריים המרכיבים את אתר הסקי צרמט יש אזור למתחילים. מגזר Gornergrat בפרט הוא טוב למסלולים קלים, בזמן שבאזור Rothorn יש אזור המתחילים הטוב ביותר ממש מתחת לחלקו העליון של הרכבל ב-Sunnegga.

יש אין ספור שטחים למחליקים בינוניים, החל ממסלולי cruisy למסלולים אדומים מאתגרים יותר, במיוחד באזור גן העדן של קרחון Matterhorn.

צרמט מציע אטרקציות אינסופיות עבור גולשים מומחים, עם מבחר טוב של מסלולים שחורים.

אבל זה סקי off-piste ששולט באזור, עם אפשרויות המובילות כל הדרך אל Cervinia.

אתר הסקי וונגן

אחד המיקומים המדהימים ביותר בהרי האלפים, ובעולם בכלל, וונגן הוא אתר סקי אידיאלי המתאים לחופשת סקי חלומית. 

ראשית, הנוף האלפיני עוצר הנשימה של אייגר, מונץ’ ויונגפראו; בנוסף יש תחושת הכפר השוויצרי המסורתי בעזרת קו רכבת שהינה הדרך היחידה להגיע לאתר הנופש (מכוניות אסורות, ומחוייבות לחנות בעמק למטה). ולבסוף, אזור הסקי יונגפראו הענק המחבר בין אזור הסקי של וונגן לזה של שכנותיה גרינדלוולד ומוורן, אשר יחד מציעות שפע של מסלולים לכל הרמות. 

קשה להאמין שוונגן הוא למעשה אחד מהכפרים הקדומים ביותר בעולם אשר תוכנן במיוחד עבור חופשה הררית, גדל במידה רבה במאה ה-19, כאשר הלורד ביירון ביקר כאן לראשונה לפני 190 שנים. 

לאחר הגעת הרכבת ב1880, יותר מ 30 מלונות נבנו ב-20 השנים שלאחר מכן, ורק מעט השתנה מאז. כמובן, המלונות העתיקים ביותר שופצו לסטנדרטים מודרניים, בניינים חדשים הרחיבו את אתר הנופש, ומעליות סקי הותקנו; אך עדיין יש בוונגן תחושה נעימה וקסומה, והרכבות עדיין מתקתקות כמו שעון.

מיקום:

וונגן ממוקם באזור אוברלנד באלפים השוויצריים, בקנטון של ברן בדרום-מרכז שווייץ.

אתר אינטרנט: www.wengen.ch    www.jungfrau.ch

אזור הסקי של וונגן ממוקם על המדרונות המקיפים את מנליצ’ן ואת קליין שיידג, והוא משותף גם עם גרינדלוולד השכנה. הכרטיס האזורי כולל את כל המעליות באזור, כולל אלה באזור הנפרד מעל גרינדלוולד, וכן את המעליות במוורן, בהן הנסיעה ברכבת היא למטה ואז במעלה העמק בצד השני. קו רכבת זה ממשיך עד תחנת הרכבת הגבוהה ביותר באירופה, Jungfraujoch, בה יש שלג בכל ימות השנה, אך למרבה הצער אין דרך לגלוש מהחלק העליון.

ניתן להגיע לאזור הסקי על ידי חזרה ברכבת מ-Interlaken או לאוטרברונן ולהמשיך עדKleine Scheidegg, מסע של כ- 25 דקות, אשר השתנה מעט מאוד עבור גולשים ב-80 השנים האחרונות. לחלופין, ניתן לנסוע ברכבל מהכפר, נסיעה שלוקחת רק חמש דקות. שתי האפשרויות פותחות סוגי קרקע שונים ומרגשים ומסלולים נהדרים עד לגרינדלוולד ובחזרה לוונגן.

בעוד האזור כולו פתוח לגולשים בינוניים, מתחילים ימצאו מדרונות טובים במרכז הכפר. גולשים יותר מנוסים ירצו לחלוק כבוד למסלול Lauberhorn האגדי, בו המרוץ המפורסם מבוים כל ינואר – מאז 1930. מסלול זה הוא בין הארוכים ביותר – 4.5 ק”מ – והוא קשה ביותר, יורד מעל 1000 מטר. לפני ואחרי מרוץ הסקי, מורד ההר פתוח לציבור.

הודות לתותחי שלג משופרים בשנים האחרונות, השלג בוונגן יחסית אמין, ועונת הסקי כאן בדרך כלל מתקיימת מתחילת דצמבר עד אמצע אפריל. 

4 העמקים (‎4 Vallées), שווייץ

שווייץ ידועה, בין היתר, בזכות ההרים שלה שנדמים כאינסופיים, ובמגוון נהדר של אתרי סקי. 4 העמקים הוא אתר הסקי הגדול ביותר במדינה, עם 412 ק”מ של מסלולים ו-67 מעליות סקי. מרבית האתר נמצא מעל קו העצים ולכן הוא מאפשר גישה למסלולי עמק רחבים ומדרונות תלולים שמתחילים מגובה של 3,330 מטרים בפסגת מון-פורט (Mont-Fort). ילדים וגם גולשים מתחילים ייהנו מהמדרונות הקלילים באתר ומי שמנוסים במיוחד יכולים להתנסות בהלי-סקי – חוויית סקי שתביא אתכם לפסגה בהליקופטר, ומשם תגלשו במורד ההר באופן חופשי. אזור הסקי פתוח בערך 10 חודשים בשנה, מה שנותן לחובבי וחובבות הסקי אפשרות לגלוש כמעט כל השנה. 

 

Hotel La Cambuse נמצא במרכז עיירת הנופש לה קולון (Les Collons), ולחובבי ההיסטוריה – כ-25 ק”מ מהעיר העתיקה סיון (Sion) מימי הביניים. מקום האירוח נמצא ממש על יד מדרונות הסקי, כך שניתן ליהנות בו מגישה ישירה לאתר הסקי וגם מחדרים עם עיצוב מסורתי ונוף להרים. מסעדת המלון, La Cambuse, נמצאת במיקום מושלם – ממש היכן שמתחילים מדרונות הסקי של 4 העמקים שאורכם 400 ק”מ. המסעדה מגישה מאכלים מאזור ואלה (Valais), ביניהם פונדו הגבינה המפורסם. כדי לסיים את היום עם נוף מרהיב, האורחים באתר יכולים לגשת לטרסה שפונה דרומה ולהנות מנוף פנורמי להרי דנט בלאנש (Dent Blanche), מטרהורן (Matterhorn) וגם לעמק ואל ד’הרנס (Val d’Hérens).


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם