• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אתרי צילום של משחקי הכס

דף הבית » אתרי צילום של משחקי הכס

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

האם גם אתם חובבים מושבעים של “משחקי הכס”? הסדרה עטורת פרסי האמי של HBO, המבוססת על סדרת ספרי “שיר של אש ושל קרח” מאת הסופר האמריקאי ג’ורג’ ר. ר. מרטין, סוחפת אנשים רבים אל תוך עולמו הבדיוני של ג’ון שלג וחבריו. אז אם גם אתם תוהים איפה צילמו את הסצנות המדהימות שמופיעות בסדנה – הכנו לכם רשימה של כמה מהמקומות היפים ביותר, שהיוו אתרי צילום של הסדרה “משחקי הכס”. תמשיכו לקרוא. אבל תיזהרו מספוילרים!

צילום ראשי מתוך אתר Pixabay

רוצים לצאת לטיול בעקבות “משחקי הכס”? לחצו כאן לסיורים מומלצים בעקבות “משחקי הכס”.

*גילוי נאות: עמוד זה עשוי לכלול קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

משחקי הכס בקרואטיה

דוברובניק (“מעלה המלך”)

דוברובניק (Dubrovnik), העיר הדרומית ביותר של קרואטיה, מופיעה בסדרה כ-“מעלה המלך”, בירת שבע הממלכות. “העיר העתיקה” מוקפת חומות מימי הביניים, היא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו ומככבת בתוכנית מאז העונה השנייה. נמל לווריג’נק (פורט סנט לורנס) הוא המקום בו המלך ג’ופרי ערך טורניר לכבוד יום השם שלו ופארק גראדאק הוא מקום מותו בטרם עת בזמן החתונה הסגולה.

צאו לסיור מודרך בעקבות “משחקי הכס” בדוברובניקהסיור אורך כשלוש שעות ומגיע לכל האתרים המרכזיים (באנגלית).

גן בוטני טרסטנו (“גני מעלה המלך”)

הגן בוטני טרסטנו (The Trsteno Arboretum) נמצא ממש מחוץ לדוברובניק והינו מקום הצילום של גני המבצר האדום, ביתם של האנדלים וראשוני האדם (בית באראתיאון) במעלה המלך. הגנים השופעים, אשר משתרעים על פני 70 דונם, שווים ביקור בזכות האוסף היפה של הצמחים האקזוטיים והעצים (אמורים להיות יותר מ-450 מינים של צמחים בגן) אבל הצופים של משחקי הכס יכירו בגן גם כמיקום אהוב לטיולים הרבים של דמויות כמו אולנה מרג’ורי ולאנסל טיירל, טיריון, סאנסה ורבים אחרים.

 

ספליט (Split)

בספליט צולמו קטעים באזור טירת קליס (Klis). הזמינו סיור מודרך בעקבות משחקי הכס בספליט.

סיבניק (בראבוס)

סיבניק ידועה בתור עיר המלכים והיא מוקפת בארבע מצודות בסגנון אדריכלות הגותית מהמאה ה-15. קתדרלת סנט ג’יימס מייצגת את “בית שחור ולבן” או המקדש של האל מרובה הפנים, ביתה החדש של אריה סטארק.

 

אירלנד הצפונית

דארק הדג’ס (כביש ממעלה המלך)

דארק הדג’ס הוא ככל הנראה אחד המקומות המוכרים ביותר ב”משחקי הכס” באירלנד ואחד מכבישי החוף היפים ביותר בעולם. המיקום הוצג בעיקר בשתי העונות הראשונות בתור דרך המלך, צפון מעלה המלך, וממוקם לאורך כביש ברגאג, בסמוך לכפר ארמוי.

 טירת ווארד, מחוז דאון (ווינטרפל)

טירת ווארד, המציגה אדריכלות גותית קלאסית, עם גנים שקועים אקזוטיים, שבילים ויערות מייצגת את ווינטרפל, בית סטארק והוא משקיף על אגם סטראנגפורד, סמוך לכפר סטראנגפורד, הטירה היא ביתם של משפחת ווארד עוד מאז 1570, ובחצר של טירתם, הסטארקים קיבלו בברכה את פניו של המלך רוברט באראטיאון כשהגיע לווינטרפל.

מחצבת מגרהרמורנה, במחוז אנטרים, (טירת שחור / החומה / הארדהום)

מחצבה נטושה מגרהרמורנה מייצגת מספר מיקומים בסדרה. היא מככבת גם בתור טירת שחור וגם בתור הארדהום, כפר דייגים של העם החופשי. ג’ון שלג וטורמונד מבקרים בכפר בעונה החמישית במטרה לשכנע את העם החופשי לבוא איתם לטירת שחור. מאוחר יותר הכפר הותקף ונהרס בידי המהלכים הלבנים.

איסלנד

 וואטניוקול (צפון החומה)

וואטניוקול, בדרום-מזרח איסלנד, הוא הקרחון הגדול ביותר באירופה עם מישורי קרח אינסופיים, פסגות הרים מושלגות ולגונות קרחונים, הרקע האידיאלי של מה שמסתתר מעבר לחומה.

 אגם מיוואטן (צפון החומה)

אגם מיוואטן, בצפון-מזרח איסלנד, נוצר על ידי התפרצות גדולה של לבה בזלתית לפני יותר מ-2300 שנה. הוא מפורסם בזכות מפל גודפוס המרהיב, הידוע גם בשם מפל האלים. כאן אנשי משמר הלילה מותקפים על ידי המהלכים הלבנים בעונה שנייה. ג’ון שלג ויגריט גם הלכו לאורך חוף האגם אל מערת הלבה הסמוכה גריוטאג’ה, שבה ג’ון שלג מפר את נדרי משמר הלילה שלו.

מלטה

ארמון סנט אנטון (המבצר האדום)

ארמון סנט אנטון באטארד הוא מעונו הרשמי של נשיא מלטה. הארמון והגנים הפרטיים והציבוריים השופעים שלו מייצגים את המבצר האדום במשחקי הכס, ביתו של כס הברזל ולורד של שבע הממלכות.

מדינה (שער מעלה המלך)

העיר מוקפת החומה “מדינה” היא אחד מיעדי התיירות המובילים במלטה. זו הייתה עיר הבירה הראשונה של המדינה, אם כי ההתיישבות החלה כאן עוד מלפני 4000 לפני הספירה, הרחובות וכיכרות הגיר הצרים מתבלטים בעונה הראשונה בתור שער מעלה המלך ובית התענוגות של אצבעון.

מבצר מנואל (הספט הגדול של באילור)

מבצר מנואל, מבוצר בצורת כוכב על אי מנואל, נבנה בשנת 1726. אומרים שהוא רדוף על ידי האביר השחור ממסדר סנט ג’ון. זה גם המיקום של הספט הגדול של באילור בסדרה- ומקום הוצאתו להורג של נד סטארק.

ספרד

 אלקזר דה סביליה, סביליה (הארמון המלכותי של דורן)

בעונה החמישית, אלקזר דה סביליה בסביליה ייצג את הארמון המלכותי של דורן ואת מגוריהם הפרטיים של בית מארטל. קטעים מהעונה השישית צולמו גם בגנים המתוכננים של אתר המורשת העולמית של אונסק”ו. זה המקום בו אליריה סנד מנסה לשכנע את הנסיך מארטל לנקום בלאניסטרים וגם המקום בו ג’יים מנסה להציל את מירסלה מפני התקפה על ידי נחשי החול.

פניסקולה, ולנסיה (מירין או דורן)

פניסקולה היא מיקום חדש שיוצג בעונה השישית, אם כי הכותבים טרם אישרו שזה מיקום ב”משחקי הכס”. מקורות מדווחים שהמיקום סבור לייצג את עיר העבדים של דאינריז “מירין”, אשר בעבר הייתה מצולמת ברחבי קרואטיה.

פלאזה דה טורוס דה אוסונה, סביליה (זירת מירין / בור דאזנק)

פלאזה דה טורוס דה אוסונה, זירת שוורים שנבנתה בשנת 1904, מייצגת את בור הלחימה הבולט ביותר במירין, שבו הופרע טקס הנישואין של דאינריז וחיזדאר זו לוראך, על ידי התקפה של בני ההארפי. למעלה מ-500 מתושבי העיר שימשו כניצבים עבור מה שנאמר להיות אחד הקטעים היקרים ביותר בטלוויזיה אי פעם.

ג’ירונה, קטלוניה (העיר העתיקה, בראבוס)

גירונה, במרחק של שעה נסיעה צפונה מברצלונה, מוגדרת לשחק תפקיד מרכזי של העיר העתיקה של בראבוס בעונה השישית. חפשו קטעים של קתדרלת גירונה, הרובע היהודי הישן והמרחצאות הערביים. המצודה מהמאה ה-16 גם תכלול אתר בו המלומדים של שבע הממלכות מקבלים את הכשרתם.

הזמינו סיור הליכה מודרך בעקבות משחקי הכס בגירונה

מרוקו

איית בן חדו (יונקאי ופנטוס)

יונקאי, העיר הצהובה, שוכנת על החוף המזרחי של מפרץ העבדים, או באיית בן חדו, מרוקו. דאינריז מגיעה לכאן בעונה השלישית עם הצבא ללא רבב שלה ומדיחה את השליטים, שנקראים המאסטרים הנבונים, ומפסיקה את העבדות בעיר.

אסואירה מרוקו (אסטפור)

אסטפור, העיר האדומה הידועה לשמצה ממפרץ העבדים, בחיים האמיתיים נקרא אסואירה, במרחק שעתיים נסיעה מערבה ממרקש, על חוף האוקיינוס האטלנטי של מרוקו. בעונה השלישית, דאינריז מבקרת בשוק העבדים הידוע, קונה את צבאה הלוחמים “ללא רבב” שלה ומשתלטת על העיר, הורגת את בעלי העבדים בתהליך.

אם עדיין לא ראיתם את “משחקי הכס”, או שאתם מאחרים בכמה עונות, אתם בהחלט יכולים להתעדכן במהירות – אם אתם בראש של כמה מרתונים ארוכים!  HBO שחררו את עונה 5 של “משחקי הכס” בבלו-ריי ב-15 במרץ, וכל ארבע העונות הקודמות זמינות בחנויות או שאתם יכולים לקנות עותקי HD דיגיטליים מ-iTunes או מ-Google Play.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם