• תַפרִיט
  • תַפרִיט

דרך המשי, עומאן – פרק רביעי של CNNׂׂׂ

דף הבית » דרך המשי, עומאן – פרק רביעי של CNNׂׂׂ

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

הכירו תוכנית חדשה הנקראת – “דרך המשי- עבר, הווה, עתיד”- אשר תשלב את העולם המודרני יחד עם ההקשר ההיסטורי בעודה מבקרת בכל פרק במדינה אחרת בדרך החשובה ומלאת המאורעות.

בפרק הרביעי של סדרת התיירות המצליחה של CNN, “דרך המשי- עבר, הווה, עתיד”, אנחנו ממשיכים ליעד הבא במסע שלנו והוא – עומאן. הסולטנות המיוחדת הזו, שממוקמת בנקודה אסטרטגית ושופעת במדבר צחיח, הצליחה למשוך אליה את אצן המרתון הידוע, דין קרנזס, שמספר כיצד זה מרגיש לרוץ כ-200 קילומטרים בחום של 54 מעלות. אחרי החום הנורא, נחפש מקום קריר בו נוכל להירגע. שמעתם על נווה מדבר? נספר לכם על המקום שבו הגמלים מתדלקים ונקנח במספנה היחידה בעומאן, שם נלמד כיצד עדיין מייצרים את ספינות הדאו המסורתיות.

באישור הפצה מיוחד של מחלקת התיירות של אתר סי.אן.אן (CNNׂ)

לפי חוקים ותנאי רישיון של CNN

ספינות הדאו היו בעבר כלי התחבורה שהניעו את הסחורה מעומאן לארצות אחרות ביבשות אחרות. את ספינות הדאו היו בונים בסור (Sur), שנמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה מעיר הבירה של עומאן. לפני מאות שנים, המעגן של סור היה עמוס במספנות לבניית ספינות דאו, אולם עם ההתפתחויות הטכנולוגיות בנאי דאו רבים נטשו את העבודה הזו לטובת עבודות רווחיות יותר. היום תמצאו רק מספנה אחת בסור. בימינו, עומאן מעדיפה להעביר את הסחורות שלה דרך האוויר ולא דרך הים, והצליחה לפתח רשת תעופה נרחבת.

אמרנו גמלים?

אי שם במעמקי המדבר של עומאן, נמצא יער גשם קסום, שמהווה נקודת עצירה מרעננת עבור גמלים ומגוון בעלי חיים נוספים. אך היער הזה לא תמיד נמצא שם.  המדבר הצחיח של עומאן משנה את פניו רק בין יוני לספטמבר, והופך ליער גשם מלא בגבעות ירוקות, במפלי מים גועשים ובאגמים. גם הטמפרטורות מפתיעות וצונחות בתקופה זו ל-20 מעלות. התופעה הייחודית הזו, שבה מדבר הופך ליער גשם, מכונה “מונסון סלאלה” (Salalah Monsoon) ומשפיעה על דרום-מזרח המדינה.

שידורים נוספים בסידרת דרך המשי

 דרך המשי, קזחסטאן – פרק שני של  CNN

 דרך המשי, הודו – פרק שלישי של  CNN


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם