ביקור מומלץ בתערוכת ואן גוך: קסם וירטואלי שאסור להחמיץ

 

 

יש משהו מהפנט בציוריו הצבעוניים של וינסנט ואן גוך, שזכה בחייו הקצרים ליצור כל כך הרבה, בכל כך מעט זמן. ואן גוך שהיה ידוע בשגעונו ואשר חתך את אזנו ואח"כ צייר את דיוקנו החדש, יצר יצירות שבטאו את כאבו האישי, את נוף חייו ואת אהבותיו. בחייו, התעלמו ממנו כאמן. לבסוף התאבד בתוך בדידותו הדיכאונית. עבודותיו זכו להכרה רק לאחר מותו.

צילום שרה פלד

תערוכת ואן גוך הינה אחת התערוכות הפופולאריות בעולם. התערוכה שטיילה ביותר מחמישים ערים בעולם, וזכתה למיליוני מבקרים ולביקורות מפרגנות בעיתונות העולמית, והוכתרה כאחת התערוכות החשובות, האיכותיות והמרגשות ביותר שהוצגו עבור אמן בסדר גודל כזה. כעת, עם סיום הסגר השלישי החליטו המפיקים לפתוח אותה שוב לקהל הישראלי בפארק פרס בחולון. המיצג המפואר, המכיל 2000 מיצירותיו של האמן, הנפרס על פני 1000 מטר במתחם לה פארק שבחולון, מותאם לשגרת הקורונה ומופעל על פי הנחיות משרד הבריאות והאמת, לא נוצר עומס וניתן היה לחוות את החוויה בנחת.

התערוכה הזו למעשה, מוגדרת יותר כמיצג אמנותי, מאשר כתערוכה קלאסית של יצירות התלויות על הקיר. ככזה, המיצג המרהיב הופך אותה לאטרקטיבית ביותר גם עבור ילדים ובני נוער.

אז מה רואים?

התערוכה מחולקת לארבעה אזורים, כאשר כל אזור מדגיש נושא אחר בצורה שונה. המסלול מתחיל במסדרון הכניסה, עם הסברים קצרים על ציר הזמן בחייו, שעיצבו אותו והשפיעו על יצירותיו. מהמסדרון עוברים לחלל עצום שעל גבי קירותיו והרצפתו, מוקרן ב-360 מעלות מיצג אור-קולי מחזורי של הציורים, המחשבות והציטוטים המפורסמים שלו המבטאים את רעיונותיו באמנות שלו. בסמוך לקירות מוצבים כסאות נוח כך שניתן לצפות במיצג המרהיב בנוחיות רבה. המיצג נמשך כחצי שעה, צפו בכולו עד סופו, לא תצטערו.

צילום שרה פלד

מהחלל הגדול עוברים למסדרון פנימי נוסף שבו ניתן לראות כיצד נראה חדר השינה המפורסם שבו בילה את שנותיו האחרונות, ולהנות מהאוסף הציורים הרבים והמגוונים שלו.

צילום שרה פלד

החלק האחרון של התערוכה הוא מסע וירטואלי מדהים עם משקפי מציאות מדומה (VR) במשך כ-11 דקות, בעקבות המקומות שבהם ביקר ואן גוך והמראות שהפכו בסופו של דבר לציורים. ישבנו על כסא מסתובב, עוטים VR ויכולנו לחוות את המציאות המדומה 360 מעלות מסביבנו. ההנפשה התלת מימדית של ציוריו והמסע בתוך חייו, עשויים ביד אמן משובחת ומותירות השתאות גם מהיצירה הוירטואלית.

צילום שרה פלד

המסלול מסתיים בחנות למכירת מזכרות מהתערוכה ובחדר יצירה בו מסופקים דפי צביעה לילדים של יצירותיו של ואן גוך.

צילום שרה פלד

התערוכה שאינה תערוכה, היא חוויה רב חושית מרתקת המומלצת לכל הגילאים ומותירה את המבקרים פעורי פה.

איפה?

רחבת מתחם לה פארק (פארק פרס) חולון. כתובת: שדרות ירושלים 216, חולון. נווט עם וייז .

ימי א' – ה' – 10:00 עד 19:00 (כניסה אחרונה בשעה 18:00)

ימי ו'  – 09:00 עד 15:00 (כניסה אחרונה בשעה 14:00)

יום שבת –09:00-19:00 (כניסה אחרונה בשעה 18:00)

עלות:  

מחיר מלא: 144 ₪

תושבי חולון עם הצגת ת.ז. 39 ₪ בסבסוד העירייה.

לקוחות ישראכרט  59 ₪.

מחירים מיוחדים בוועדי העובדים השונים, חברות האשראי ובמועדוני ההטבות המובילים (כולל: חבר, מגה לאן, קרנות השוטרים, אשמורת, ארגון המורים, חברת החשמל ועוד)

הזמנת כרטיסים באתר התערוכה

 

אטרקציות מומלצות אטרקציות מומלצות למשפחה תרבות, אומנות ובידור תרבות, אמנות ובידור בישראל תערוכת ואן גוך פארק פרס חולון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות