דובאי, חלום שמתגשם? – יומן מסע עיסקי, אפריל 2018

מאת: אלן שטרסברג – ואמוס אמריקה

בעולם התיירות בו אנו חיים, חייבים להמציא את הגלגל כל פעם מחדש. יש סיכוי טוב שבקרוב מאד ובמרחק פחות משלוש שעות מתל אביב זה יקרה: בדובאי, הנסיכות בעלת העושר הבלתי נגמר, מלונות פאר, אתרי סקי מקורים, שווקים של פעם, מדבר בצבע כתום, חולות זהובים, חיי לילה באווירה של לאס ואגס והכל מעבר לפינה.התלבטתי רבות אם להיענות לפנייה להשתתף בתערוכת תיירות אליה הוזמנתי החודש. למרות היות התערוכה חשובה מאוד, המידע לגבי אפשרות הכניסה של ישראלים לדובאי לא ברור… בסופו של דבר נסעתי, עם מעט חששות, למרות שבדרכון האירופאי מופיע כי הוא הוצא בתל אביב ברשותי כרטיס אשראי ישראלי. ממעט המידע שהצלחתי להשיג הבנתי שיש גם קהילה יהודית של אנשי עסקים שחיה המקום וכן בית כנסת. בחרתי בטיסה דרך עמאן בירת ירדן ואחרי המתנה ארוכה יחסית הגעתי ליעד, נמל התעופה של דובאי.

אבל תוך פחות מדקה אני בפנים. מהרגע הראשון הכל נוצץ וזוהר, העיר ענקית ומשתרעת על מעל עשרים קילומטר ומחולקת לעשרה רובעים ובכל אחד ואחד תחומי עניין שונים. דובאי שמקבלת מעל 15 מיליון תיירים בשנה מציעה מאות אופציות של פעילויות הקשורות לים, תרבות מדברוית ומדע דרך אומנות, כולל של מוזיאון הלובר הפריזאי.האווירה בעיר מחשמלת ותוסססת כאשר מחצית מהאוכלוסיה מגיעה מהודו ופקיסטן אשר היגרה אליה בעיקר  בשלושת העשורים האחרונים ואשר במובן מסויים עיצבו מחדש את העיר .הרחובות והשדרות מאד רחבות ומזכירה מאד את ארצות הברית ,גורדי השחקים פזורים בכל מקום ומקום והבנייה נמשכת כל הזמן בכל העיר העיר .דובאי  אינה זולה בלשון המעטה והפאר נוצץ כמעט בכל מקום, אבל אם מגיעים עם חבילה הכוללת הכל חוץ מהטיולים, אז זה יהיה עדיין בגבולות הסביר לתייר הממוצע והישראלי בפרט .תחום הקולינריה בדובאי מפותח מאוד, וכולל נציגות של כל המטבחים כאשר המטבח ההודי/ערבי  בולט מאד מצד אחד מסעדות פאר ומצד שני דוכני רחוב עם אוכל עממי אותנטי מכל קצוות תבל. תערוכת התיירות  בה הוזמנתי והשתתפתי כבר נחשבת לאחת הגדולות בעולם בתחומה וכללה בעיקר מציגים מהמזרח התיכון והרחוק כאשר יותר ויותר חברות תעופה בוחרות את דובאי בתור יעד מועדף, גם בגלל האטרקטיביות של היעד וגם בגלל המיקום המאפשר הגעה בנוחות מקסימלית כמעט מכל העולם . כמות הקניונים  בעיר היא אדירה כולל  Dubai mall הקניון הגדול בעולם בתחומו שכולל  את מסלול הסקי המקורה המפורסם. בין האתרים שהם בגדר חובה ניתן למנות את המגדל הגבוה בעולם בורג על כליפה המתנשא לגובה של כמעט ק״מ,כשאר מתחתיו מתקיים מדי ערב החל מהשעה 18:00 מופע אורקולי מרהיב מתוך אגם החוזר על עצמו כל חצי שעה, מלון בורג על עראב בעל צורת המפרשית המלון היחיד עם דירוג של שבעה הכוכבים ונחשב בצדק ליוקרתי ביותר בעולם, חוף ג׳ומירא הנפלא המשתרך לאורך 11 קילומטרים של חול לבן ובצבע טורקיז, ובנוסף שווקים רבים אותנטיים בהם ניתן לקנות כל מה שעולה על דעת הזהב
במסגרת התערוכה ניתנה לנו האפשרות "לטעום" מהפעילויות הרבות שניתן לעשות באזור  ודווקא בחרתי בטיול יומי לעומאן השכנה הנקראת גם "נורבגיה" של המפרץ הפרסי בגלל הפיורדים הדומים המעטרים אותה, עומאן מדינה פחות מתויירת אבל  גם מאד עשירה ופחות נוצצת, לאחר שעתיים נסיעה הגענו לגבול שאפילו לא כלל בדיקת דרכונים Ahlan Wa Sahlan ואתה בפנים , מפרץ בתולי עם אוניות עוגנות בסגנון ערבי קלאסי מקושטות בסגנון מקומי וישר יצאנו לשייט במייצרי הורמוז המיתולוגיים מדלגים לנו בין שלל המפרצים והחופים הזהובים כאשר ביניהם מפרידים סלעים ומהרות בצבע ירוק זוהר ,אכן טיול יומי מרשים ומושקע למי שרוצה קצת לצאת מדובאי הסוערת דובאי היא ללא ספק יעד אקסקלוסיבי ואולטימטיבי שיהפוך בקרוב מאד ליעד מאד מבוקש על ידי הקהל הישראלי.

AHLAN WA SAHLAN

אכן יעד אולטימטיבי לחופשות קצרות ממש מעבר לפינה וכנראה שבקרוב   מאד.גם דרכונים ישראלים יוכלו להנות מהפלא דובאי היא ללא ספק יעד אולטימטיבי שברוב מאד יהפוך ללהיט בפני הקהל הישראלי.

העונה המומלצת היא הין החודשים אוקטובר ומאי.

איחוד האמירויות הערביות מסלולים ויומני טיול מומלצים, מהעולם דובאי

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים