• תַפרִיט
  • תַפרִיט

הדברים שצריכים לבדוק במקום האירוח לחופשה בת קיימא

דף הבית » הדברים שצריכים לבדוק במקום האירוח לחופשה בת קיימא

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

ההתמודדות עם מגפות ותקופות הסגר השונות לא פשוטות בהרבה היבטים, ורבים מאיתנו מחכים לרגע ששוב נוכל לטייל בעולם בצורה חופשית ובטוחה. פסק הזמן מהטיולים ברחבי העולם, עודד רבים לחשוב על ההשפעה שלנו על הסביבה ועל הקהילות המקומיות בעת הטיולים השונים. לפי דו”ח התיירות האקולוגית של בוקינג לשנת 2021, כמעט מחצית (49%) מהנוסעות ומהנוסעים הגלובליים מספרים שהם קיבלו מוטיבציה לשנות את אורח החיים שלהם לטובת הסביבה, אחרי שראו את ההשפעה של מגפת הקורונה (44% מהמטיילים הישראלים), ו-61% אמרו שהשלכות המגפה עודדו אותם לנסוע ולטייל בצורה יותר ידידותית לסביבה בעתיד.

אבל למרות הכוונות הטובות, המחקר של בןוקינג מראה שלמעלה ממחצית מהמטיילים הישראלים (51%) בכלל לא מודעים לעובדה שיש מקומות אירוח ידידותיים לסביבה (36% מהמטיילים הגלובליים). יתרה מכך, 35% מהמטיילים הישראליים ו-31% מהמטיילים הגלובליים לא בטוחים איפה אפשר למצוא את אותם מקומות אירוח ידידותיים לסביבה. במטרה לעזור לכל המטיילים החפצים בכך למצוא אפשרויות ירוקות יותר לנסיעה הבאה, מומחי התיירות של בוקינג ריכזו מספר טיפים בנוגע לכמה דברים פשוטים שאפשר לעשות במהלך הטיול הבא שלכם, במטרה למזער את ההשפעה השלילית על הסביבה.

תעודות הסמכה רשמיות – אחת הדרכים הכי קלות לדעת שאתם מזמינים בוודאות מקום אירוח ידידותי לסביבה, היא לבדוק האם יש לו תווית אקולוגית מוכרת או תעודת הסמכה אקולוגית מטעם גוף חיצוני. מקומות אירוח יכולים לקבל סוגים שונים של תעודות הסמכה אקולוגיות מגופים חיצוניים ומוכרים בתחום. אתר בוקינג החל לאחרונה להציג למעלה מ-30 תעודות הסמכה רשמיות שניתנות על-ידי Global Sustainable Tourism Council (GSTC), Green Tourism ו-EU Ecolabel, לצד מספר תוכניות קיימות של רשתות מלונאות.

הרגלים ירוקים במקום האירוח – בעת חיפוש מקום אירוח לחופשה הבאה, גולשים יכולים לבדוק ולראות אילו הרגלים ירוקים יש לכל מקום אירוח תחת החלק של ‘יוזמות למען הסביבה והקהילה’ בעמוד מקום האירוח באתר. הרגלים ירוקים יכולים להיות קשורים בהתקנת פתרונות לחיסכון במים במקלחות, הפסקת השימוש במוצרי פלסטיק חד-פעמי, שימוש באנרגיה מתחדשת ועוד.

בבית שומרים. אז למה לא בחופשה? – לרבים מאיתנו כבר יש מודעות גדולה לנושא כשאנחנו נמצאים בבית, אבל כמעט מחצית מהמטיילים (48%) מאמינים שקשה יותר להתנהל בצורה ידידותית לסביבה במהלך טיול או חופשה. הצעד הראשון שלכם לעבר חופשה אקולוגית תלוי בכם ופשוט במיוחד: לזכור ליישם את ההרגלים שחשובים לכם בבית, גם כאשר אתם נמצאים בחופשה בצד השני של העולם, או של המדינה. לדוגמה, תוכלו לוודא שכיביתם את המזגן או החימום ואת האורות לפני שאתם יוצאים ממקום האירוח, להשתמש במגבת יותר מפעם אחת ולוותר על החלפה יומית של מצעים.

נפרדים מהפלסטיקאין ספק שאחד מהאתגרים החשובים ביותר כרגע נוגע לצמצום השימוש בפלסטיק חד-פעמי. לפי ההערכות, 91% מהפלסטיק לא עובר למחזור ורובו מגיע בסוף לאוקיינוס או לאתרים להטמנת פסולת. יש הרבה מקומות אירוח שנקטו צעדים כאלה ואחרים כדי להפחית את השימוש בפלסטיק חד-פעמי או להפסיק אותו לחלוטין, אבל יש כמה דברים פשוטים שהנוסעות והנוסעים יכולים לעשות, כמו לקנות בקבוקי מים רב שימושיים, או לקחת איתם את מוצרי הטיפוח והרחצה האהובים עליהם מהבית ולעשות בהם שימוש חוזר.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם