ביקורת תוכנה חדשה לבניית מסלול טיולים "סלפי טורס"

מאת: שרה פלד

סלפי טורס, תוכנה חדשה (למחשב, איננה אפליקציה), פותחה ע"י מוטורהום ישראל עבור מטיילים המעונינים במסלול טיול עצמאי. התוכנה מבוססת על חכמת ההמונים ושיתוף מסלולים שבוצעו ע"י מטיילים. במקום לבנות טבלת אקסל, להכין מסלול במפות גוגל, לחפש מקומות לינה – התוכנה מציעה שילוב של כל האלמנטים על פלטפורמה אחת. מכניסים את היעד והתאריך והתוכנה מציעה מסלולי טיול מסודרים. אם המסלול לא מתאים לכם באופן מדויק, ניתן בלחיצה אחת לשכפל את המסלול המוצע ומתחילים לבצע התאמות אישיות – שינוי מספר הימים, נקודות עניין, תכנון מסלול נסיעה שונה רק למקטע אחד ועוד. 

בדקנו את האתר ומצאנו כמה חסרונות. מגוון היעדים עדיין מוגבל, מתרכז בעיקר בארה"ב, קנדה, מעט מאירופה, איסלנד ואוסטרליה. בנוסף, חיפוש הלינה הוא בקישור לאתר בוקינג בלבד ואין הפניה לאתרי השוואות מחירים. החיסרון העיקרי שגילינו, שאין קישורים לתיאור יעד הביקור. לדוגמא, אם המסלול מציע לכם לבקר בהוליווד, תקבלו רק את שם היעד, ללא פירוט טקסטואלי שהוא מאד חשוב. מה שיצריך זמן חיפוש נוסף בגוגל למצוא את התוכן הנכון.

חיסרון נוסף וקריטי הוא שלא קיימת אפליקציה לנייד. אנו מטיילים עם הנייד ולא עם ניירות מודפסים.

לדעתי, היות והאתר הוא כרגע בגרסת ביטא ומאחוריו חברה רצינית, יהיו שיפורים בעתיד

כמה התענוג עולה?

עד 5 מסלולים: 25$ \\ עד 100 מסלולים: 400$ \\ עד 500 מסלולים: 1500. בעולם קיימים אתרים דומים שהתשלום בחינם…….

תגובת אבי חייט ממוטור הום

1.      התוכנה מיועדת לתכנון מסלולים ולאו דווקא להזמנה של בתי מלון. ברשת יש אתרי הזמנת מלונות למכביר. ניתן לחפש מלונות במנועים אחרים ולהכניס למסלול בכפתור Another Location

2.      לכל יעד שנוסף יש כפתור More Details, המאפשר לקבל מידע על האתר הכולל תמונות, ביקורות, כתובת, טלפון , אתר אינטרנט ועוד.. אנו ממליצים לקרוא את הביקורות ע"מ לקבל התרשמות של מי שביקר שם.

3.      מקובל היום ליצור אתרים מותאמים לניידים ולא אפליקציות שמצריכות עדכונים בכל מעבר גרסה. האתר של סלפי טורס מותאם לניידים. מומלץ לתכנן את הטיול על גבי הדסקטופ, ולטייל עם הנייד או האייפד. ניתן לנווט לכל נקודה ע"י הקשה על כפתור More Details , ולנווט ישירות ליעד הבא שמתוכנן.

חדשות בתיירות חדשות טכנולוגיה בתיירות מידע תיירותי

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות