• תַפרִיט
  • תַפרִיט
ציוד סקי

האם מומלץ לרכוש או להשכיר, ציוד סקי

דף הבית » האם מומלץ לרכוש או להשכיר, ציוד סקי

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

מרשימת הפריטים הדרושה לסקי מתקבל הרושם שיש “לשדוד בנק” לפני שיוצאים בפעם הראשונה לסקי. אז הנה מספר אפשרויות ל”רכך את המכה”: לגבי פרטי הביגוד היקרים, ובמיוחד לגבי ביגוד ילדים, כדאי לשאול מחברים בפעמים הראשונות. בנוסף, ישנן בארץ חנויות המשכירות חליפות סקי. את הפריטים שאין ברירה אלא לרכוש, יש לתכנן שיהיו בשימוש שנים רבות: 5 עד 10 שנים. כך “מקבצים” במשך מספר שנים את כל פריטי הביגוד, ולאחר מכין ממשיכים לרכוש בכל שנה רק את מה שהתבלה או התיישן.

 

המדיניות לגבי ציוד הסקי שונה: ציוד הסקי, ובמיוחד המגלשיים, משתפר משנה לשנה. לכן לא כדאי לשאול או לרכוש מגלשיים משומשות. הפתרון המומלץ לגולש המתחיל הוא לשכור את הציוד באתר הסקי. היתרונות ברורים: הציוד בדרך כלל חדיש, ובמידה ואינו מתאים ניתן להחליף במקום וללא תשלום. והכי חשוב: נמנע הסרבול בהעברת הציוד מהארץ ובחזרה. קניית ציוד סקי יש לשקול רק לאחר שהחלטת שתמשיך לצאת לסקי באופן קבוע מדי שנה. נעלי הסקי הם הפריט הראשון שמומלץ לרכוש היות והתאמתם האישית מבטיחה את נוחיות כף הרגל. אף במקרה זה מומלץ לא לחסוך ולרכוש נעליים טובות מסוג custom fit, אשר ישמשו שנים רבות. לפני רכישת המגלשיים והמקלות כדאי לעשות את השיקול הכלכלי: לבדוק מחיר הרכישה מול מחיר ההשכרה, ואז לרכוש במידה וההשקעה ברכישת הציוד יותר זולה מהשכרה במשך שלוש עד ארבע שנים.

 

מדיניות רכישת ציוד סקי לילדים שונה, היות והם גדלים מדי שנה. ככלל, מומלץ לרכוש עבורם ציוד סקי אם הם מתעתדים לגלוש לפחות 4 עד 6 פעמים בשנה. במידה וניתן לשדרג את הציוד, כלומר לרכוש חדש תמורת ישן, אפשר לכסות את מחיר הציוד בשתיים עד שלוש נסיעות בשנה. כמובן שאם מתכוונים להשתמש בציוד לגלישה גם בחרמון, הכדאיות הכלכלית עולה.

המידע והתמונה באדיבות ובאישור איגוד מדריכי הסקי בישראל 

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם