דברים שכדאי לדעת כשבוחרים מחשב נייד

בימינו, כשהעטים והמחברות כבר פחות ופחות בשימוש, אחד מהמוצרים השימושיים ביותר הוא מחשב נייד. במחשב הנייד תוכלו להשתמש כדי לעבוד, ללמוד או סתם להעביר את הזמן בגלישה באינטרנט. והדבר הכי טוב בכל הסיפור הוא שאתם יכולים לקחת אותו איתכם לכל מקום. אבל, איך תבחרו את המחשב הנייד המושלם ביותר עבורכם? בדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את המאמר הזה, שיסביר בדיוק מה כדאי לכם לבדוק בעת בחירת מחשב נייד. מוכנים? הנה כמה שאלות מנחות.

איזה מעבד מומלץ?

מעבדים זאת תורה שלמה ומיועד למקצוענים. אבל לדעתי העדיפו את הדור החדש ביותר או דרגה אחת פחות

איזה גודל מסך אתם רוצים?

הגודל של מסך המחשב הוא מהפרמטרים החשובים ביותר שכדאי לקחת בחשבון, שכן הוא משפיע על איכות התצוגה וכן על הניידות של המחשב. בניגוד לדברים אחרים, שתוכלו לשדרג במחשב הנייד בהמשך, את הגודל לא תוכלו לשנות, כך שכדאי לשקול את גודל המסך בכובד ראש. גדלי המסך מתחילים מ-10.1 אינטשים ויכולים להגיע עד ל-17.3 אינטשים. ככל שהמסך יהיה קטן יותר, כך המשקל שלו יהיה קל יותר וזה יקל מאד את ההתניידות איתו. אולם, קחו בחשבון שהתצוגה תהיה קטנה יותר ולכן חוויית הצפייה עלולה להיות פחות טובה.

מה לגבי איכות המסך שלכם?

קחו בחשבון שאתם עשויים להביט במסך המחשב שלכם במשך שעות, כך שכדאי לבחור במסך איכותי, שיהיה נעים להסתכל בו. כשבאים לבחור איכות מסך, חשוב לקחת בחשבון כמה נקודות חשובות.

הנקודה הראשונה היא הרזולוציה. ככל שהרזולוציה גבוהה יותר, כך התמונה תהיה חדה ומרווחת יותר. אך, קחו בחשבון שבמסכים קטנים רזולוציה גבוהה עלולה להקשות עליכם לקרוא טקסט על המסך, זאת בגלל גודל הטקסט הקטן. אם אתם מתכננים לרכוש מסך קטן, מומלץ לבחור ברזולוציה נמוכה יחסית.

בנוסף, כדאי להחליט האם תרצו מסך מבריק או מט. מסך מט הוא הרבה יותר נוח לאלה מכם שרוצים לקרוא הרבה טקסט על המסך, שכן הוא מונע השתקפויות. מסך מבריק מתאים יותר לאלה מכם שרוצים להשתמש במחשב כדי לצפות בסרטים ולשחק במשחקים, שכן מסך מהסוג הזה מחדד את הצבעים שעל המסך.  

כדאי גם לשאול את עצמכם האם אתם מעוניינים במסך מגע. בימינו, רבים בוחרים במחשבים ניידים עם מסך מגע. אולם, קחו בחשבון שזה עלול לפגוע באיכות הצפייה במסך שלכם, כיוון שזה משאיר טביעות אצבע. לדעתי, הוא גם לא ממש יעיל ולא ממש שימושי.

סוג כרטיס המסך

סוג הכרטיס תלוי בשימוש  שלכם. אם זה שימושי משרד פשוטים ואינטרנט זה ממש לא משנה. אבל עם שימושים גרפיקה, משחקי ווידיאו  ברמה גבוה יש לבחור את הכרטיסים החדישים.

כמה זיכרון אתם צריכים?

הזיכרון של המחשב (RAM) משמש כמקום אחסון זמני של נתונים ותוכנות שונות ולמעשה מאפשר להפעיל את היישומים השונים במחשב. ככל שהזיכרון גדול יותר, כך ביצועי המחשב יהיו טובים יותר והיישומים השונים ירוצו במהירות רבה יותר. כיום, גודל הזיכרון המינימלי המומלץ הוא 8 ג'יגה בייט. אך, אם אתם משתמשים בתוכנות רבות במקביל ויושבים זמן רב על המחשב, מומלץ לבחור במינימום של 16 ג'יגה בייט. לחוויית המשתמש הטובה ביותר, מומלץ לבחור ב-32 ג'יגה בייט.

כמה אחסון אתם צריכים?

הכונן הקשיח הוא מה שאתם צריכים כדי לאחסן כמות גדולה של מידע במחשב. מומלץ לבחור במחשב נייד עם נפח אחסון של לפחות 500 ג'יגה בייט. בימינו, הכונן הקשיח המומלץ ביותר הוא כונן SSD עם חיבור M.2 או חיבור NVMe. הכונן הזה אמין ( לא רגיש למכות וטילטולים), מהיר, שקט ואינו פולט חום כמו הכוננים הישנים יותר. אומנם המחירים של כונני SSD הם יקרים יותר מאלו של הכוננים הרגילים, אבל הם ללא ספק יעשו את החיים שלכם קלים יותר בכל הקשור לשימוש במחשב.

האם חשובה לכם המקלדת?

אם אתם מתכננים להשתמש במחשב שלכם כדי להקליד עבודות, חשוב מאד להסתכל על המקלדת. מומלץ לבחור במקלדת מרווחת, שבה קל להקליד על המקשים השונים. אם אתם עובדים באזורים שבהם התאורה לקויה, מומלץ גם לחפש מקלדת שהמקשים בה מוארים. כך, תוכלו לראות מה אתם עושים גם בחושך.

האם אתם צריכים סוללה שתחזיק מעמד זמן ממושך?

הרבה פעמים קורה, שאנחנו צריכים לעבוד במקומות שבהם אין גישה לשקע חשמל. לכן, אם אתם מהאנשים שנוטים לעבוד במקומות שכאלה, חשוב מאד לוודא שהסוללה של המחשב שלכם תהיה חזקה ותחזיק לאורך זמן. סוללה מורכבת ממספר תאים וככל שמספר התאים גדול יותר, כך הסוללה תחזיק מעמד יותר זמן. חשוב במיוחד לבחון את המדדים של המילי אמפר (MAH) והוואטים לשעה (Wattage-Hours). ככל שהמדדים האלו יהיו גבוהים יותר, כך משך הפעולה של הסוללה יהיה ארוך יותר.

מערכת ההפעלה!

גם אם אתם יכולים כמובן להתקין לבד. עדיף לקנות מחשב עם מערכת הפעלה מותקנת, ולחסוך התעסקות מיותרת. הפרשי המחיר לא שווים את ההתעסקות והזמן. גרסת חלונות 10 הוא הכי כדאי ( נכון להיום )

משקל המחשב

מחשבים ניידים סטנדרטיים: שוקל בין 2.0 ל-3.5 ק"ג והוא מיועד לעובדים במקום קבוע במשך יום שלם, ושלא מניידים את המחשב .

מחשבים ניידים שמשמשים לטיולים או לניוד קבוע מומלץ לבחור במשקל ממוצע של 1.2 ק"ג

האם אתם נוטים להעביר מידע למחשב שלכם לעיתים קרובות?

אם אתם מאלה שאוהבים להעביר את התמונות והסרטונים שלכם מהטלפון הנייד למחשב הנייד או שאתם צריכים להשתמש בדיסק-און-קי באופן קבוע, מומלץ מאד לבדוק איזה חיבור USB קיים במחשב הנייד שלכם. ה-USB הוא חיבור רב תכליתי, שנועד לחבר אביזרים שונים למחשב הנייד, ביניהם מקלדת, מדפסת, עכבר, דיסק-און-קי וטלפון נייד. שקע ה-USB המומלץ ביותר, שמעביר את המידע במהירות הרבה ביותר, הוא ה-USB-C. אם אתם מתכננים לחבר עכבר או מדפסת למחשב דרך קבע, מומלץ לוודא שיש יותר מחיבור USB אחד.

עוד כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כשאתם בוחרים מחשב נייד:

העמידות – כשמעבירים את המחשב הנייד ממקום למקום, הוא חשוף לחבטות, טלטולים ונפילות, שעלולות לפגוע בו ולהוציא אותו מכלל שימוש. בדיוק בגלל זה חשוב לוודא שהמחשב הנייד שאתם רוכשים הוא עמיד בפני תלאות המסע הללו. בולמי זעזועים ושלדה מחוזקת יכולים להציל את המחשב שלכם מהתפרקות. מומלץ לבחור במחשב נייד בעל שילדה קלת משקל המורכבת מסגסוגת אלומיניום ומגנזיום, שהינה חזקה במיוחד ובעלת עמידות טובה כנגד נפילות וחבטות. אם אתם רוצים להיות ממש בטוחים שהמחשב לא ייפגע, אתם יכולים לרכוש מחשב בעל מנגנון של נעילת מסך בזמן שהוא סגור ובעל חיישן נעילה לכונן הקשיח, שניהם יגנו על החלקים הרגישים של המחשב בעת נפילה.

אבטחה – בעולמנו חשוב מאד להגן על הפרטיות שלנו ולכן, חשוב מאד להגן על המחשב הנייד מפני פריצות אפשריות. אתם יכולים לוודא שהמחשב הנייד שלכם הוא בעל מנגנון זיהוי ביומטרי, כלומר מופעל רק לאחר הזנת סיסמה או העברת טביעת אצבע. כמובן ששווה לכם גם להתקין אנטי-וירוס לאחר הרכישה.

אחריות – לפני שאתם רוכשים את המחשב, תוודאו שתקופת האחריות מתאימה לכם. לרוב, האחריות על מחשב נייד נעה בין שנה לשלוש שנים והאחריות על הסוללה נעה בין שלושה חודשים לחצי שנה. יש גם מקרים שהסוללה איננה כוללת אחריות.

אלו הם עיקרי הדברים שכדאי לקחת בחשבון כשאתם ניגשים לקנות מחשב נייד חדש. אנו מקווים שעזרנו ושתחברו את המחשב הנייד המושלם עבורכם! 

שם המותג חשוב אבל ממשל הכרחי

בידקו באתרי חוות דעת רציניים כמו של אמזון ותגלו שמות של  חברות עם דיווחים על איכות, שרות וכו'

יש להסתמך אך ורק עם יש מאות חוות דעת מעל ציון 4.

טווח מחירים מומלץ

המחיר האידאלי לזמן כתבה זו הוא בין 30000 ל 4000 ש"ח למחשבים מעולים שיענו לכל צורך סטנדרטי, לשנים רבות קדימה.

איפה קונים מחשבים ניידים?

אני ממליץ על כמה מקומות ועם הסבר.

גרופון מוכר בדרך כלל מחשבים שהם עודפי מלאי או שהוחזרו מכל סיבה שהיא ( ריפרביש ). לא אומר שהם לא טובים.

במחירים יקרים יותר יש את וואלה שופס, וכן אפשר למצוא גם ב-KSP  ואייבורי מחירים נמוכים.

מחשבים, אני קונה רק בפסיהוליק בגלל האמון העצום שיש לי בארז וולף. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, מעולה, חביב, אמין וישר ולא גרידי. הוא נותן תמיכה ראשונית ופנטסטית ( מה שלא תקבל בשום אתר. חשוב לאנשים שעובדים כל הזמן ). תגידו לו שיאיר בר זוהר שלח אתכם.

אתרים מחו"ל המציעים מחשבים בזול יותר לרוב, כמו אמזון ( שגובים גם מע"מ ומשלוח ) עליאקספרס ( שגובים משלוח ואתם משלמים מכס בקבלת המוצר, כך שיש להוסיף את אחוזי המע"מ )

האתר שאני מאאאאאאד ממליץ לקנות ממנו, זה בנגגוד. רק מהסיבה שהוא משווק רשמי ( ולא פלטפורמת שיווק ), נותן אחריות מלאה והכי חשוב שאין בשום אתר מכירות וזה בגלל ביטוח מס שמחזירים לך את המע"מ שאתה עלול לשלם) וההחזר מתבצע דרך מחלקת השירות לקוחות תוך שעות ( אני קיבלתי כמה פעמים תוך 6 שעות ). הדרך להחזר או הגנת מס מקנית ציוד טיולים בחו”ל מעל 75 דולר.

למי שמפריע לו שהמקלדת באנגלית. יש מדבקות אותיות דביקות למקלדת, חזקות ואיכותיות  בשילוב אנגלית עם : רוסית/צרפתית/עברית/ערבית/ספרדית מחשב/ מחשב נייד/מחברת מקלדת פריסה. למקלדות מוארות מומלץ לעשות חריטה בעלות משוערת של 170 שקל.

אם אין לכם זמן לחכות או שהפרשי המחיר זניחים, קנו מחנות פיזית קרובה אחרי השוואת מחירים.  אני מעדיף בחנות אמינה פסיהוליק.

כלל שישמתי שנים רבות בכל קניה

לא לקנות מחשבים זולים, אלא להשקיע במחשב טוב יותר ואז לא יהיה צורך לשדרג שדרג פחות! כמה מאות שקלים יותר, יתנו לתת לכם שנים טובות עם מחשב מהיר ויעיל מאשר מחשב מוזל.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד banggood, KSP, איבורי, אמזון, בחירת ציוד משרדי, בנגגוד, וואלה שופס, יאיר בר זוהר, מבצעי מכירות, מחירים זולים, מחשב נייד, עלי אקספרס, עליאקספרס, קניות באינטרנט

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים