ביטוח ביטול טיסה ושרותי תיירות מכל סיבה

אנשים תמיד מודאגים לאחר שרכשו כרטיסי טיסה מה יקרה אם….? לעיתים יש שינויים בלתי צפויים בתכניות, ביטולים מכל מיני סיבות והמון פעמים אנו נתקלים בלקוחות שמתאכזבים מביטול הנסיעה ובעיקר כי הביטול עולה להם הרבה כסף…..

עד היום אותם הלקוחות נאלצו להתפשר וקיוו עד הנסיעה שהכל יהיה בסדר , מחזיקים אצבעות , ממש כמו סוג של הימור….

תמיד נשאלנו לגבי הסעיף של ביטול נסיעה ועד היום לא היה מענה מספיק טוב… בדיוק בגלל זה- חברת  ביטוח ידועה יצאה עם ביטוח חדש אשר מאפשר לכם לבטל את הטיסה מכל סיבה שהיא עד הרגע האחרון ולקבל החזרים על ההוצאות.

היינו רוצים לחדד ולהסביר- ביטול נסיעה מכל סיבה אומר שניתן לבטל את הנסיעה סתם כי לא בא לכם בסוף לטוס, כי נפל עליכם אירוע משפחתי, כי החופש מהעבודה לא מסתדר עם הבוס ובגלל כל דבר בעצם….

חברות הביטוח הקיימות בשוק הביטוחים של נסיעות לחו"ל מכסות ביטולי טיסה רק במקרים של מצב רפואי וכשמדובר במקרה שאינם החמרה של מצב רפואי קיים (גם אצל קרובים מדרגה ראשונה).

הפוליסה החדשה מכסה גם החמרה במצב הרפואי הקיים ונותנת מענה לכל התרחישים אשר אנו נתקלים בהם בחיי היום יום כולל תרחיש אחד בולט במיוחד- הורים מבוגרים והחמרה במצבם. לצערנו אם הורים של מבוטחים מתאשפזים או אפילו נפטרים לפני הנסיעה, מה שהיו שואלים זה "בעקבות מה?" כשמדובר באנשים מבוגרים בדרך כלל אם קורה להם משהו זה בעקבות החמרה של מצב רפואי ועד היום לא היה כיסוי למקרים אלו….

מהיום בפוליסה החדשה ישנה אפשרות לכיסוי לא משנה מה סיבת ההחמרה, האשפוז או הגרוע מכל- מוות….

ביטוח ביטול ללא כל סיבה

דגשים בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

מומלץ תמיד לסגור את פוליסות הביטוח לחו"ל כמה חודשים לפני מועד הנסיעה ובכך להבטיח לעצמכם כיסוי בביטול הנסיעה, את הביטוח של ביטול נסיעה חובה לסגור במהלך השבוע הראשון לאחר קניית כרטיסי הטיסה, לאחר מכן לא תהיה אפשרות….

הביטוח של ביטול הטיסה אינו מחייב אתכם לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, אתם יכולים להיות מבוטחים בכל חברה שתרצו .

לאחר רכישת הביטוח, ישנה אפשרות בתוספת תשלום לתת כיסוי לשירותים נוספים שהוזמנו או צפויים להיות מוזמנים ע"י המבוטח – כמו הזמנות בבתי מלון, טיולים, כרטיסים למשחקים והופעות ועוד…. הלקוח הוא זה שבוחר את גבול האחריות ובהתאם את התשלום.

suitcase on the beach

ניתן לבטח בפוליסה עד 12 אנשים

הסכום המקסימאלי הניתן לביטוח בפוליסת ביטוח ביטול טיסה הינו 20,000 דולר.

במקרה של תביעה, סכום ההחזר ללקוח נקבע על 80% מהעלות ללקוח בפועל (לאחר הביטול) של השירותים שבוטחו במסגרת הפוליסה שלו ועד 80% מסכום הביטוח כפי שבוטח בפוליסה.

דוגמא א' – אם המבטח ביטוח כרטיס טיסה בסכום 700$ ולאחר ביטול הכרטיס, הוא קיבל החזר מחברת התעופה בשווי 200$, אזי במקרה זה הוא יקבל  מהביטוח החזר של 400$ השווים ל-80% מ-500$ (העלות בפועל לאחר הביטול).

דוגמא ב' – אם המבטח ביטוח כרטיס טיסה בסכום 700$ ולאחר ביטול הכרטיס, הוא חויב ע"י סוכן התיירות על עוד 100$, אזי במקרה זה הוא יקבל  מהביטוח ההחזר של 560$ השווים ל-80% מ-700$ (הסכום המבוטח)

ניתן לבטל את הפוליסה לאחר רכישתה ע"י הודעה בכתב לסוכנות
חישוב דמי הביטוח המגיעים למבוטח אשר ביטל את הפוליסה שלו, יחושבו על פי דמי הביטוח כפול מספר הימים ממועד ביטול הפוליסה עד תום תקופת הביטוח, מחולק במספר הימים הכולל של כל תקופת הביטוח. מסכום ההחזר היחסי של דמי הביטוח ינוכו עלויות המבטח בשיעור של 20% מדמי הביטוח בגין תקופת הביטוח.

ניתן לבטל את הטיסה או חבילת הנופש מרגע רכישת הביטוח ועד 12 שעות לפני מועד יציאת הטיסה לחו"ל.

 

מסמכים נדרשים בזמן הגשת התביעה:

  • טופס תביעה ממולא ע"י המבוטח.
  • מסמך מספק התיירות/חברת תעופה בו נאמר כי הלקוח ביטל את הטיסה.  מסמך זה כולל את שם הספק, חברת התעופה, קוד מזהה לטיסה, שמות הנוסעים אשר ביטלו את הטיסה ומועד הודעת הביטול (הכולל תאריך ושעה).
  • במידה ובוצע חיוב כלשהו לטובת כרטיסי הטיסה או שירותים נוספים כבית מלון, השכרת רכב וכו', יש להגיש אסמכתאות חיוב ואסמכתאות לתשלום דמי ביטול.

המוטיב המרכזי להפעלת הביטוח הוא ביטול הטיסה. במידה ובטלת את הטיסה, ניתן לקבל החזר כספי עבור כל השירותים הנלוים. במידה ולא בטלת את הטיסה, לא ניתן לבטל רק את השירותים הנלווים ולקבל החזר עבורם.

*שימו לב, במידה והביטול אינו ביוזמת הלקוח אלא ביוזמת חברת התעופה או ספק התיירות, מקרים אלו אינם מכוסים.

הפוליסה כפופה לחוק ולדין הישראלי ונמצאת בפיקוח משרד האוצר, אגף שוק ההון, משרד המפקח על הביטוח בישראל. במקרה היוצא מן הכלל של מחלוקת משפטית בין המבוטח לחברת הביטוח, יתנהל הדיון במסגרת מערכת המשפט הישראלית.

הודעות תיירותיות לעיתונות ביטוח נסיעות

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות