• תַפרִיט
  • תַפרִיט

האם יש בתי כלא על אוניות קרוז? האמת על הבריג בלב ים

דף הבית » האם יש בתי כלא על אוניות קרוז? האמת על הבריג בלב ים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

מה יעשו באוניית קרוזים: לימאי שיכור? לנוסע באוניית שמתפרע? תקריות חמורות? שתדעו, באוניות הבינוניות ומעלה יש בתי מעצר לנוסעים סוררים. 

קרדיט לתמונה: PIXABAY

בשל המספר הגדול של אורחים על אוניות קרוז, הן חייבות להחזיק בתי מעצר על הסיפון. הם נחוצים ממגוון סיבות ומי שמופקד על כך הם חברי צוות האבטחה של האונייה.

בית מעצר באוניות הקרוז, או בריג מגיע מהמילה “בריגנטין”, שהיא סוג של ספינת מפרש דו-תורנית ששימשה בעבר לשיכון פושעים. המקום לא נגיש לאורחים ולא מבקרים בוב סיורים בספינות מסיבות ביטחוניות. בגלל זה, אנשים רבים שוכחים שהוא קיים בכלל.

מכיוון שאוניות קרוזים הן כמו עיירות, תמצאו שם אנשים שלא יודעים איך להתנהג בזמן שהם נמצאים בחוּפשָׁה בברים, מסעדות, תיאטראות, ספא ופארקי מים, יש צורך לשמור על החוויה בטוחה לנוסעיהן.

מה שחסר, הם שוטרים. במקום זאת, חברות השייט מעסיקות צוות אבטחה עבור כל כלי שיט עם רמת הסמכות.

נוסעים שיפרו את הכללים עלולים למצוא את עצמם בתא ייעודי זה, אך יתכן גם שניתן להורות לנוסע להישאר בתא שלו עם חבר מצוות האבטחה של האונייה המוצב מחוץ לדלת.

אם נקבע כי יש להעביר אורח לכליאה, האדם ילווה לתא שנמצא בדרך כלל בסיפון תחתון (בדרך כלל ליד משרד הביטחון) וללא חלונות – שם יהיה מזרון פשוט עם מצעים יחד עם מתקני אמבטיה. 

הדלת ננעלת מבחוץ, כלומר הנוסעים לא יכולים לצאת החוצה. בגלל זה, ארוחות יובאו להם בזמן.

מתי סיירת האבטחה תפעל?

כל האורחים וחפציהם נסרקים בכל פעם שעולים על ספינת השייט. זה כדי לבדוק אם יש פריטים אסורים: סמים, נשק חם, נשק, תחמושת, חומרי נפץ, סכינים, חומרים דליקים, ובמקרים מסוימים רחפנים. והם עלולים למנוע עלייה לאונייה.

בכל אוניה יש צוות אבטחה מאומנים, מה לעשות במקרה של ביצוע פשע על סיפון אוניית הקרוז. צוות האבטחה זמין 24/7.

כל הפשעים המתרחשים על סיפונה של ספינות תענוגות מדווחים לרשויות הרלוונטיות בהתבסס על המקום שבו ספינת השייט מפליגה.

אם תפרו את קוד ההתנהגות של חברת השייט שלכם – המפורט בחוזה השייט שכל נוסע מסכים לו לפני שהם מפליגים – אתם עלולים למצוא את עצמכם מאחורי סורג ובריח במהלך הפלגתכם אם הקפטן או חבר צוות האבטחה של הספינה יקבע שאתה בהפרה.

חלק מהעבירות הראויות לפגיעה כוללות (אך לא רק) אלימות כלפי אנשי צוות או נוסעים אחרים, סירוב לציית לכללי הבטיחות של ספינות תענוגות, גניבה מחנויות על הסיפון והחזקת סמים או פריטים לא חוקיים אחרים. להיות שיכור זה לא מספיק כדי לגרום לזרוק אותכם לבית מעצר.

מתי משתחרר נוסע מבית המעצר בשייט?

בדרך כלל, נוסע יישאר סגור עד שניתן יהיה לרדת ממנו ולהסגירו לרשויות בנמל. זה יכול להיות בתחנה הבאה של כלי השיט או שזה יכול להיות בסיום ההפלגה, תלוי בנסיבות.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם