דרך המשי, עומאן – פרק רביעי של CNNׂׂׂ

הכירו תוכנית חדשה הנקראת – "דרך המשי- עבר, הווה, עתיד"- אשר תשלב את העולם המודרני יחד עם ההקשר ההיסטורי בעודה מבקרת בכל פרק במדינה אחרת בדרך החשובה ומלאת המאורעות.

בפרק הרביעי של סדרת התיירות המצליחה של CNN, "דרך המשי- עבר, הווה, עתיד", אנחנו ממשיכים ליעד הבא במסע שלנו והוא – עומאן. הסולטנות המיוחדת הזו, שממוקמת בנקודה אסטרטגית ושופעת במדבר צחיח, הצליחה למשוך אליה את אצן המרתון הידוע, דין קרנזס, שמספר כיצד זה מרגיש לרוץ כ-200 קילומטרים בחום של 54 מעלות. אחרי החום הנורא, נחפש מקום קריר בו נוכל להירגע. שמעתם על נווה מדבר? נספר לכם על המקום שבו הגמלים מתדלקים ונקנח במספנה היחידה בעומאן, שם נלמד כיצד עדיין מייצרים את ספינות הדאו המסורתיות.

באישור הפצה מיוחד של מחלקת התיירות של אתר סי.אן.אן (CNNׂ)

לפי חוקים ותנאי רישיון של CNN

ספינות הדאו היו בעבר כלי התחבורה שהניעו את הסחורה מעומאן לארצות אחרות ביבשות אחרות. את ספינות הדאו היו בונים בסור (Sur), שנמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה מעיר הבירה של עומאן. לפני מאות שנים, המעגן של סור היה עמוס במספנות לבניית ספינות דאו, אולם עם ההתפתחויות הטכנולוגיות בנאי דאו רבים נטשו את העבודה הזו לטובת עבודות רווחיות יותר. היום תמצאו רק מספנה אחת בסור. בימינו, עומאן מעדיפה להעביר את הסחורות שלה דרך האוויר ולא דרך הים, והצליחה לפתח רשת תעופה נרחבת.

כיצד נבנו ספינות הדאו העתיקות?

אמרנו גמלים?

אי שם במעמקי המדבר של עומאן, נמצא יער גשם קסום, שמהווה נקודת עצירה מרעננת עבור גמלים ומגוון בעלי חיים נוספים. אך היער הזה לא תמיד נמצא שם.  המדבר הצחיח של עומאן משנה את פניו רק בין יוני לספטמבר, והופך ליער גשם מלא בגבעות ירוקות, במפלי מים גועשים ובאגמים. גם הטמפרטורות מפתיעות וצונחות בתקופה זו ל-20 מעלות. התופעה הייחודית הזו, שבה מדבר הופך ליער גשם, מכונה "מונסון סלאלה" (Salalah Monsoon) ומשפיעה על דרום-מזרח המדינה.

שידורים נוספים בסידרת דרך המשי

דרך המשי, סין – פרק ראשון של  CNN

 דרך המשי, קזחסטאן – פרק שני של  CNN

 דרך המשי, הודו – פרק שלישי של  CNN

CNN - סדרות טיולים מיוחדים אזורים פופולאריים דרך המשי דרך המשי CNN, דרך המשי, עומאן

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות