אתרי צילום של משחקי הכס

הסדרה עטורת פרסי האמי, "משחקי הכס" של HBO. בעוד שרוב האנשים במתח, מצפים בקוצר רוח לגלות מה באמת קרה לג'ון שלג, אנחנו מוצאים את עצמנו תוהים איך אפשר לבקר במקומות הצילום הפנטסטיים, האמתיים שמככבים כחלק משבע הממלכות. הנה המועדפים עלינו ביותר.

171 סיורים מומלצים בכל המקומות בהם צולמו משחקי הכס < לחץ כאן

קרואטיה

דוברובניק (מעלה המלך)

דוברובניק, העיר הדרומית ביותר של קרואטיה, מופיעה בסדרה כמעלה המלך, בירת שבע הממלכות. "העיר העתיקה" מוקפת חומות מימי הביניים, היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ומככבת בתוכנית מאז העונה השנייה. נמל לווריג'נק (פורט סנט לורנס) הוא המקום בו המלך ג'ופרי ערך טורניר לכבוד יום השם שלו ופארק גראדאק הוא מקום מותו בטרם עת בזמן החתונה הסגולה.

גן בוטני טרסטנו (גני מעלה המלך)

הגן בוטני נמצא ממש מחוץ לדוברובניק ומייצג את גני המבצר האדום, ביתם של האנדלים וראשוני האדם (בית באראתיאון) במעלה המלך. הגנים השופעים, אשר משתרעים על פני 70 דונם, שווים ביקור בזכות האוסף היפה של הצמחים האקזוטיים והעצים (אמורים להיות יותר מ-450 מינים של צמחים בגן) אבל הצופים של משחקי הכס יכירו בגן גם כמיקום אהוב לטיולים הרבים של דמויות כמו אולנה מרג'ורי ולאנסל טיירל, טיריון, סאנסה ורבים אחרים.

סיבניק (בראבוס)

סיבניק ידועה בתור עיר המלכים והיא מוקפת בארבע מצודות בסגנון אדריכלות הגותית מהמאה ה-15. קתדרלת סנט ג'יימס מייצגת את "בית שחור ולבן" או המקדש של האל מרובה הפנים, ביתה החדש של אריה סטארק.

אירלנד הצפונית

דארק הדג'ס (כביש ממעלה המלך)

דארק הדג'ס הוא ככל הנראה אחד המקומות המוכרים ביותר ב"משחקי הכס" באירלנד ואחד מכבישי החוף היפים ביותר בעולם. המיקום הוצג בעיקר בשתי העונות הראשונות בתור דרך המלך, צפון מעלה המלך, וממוקם לאורך כביש ברגאג, בסמוך לכפר ארמוי.

 טירת ווארד, מחוז דאון (ווינטרפל)

טירת ווארד, המציגה אדריכלות גותית קלאסית, עם גנים שקועים אקזוטיים, שבילים ויערות מייצגת את ווינטרפל, בית סטארק והוא משקיף על אגם סטראנגפורד, סמוך לכפר סטראנגפורד, הטירה היא ביתם של משפחת ווארד עוד מאז 1570, ובחצר של טירתם, הסטארקים קיבלו בברכה את פניו של המלך רוברט באראטיאון כשהגיע לווינטרפל.

מחצבת מגרהרמורנה, במחוז אנטרים, (טירת שחור / החומה / הארדהום)

מחצבה נטושה מגרהרמורנה מייצגת מספר מיקומים בסדרה. היא מככבת גם בתור טירת שחור וגם בתור הארדהום, כפר דייגים של העם החופשי. ג'ון שלג וטורמונד מבקרים בכפר בעונה החמישית במטרה לשכנע את העם החופשי לבוא איתם לטירת שחור. מאוחר יותר הכפר הותקף ונהרס בידי המהלכים הלבנים.

איסלנד

 וואטניוקול (צפון החומה)

וואטניוקול, בדרום-מזרח איסלנד, הוא הקרחון הגדול ביותר באירופה עם מישורי קרח אינסופיים, פסגות הרים מושלגות ולגונות קרחונים, הרקע האידיאלי של מה שמסתתר מעבר לחומה.

 אגם מיוואטן (צפון החומה)

אגם מיוואטן, בצפון-מזרח איסלנד, נוצר על ידי התפרצות גדולה של לבה בזלתית לפני יותר מ-2300 שנה. הוא מפורסם בזכות מפל גודפוס המרהיב, הידוע גם בשם מפל האלים. כאן אנשי משמר הלילה מותקפים על ידי המהלכים הלבנים בעונה שנייה. ג'ון שלג ויגריט גם הלכו לאורך חוף האגם אל מערת הלבה הסמוכה גריוטאג'ה, שבה ג'ון שלג מפר את נדרי משמר הלילה שלו.

מלטה

ארמון סנט אנטון (המבצר האדום)

ארמון סנט אנטון באטארד הוא מעונו הרשמי של נשיא מלטה. הארמון והגנים הפרטיים והציבוריים השופעים שלו מייצגים את המבצר האדום במשחקי הכס, ביתו של כס הברזל ולורד של שבע הממלכות.

מדינה (שער מעלה המלך)

העיר מוקפת החומה "מדינה" היא אחד מיעדי התיירות המובילים במלטה. זו הייתה עיר הבירה הראשונה של המדינה, אם כי ההתיישבות החלה כאן עוד מלפני 4000 לפני הספירה, הרחובות וכיכרות הגיר הצרים מתבלטים בעונה הראשונה בתור שער מעלה המלך ובית התענוגות של אצבעון.

מבצר מנואל (הספט הגדול של באילור)

מבצר מנואל, מבוצר בצורת כוכב על אי מנואל, נבנה בשנת 1726. אומרים שהוא רדוף על ידי האביר השחור ממסדר סנט ג'ון. זה גם המיקום של הספט הגדול של באילור בסדרה- ומקום הוצאתו להורג של נד סטארק.

ספרד

 אלקזר דה סביליה, סביליה (הארמון המלכותי של דורן)

בעונה החמישית, אלקזר דה סביליה בסביליה ייצג את הארמון המלכותי של דורן ואת מגוריהם הפרטיים של בית מארטל. קטעים מהעונה השישית צולמו גם בגנים המתוכננים של אתר המורשת העולמית של אונסק"ו. זה המקום בו אליריה סנד מנסה לשכנע את הנסיך מארטל לנקום בלאניסטרים וגם המקום בו ג'יים מנסה להציל את מירסלה מפני התקפה על ידי נחשי החול.

פניסקולה, ולנסיה (מירין או דורן)

פניסקולה היא מיקום חדש שיוצג בעונה השישית, אם כי הכותבים טרם אישרו שזה מיקום ב"משחקי הכס". מקורות מדווחים שהמיקום סבור לייצג את עיר העבדים של דאינריז "מירין", אשר בעבר הייתה מצולמת ברחבי קרואטיה.

פלאזה דה טורוס דה אוסונה, סביליה (זירת מירין / בור דאזנק)

פלאזה דה טורוס דה אוסונה, זירת שוורים שנבנתה בשנת 1904, מייצגת את בור הלחימה הבולט  ביותר במירין, שבו הופרע טקס הנישואין של דאינריז וחיזדאר זו לוראך, על ידי התקפה של בני ההארפי. למעלה מ-500 מתושבי העיר שימשו כניצבים עבור מה שנאמר להיות אחד הקטעים היקרים ביותר בטלוויזיה אי פעם.

ג'ירונה, קטלוניה (העיר העתיקה, בראבוס)

גירונה, במרחק של שעה נסיעה צפונה מברצלונה, מוגדרת לשחק תפקיד מרכזי של העיר העתיקה של בראבוס בעונה השישית. חפשו קטעים של קתדרלת גירונה, הרובע היהודי הישן והמרחצאות הערביים. המצודה מהמאה ה-16 גם תכלול אתר בו המלומדים של שבע הממלכות מקבלים את הכשרתם.

מרוקו

איית בן חדו (יונקאי ופנטוס)

יונקאי, העיר הצהובה, שוכנת על החוף המזרחי של מפרץ העבדים, או באיית בן חדו, מרוקו. דאינריז מגיעה לכאן בעונה השלישית עם הצבא ללא רבב שלה ומדיחה את השליטים, שנקראים המאסטרים הנבונים, ומפסיקה את העבדות בעיר.

אסואירה מרוקו (אסטפור)

אסטפור, העיר האדומה הידועה לשמצה ממפרץ העבדים, בחיים האמתיים נקרא אסואירה, במרחק שעתיים נסיעה מערבה ממרקש, על חוף האוקיינוס האטלנטי של מרוקו. בעונה השלישית, דאינריז מבקרת בשוק העבדים הידוע, קונה את צבאה הלוחמים "ללא רבב" שלה ומשתלטת על העיר, הורגת את בעלי העבדים בתהליך.

אם עדיין לא ראיתם את "משחקי הכס", או שאתם מאחרים בכמה עונות, אתם בהחלט יכולים להתעדכן במהירות – אם אתם בראש של כמה מרתונים ארוכים!  HBO שחררו את עונה 5 של "משחקי הכס" בבלו-ריי ב-15 במרץ, וכל ארבעת העונות הקודמות זמינות בחנויות או שאתם יכולים לקנות עותקי HD דיגיטליים מ-iTunes או מ-Google Play.

אטרקציות מומלצות בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל משחקי הכס

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים