• תַפרִיט
  • תַפרִיט

ברטיסלבה, סלובקיה. המלצה לשייט וטיול לטירת דווין

דף הבית » ברטיסלבה, סלובקיה. המלצה לשייט וטיול לטירת דווין

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

ברטיסלבה, בירת סלובקיה, ממוקמת בדרום מערב של סלובקיה ומשתרעת על שתי גדות הדנובה למרגלות הרי הקרפטים הקטנים. בנוסף, מדובר בבירה היחידה בעולם הגובלת עם שתי מדינות (אוסטריה והונגריה). בזכות מיקום  זה היוותה מאז ומתמיד כמרכז של תרבות, מרכז למסחר ומרכז פוליטי, כמו גם נקודה אסטרטגית נחשקת.

כיום ברטיסלבה זוכה להתפתחות מהירה עקב המשיכה של האוכלוסייה הצעירה הסלובקית, דבר שמוסיף גיוון לאתרים והמקומות ההיסטוריים הידועים. המטרופולין המודרנית נפתחה לאירופה ולעולם, כפי שניתן לראות לפי המספר ההולך והגדל של מבקרים זרים ממדינות מגוונות.

ברטיסלבה מושכת תיירות מכל העולם עקב מיקומה הנהדר על גדות נהר הדנובה, קצה העיר שגובל עם הרי הקרפטים, היותה עיר ירוקה עם יערות ופארקים רבים פזורים בה ובסביבתה, עם אירועי תרבות וספורט בינלאומיים שונים, תערוכות, וגם האדריכלות היפה שפזורה במרחביה כמו טירות, כנסיות ועוד.

עם כל זאת, ברטיסלביה היא עיר עם אווירה חמימה, אנשים אדיבים וידידותיים, עם אוכלוסייה מגוונת אך ברובה אוכלוסייה צעירה, העיר שוקקת חיים, עשירה במסעדות טובות, ברים, פאבים, וחנויות רבות. וכמובן עם עיר עתיקה, מעניינת בפני עצמה עם ארמון הארכיבישוף, קתרדלה מרשימה ומוזיאונים שונים.

הצעה מומלצת היא להפליג במימי נהר הדנובה בשיט בסירה לטירת דווין. טירה זו ניצבת על מפגש הנהרות המוראבה והדנובה, וקרובה לגבול אוסטריה- סלובקיה, הנוף הנצפה מכל עבר פשוט עוצר נשימה. טירת דווין הייתה מקום כל כך אסטרטגי שלאורך ההיסטוריה ידעה הרבה שליטים והושפעה מתרבויות שונות, עד להריסתה בשנת 1809 עקב פקודתו של נפוליאון. לאחר מכן עוד עבר שם הצבא הגרמני בשנת 1938 שהשתמש בה וגם בתקופה הקומניסטית, שימשה כנקודת תצפית וכגבול בין מזרח למערב שאסור לחצותו.

כיום, הטירה משמשת כאתר תיירותי היסטורי ושמורת טבע, ניתן ליהנות מיופי הטירה ונקודות התצפית הרבות, מאנקדוטות היסטוריות הפזורות בה ובסביבתה ועוד.

אורך הטיול הוא כ- 4 שעות היציאה מברטיסלבה. מלווה במדריך מתחילים בשיט נינוח בנהר הדנובה. מגיעים לסיור בטירת דווין וסביבתה, שוהים שם כשעתיים בהם מטיילים ונהנים מטעימות של יין דומדמניות מסורתי- מקומי. מחיר הטעימות והכרטיסים כלולים במחיר.

עיקרי הדברים

  • איסוף מנקודת מפגש מרכזית
  • אפשרות בחירה של טיול בוקר או אחר הצהריים
  • הנאה מנופים נפלאים
  • כל דמי הכניסה כלולים
  • מדריך אינפורמטיבי, ידידותי ומקצועי

כאמור, פוגשים את המדריך שלכם לטיול, בתיאטרון הסלובקי הלאומי, ניתן לבחור בבוקר (10 בבוקר), או בצהריים (13:30 בצהריים). הטיול אורך 4 שעות. משם יוצאים בסירה מברטיסלבה לשייט בנהר הדנובה, הנהר שמוכר בתור עמוד השדרה של ברטיסלבה, כך שניתן ליהנות מיופייה הפעם מזווית הנהר, ולספוג את הטבע היפה לאורך הדרך, כך לנסוע עד לטירת דווין.

כשתגיעו לטירת דווין, תוכלו להתחיל בלטייל ולהסתובב באזור הטירה ומסביבה. כאן גם תוכלו ליהנות מטעימה של יין טובה, ולהתענג על היין הדומדמניות המסורתי הידוע של האיזור. לאחר מכן, חוזרים לסירה ושטים חזרה למרכז ברטיסלבה.

לפרטים נוספים לגבי טיול ושייט לטירת דווין<לחץ כאן


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם