בילויים ואטרקציות בעיר קיירנס, בצפון מזרח אוסטרליה

      התמונה באדיבות  Reef Magic Cruises, Cairns Australia  ©
העיר קיירנס Cairns ממוקמת בחופה הצפון מזרחי של אוסטרליה בצפון מדינת קווינסלנד כ- 1700 קמ' צפונית לבריסביין ו- 2700 קמ' צפונית לסידני. אוכלוסיית העיר מונה כיום כ- 150 אלף תושבים.
עיר זו נוסדה ב- 1876 במטרה לשמש את כורי הזהב באיזור ואחר כך כנמל להובלת מחצבים וקנה סוכר. 
כיום זוהי עיר תיירותית תוססת, שופעת אטרקציות ומאוד פופולארית בקרב התיירים בעיקר הודות לאקלים הטרופי שלה ולהיותה נקודת מוצא מעולה לטיולים לשונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef ליערות הגשם הטרופיים שבקרבתה וליעדים המיוחדים הנמצאים הלאה בצפון מדינת קווינסלנד. ניתן למצוא היצע של מאות פעילויות ואטרקציות הן בעיר עצמה והן בסביבתה הקרובה והרחוקה יותר. לרשות המבלים בעיר יש היצע של בארים ומועדונים, מופעים וסרטים, קזינו, שוקי לילה מגוונים, גלריות וחנויות מכל סוג. יש בה טיילת ארוכה ויפה לאורך החוף שבליבה בריכה ענקית לרחצה חינם.
דרכי הגעה: המרחקים בין ערי אוסטרליה הינם בסדר גודל של אלפי קמ' ולכן מי שנמצא באחת מהערים הראשיות באוסטרליה יגיע לקיינס בטיסה שנמשכת כשעתיים (מבריסביין למשל) ומעלה. המגיעים בטיסה מחו"ל מכיוון בנקוק או הונג קונג יכולים לנחות תחילה בקיינס לבלות בה מספר ימים ולהמשיך דרומה לבריסביין, סידני או מלבורן. לחילופין ניתן לבחור את קיינס כיעד אחרון בדרך חזרה לישראל. 
 
שונית המחסום הגדולה – Great Barrier Reef
 
שונית זו המצויה לאורך חופיה הצפון מזרחיים של אוסטרליה הינה אוסף עצום של שוניות ואיים באורך כולל של כ- 2300 קמ' ! השונית מכסה שטח של כ- 350,000 קמ"ר שזה גדול יותר משטחה של בריטניה. בשונית זו כ- 350 סוגים של אלמוגים וכ- 1500 סוגי דגים. 
 
ניתן להגיע לשונית מהערים והעיירות לאורך חופה הצפוני של קווינסלנד כאשר העיר קיינס היא המוצלחת ביותר לכך הודות להיותה עיר גדולה ותוססת המציעה לתיירים אפשרויות בילוי נוספות מגוונות וכן יש בה נמל גדול יחסית ושדה תעופה בינלאומי שטיסות רבות מגיעות אליו מרחבי העולם. 
העונה המומלצת להגיע לשונית היא בחורף האוסטרלי כיוון שבעונה זו אתם לא צפויים לפגוש את המדוזות הארסיות שמגיעות בקיץ כשהמים חמים יותר ומגיעים ל- 29 מעלות .
חברות רבות מציעות שייט ליעדים שונים בשונית הגדולה, חלקן לאיים הקרובים Green Island או Fitzory Island , חלקן לאיים חוליים נמוכים המוקפים אלמוגים, חלקן לשוניות עצמן ויש גם המשלבות שני אתרים. משך השייט והצלילה הוא בסביבות 8 שעות כאשר משך השייט אל השונית וחזרה הוא כשלוש שעות. גודל הסירות משתנה מחברה אחת לשניה, לחלקן סירות קטנות ל- 20-30 איש עם יחס אישי יותר ולחלקן ספינות גדולות ומרווחות יותר למאה ויותר נוסעים. 
חברה מומלצת במיוחד לשייט לשונית הגדולה היא Reef Magic Cruises . לחברה זו ספינת קטמרן מהירה וגדולה אשר מגיעה לאתר מצויין בשונית הגדולה תוך שעה וחצי. הודות לגודלה היא יציבה יותר בשייט, מרווחת ונוחה עם סיפון אחורי חיצוני פתוח וגם עם אולם פנימי סגור ממוזג שבתוכו בר משקאות. 
 
באתר הצלילה שאליו מגיעים יש דוברה גדולה ומרווחת שאליה עוברים הנוסעים. על הדוברה יש סיפוני שיזוף, אולם גדול עם שולחנות לארוחת צהריים ומעקות נוחים לירידה למים. 
 
לרשות הצוללים יש מהדוברה גם הפלגות בסירת זכוכית או בספינה שחציה צוללת כך שגם מי שלא רוצה או מסוגל לצלול, יכול לראות את האלמוגים והדגים במקום ובשאר הזמן לנפוש על סיפון הדוברה וליהנות ממזג האוויר הטרופי הנעים בים המוקף שוניות. 
 
משך השהות באתר הוא 5 שעות כך שניתן להספיק ליהנות גם מצלילות בשונית, גם משייט בסירת זכוכית ומשייט בצוללת למחצה וגם לאכול צהריים ולנוח על הסיפון המרווח של הדוברה. צוות העובדים של החברה יעיל וידידותי, כולל ביולוגים ימיים שופעי ידע המספקים הסברים מקצועיים על השונית הן בזמן ההפלגה אליה והן בעת הסיור המודרך תוך כדי השנירקול. 
 
מחיר השייט כולל את ההפלגה הלוך ושוב, ארוחת צהריים, קפה, תה ומים קרים כל הזמן, ציוד לשנירקול: מסכה וסנפירים, שייט חופשי בסירת הזכוכית ובצוללת למחצה.
למעוניינים יש גם בתוספת מחיר: שכירת בגד גוף מבד או מגומי, שכירת ציוד לצלילה עמוקה – בלונים וחליפה (לא לשכוח להביא תעודת צוללן). יש גם קורס מהיר לצלילה עם בלונים לחסרי נסיון. 
לחסרי נסיון בשנירקול יש אפשרות לשנירקול מודרך. 
מומלץ במיוחד לצאת לספארי שנירקול עם מדריך ביולוג ימי שנמשך כשעה ובו יוצאים מהדוברה עם סירה ומתרחקים לקצה השונית הפתוח לאוקייאנוס, שם קופצים למים ומשנרקלים לאורך קירות השונית החיצונית אשר יורדים בתלילות לעומק רב ורואים שם מגוון הדגים והאלמוגים רב ביותר, יש שם להקות ענקיות של דגים מסוגים שונים ובצבעים מרהיבים. במהלך השנירקול תראו בנוסף לדגים מכל הגדלים והמינים גם צלופחים, צבי ים ואפילו כרישי ריפים (שאינם מסוכנים לבני אדם). 
 
למעוניינים יש ליד הדוברה מנחת קטן להליקופטר וניתן לטוס בו בטיסות קצרות מעל לשונית, 5, 10 דקות או אפילו טיסה הלוך ו/או חזור מהעיר לדוברה. כמובן שהמחיר עולה בהתאם לאורך/זמן הטיסה. 

 

חופי העיר קיינס
העיר קיינס יושבת במפרץ רחב ידיים, והנמל שלה נמצא בלב העיר. יש בו מרינת יאכטות וטרמינל גדול המשרת את הספינות הרבות המסיעות מדי יום את המטיילים אל השוניות והאיים של שונית המחסום הגדולה. מהמרינה יוצאת טיילת יפה Esplanade , אשר צמודה לכל אורכה לים עם דשאים ופארקים, שפע פסלים סביבתיים ומסלולי הליכה ברגל וגם לרכיבה באופניים. 
 
בלב הטיילת ישנה בריכה רחבת ידיים עם חופים חוליים, משטחי דשא ומשטחי עץ ותושבי העיר והמטיילים בה יכולים להתרחץ בה בחינם. 
 
הבריכה הוקמה משום שהחוף ליד הטיילת לא מתאים לרחצה ובשפל נחשף שטח בוצי רחב ידיים. בצמוד לבריכה גם מקלחות, שירותים ולוקרים עם מטבעות למעוניינים. בכלל, אוסטרליה יודעת לפנק את תושביה בפארקים יפים המצויידים בכל הדרוש לבילוי בטבע: שולחנות, גרילרים מצויינים, דשאים, שרותים, ומתקני ספורט ובילוי שונים.
חופי הרחצה החוליים הטובים של העיר פרושים בעצם מספר קילומטרים לאורך חופה הצפוני של העיר וניתן להגיע אליהם מכביש החוף הנקרא Captain Cook Highway. משך הנסיעה אליהם בין 10 ל-35 דקות מהעיר. צמוד לחופים אלו בנויים גם הפרברים הצפוניים של העיר.
החוף הראשון Mechans Beach נמצא ממש לאחר שדה התעופה והוא הסמוך ביותר למרכז קיינס. 
 
החוף חולי אולם הוא סמוך לשפך נהר ולכן פחות מומלץ בגלל הסיכון של תנינים שאוהבים להיות יותר ליד שפכי נהרות. בכלל בכל החופים בקיינס וצפונה ממנה ישנם שלטי אזהרה למתרחצים שישנה במקום סכנה של תנינים ושל מדוזות ארסיות קטלניות (העונה העיקרית שלהן היא בקיץ האוסטרלי כשהמים חמים יותר בין נובמבר לאפריל). כמובן ששלטים אלו הוציאו לי את כל החשק להתקרב למים גם כשהחוף חולי והמים נעימים לרחצה אבל זה לא מונע מהרבה מקומיים לטבול במים, נו כל אחד מתרגל לחיות בביצה שלו…
חמש דקות נסיעה צפונה מחוף זה מצוי חוף Holloways Beach ולאחר עוד 5 דקות מצוי חוף Yorkeys Knob Beach. החופים Trinity ו- Kawarra נמצאים 25 דקות נסיעה מקיינס. בחוף Kawarra רצועת חוף חולי עם צל משורת עצים הסמוכה לחוף.
 
אחרי Kawarra נמצא חוף Clifton Beach שבהמשכו צמוד לחוף Palm Cove Beach. 
חוף Palm Cove Beach הינו החוף המוצלח ביותר של קיינס ואף נחשב כאחד הטובים באוסטרליה. (לא בעיני, בגלל הסיכון של תנינים ומדוזות ארסיות). הוא נבחר כחוף הנקי ביותר בקווינסלנד והידידותי ביותר בצפון קווינסלנד. זהו חוף ארוך עם חול נעים ולאורכו עצי דקלים המקנים לו יופי וצל נעים לנופשים על החוף. בקצה החוף מצוי מסלול בטון להורדת סירות למים ואחריו רציף ארוך הנמשך עמוק לתוך הים ועליו דייגים רבים המנסים לדוג ממנו. מעבר לשורת העצים שלאורך החוף מצויים מלונות, מסעדות ובתי קפה. יש במקום גם השכרת מפרשיות, קיאקים ואופנועי ים. כמובן שיש בחוף גם גרילרים טובים ושולחנות לפיקניק. 
 
 בסמוך לחוף זה מצויות אטרקציות תיירות מעניינות נוספות: הרכבל הארוך מעל ליערות הגשם המוביל לקורנדה kuranda skyrail, גן חיות טרופי Cairn Tropical Zoo , גן חיות לילה Cairn Night Zoo חנויות מכרות אבני החן אופל Outback Opal Mine ופארק תנינים של Hartley. החוף הבא והמרוחק ביותר מקיינס (35 דקות מהעיר) הוא Ellis Beach.
 
טיול לעיירת האומנים קורנדה Kuranda וביערות הגשם הטרופיים
העיירה קורנדה Kuranda נמצאת בהרים הטובלים ביערות גשם טרופי במרחק של כ- 35 דקות נסיעה מהעיר קיינס. 
ניתן להגיע לעיירה בשלוש דרכים וכולן יפות ומיוחדות. הראשונה, בנסיעה ברכב בכבישים מפותלים בתוך יערות גשם. השניה ברכבת היסטורית ישנה העוברת ביערות וחולפת ליד מפלי ברון Barron Falls המרהיבים ומגיעה בקורנדה לתחנת רכבת ציורית הממוקמת בתוך יער. והשלישית היא באמצעות רכבל Skyrail ארוך (7.5 קמ') מעל ובין צמרות העצים של יער הגשם. כמובן שהכי יפה לשלב ביניהם, לנסוע בכל כיוון באמצעי תחבורה אחר שמוצא חן בעיניכם יותר.
  
ניתן לרכוש כרטיס משולב כזה אשר גם כולל עצירה בתחנת רכבל באמצע יער הגשם ושם להצטרף לסיור מרתק בנבכי יער הגשם עם מדריך מקומי מנוסה הנותן הסברים מעניינים על החי והצומח ביער. 
בעיירה קורנדה שני שווקים עם מגוון חנויות וגלריות ססגוניות, חלקן מציגות עבודות אבוריג'יניות אופייניות וכמובן מבחר מסעדות ובתי קפה. 
באחד השווקים ממוקם פארק ציפורים מדליק. בתוך הפארק מגוון של בעלי כנף, תוכים מגדלים וצבעים שונים ויפים. כדאי לקנות בכניסה שקית עם זרעונים להאכיל את הציפורים. מיד כשנכנסים התוכים מתיישבים לכם על הכתף או על הראש (כדאי לבוא עם כובע) ואוכלים מכף ידכם. 
 
כמו כן יש בעיירה פארק קואלות וחממת פרפרים שכדאי לבקר בהם.
מומלץ לנסוע למפלי ברון Barron Falls הסמוכים לעיר. ליד המפלים יש מסלול הליכה יפה בתוך היער כאשר חלק מהמסלול הוא על פני גשרים תלויים. מגיעים בסוף המסלול לנקודת תצפית טובה על המפלים הגבוהים.
 
דרך נפלאה לטייל ביערות הגשם המקיפים את קיינס היא בסיורי ג'יפים מודרכים אשר יראו לכם בעלי חיים אופייניים בסביבתם הטבעית, יסבירו לכם על הצמחייה המגוונת ועל הפירות הטרופיים באזור. שתי חברות מומלצות בהן תצאו לטיול בקבוצה קטנה של 7-16 נוסעים בלבד הן: Billy Tea Safaris ו- Wilderness Eco Safaris . 
המידע תודות לסיגלית בר יועצת טיולים
 
 מקומות לינה מומלצים בקיירנס

פרברים

 

שדות תעופה

 

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

 

אתרים תיירותיים

 

בידור

 

לאן ללכת

 

ספורט

 

עסקים

 

תחבורה

 

קרוב לקיירנס

יישובים

 

עיירות

 
 

 

אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים חופי ים\טיילות בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל שמורות טבע בעולם תופעות טבע בעולם אוסטרליה, קיירנס

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים