בראן, מבצר או כפר או דראקולה

מה מתחבא מאחורי השם התיירותי הזה, שכמעט כל תייר  שהגיע לרומניה לא יכול להיות שלא קרא איפשהו בתוך חוברת של סוכנויות התיירות, באינטרנט או אפילו במודעות טלוויזיה לקידום התיירות במזרח אירופה . מבצר בראן, מושך מדי שנה כ 500,000 תיירים זרים ורומנים, והיא האטראקציה התיירותית השניה ברומניה לאחר הארמון פלאש. זאת בעיקר בשל קידום אינטנסיבי אבל מטעה, כי המבצר היה שייך פעם לערפד דראקולה שתויאר בספרו של הסופר האנגלי Bram Stoker. ולאד המשפד, הנסיך הרומני שהוא המקור ההשראה של מחבר הספר, הוא התגורר במבצר רק חודשיים ולא כאדון של המבצר אלא כאסיר של מלך הונגריה. בשנים האחרונות המבצר חזר כמה פעמים על הכותרות הראשיים של העיתונים ברומניה בשל התביעה על ידי Dominic de Habsburg, יורש של המשפחה המלכותית של Habsburgs והבן של נסיכה של המשפחה המלכותית של רומניה. למעשה, הפעם הראשון שהמבצר מופיע במסמכים זה מסמך משנת 1377, כאשר המלך לואי הראשון של הונגריה מאשר ל”Sasii” מהמושב של בראשוב (עירית בראשוב) את הזכות לבנות, על פי ההבטחתו ועל חשבונם, מבצר חדש מאבן בכפר בראן.

בראשוב עיר תיירותית יפה במרכז רומניה, היתה אז מרקז כלכלית ותרבותית ידוע בטרנסילבניה, האזור המרכז-מערבי של רומניה וה"Sasii" היו אוכלוסיה גרמנית ממוצא פלמית או וולונית ,שהונגריה הביאה לתוך טרנסילבניה כדי להגן על גבולות שלה. הם בנו לאורך כל גבולותיה של טרנסילבניה, אז פרובינציה של ממלכת הונגריה, כנסיות מבוצרות, מבצרי הגנה ומכס. מבצר בראן, למעשה אחד המבצרי מכס האלה ממוקם בגבול הדרומית , בין טרנסילבניה וואלאכיה – פרובינציה רומנית – והוא היה בין עשרות מבצרים כאלה, שיופיו נובע בעיקר מהמראה החיצוני המורכב שלו הכולל אלמנטים אדריכליים שונים ממאות שונות. לאחר שהמבצר השתנתה הבעלות לעורך מאות שנים, בסופו של דבר הוא היגיע לידיים של המלכה מריה של רומניה – נכדה של המלכה ויקטוריה של אנגליה שסירבה להינשא למלך  ג'ורג' V של אנגליה על מנת להציע את ידה למלך פרדינאנד של רומניה.זה בתור מתנה שהוצע על ידי עיריית בראשוב, אות של הערכה עמוקה על מעשיה במהלך מלחמת העולם הראשונה וכן תרומתה ההחלטית בזאת לאיחוד הגדול של 1 בדצמבר 1918, כאשר בתאריך זה חזרה טרנסילבניה לרומניה היסטורית שהיתה שייכת לה. היום, 1 בדצמבר הוא היום הלאומי של רומניה, ובמבצר אפשר לראות את העיצוב פנים הצנוע שמלכת מריה נתנה לו לאומת כל הריהוט עץ המסיבי. בחודש ינואר 2009, אתר הטיולים של רשת CNN סווג מבצר בראן בתוך עשר טירות הראשונות בעולם כיעד תיירות.

ובכל זאת, אף על פי האטראקציה של המבצר, הכפר בראן הוא עצמו אטראקציה תיירותית. היום היה עדייו כאן, Marilena Stoian, אשה שנקרא "אמא של התיירות הכפרי" ברומניה, אשר הקימה את האכסניה הכפרית הראשונה ברומניה וגם את האגוד הלאומי של התיירות הכפרי, אשר כיום הוא חבר של הפדרציה האירופית של התיירות הכפרי – EuroGites. לאגוד יש כעת 28 סניפים אזורים ולמעלה מ 3000 חברים, אבל הריכוז הגדול ביותר של האכסניות הוא בכפר בראן והסביבה אפילו היום אחרי כל כך הרבה שנים של קיום. זה כנראה בגלל אנשים המאוד ידידותים, היופי של הטבע הסביבתי,מיקומו של הכפר בין שני גושי הרים   Bucegi ו- Craiului Piatra, ובטח בגלל המַרְאֶה הכפרי המדהים של הסביבה שנראה פרוץ מגלויה של פעם שנשלחה הביתה כמזכרת מאת חופשה נהדרת. בשוק  שבמרכז בראן מלבד הפריטים  הרגילים הכפרים  מוכרים גבינות עטופות בקליפת אורן, צויקה – השתיה החריפה הרומנית, נקניקיות ועוד הרבה מוצרים טבעיים שהגאווה של המקומים היא שהם שומרים את המרשם של סבתא שלהם ללא תוספות של התעשיות הכימיה של היום. ומה עוד אפשר להוסיף לעובדה שתיירים שבאים לכאן כדי לבלות חופשת חלום יכולים לשתות את מי הברז, שנתפסים ישירות מתוך מעיין סמוך, נקי כמו הדמעות של התיירים שבסופו של דבר יעזבו את המקום המדהים הזה הנקרא בראן?

מקומות לינה מומלצים במחוז ברשוב

ערים (Communes)

 

ערים

 

יישובים

 

עיירות

 

שדות תעופה

 

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

 

קרוב למחוז ברשוב

ערים

 

כל הזכויות שמרות לולאד רדיאן דניאל, מדריך טיולים מוסמך

אטרקציות בתשלום בעולם אטרקציות מומלצות בעולם אטרקציות מומלצות בעלי ענין בעולם היסטוריה בעולם אטרקציות בעלי ענין בעולם, אטרקציות בתשלום בעולם, אטרקציות מומלצות בעולם, אירופה, בראן, דראקולה, היסטוריה בעולם, כפר, מבצר, רומניה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות