אתר סקי מומלץ. גרמיש פרטנקירשן, גרמניה

 מויקיפדיה Bernd Brägelmann, Germany

 

גרמיש פרטנקירשן, או בקיצור "גרמיש", הינו אתר הסקי המוביל בגרמניה מאז שהסקי במדרון הומצא – ויש כאלו שיטענו יותר מזה. זהו מקום אטרקטיבי, במיוחד במרכז, שבו הבניינים הישנים צבועים עם ציורי קיר והרחובות עמוסים בחנויות ובמסעדות אטרקטיביות.
העיר הגדולה הזו קיבלה לראשונה מבקרי ספורט חורף ב- 1900. באותו זמן, סקי במורד ההר היה פעילות מינורית, בעוד סקי שקרוס-קאנטרי היה יותר פופולרי באתר הנופש זה – ממש כמו היום. אולם מקפצות הסקי של גרמיש פרטנקירשן הוא המפורסם ביותר, והוא  אחד ממקומות התכנסות של טורניר ארבע גבעות השנתי, ה"וימבלדון" או "גביע אנגלי" של הספורט.
גרמיש פרטנקירשן הייתה המארחת של מוקדמות משחקי החורף האולימפיים ונותרה אתר הנופש הגרמני היחיד שביים את האירוע. לאחרונה, היא ארחה את אליפות העולם בסקי האלפיני של שנת 2011, וכמארחת קבועה של אירועי גביע העולם בכל שנה, היא עכשיו בין מספר אתרי הנופש הנבחרים שביימו את כל שלוש הרמות של התחרות הבינלאומית.
עם אוכלוסייה של 30,000 (פי עשר משל רוב אתרי סקי הגדולים), גרמיש הוא יעד גדול ויוצאת דופן בכך שמספר האזרחים הקבועים עולה על מספר התיירים, דבר שבהחלט מוסיף אופי לנופש התוסס.
מיקום:
גרמיש פרטנקירשן ממוקם במחוז ורדנפלסר (Werdenfelser), חבל ארץ בהרי האלפים הבוואריים בדרום-מזרח גרמניה, בסמוך לגבול עם אוסטריה.

אתרwww.gapa.de


הגובה הנמוך היחסי של אתר סקי גרמיש פרטנקירשן משמעותו שלאזורי הסקי הקרובים ביותר לאתר הנופש יכולים להיות בעיות של כיסוי שלג לקראת סוף העונה; אולם, לחמישה מסלולי מפתח אל העיר יש מתקנים ליצור שלג.
בקצה השני, לאזור סקי קרחון הנפרד של אתר הנופש יש המסלול הגבוה ביותר במדינה. זה היה בעבר פתוח לסקי הקיץ ויש לו את העונה הארוכה ביותר של גרמניה, מתחילת הסתיו לאמצע האביב – לכן לגולשים מובטחים לפחות מספר כיסויי שלג.
אתר נופש גרמיש פרטנקירשן מורכב מיותר מתריסר אזורי סקי קטנים ובינוניים נפרדים, שחלקם ממוקמים מעבר לגבול באוסטריה. בעוד שחלוקה זו נתפסת כחסרון עבור חלק, הבאת או שכירת מכונית – כמו שרוב האורחים הגרמנים עושים – מאפשרת מגוון רחב של אפשרויות, בזמן שגם מערכת התחבורה הציבורית היעילה מחברת בין המסלולים השונים.
בהתאם לצרכיו וליכולותיו של כל גולש, ניתן לרכוש כרטיס לאזורים בודדים או שגולשים יכולים לבחור בכרטיס מעבר בשלג במחיר סביר, אשר גם יכול לשמש במרכזים אוסטריים של סיפלד (Seefeld), ארוולד ( Ehrwald) ולרמוס (Lermoos).
אזורי הסקי הקרובים ביותר לגרמיש פרטנקירשן הם: אלפספיץ (Alpspitz), קרוזק (Kreuzeck) והאוסברג (Hausberg).  ביניהם, הם מציעים כ- 40ק"מ של מסלולים שניתן לגשת אליהם במספר דרכים, כולל שילוב של רכבל וגונדולות.
אזור הסקי העיקרי האחר של גרמיש נמצא על הר צוגשפיצה (Zugspitze), הפסגה הגבוהה ביותר של גרמניה ואזור סקי קרחוני היחידי של המדינה. 22 ק"מ של מסלולים כאן מגיעים עד לגובה של  2,720מטרים  ויש גם 720מטרים של מדרונות אנכיים.
כאן, גולשים מתקדמים יקבלו ריגוש מחוץ למסלול קנדהאר ההיסטורי, אחד המפחידים ביותר בתחרות גביע העולם. בינתיים גולשים בסגנון חופשי, יאתגרו עצמם על הקרחון שבשטח הפארק; בעוד שלגולשי קרוס-קאנטרי יש  28ק"מ  של מסלולים באזור כדי לחקור.

מלונות  מומלצים בגרמיש-פרטנקירכן

אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות לצעירים הרים, גבעות ועמקים בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות לצעירים, גבעות ועמקים בעולם, גרמיש, הרים, מקומות מומלצים בחו"ל, סקי

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות