הגנים הצבעוניים היפים ביותר של אירופה

קשה להתנגד מגן בפריחה מלאה, במיוחד כשהגן עם פרחים בכל צבעי הקשת. בעוד כל אחד בקלות יכול למצוא שורה ארוכה של גנים ציוריים וגנים ציבוריים כמעט בכל עיר, יש כמה יעדים באירופה מלאים בערוגות מרשימות למדי בעונה זו. מחצר הארמון הגדולה מהחיים ומועררת ההשראה, עם שיחים הגודלים בחופשויות עד לאי המוקדש לפרחים, הנה שמונה גנים בהחלט שווים לטיול של אחר הצהריים.

גני ארמון מיראבל: זלצבורג, אוסטריה

אוסטריה היא כמעט שם נרדף להרים ציוריים וגבעות ירוקות, אבל אל תשכחו מגינות הפרחים שלה. מארמון מיראבל בזלצבורג עבר השלמה מחדש בשנת 1689 ושופץ שוב ב1730. בנוסף לצבעוניות הבלתי פוסקת, ארמון זה מציג סדרה של פסלים המייצגים אלים רומאים כולל מינרווה, ונוס, ג’ונו, יופיטר, הרקולס ואפולו. נוסף לייחודיות שלה היא גן הגמד, הכוללים סדרה של פסלי גמדים שראשיתה בתקופת ארכיבישוף פרנץ אנטון הארך. בסיור “צלילי המוזיקה” משתתפים יכולים להתענג על העובדה כי גני מיראבל מופיעים ברקע של המספר המפורסם “דו-רה-מי”. הגנים פתוחים במשך כל השנה, אם כי השעות כניסה תלויות ביום.

גני אלהמברה וג’נראלייפ: גרנדה, ספרד

אם אתם מתכננים ביקור לספרד בקרוב, אך נצמדים רק למדריד וברצלונה, זוהי בחירה מוטעית. בעוד ערים אלה הם אידיאליים עבור גלישה, שמש וקניות, בתי גרנדה הם אחד הגנים היפים ביותר של אירופה. במקור נבנה לשמש כמקום מפלט קיץ עבור אמירים מוסלמים, ג’נראלייפ מתהדר בגנים מורכבים עם מזרקות, ברכות, פרחים ועצים. אם הורדים בעלי הניחוח מתוק לא מרשימים אותכם, אולי הנוף מדהים של ארמונות נסריד של אלהמברה וההרים הרחוקים ירשימו אותכם. ג’נראלייפ מתורגם אומר “הגן של האדריכל,” אז תהיו מוכנים לכמה פרטי עיצוב מעוררי השתאות. סיורים של גני ג’נראלייפ הולכים מדי יום ב08:30-18:00, עם שעות מורחבות בין מרץ לאוקטובר.

הגנים של מונה: גיברני, צרפת

כל מי שראה חתיכת מונה יכול להעריך את האסתטיקה העמוקה שלו לצבע. בניגוד לערוגות המאולפות יותר הניתן למצוא גם בארמונות הישנים ביותר באירופה, הגן של המונה בגיברני הוא כמו עבודה של אמן – פראית, שופעת ורומנטית. אחרי הכל, “ברכת המים הלילית” המפורסמת שלו מתארת את הסצנה השלווה הנימצאת במקום הזה שכינה בית. וכדי להוסיף למורכבות הגינה היא חליקתה לשני חלקים מנוגדים: גן הפרחים קלוס נורמנד וגן המים המעוצב עם אלמנטים יפניים. גיברני, טיול יום מפריז, הוא מחוז קטן שלוקח אותך אחורה בזמן, ומאפשר למבקרים ללכת בנעליים של המונה למשך יום. עצור על ידי הגן מסוף מרץ עד נובמבר בין השעות 9:30 בבוקר ועד 6 אחר הצהריים.

אי מאיינאו: אגם קונסטנץ, גרמניה

רחוק מהגינה הטיפוסית, אי מאיינאו בגרמניה מארחת טישטוש צבעוני של גינות, מקלט לפרפרים וארמון משנת 1853. ממוקמים ליד העיירה קונסטנץ וקרובים לגבול שוויץ, אי מאיינאו מציע את הנוף המושלם של אגם קונסטנץ. עונת האביב נכנסת עם מופע סחלב שנתי. ורדים פורחים בחודש יוני, אז תוודאו לעצור בגן הוורדים האיטלקי כדי לראות את הפרחים הערוכים בעיצוב גיאומטרי המלאים עם פסלים ומזרקות מפורטים. הגישה למאיינאו היא באמצעות סירה, אוטובוס או מכונית, ויש גשר להולכי רגל המוביל מהחניה אל האי.

הגנים הבוטניים המלכותיים: קיו, לונדון, אנגליה

נסיעה נופית ברכבת התחתית תביא אותכם לגני קיו, בעלת 300 דונם מרשימים של כוח הפרח. נוצרה ב1759 ונרשמה כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו משנת 2003, קיו ממשיכה להיות אטרקציה תיירותית מועדפת בלונדון. אסור לשכוח לציין את גן המלכה והגן המימי. תתכננו לפיצוץ של לחות כשתכנסו לבית ארואיד, אשר כולל צמחים טרופיים שונים. גני קיו הוא פתוח מדי יום משעה 10:00 בבוקר, עם שעות סגירה משתנות.

גני קוקנהוף: ליסא, הולנד

קשה לשכוח מהולנד כאשר מדברים על גינות, כאשר המדינה נזכרת בדרך כלל על הדשא הירוק והשדות הצבעוניים האינסופיים. ידוע גם כגן אירופה, גני קוקנהוף, בליסא, לקחו את הפרס כגן הפרחים הגדול בעולם, עם בערך שבעה מיליון זרעים נטועים בכל שנה. רק נסיעת אוטובוס מאמסטרדם, ופלטו לליסא השקטה מן ההמולה של חיי העיר הגדולה. הגן פתוח בין מרץ למאי, כאשר אמצע אפריל הוא הזמן הטוב ביותר לבקר ולראות את הצבעונים. ארמון קוקנהוף פתוח למבקרים לאורך כל ימות השנה, כך שגם אם תחמיצו את עונת הפריחה, אתם עדיין יכול לעצור לפסטיבלים שונים ומופעי מוזיקה קלאסיים המתרחשים על אדמת האחוזה.

גני טירת קרומריז: קרומריז, צ’כיה

חובבי ההיסטוריה תתכוננו להתלהב עם גני טירת קרומריז בצ’כיה, אשר שימש בעבר כמנהל מגורים אולומוץ עבור הישופים הארכיבישופים במאה ה17 לאחר מלחמת ‘שלושים השנים’. המפעל הוקם במקור בשנת 1497, הבניין בסגנון גותי עם פירוט בהשראת הרנסנס אשר נהרס מאוחר יותר על ידי הצבא שבדי וחודש בסגנון הבארוק. גן הפרח מארח מערך של צמחייה צבעונית, פסלים עתיקים ומינים נדירים של עצים, והוא מושלם על ידי גן צ’נטאו. בשנת 1998 הוא קיבל את ייעודו היוקרתי של אתר המורשת העולמית של אונסק”ו. בקרו בו לאורך כל שנה; שעות הפתיחה משתנות בהתאם לעונה.

גן הנינפה, סיסטרנה די לטינה, איטליה

אחרון אך לא פחות חשוב הוא גן המציג מגוון עצום של עולם חי כולל פורל חום נדיר ויפה מאוד. צפרים גם ימצאו את נינפה באיטליה כמקום רצוי לביקור כי שם הם יכולים לנסות לזהות את כל 152 המינים המעופפים מעל ראשיהם. בגן יש היסטוריה מעניינת; היא כוללת את שרידי נינפה, עיר עתיקה מתקופת השלטון הרומאי. בשעה מתירה, עצרו ליד הגן הנעול של המבצר – זה דורש תשלום נוסף אבל הוא בהחלט שווה את העלות. גן הנינפה בדרך כלל פתוח לקהל הרחב לסיורים מודרכים בשעות מוגבלות מאפריל עד אוקטובר, במאמץ להגן על הסביבה העדינה שלה. רומא היא במרחק של כ40 קילומטרים משם, ורוב התיירים משתמשים בשילוב של רכבות ומוניות כדי להגיע לשם ללא שום בעיה.
גנים ופארקים בעולם ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים