• תַפרִיט
  • תַפרִיט
משקפת עתיקה

דרכים לגלות עיר חדשה

דף הבית » דרכים לגלות עיר חדשה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

אספנו בשבילכם טיפים ליהנות מעיר חדשה, או אפילו לגלות פנינים נסתרות בעיר שבה אתם גרים ( ותתפלאו שגם אני גיליתי דברים חדשים בעירי, חיפה).

  

סיור מודרך – לאחר שהתמקמתם במלון ואכלתם ארוחה קלה, התארגנו על סיור אוטובוס בעיר. זה יאפשר לכם לספוג את האווירה של המקום תוך זמן קצר ולקבל רעיונות לגבי המקומות בהם תרצו לבקר בהמשך.

  

קריעת דפי המדריך להם תזדקקו באותו יום – במקום להיסחב עם ספר עבה ולדפדף בו בכל פעם. לפני שתעזבו, קנו לכם ספר חדש שיתפוס את רוח הטיול, את המראות והמזכרות.

  

היעזרות בצוות המלון – הם ידעו לתת לכם מידע על זמני פתיחת החנויות, על מסעדות מקומיות טובות, על תחבורה ציבורית ועל האטרקציות המעניינות לילדים.

  

חקירה לעומק של מוזאון אחד – מוזאונים ענקיים יכולים להיות מתישים, בעיקר כשמעורבים גם ילדים. הקציבו לעצמכם מקסימום שעתיים בהם תבקרו באזורים שהכי מעניינים אתכם. עצרו להפסקת התאווררות בבית הקפה ורכשו גלויות ומזכרות מהחנות. בכמה מהמוזאונים ישנן גם חנויות מתנות לילדים, עם צעצועים חינוכיים, משחקים וספרים.

  

תיעוד יומי ביומן – תופתעו לדעת עד כמה מהר תשכחו מה עשיתם בכל יום בחופשה לה חיכיתם זמן רב כל כך. ילדים יכולים לצייר תמונות או לאסוף פריטים ומזכרות (פלאיירים, מפיות, תפריטים, עטיפות של ממתקים) לקישוט היומן.

  

ביקור בגנים הבוטניים או בפארק המקומי – אפילו אם יורד גשם, עדיין תיהנו מטיול נינוח בסביבה ירוקה. זהו זמן של איכות וריענון לכל המשפחה, והזדמנות נהדרת לילדים להתרוצץ ולהוציא קצת אנרגיות.

 

סיור היסטורי מודרך – סיור שכזה יאפשר לכם להכיר בצורה טובה לפחות אזור אחד בעיר, והוא מספק הזדמנות לעצור במקומות טובים לארוחה בנוסף לגילוי אתרים מעניינים לכל המשפחה.

  

שימוש נכון ותכוף במשפטים פשוטים בשפה המקומית – גם אם כל מה שאתם יודעים לומר הוא “שלום” ו”להתראות”, המאמץ שלכם יזכה להערכה על ידי המקומיים ואולי אפילו ידרבן אותם לומר את המילים הספורות שהם יודעים באנגלית.

  

רכישת גלויות של אתרים נבחרים – יש להודות על האמת, ברוב הפעמים התמונות שבגלויה הן חדות יותר, צבעוניות יותר ומגלות פרספקטיבה רחבה יותר מתמונות של צלמים חובבים.

  

דילוג על חנויות מזכרות – במקום, נסו למצוא פריטים ייחודיים בחנויות המקומיות, אצל הרוכלים והסוחרים. (טיפ זה עשוי להיות מעט קשה לביצוע אם אתם מלווים בילדים קטנים!) .


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם