• תַפרִיט
  • תַפרִיט

האם אפשר לבטל נופשים לחו”ל, עקב גיוס בצו 8?

דף הבית » האם אפשר לבטל נופשים לחו”ל, עקב גיוס בצו 8?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה
המועצה לצרכנות בשיתוף אתר טיולים, בעצות למטייל
רבות מהפניות למועצה היו בנוגע לביטול עסקאות, בעיקר שירותי נופש ותיירות בארץ ובחו”ל. המועצה לצרכנות מבהירה כי לצרכנים שגויסו באמצעות צו 8 עומדת לכאורה עילת “סיכול” (מצב שלפיו לא יכול צד להסכם לקיים את החוזה בשל שינוי נסיבות שהוא לא צפה ולא יכול היה לצפות במועד כריתת החוזה), המאפשרת להם לבטל את העסקה ללא תשלום דמי ביטול.
עילת “הסיכול” יכולה לעמוד לזכות לצרכן בסוגים שונים של עסקאות כמו: ביטול נסיעות לחו”ל, ביטול נופשים בארץ, ביטול אירועים וכד’. אם בית העסק יסרב לבטל את העסקה יוכלו הצרכנים לפנות בעניין לבית המשפט לתביעות קטנות (סכום התביעה המקסימלי 30,000 ש”ח).  יש להביא בחשבון שפסיקת בתי המשפט לתביעות קטנות בנסיבות של “סיכול” אינה אחידה, ולכן אי אפשר לדעת מראש מה תהיה החלטת בית המשפט. 
למגויסים בצו 8 קיימת עילה נוספת, שיכולה לתת מענה לחלק מסוגי העסקאות. מדובר בחוק מיוחד, המסמיך את שר הביטחון להכריז על השירות כ”שירות חירום”, ואז מוקנות למגויס ולמשפחתו זכויות מיוחדות.

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם