• תַפרִיט
  • תַפרִיט

בזים באיחוד האמירויות הערביות

דף הבית » בזים באיחוד האמירויות הערביות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

קרדיט לתמונה ראשית: Neil Dodhia  Pixabay

היכן לחוות מופעי בזים באיחוד האמירויות הערביות?

תוכלו לחוות מופעי בזים בדובאי ובאבו דאבי. כדי לחוות בז באמירויות, תוכלו לבחור בחבילות ספארי מדבריות הכוללות גם בז. לחלופין, תוכלו להשתתף במופעי בזים אקסקלוסיביים במקומות כמו אתר הנופש והספא מדבר באב אל שאמס או שמורת שמירת המדבר אל מארמו בדובאי. הסיורים המודרכים בבית החולים לבאזים באבו דאבי הם גם דרך נהדרת ללמוד עוד על הציפורים היפות האלה ולראות אותן בפעולה!

לחץ כאן > |סיור יחודי עם בזים בדובאי

היסטוריית הבזים באיחוד האמירויות הערביות

ההיסטוריה של הבזים באיחוד האמירויות קיימת כמעט 4,000 שנה כאשר בדואים באיחוד האמירויות הערביות ובחצי האי ערב השתמשו בזים לציד, שכן האוכל היה מועט במדבריות הצחיחים. הראייה החדה והמעוף המהיר של הציפורים הפכו אותם לטורפים המושלמים. כיום הוא הפך לאחד מענפי הספורט המכובדים והנערצים ביותר של איחוד האמירויות הערביות. בזים מאומנים במשך חודשים להשתתף בתחרויות ותחרויות.

בזים מוערכים כסמל של אומץ ואצילות. השייח ‘זייד בן סולטאן אל נהיאן, הנשיא הראשון של איחוד האמירויות, היה אחד התומכים העיקריים של ספורט הבזים ונהנה מזה מגיל צעיר. בהנהגתו נעשו מאמצים משמעותיים לשימור הספורט. אלה כוללים תוכנית לשחרור בזים והקמת בית החולים לבזים אבו דאבי, שהוא הגדול מסוגו בעולם.

לבז יש משמעות תרבותית ולאומית באיחוד האמירויות, שכן היא מהווה גם חלק מסמל איחוד האמירויות הערביות. איחוד האמירויות הערביות היא המדינה הראשונה שמוציאה דרכונים לבזים והקימה בית חולים ייעודי לבז. הפגנות בזים הן גם חלק בלתי נפרד מחגיגות היום הלאומי של איחוד האמירויות הערביות. אתה יכול גם למצוא שירה, שירים וסיפורים על הספורט והציפור המלכותית הזו באיחוד האמירויות הערביות.

מורשת התרבות הבלתי מוחשית של האנושות. הוא משמש גם אטרקציה תרבותית לתיירים הרוצים לחוות את החיים הערביים המסורתיים. תיירים עושים טיול במדבר כדי לחוות הפגנות חי של בז. תוכלו גם למצוא שתצוגות בזים הן פעילות פופולרית ברוב חוויות הספארי המדבריות בדובאי.

צריך להכשיר בזים לפני שהם יכולים לשמש לספורט. המאמן קושר פתיל אימון מנוצה למיתר וממשיך למשוך אותו כשהבז משתחל לתפוס אותו. לאחר ניסיונות חוזרים ונשנים, הציפור סוף סוף לומדת לתפוס את המטרה הנעה. לאחר סיום התרגול משתמשים ביונים להשלמת האימון.

בדרך כלל, יש מכסה מנוע מעור בעבודת יד המכסה את עיניו וראשו של הבז כאשר הוא אינו עף. מעמד עץ עם חלק עליון שטוח רחב משמש כמוט עבור הבז. ציוד אופציונלי אחר כולל כפפת עור ומגדלור GPS למעקב אחר הציפור.

מומלץ לקרוא גם את המדריך למטייל בדובאי


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם