• תַפרִיט
  • תַפרִיט
שמוליק קיפוד

גני הסיפור בחולון – כניסה חינם לכל המשפחה

דף הבית » גני הסיפור בחולון – כניסה חינם לכל המשפחה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

שמוליק קיפוד. שם הצלם:  ד”ר אבישי טייכר, רשיון cc-by-sa-2.5

עיריית חולון הקימה 37 גנים המיועדים למשחק וכמקום להקראת סיפורי ילדים לילדים. ברחבי העיר מפוזרים גנים ייחודיים לסיפורי ילדות.כאשר בכל גן מכב סיפור אחד. גנים אלו עוצבו גם לשעשוע ולהנאה ומתפקדים גם כגני משחק רגילים ברחבי העיר חולון.

 הגנים פתוחים מזריחה עד שקיעה

1              “איה פלוטו” . הגן נמצא בכתובת: ההסתדרות פינת כתובת הגן:  חנקין. גן פסלים מעשה ידי האמנית דורית לוינשטין בהשראת סיפורה המוכר של הסופרת לאה גולדברג.

2              “איתמר מטייל על הקירות” . גן ממוקם בכתובת: מוטה גור. בגן פסלים מעשה ידי הפסלים אלי שוקי ולימור אולוקיה. סדרת הפסלים, על פי ספרו של דוד גרוסמן כוללות מסגרות התמונות שגובהן  כ- 3 מטר והן עשויות ברזל. הדמויות שבתמונות נחתכו באמצעות לייזר וצבועות בצבעי אפוקסי.

3              “איתמר פוגש בארנב” . הגן נמצא בחורשת היובל מערבית לשכונת קריית בן-גוריון. גן פסלים מעשה ידי האמנית אורית מזוריק ע”פ ספרו של דוד גרוסמן.

4              “אליעזר והגזר” . גן ממוקם בשכונת קריית שרת, כתובת הגן:  משה שרת פינת  ברנדס. בגן מצויים פסלים מעשי ידי הפסל דוד פיין על פי ספרו של הסופרלוין קיפניס. הסיפור מומחש באמצעות   סדרה של פסלי אבן וארד, כאשר תיאור עלילת הספר מופיע באותיות ארד לצד הדמויות.

5              “גן היסטורי – דרך הביטחון” . הגן נמצא בכתובת: רפאל איתן בשכונת קריית אילון. היוצא דופן מבין הגנים בכך שמספר את סיפורה של דרך הביטחון שהוליכה את השיירות בתש”ח מתל אביב    לירושלים הנצורה.

6              “דירה להשכיר” . הגן נמצא בכתובת: מוטה גור. בגן פסלים מעשי ידי הפסל ריצ’רד שילה. הפסלים, העשויים ארד מתארים את דמויות ספרה של לאה גולדברג תוך האנשתן.

7              “האוצר של צ’מבלו” . כתובת הגן:  הגליל 7. , לפי סיפרו של רוני חפר. האמנית – נוגה ספקטור.

8              “האריה הרעמתן והג’ירפה גם” . הגן נמצא ברח’ שנקר 4. על פי סיפורו של הסופר והעיתונאי דב אלבוים. הפיסול מעשה ידי הפסל יופ דה יונג.

9              “הארנב ממושי” . גן המצוי בכתובת הגן:  העבודה 12. בגן פסלים מעשי ידי הפסלים ורדה גבעולי ואילן גלבר. פסלי האבן ממחישים את הסיפור מאת הסופרתשלומית כהן אסיף.

10           “הביצה שהתחפשה” . גן ממוקם בשדרת גולדה מאיר. בגן סדרת פסלים מעשה ידי הפסלת יעל ארצי בהשראת סיפורו של דן פגיס. הפסלים העשויים ברזל, נירוסטה ויציקת ברזל עוצבו בדמות     הביצה, הבלון, הפרח, הליצן ואמא תרנגולת – דמויות הסיפור.

11           “הדג שלא רצה להיות דג” . הגן נמצא בכתובת: מוטה גור. בגן פסלים מעשה ידי הפסלת דורית פלדמן. הפסלים בהשראת ספרו של פאול קור כוללים מבנה מבטון יצוק, היוצר שני חללים ובמרכזם  פסלים מחומרים שונים.

12           “הדינוזאור של דודו” . הגן נמצא בחורשת היובל מערבית לשכונת קריית בן-גוריון. גן פסלי בטון צבעוניים מעשה ידי האמנית מירי קולן בהשראת סיפרה של רחלי פליישון, גננת תושבת העיר חולון.

13           “הזיקית” . בכתובת הגן:  השומרון. לפי סיפורו של האמן אליעזר ויסהוף.

14           “הכינה נחמה” . הגן נמצא בכתובת: מוטה גור. בגן פסלים מעשי ידי הפסלת ישראלה הרגיל בהשראת סיפורו של מאיר שלו. הפסלים כוללים שני ראשים המייצגים את אתרי עלילת הספר – הראש                  הקרח והראש השעיר, ובתוכם מתוארות הכינים השונות ובהם הכינה נחמה.

15           “המפוזר מכפר אז”ר” . גן ממוקם בכתובת: דוד אלעזר פינת בגין. בגן זה הוקמו פסליים על ידי חברת העיצוב איי.2.די על פי ספרה של לאה גולדברג. בגן שטחים נרחבים של ה”דשא” מרוצפים   ובמקום השבילים יש שטחי דשא, הספסלים ממוקמים בצורה יוצאת דופן וצורתם יוצאת הדופן מאפשרת את שימושם כפנסים, מגלשות, נדנדות. שורה של ספסלים מסמלת את הרכבת שאינה נוסעת לשום מקום.

16           “המטריה הגדולה של אבא” . הגן נמצא בחורשת היובל מערבית לשכונת קריית בן-גוריון. גן פסלי מתכת צבעוניים מעשה ידי האמן אורי דושי בהשראת סיפורו של לוין קיפניס.

17           “המטריה של רותי” . גן ממוקם בשכונת קריית רבין. – גן פסלים המבוסס על סיפרה של דינה דז’טלובסקי ובוצע על ידי האמן זיו בן דב. הגן כולל פסלי אלומיניום בצורת מטרית הפוכות.

18           “המקק שנכנס לו ג’וק” . הגן נמצא בכתובת: מוטה גור. בגן פסלים מעשה ידי הפסל  צביקה קנטור. הפסלים בדמות חיפושית, פטריה, צב, ציפור ומקק, בהשראת ספרה של דבורה עומר, עשויים ברזל, וצבועים בצבעים שונים.

19           “הנסיך הקטן” . הגן נמצא בחורשת היובל מערבית לשכונת קריית בן-גוריון. בגן פסל רחב מידות מעשי ידי הפסל אילן אוורבוך העשוי מאלומיניום בהשראת ספרו של הסופר אנטואן דה                 סנט-אכזופרי. בגן מתקני משחקים רבים בהשראת הספר.

20           “העץ הנדיב” . הגן נמצא בכתובת: הופיין פינת כתובת הגן:  ויצמן. בגן פסלים מעשי ידי הפסל בוקי שוורץ. הפסלים עשויים ברזל, ומתארים את ספרו של הסופר של סילברסטיין. פסלי הברזל של   העצים עשויים צינורות ברזל ענקיים צבועים באדום, כשבקצהו של כל עץ קבועה מראה.

21           “והילד הזה הוא אני” . גן ממוקם: המלאכה פינת רח’ מרבד הקסמים. בגן מצויים פסלים מעשי ידי הפסלית עפרה צימבליסטה על פי ספרו של הסופר יהודה אטלס. הפסלים עשויים פיברגלס צבוע בגווני כחול.

22           “חמשת החושים” . גן ממוקם בכתובת: המרגנית בשכונת קריית אילון. גן פסלים מעשה ידי האמן יזהר כהן המייצגים את חמשת החושים: הראייה, השמיעה, הריח, המגע והטעם.

23           “חתונה בגינה” . שדרות בן גוריון 38.  לפי סיפרה של מירי צללזון.

24           “כספיון הדג הקטן” . גן ממוקם בכתובת: בן-נון. בגן פסלים מעשה ידי הפסל מישל וולמן. הפסלים, העשויים ברזל ונירוסטה מתארים את הספר מאת פאול קור. שטחו של הגן כ-6 דונמים ובו בריכה ומזרקה שבה פסלו של הלוויתן, כספיון הדג הקטן ודגים נוספים. פסל הלוויתן מוצב על עמוד גבוה מעל מי המזרקה, והוא מונע בתנועה מתמדת כתוצאה ממימי המזרקה.

25           “מה בגינה” .  כתובת הגן: בין הרחובות פילדלפיה למבצע סיני.  לפי סיפרה של מנוחה פוקס.

26           “מה לעשות עם חתולה שכזאת” . כתובת הגן:  שנקר 12. לפי סיפור של פנינה פרנקל. הפסלת  שרלוט שלום.

27           “מנגינה,הילדה וכלי הנגינה” – נמצא בחזית בית שטיינברג הפונה לכתובת:  גבעת התחמושת. הפסלים – מעשי ידיה של הפסלת וסופרת הילדים נילי מי-טל. בגן – פסלים וסיפור ילדים על מספר כלי נגינה וילדה אחת.

28           “משלי חולון” – לפי סיפורו של ע הלל – נמצא בחזית המרכז הקהילתי ב”קריית בן-גוריון”.

29            “סיפור מהלב” . כתובת הגן:  העלייה השנייה 34.  לפי סיפרו של אפרים סידון המעלה את חשיבות תרומת איברים.

30           “על גמדים, פטריות ומה עוד?” . גן ממוקם ברח’ מוטה גור. בגן פסלים מעשה ידי הפסל גדי פריימן. הפסלים העשויים אבן ושיש בדמות פטריות, וכן גמדים העשויים ארד מתארים את סצנות מספרה  של אלונה פרנקל.

31           “ציפור הנפש”  לפי סיפורה של מיכל סנונית. מעשה הפסל דודו גרשטיין.  כתובת הגן:  הלוחמים פינת המעפילים. גוף הציפור בנוי ממגירות שבכל אחת מהן מסופר פרק מפרקי הסיפור.

32           “קול דודי שמחה” . גן ממוקם בכתובת:  מוטה גור. בגן פסלים מעשה ידי הפסלת רות צרפתי, אשר איירה את הספר “דודי שמחה”, מאת ע הלל. הפסלים עשויים ארד.

33           “שמוליקיפוד” . הגן נמצא בשכונת קריית רבין. בגן פסלים מעשה ידי הפסלת נגה יודקביץ-עציוני. הפסלים עשויים בטון ומציגים דמויות מספרם של כרמי צ’רני ושושנה היימן.

34           “שני חתולים על ספסל אחד” . הגן נמצא בכתובת: רפאל איתן בשכונת קריית אילון. גן פסלי ברונזה מעשה ידי האמנית אילנה גור בהשראת סיפרה של דנה חלף-גבאי.

35           “שפת הסימנים של נועה” . גן ממוקם ברח’ מוטה גור בשכונת קריית אילון. גן פסלים בהשראת סיפרה של נירה הראל. הגן כולל שבעה פסלי דמות גדולים עם שבשבות שנעת ברוח.

36           “תיבת נח” . הגן נמצא בשכונת ג’סי כהן ליד המתנ”ס. גן פסלים בנושא הסיפור על תיבת נח, על פי ספרו של מאיר שלו “סיפורי התנ”ך לילדים”. כולל פסל ענק של התיבה, ופסלים של בעלי החיים עשויים מצמחיה.

37           “תירס חם” . כתובת הגן:  פילדלפיה 16.  לפי סיפרה של מרים רות.

מקור: ויקיפדיה


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם