• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מוזיאונים מומלצים לאוהבי האמנות בריביירה הצרפתית

דף הבית » מוזיאונים מומלצים לאוהבי האמנות בריביירה הצרפתית

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 9 דקות

על מה אנחנו חושבים כשאנחנו חושבים על הריביירה הצרפתית? לפגוש את האלילה ברג’יט בארדו (בעודה צעירה), לראות את העירומות על חוף הים בניס, לגעת בכוכבי הקולנוע, לשוט ביאכטה ולהרגיש עשיר, או סתם ללכת להמר בקזינו על 10 יורו כי זה מה שיש!אבל, בריביירה הצרפתית יש הרבה יותר מחוף כחול ועירומות על החוף. יש אמנות, מוזיאונים ויצירות נפלאות. אז קדימה – יורדים לדרום ומבקרים במוזיאונים הנפלאים בריביירה הצרפתית!

במאמר זה נטייל בעקבות המאסטרים הגדולים של סוף המאה ה-19, בעקבות האור בדרום צרפת והנוף, ושנשאל מה מביא את האמנים “ציירי האור” לרדת לדרום צרפת ולעזוב את פריז העיר הגדולה, העיר ללא הפסקה, “עיר האורות והאמנות”.

כתבה וערכה: ד”ר ורדה רוטשטיין מאייר, טיולי אומנות.

*גילוי נאות: עמוד זה עשוי לכלול קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

ההיסטוריה של האמנות בריביירה הצרפתית

בואו נחזור במנהרת הזמן לתקופה שבין סוף המאה ה-19 ועד לסיום מלחמת העולם השנייה. זה הזמן שאמנים פעלו בפרובנס ובריביירה הצרפתית, ויתרו על פריז ויצאו לצייר בחיק הטבע. למעשה הם היו מעין “פרסומאים” לאזור, היות שכל יצירה שלהם הפכה לפרסומת למקום שלא נחשף עדיין לתיירים. הם ציירו במשיכות מכחול את הנופים, התבוננו מבעד לעדשת המצלמה, וציוריהם גרמו למהפכה באמנות עצמה ובאזור כולו.

עד המאה ה-19 הדרכים היו משובשות והיה קשה להגיע לדרום, אבל, לאחר המצאת רכבת הקיטור ואוניית הקיטור, החלה נהירה של אמנים ותיירים אל “חופי התכלת” האקזוטיים והעיירות הימי ביניימיות. ירידה לדרום הייתה אסקפיזם מהציביליזציה המודרנית למקום בתולי. מלחמת העולם השנייה כמעט פסחה על האזור וכך הריביירה החלה להתמלא באמנים שבאו לחיות באוויר החופשי ולהציג במרחבי תצוגה חליפיים שאינם מוזיאון. הראשונים היו הנטורליסטים ואחריהם האימפרסיוניסטים שציירו את הטבע, חיי היום יום, בתי הקפה, עסקו בתיאורי שמיים ומים ואפקטים של האור.

“מה אתה רואה? שאל גוסטב מורו את מאטיס כשיצאו מהלובר וחצו את גשר האמנויות בפריז. מאטיס השיב: “משהו אחר ממה שראינו במוזיאון”. “האם לדעתך המייסטרים לא ראו אותו מראה?” שואל האמן מורו. זו נקודת המפנה בהתפתחות של אמני סוף המאה ה-19 שיוצרת היסטוריה חדשה”. (לחמן צבי “מה אני, רואה” סטודיו, גיליון 30 ע”מ 14-15)

מוזיאונים מומלצים בניס: עיר הבירה של הריביירה הצרפתית

עיר הבירה של הריביירה הצרפתית היא ניס (Nice), העיר שהפכה למרכז יצירה חשוב באמנות של תחילת המאה ה-20. אמנים רבים הגיעו לאזור כדי להתגורר בעיר ובסביבתה. העיר העתיקה והציורית שווה סיור רגלי בפני עצמו בין הסמטאות, בתי הקפה והמסעדות. ניס היא עיר של ים ומצטלצלת בה המילה “נופש”, אבל ניס היא גם עיר אמנות. הנה כמה מהמוזיאונים המומלצים בניס. 

מוזיאון מארק שאגאל (Marc Chagall National Museum)

מארק שאגאל היה אמן יהודי, ששילב מספר סגנונות ביצירתו: קוביזם, פנטזיה וחלום, קצת סוריאליסטים, נושאים מהתנ”ך, החסידות, ואפילו חייו האישיים. המוזיאון ממוקם בגבעת סימייה (Cimiez). למה החליט מארק שאגאל היהודי להעניק לעיר ניס את תצוגת המוזיאון ולא לנו היהודים במדינת ישראל? תשובות יש רבות, אבל אנחנו נעסוק בשלל היצירות. במוזיאון תמצאו תצוגה רחבה של סצנות הלקוחות מספר התנ”ך: אדם וחווה בגן העדן, גירוש מגן עדן, עקידת יצחק, ביקור שלושת המלאכים אצל אברהם, מתן תורה ועגל הזהב, חלום יעקב, יציאת מצרים ועוד. כמובן שיש עוד יצירות רבות אחרות, כולן מלאות תשוקה וצבעוניות, שאינן משאירות את הצופה רגוע מולן.

כדי להשלים את תמונת חיי מארק שאגאל, מומלץ לנסוע לסן-פול-דה-ואנס (Saint-Paul-de-Vence) ולבקר בבית הקברות שבו האמן קבור עם אשתו, שם חי עד מותו ושם נקבר.

הכניסה בתשלום. הכניסה ללא תשלום ביום ראשון הראשון של כל חודש.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-17:00. יש עונות בהן הוא פתוח עד 18:00. לפני שאתם מגיעים, מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה העדכניות באתר המוזיאון.

כמה זמן מומלץ לבקר? בין שעה לשעתיים. 

הכתובת: Avenue du Docteur Ménard.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט של מוזיאון מארק שאגאל.

מוזיאון מאטיס (Musée Matisse)

בחלקה העליון של ניס, בתוך פארק ירוק בין שרידים של ארנה רומית, נמצא ביתו של הנרי מאטיס, שהפך למוזיאון. בבית מוצגות עבודות מכל תקופת יצירתו. מאטיס נחשב לפוביסט אך הוא עסק גם במגזרות נייר ופיסול. בצעירותו הושפע ממאנה, סזאן, ומאוחר יותר הוביל את תנועת הפוביזם שדגלה בשחרור הצבע מהאובייקט, שימוש בצבע באופן מודגש ומכאן שהתנועה קיבלה את השם “פוביזם” מלשון “הפרא”, הצבע שיש לו חיים משלו ולא תלוי באובייקט. מאטיס עבר לגור בדרום צרפת, והחל לעסוק במגזרות נייר שהציגו את תפיסת עולמו לגבי הצורה והצבע.

הכניסה בתשלום. ילדים מתחת לגיל 18 נכנסים ללא תשלום.

שעות הפתיחה: רביעי עד שני בין השעות 10:00-17:00. ממאי עד סוף אוקטובר, המוזיאון פתוח עד 18:00. מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה המעודכנות ביותר באתר האינטרנט של המוזיאון.

כמה זמן מומלץ לבקר? בין שעה לשעתיים.

הכתובת: 164 Av. des Arènes de Cimiez.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון מאטיס.

מוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית (MAMAC)

מוזיאון המכיל 1200 יצירות מהשנים 1960 ועד ימינו. סגנון ניאוריאליזם ז’אן טינגלי, כריסטו, סזאר, ארמן, ניקי סאנט פאל, איב קליין ואחרים וכן אמני הפופ כגון אנדי וורהול, טום וסלמן, ג’יימס רוזנקוויסט, אמני הפלוקסוס, אמנות מינימליסטית, יצירות השייכות ל”אסכולת ניס” כמו ארנסט פיגנון ואחרים. המוזיאון מארח גם תערוכות מתחלפות של אמנים עכשוויים שבדרך כלל מוצגות בקומה הראשונה. בקומה השנייה התערוכה והאוסף הקבוע של המוזיאון. המוזיאון ממוקם במבנה מיוחד שהוקם על ידי איב ביראד והנרי וידאל ב-1990.

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: שלישי עד ראשון בין השעות 10:00-18:00. מנובמבר עד סוף אפריל, המוזיאון פתוח החל מהשעה 11:00. לשעות הפתיחה המעודכנות ביותר, מומלץ להיכנס לאתר האינטרנט הרשמי של המוזיאון.

כמה זמן מומלץ לבקר? לפחות שעתיים. 

הכתובת: Place Yves Klein.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של המוזיאון לאמנות מודרנית ועכשווית.

קבלו ייעוץ מקצועי לקראת הטיול שלכם בריביירה הצרפתית

צרו קשר עם יועצי טיולים שמכירים היטב את היעד ויוכלו לעזור לכם בתכנון הטיול:

הכירו את ורדה: במשך 28 שנים מלוות קבוצות לחו”ל ובשנים האחרונות בעיקר טיולי עומק, טיולים בהיבט אמנותי, טיולי חבלי ארץ בלבד עם היבטים אמנותיים, גסטרונומים, והיסטוריים. ורדה מכירה היטב את איטליה, כולל סיציליה וסרדיניה, ותוכל לעזור בתכנון הטיול שלכם.

מוזיאונים מומלצים נוספים באזור הריביירה הצרפתית

מוזיאון פיקאסו באנטיב (Musée Picasso)

בעיירה אנטיב (Antibes) נמצא מוזיאון פיקאסו, השוכן בטירת גרימלדי (Grimaldi) העתיקה והמרשימה, שנבנתה על חוף הים על שרידי מבנה רומי ושימשה בעבר כארמון למשפחת גירמאלדי. לאחר מלחמת העולם השנייה, בשנת 1946, פיקאסו ואהובתו פרנסואה ז’ילו עברו להתגורר בדרום צרפת וחלק מהזמן התגוררו בארמון, שם צייר פיקאסו 23 ציורים שנתרמו לארמון, שהפך בהמשך למוזיאון פיקאסו.

אחד הציורים החשובים הנמצאים במוזיאון הוא “שמחת החיים” (La joie de vivre), שפיקאסו צייר בשנת 1946. זהו ציור שמסמל את שמחת החיים של פיקאסו בשהותו באנטיב. בציור יצורים מיתולוגים –  נימפות ופאנים – וכל זה על רקע הים. מצב רוחו המרומם של פיקאסו ניכר בצבעי היצירה והקווים העגולים שמחליפים את הקווים המשוננים שהופיעו בעבר ביצירותיו, הנימפה הרוקדת במרכז היצירה היא כנראה אשתו ז’ילו, וסביבה רוקדים ומשחקים ויצורים מיתולוגים הנראים כפאנים שכנראה הם ילדיו הקטנים של פיקאסו. מכל צד של הנימפה הרוקדת עומד קנטאור חביב המנגן בחליל כפול. פיקאסו צייר את הציור הזה ועוד אחרים על אזבסט שהיה באותם ימים זול. 

הכניסה בתשלום. מתחת לגיל 18 נכנסים ללא תשלום.

שעות הפתיחה: מאמצע ספטמבר עד אמצע יוני בין השעות 10:00-13:00 ו-14:00-18:00, מאמצע יוני עד אמצע ספטמבר בין השעות 10:00-18:00. 

כמה זמן מומלץ לבקר? כשעה. 

הכתובת: Place Mariejol, Antibes. 

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון פיקאסו באנטיב.

מוזיאון פיקאסו הלאומי בוולוריס (National Picasso Museum)

בעיירה וולוריס (Vallauris) ליד אנטיב נמצאת כנסייה קטנה רומנסקית מהמאה ה-12, שמשמשת היום כמוזיאון ובה מוצגות שתי יצירות של פיקאסו “מלחמה ושלום” (War and Peace”). שתיהן צוירו מיד לאחר המלחמה על קירות הקפלה כשעוד הייתה לו סדנה לקרמיקה “במדורה”. האחת מתארת את אימת המלחמה, ואילו השנייה מוקדשת לשלום.

הכניסה בתשלום. הכניסה ללא תשלום ביום ראשון הראשון של כל חודש.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-12:15 ו-14:00-17:00. בקיץ, המוזיאון פתוח עד 18:00. מומלץ להתעדכן בשעות הפתיחה המדויקות באתר של המוזיאון.

כמה זמן מומלץ לבקר? כחצי שעה. 

הכתובת: Place de la Libération – 06220 Vallauris.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון פיקאסו הלאומי בוולוריס

מוזיאון פרננד לז’ה בביו (Musée national Fernand Léger)

נסיעה קצרה מוולאריס תביא אתכם לביו (Biot), בה שוכן המוזיאון הלאומי המוקדש ליצירותיו של של האמן פרננד לז’ה.

במוזיאון יש אוסף של 450 יצירות אמנות בסגנונות שונים שפרננד לז’ה יצר בין השנים 1905-1955. בתחילת דרכו הושפע מהאמן סזאן שהיווה לו נקודת פתיחה לעצב את סגנון הציור שלו המורכב מצורות הנדסיות בעלות נפח מעורבות עם סגנון קוביסטי, נפחים היוצרים תחושה של דינמיות. לדעתו של לז’ה הטבע בנוי מאותן צורות נפחיות ועליו להדגיש את משקלן הפלסטי. ציוריו עוסקים בלוגיקה ובחשיבה רציונלית. הוא עשה שימוש בגלילים, חרוטים, פירמידות ושאר צורות שהופכות את האנשים למעין רובוטים ואת הטבע לדימוי של מכונה. במלחמת העולם הראשונה היה בחיל הנדסה, מה שיכול להסביר את הגישה שלו. 

הכניסה בתשלום. הכניסה ללא תשלום ביום ראשון הראשון של כל חודש.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-17:00. ממאי עד סוף אוקטובר, המוזיאון פתוח עד השעה 18:00.

כמה זמן מומלץ לבקר? בין שעה לשעתיים.

הכתובת: 255, chemin du Val de Pôme 06410 Biot.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון פרננד לז’ה בביו.

מוזיאון פונדסיון מאג בסון-פול-דה-ואנס (Fondation Maeght)

בריביירה הצרפתית ישנה עיירה קסומה בשם סן-פול- דה-ואנס (Saint-Paul-de-Vence), עיירה עתיקה ומבוצרת השוכנת על פסגת אחת הגבעות הצופות אל חופי הריביירה והכפרים הציוריים שמסביב. סמטאות הכפר עמוסות בגלריות המציגות ומוכרות יצירות של מיטב האמנים. בבית הקברות הקטן והציורי קבורים מארק שאגאל ורעייתו.

בכניסה לעיירה מוזיאון פונדסיון מאג, אחד מהמוזיאונים המודרניים החשובים והמעניינים של הריביירה הצרפתית. המוזיאון נבנה על ידי משפחת מאגית (Maeght), שהגו את הרעיון והקימו מוזיאון חשוב בדרום צרפת. המוזיאון נחנך ב -1964 על ידי אנדרה מאלרו שהיה אחד מידידי המשפחה ושר התרבות באותם ימים. במוזיאון תוכלו למצוא ציורים, פסלים ורישומים של אמנים מהמאה ה-20 כמו מארק שאגאל, מאטיס , פרננד לז’ה, אלכסנדר קלדר, זורז’ בראק, וכן אמנים עכשווים, כל חצי שנה מתחלפת תערוכה באולם התערוכות המתחלפות, בגן מוצבים באופן קבוע הפסלים של ג’קומטי, אדוארדו צ’ילדה, מירו ובוטרו. חלק מהאמנים הציבו את הפסלים בהתייחסות למבנה המוזיאון, פסליו הרבים של מירו מפוזרים בגן וישנה חצר “ג’קומטי” שם מוצבים בדרך קבע פסליו, ופסיפס של מארק שאגאל על אחד הקירות.

הכניסה בתשלום.

הכתובת: 623 Chem. des Gardettes, 06570 Saint-Paul-de-Vence.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-18:00. ביולי ואוגוסט המוזיאון פתוח עד 19:00. 

כמה זמן מומלץ לבקר? לפחות שעתיים.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון פונדסיון.

קפלת מאטיס בואנס (Matisse Chapel)

כמה קילומטרים צפונה מסאן פול דה ואנס נמצאת העיירה ואנס (Vence), שבה חיו אמנים רבים, ביניהם פייר פרננדז ארמאן, יליד ניס, שידוע בפסליו העשויים “רדי מייד” ומגרוטאות, מכלים לחלב ועד מכוניות, גיטרות ועוד. ארמן אהב את ואנס והתגורר בה כמה חודשים מדי שנה. את פסליו אפשר למצוא בכל המרחב של הריביירה הצרפתית.

בשולי העיר העתיקה של ואנס ישנה קפלת הרוזרי (The Rosary Chapel) של הנזירות הדומיניקאניות, המכונה “קפלת מאטיס”. האמן הדגול מאטיס, שהיה מטופל בהיותו חולה על ידי נזירה דומיניקנית, החליט לתכנן ולעצב את הקפלה עבור הנזירות. הוא תכנן את חלונות הקפלה עם ויטראז’ים של עץ החיים, בגווני צהוב וכחול, תכנן את פעמון הכנסייה, את ציורי הקיר, את דוכן ההטפה, את הפמוטים ואת הצלב. מאטיס צייר את מריה ואת ישוע ואת דרך הייסורים של ישוע עד הגיעו לצלב על האריחים הלבנים ברישום בצבע שחור, באופן סכמתי ביותר.

מוזיאון רנואר בקאניה סור מר (Musee Renoir)

בעיירה הציורית קאניה סור מר (Cagnes-sur-Mer) ישנה אחוזה של פייר אוגוסט רנואר, שבה התגורר במשך 12 שנות חייו האחרונות. האחוזה הפכה לסדנת האמן והיא ממוקמת בתוך גן גדול ויפה. הבית הפך למוזיאון לאחר מותו ונשאר כפי שהיה כשהאמן עוד היה חי בו, לרבות הריהוט, האטליה, כיסא הגלגלים, הבגדים, ובעיקר ציוריו ופסליו. בבית מוצגות 14 יצירות מקוריות של רנואר ועוד מספר פסלים.

רנואר שייך לזרם אימפרסיוניסטים אבל תמיד היה צייר שונה. התמקד בציור דמויות ונופים שאהב, כשהכניס לתוכם אור ומבט רומנטי, אינטימי ועדין, בעזרת הרמוניה של צבעים וקווים. רנואר אהב לצייר את בני משפחתו. בשנים האחרונות לחייו, סבל רנואר מדלקת פרקים קשה והתקשה להניע את ידיו בחופשיות, אבל לא וויתר והמשיך לצייר, שינה את סגנונו למשיכות מכחול חופשיות יותר וצייר כשהמכחול נקשר לזרועו.

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: שעות הפתיחה משתנות בהתאם לעונה, אך המוזיאון בדרך כלל פתוח בין 10:00-12:00 ובין 14:00-17:00. ניתן להתעדכן בשעות הפתיחה המעודכנות באתר של המוזיאון.

כמה זמן מומלץ לבקר? כחצי שעה.

הכתובת: 19 Chem. des Collettes, 06800 Cagnes-sur-Mer.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון רנואר.

מוזיאון בונאר בלה קנה (Musée Bonnard)

מוזיאון בונאר הוקם בלה קנה (Le Cannet) כדי להציג את יצירתו של פייר בונאר, אחד האמנים החשובים של סוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20, כשהמוטיב המרכזי של יצירתו הינו אשתו במצבים שונים. במשך 40 שנה בונאר שב וצייר את דמותה, שנשארה צעירה כפי שהכיר אותה בראשית דרכו. דרכה הוא מפגין את האידיאליזציה של האהבה הרומנטית הנצחית ושל המוזה הנצחית של האמן שהיא אשתו. לימים פגש את קבוצת הנביס והשתייך אליהם עד שעזב את פריז והגיע לדרום צרפת.

הכניסה בתשלום.

כמה זמן מומלץ לבקר? כחצי שעה.

הכתובת: 16 Bd Sadi Carnot, 06110 Le Cannet.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון בונאר

יצירותיו של ז’אן קוקטו ב”גבול” עם איטליה

אם תרצו, תוכלו להמשיך ולנסוע לאורך חוף התכלת עד ל”גבול” עם איטליה ולצאת למסע קצר בעקבות יצירותיו של ז’אן קוקטו, האמן הרב תחומי והגאון. הנה נקודות מומלצות בעקבות האמן: 

  • הווילה Villa Santo Sospir שבכפר סן-ז’אן-קאפ-פרה (Saint-Jean-Cap-Ferrat). לכאן הגיע קוקטו לחופשה ואחרי מספר ימים החליט לצייר על קירות הווילה יום אחר יום עד שהושלמה המלאכה. הווילה נמצאת בכתובת Avenue Jean Cocteau בכפר.
  • קפלת Saint Pierre בעיירה Villefranche-sur-Mer  על חוף הים נמצאת כנסייה רומנסקית מהמאה ה-16, המוקדשת לפטרוס הקדוש, פטרון הדייגים. במשך שנים רבות היתה מוזנחת ושימשה כמחסן דגים. ז’אן קוקטו החליט לשפץ ולצייר ובמשך שנתיים, בין 1956 ל-1967, עיטר את קירותיה כשהוא נעזר בצבא של אמנים מקומיים. העיטורים מחולקים לחמש סצנות: שתיים מוקדשות לתיאור החיים לחופי הים התיכון ושלוש לחייו של פטרוס הקדוש, שהיה דייג מכפר נחום שעל שפת הכנרת. על פי המסופר בברית החדשה הוא היה ראשון המלווים לישוע, ראש לתלמידיו ולשליחים שהפיצו את תורתו בעולם, וזה שזכה להתמנות לשומר מפתחות מלכות השמיים.
  • מוזיאון ז’אן קקטו (Jean Cocteau Museum) בעיירת הנופש מנטון (Menton) –  כדאי להציץ כאן ביצירותיו המדהימות של ז’אן קוקטו במוזיאון שתכנן האדריכל רודי ריקוטי על חוף הים. אוסף כולל כ-990 עבודות של האמן ומורכב רובו מאוסף של איש העסקים האמריקאי המנוח, סברין וונדרמן, שהחל לאסוף יצירות של קוקטו בגיל 19. מוצגים כאן גם רישומים, צילומים וסרטים העוזרים להבין את דמותו המורכבת של קוקטו שהיה הומוסקסואל מוצהר ואמן רב תחומי.              

לסיכום

יש הרבה מוזיאונים מומלצים בריביירה הצרפתית, שהייתה ביתם של כמה מהאמנים הגדולים בהיסטוריה האנושית, ביניהם פיקאסו, שאגאל ומאטיס. אם אתם חובבי אמנות, זהו ללא ספק יעד מומלץ, שאפשר כמובן ליהנות בו מעוד הרבה דברים. 

מקורות שימושיים לתכנון הטיול שלכם

הזמנת טיסה

אתם יכולים להיעזר באתר של Way Away כדי למצוא טיסות מתאימות לכם וגם ליהנות מקאשבק. 

הזמנת לינה

מומלץ להשתמש באתר בוקינג כדי להזמין מלונות בחו”ל. ככל שמזמינים יותר פעמים דרך בוקינג, כך אתם זוכים להנחות גדולות יותר על הלינה שלכם.

אם אתם יותר בעניין של אכסניות, אתם יכולים לחפש באתר Hostelworld שמתמחה בלינות מהסוג הזה. 

קבלו >> טריק מיוחד שיכול לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת לינה!

הזמנת פעילויות ואטרקציות

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות באתר ויאטור ובאתר GetYourGuide. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית ותוכלו לבחור את הסיורים בעלי הדירוג הטוב ביותר כדי להבטיח איכות. 

ואל תשכחו ביטוח נסיעות!

אנו ממליצים לקרוא אודות ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאתם מזמינים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם