גן עדן לציפורים באגמון החולה


Save on your hotel - hotelscombined.co.il
263,669 פעילויות בלמעלה מ 600 יעדים במחירים מיוחדים Viator

התמונה לקוחה מאתר של אגמון החולה

פארק התיירות אגמון החולה נמצא בלבו של עמק החולה, ונחשב לאחד מאתרי הצפרות החשובים בעולם. באתר נוכל לעקוב ולצפות בציפורים הנודדות, המחזרות ,המקננות ובבעלי החיים על פי עונות השנה. בלבו של האתר אגם קסום ובו ניתן לחוות את הטבע ללא מחיצות.

מידע על הגן הבוטני לצמחי ביצה ומים:  גן הבוטני לצמחי ביצה ומים הוקמו בתי גידול המשחזרים את מערכת הצומח, והחי המלווה אותה, שהיו בביצות ובאגם החולה. הגן הוקם ע”י הקרן הקיימת לישראל, כחלק מפרויקט שיקום החולה. בגן נשתלו כ 100 מינים של צמחים שחלקם בסכנת הכחדה או מוגדרים כנכחדים.  מטרת הגן הבוטני היא להחזיר, לשקם ולשמר את הצמחייה הייחודית שהייתה בביצת החולה. בנוסף יועד הגן להוות כלי חינוכי ולימודי. בגן נבנו בריכות לימוד, בהן ניתן לצפות בתהליך התפתחותם והסתגלותם של הצמחים, לערוך מחקרים, תצפיות ועוד.

בכניסה לאתר מרכז מבקרים הכולל קפיטריה, חנות מזכרות, שירותים, דוכני מזון. ניתן לשכור משקפת עם מדריך כיס ציפורים, ומדריך אלקטרוני “איזיגייד”, לקבלת הסברים בתחנות השונות לאורך המסלול.

אורך המסלול המעגלי באגמון החולה כ 8.5 ק”מ. ניתן לחוותו בסיור עם אופני הרים, אופניים משפחתיים ורכבים חשמליים, ברכיבה בשבילי האגמון הקסומים, בין הבוסתנים ולצד תעלות המים. ניתן לעצור באחת מחורשות הפיקניק המוצלות. לאורך המסלול שלושה מצפורים מאוישים במדריכים (בהתאם לעונה).

ניתן להצטרף לסיור מודרך בעגלת המסתור הרתומה לטרקטור. סיור מדהים הנכנס לעומק שטחי האגמון ומאפשר קירבה מקסימאלית אל להקות העגורים וציפורים נוספות (בעונה).

תחנת הטיבוע באגמון החולה:אתם מוזמנים לחזות מקרוב בעבודת הטיבוע וחקר הציפורים המתבצעת בשטח. לגלות ציפורים שלא הכרתם, להיות עדים לפלאי נדידת הציפורים הגדולות והקטנות, להתבונן בציפורים ממרחק נגיעה… ולשחרר אותן לחופשי.  בתאום מראש בלבד

סיורים מיוחדים: מתעוררים עם ציפורים – חוויה בלתי נשכחת של זריחה באגמון החולה, עם הטבע המתעורר ליום חדש של פעילות. הסיור כולל הליכה רגלית קצרה, קפה ועוגה.

חכמים בלילה: סיור מרתק אל חיי הלילה של אגמון החולה, הצצה אל חייהם של חתולי הביצות, מעקב אחר תנשמות וטורפי לילה, תצפית על עטלפי פירות. הסיור כולל הליכה רגלית קצרה, תצפית כוכבים, קומזיץ וכיבוד קל. מומלץ בעונה החמה.

שעות הפעילות:

בימים א – ה כניסה לאתר מ 09:00 כניסה אחרונה עד שעה לפני השקיעה ויציאה לפני חשכה
בשישי- שבת חגים וחוה”מ כניסה לאתר מ 06:30 כניסה אחרונה עד שעה לפני השקיעה ויציאה לפני חשכה 19:30

הערות חשובות

בסופי שבוע, ערבי חג, חגים וחול המועד לא תתאפשר כניסת אופניים פרטיים לאתר !!  באמצע השבוע הכניסה חופשית.

אין כניסת בעלי חיים לאתר מטעמים אקולוגיים. בכניסה למבואת המבקרים ישנה כלבייה מוצלת, בה נשמור על כלבכם.

מידע על הגן הבוטני לצמחי ביצה ומים: גן הבוטני לצמחי ביצה ומים הוקמו בתי גידול המשחזרים את מערכת הצומח, והחי המלווה אותה, שהיו בביצות ובאגם החולה. הגן הוקם ע”י הקרן הקיימת לישראל, כחלק מפרויקט שיקום החולה. בגן נשתלו כ 100 מינים של צמחים שחלקם בסכנת הכחדה או מוגדרים כנכחדים.
מטרת הגן הבוטני היא להחזיר, לשקם ולשמר את הצמחייה הייחודית שהייתה בביצת החולה. בנוסף יועד הגן להוות כלי חינוכי ולימודי. בגן נבנו בריכות לימוד, בהן ניתן לצפות בתהליך התפתחותם והסתגלותם של הצמחים, לערוך מחקרים, תצפיות ועוד.

 
אחרים ישראל אטרקציות בחינם בישראל אטרקציות בטבע בישראל אטרקציות מומלצות בישראל אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות נגישות צפרות בישראל , , , , , , , , ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים