בונקר נאצי לשעבר בגרמניה יהפוך למלון יוקרתי עם גינת גג בת חמש קומות

מאת: שרה פלד

תמונה ראשית: קרדיט צילום הדמייה Planungsbüro Bunker

בבונקר נאצי ענק לשעבר, שבהמבורג שבגרמניה, מתוכנן לקום מלון יוקרתי. הבונקר היה אחד מתוך 650 הבונקרים הנאציים שנותרו בהמבורג (בתקופת הרייך השלישי, היו בעיר 1,051 בונקרים). המבנה העצום שגובהו 35 מטר, נבנה במקור על ידי עובדי כפייה תוך 300 יום בלבד, לשימוש ומחסה בעת ההתקפות האוויריות של בעלות הברית שהחלו בשנת 1940. במהלך ההפצצה, יותר מ -30,000 איש מצאו מקלט בבונקר.

בשנים החולפות שימש המבנה בעל הקירות העבים, בעובי 3.5 מ' האוטמים יציאת רעש, כמתחם להופעות מוזיקה חיה, מועדוני לילה, חנות מוזיקה, וסביבת עבודה למדיה ואמנים שלדברי המתכננים, יישארו בבניין בקומות התחתונות, מתחת לאזור מלון.

המלון שיוקם בחלקו העליון של בונקר סנט פאולי יכלול 136 חדרים, בר, בית קפה ומסעדה, מתוכנן להיפתח באמצע 2021. התכנית כוללת גינה מרהיבה בגג, שלדברי המתכננים, תהיה אחת מסוגה בגרמניה.  מגינת הגג ניתן יהיה לצפות על המבורג ולהנות ממסלול שביל ירוק ומתפתל שעוטף את הבונקר. גן הגג, שיהיה פתוח לכל, יכלול גם מרכז זיכרון לקורבנות המשטר הנאצי.

צילום הדמייה Planungsbüro Bunker

\\ מחאה ציבורית

תכנית הקמת המלון באתר זה יצרה כמובן מחאות מוסריות. אדריכלית מקומית טענה כי הבניין "צריך לייצג את כוחו ואכזריותו של הסוציאליזם הלאומי", ואסור להפוך אותו ל"מרופד וירוק". בתגובה, ענה דובר הבניין, כי "מצד אחד הבונקר הוא אנדרטה לזכר הפרק האפל ביותר בתולדות גרמניה, לילות הפצצה ופחדי מוות. עם זאת, במשך עשורים רבים זה היה גם ביתם של תרבות ויצירתיות בחלק התוסס של העיר. התושבים המקומיים העלו רעיון של 'בונקר ירוק', כפנטזיה ליצור משהו חדש ברציפות לרובע בעל העבר הנוראי. זוהי אנדרטה שעוצבה על ידי אזרחים, עם חדרים לתערוכות וקונצרטים, זהו מקום מיוחד המשמש אמנים ואנשים יצירתיים. ירוק במקום אפור, פארק במקום מלחמה".

למרות ההתנגדויות, החברה שזכתה במכרז עובדת במרץ על הפרויקט.

צילום הדמייה Planungsbüro Bunker

חדשות בתיירות המבורג גרמניה

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים