באים לארוחה מחר ?

באים לארוחה מחר

כתבה: נועה הראל: כתבת לעיניני אוכל


לאחרונה יצא לי לשמוע על תופעה מעניינת – אנשים מארחים זרים לארוחה בביתם בכול רחבי העולם. יש אנשים שאוהבים לבשל ולארח ויש אנשים שאוהבים לטייל ולאכול, אז למה לא לחבר אותם זה לזה? אתר EatWith עושה בדיוק את זה !

הרבה מתייחסים לכך שEatWith מזכיר את הרעיון של Airbnb רק עם ארוחות. אתר EatWith.com הוא פלטפורמה שמפגישה בין חובבי אוכל וחוויות לבשלנים, שמציעה חוויות אוכל אותנטיות בבתים של אנשים ברחבי העולם. המיזם הגאוני הזה פותח בארצנו הקטנטונת והתחיל לעבוד כבר לפני כארבע שנים, אחרי שמייסדי החברה טיילו בכרתים והתארחו אצל משפחה מקומית לארוחת ערב. חווית האכילה, הטיול והאירוח השפיעה עליהם כל כך חזק שהם רצו שמטיילים ואנשים אחרים יטעמו גם את החוויה המדהימה של אירוח וארוחה מקומית-אותנטית. הרי על מנת להבין את התרבות המקומית עליך לטעום את האוכל המקומי מיד אותנטית של תושב המקום.

כך נולד לו אתר EatWith המתבסס על רעיון שאנשים מכול רחבי העולם יתקבצו סביב שולחן אחד וייהנו מארוחה וחברה טובה. לדעת מייסדי החברה החיבור של אנשים על בסיס ארוחות מדהימות הופך את העולם למקום ידידותי יותר. ההסבר שהם מספקים לרעיון הוא שהאוכל הכי טעים בחברת אחרים, במיוחד אלה שאוהבים אוכל כמו שהם אוהבים.
כיום EatWith הוא אתר שמהווה פלטפורמה לחיבור בין בשלנים ברחבי העולם למטיילים או מקומיים סקרניים שרוצים להתפנק קולינרית ולהכיר אנשים חדשים. באתר משתתפים מארחים מ- 160 ערים מסביב לעולם והתופעה רק הולכת וגדלה. כל מארח נבחר בקפידה בהתבססות על הרקע האישי, מיומנות אירוח, מרחב האירוח, איכות המזון ועוד. מארחים מחליטים על מספר האורחים, מ-2 עד 40 סועדים, בהתאם לתנאי המקום ומזג אוויר, לרוב הארוחות נעות סביב 10-15 אורחים. המחירים נעים בין 100 ₪ עד 400 ₪ כשהמחיר כמובן תלוי במקום ובסוג האוכל.

0
אז איך זה בעצם עובד?
נכנסים לאתר EatWith.com, מחפשים את המקום והתאריך הרצוי לכם, כמו כן את סוג האוכל שמציעים, כמות האנשים המוזמנים ואפילו מי כבר נרשם לארוחה. האתר מאוד אינפורמטיבי, מפרט את התפריט לארוחה ומספק לכם פרופיל על המארח ועל מקום האירוח. לאחר שבחרתם, נרשמים לארוחה שהכי מצאה חן בעיניך. דוגמא: אם חשקה נפשי באוכל צמחוני אחפש טבחים שמתמחים בבישול צמחוני. לפי האוכל לעיתים גם ניתן להבין מה תהיה החברה עמה תבלה בסעודה.. זו אופציה נהדרת לפגוש אנשים חדשים ולהכיר את המקום בו מתארחים. EatWith מהווה פלטפורמה לאנשים שרוצים לארח אנשים בביתם ולשתפם בחוויה קולינרית. מסתבר שיש הרבה אנשים שיודעים לבשל טעים ואפילו טעים מאוד ושמחים לארח בביתם אנשים מהעולם.

אכן בשנים האחרונות עולם הטיולים מתחבר לעולם האוכל ומגבש עוד ועוד אוהדים שמעדיפים ליצור רשת חברתית דרך האוכל במקום דרך המחשב. אני חושבת שזה אחלה שדרוג לחוויית טיול. אפשרות ליהנות מאוכל מפנק (כי ללא ספק שאוכל ביתי יהיה יותר איכותי ועם הרבה יותר אהבה), לטעום מהקולינריה המקומית, כמו גם לבלות בפגישה עם אנשים מסביב לעולם ולעבור חוויה תרבותית מעמיקה עקב המפגש האנושי שמתמזג עם הטעמים החדשים.

אפילו גם אם אתם לא מטיילים אלא שוהים בארצנו האהובה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולחפש לעצמכם מארח וסגנון בישול לטעמכם. צריך לזכור שפה הכול התחיל, אז לשם היכרות כדאי לפגוש את המבשלים שנהנים לארח בארץ, תוכלו ליהנות מאחלה ערב, לעיתים בחברת אנשים חדשים (מקומיים או תיירים) ולצאת שמחים, שבעים ואולי גם עם חברים לעתיד…

כתבות ורשמים ארוחה בבית, שפים

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים