אתר סקי מומלץ. קווינסטאון (Queenstown), ניו זילנד

 

קווינסטאון כנראה ידועה בעיקר כבית של פעילויות אדרנלין, אבל בבוא החורף, היא הופכת לעיירת סקי מלאה. גולשים כאן יפגשו את עופות קיווי בעונתם העשירית, את תושבי קוינס שמעולם לא ראו שלג, ואת התרמילאים הבריטיים והדרום אמריקאים בטיוליהם מסביב לעולם.
רוב המבקרים נצמדים לשני אזורי סקי הקרובים ביותר: פסגת קורונט (Coronet) ורמרקאבלס  (Remarkables), שנמצאים תחת הניהול אחד. אבל זה לא רחוק מדי לקרדרונה (Cardrona), בעוד שטרבל קון ופארק השלג ניו זילנד (Snow ParkNZ) הם גם בהישג יד.
במשך רוב החורף, קווינסטאון יושבת מתחת לקו השלג, לכן בזמן שהגולשים מטפסים בשלג אל ההרים, הם גם מסתכלים למטה בעמק הירוק שמתחתם. המסלול האנכי עשוי שלא להתאים לאלה של אתרי נופש שבהרי האלפים או בצפון אמריקה, אבל עדיין יש שם הרבה כיף, במיוחד ביום אירוע הפאודר האתגרי.
אחד הזמנים הטובים ביותר לבקר הוא בפסטיבל החורף של קווינסטאון, המתקיים מדי שנה בסוף יוני – בדיוק כשעונת הסקי מתחילה.


קווינסטאון שוכנת על חוף אגם וואקאטיפו  (Wakatipu) בהרי האלפים הדרומיים, בתוך מחוז אוטאגו של האי הדרומי של ניו זילנד. אזורי הסקי הקרובים ביותר, פסגת קורונט והרמרקאבלס, ממוקמים 18 ק"מ ו-26 ק"מ בהתאמה מהעיר.
אתר אינטרנט:
www.nzski.com
www.queenstown-nz.co.nz

עונת הסקי בפסגת קורונט מתחילה בדרך כלל לפני זה של אתר נופש רמרקאבלס, והיא מתקיימת מתחילת החודש יוני ועד תחילת אוקטובר, בעוד שברמרקאבלס העונה היא מסוף יוני עד אמצע אוקטובר.
פסגת קורונט עבר עיצוב מחדש שלם בשנים האחרונות. הלודג [אכסנייה] שנבנה לאחרונה בעלות של 32 מיליוני דולרים ניו זילנדים הוא אחד הטובים ביותר בעולם ומשלים את אחת מהמערכות הנרחבות ביותר של תותחי שלג אוטומטיים בחצי הכדור הדרומי, והיא מורכבת מלמעלה מ – 200 רובי שלג המכסים את כל המסלולים על ההר.
ישנו אזור למתחילים המדורג יפה בבסיס, יש בו שלוש מעליות מסוע עם שטיח. רכבל מרובע מהיר שלוקח את הגולשים והדיירים לחלק העליון של מסלול M1 – 2.4ק"מ מסלול כחול פופולרי לגולשי הביניים. גולשים מתקדמים, בינתיים, יכולים לגלוש בנקיקים האחוריים היותר מאתגרים.
מעבר לעמק, האתר רמרקאבלס הפונה צפונה הוא מקום מצוין ללמוד לעשות סקי. האזור לגולשים מתחילים הוא נפרד מהמדרונות העיקריים, מתחת לאכסניית היום, עם שלוש מעליות מרבד קסמים הקלים לנסיעה.
ה- Sugar Bowl הוא מקום מפגש פופולרי עבור גולשי הביניים וגולשי הסנובורד, עם מסלולים כחולים, סופר-פייפ ושלושה פארקי שטח שלו, הכוללים את הפארק היחידי של חצי הכדור הדרומי בשם ברטון סטאש (פארק שטח טבעי המתוחזק על ידי יד אדם ולא מכונה). גולשים ורוכבים מתקדמים יכולים לטייל מרכבל הצל עד למספר מדרונות הגדולים.

יעדי לינה מומלצים בקווינסטאון

פרברים

יישובים

יעדים פופולריים

אוכל ושתיה

אתרים תיירותיים

בידור

לאן ללכת

מוסדות

ספורט

קניות

קרוב לקווינסטאון

יישובים

עיירות

אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לצעירים הרים, גבעות ועמקים בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות לצעירים, גבעות ועמקים בעולם, הרים, מקומות מומלצים בחו"ל, ניו זילנד, סקי, קווינסטאון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות