• תַפרִיט
  • תַפרִיט

הדרכה בעברית במומבאי: סיור יום חווייתי בעיר הגדולה בהודו

דף הבית » הדרכה בעברית במומבאי: סיור יום חווייתי בעיר הגדולה בהודו

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

מומבאי (Mumbai) היא אחת מערים הגדולות והמרתקות בהודו, בתוכה טמונים הסטוריה ארוכה של תרבויות שונות . זו עיר שבה פוגשים בהשפעות מתרבויות שונות, כמו היהודית, הפרסית, הנוצרית וההינדית, וזהו אלמנט אחד מכל המצע והיופי של מומבאי. אם אתם מחפשים הדרכה בעברית שכוללת את כל הלוגיסטיקה – הנה לכם סיור מומלץ בשפה העברית במומבאי.

בסיור אנתרופולוגי עם המדריכה הישראלית, מלכה, הפגישה עם בני המקום והשיח איתם היא מרכזית. מלכה, שמכונה לעיתים בפי המטיילים הישראלים “מלכת מומבאי”, היא מדריכה מצוינת למטיילים המחפשים חוויה עממית ומעמיקה בעיר. מלכה מגשרת בין התרבויות במידע אנתרופולוגי, בהסברים על התרבויות השונות ששוכנות בעיר, ובסיפורים מקומיים שיכולים לתרום להבנה עמוקה יותר על מומבאי ותושביה. בתור מישהי שהתגוררה שנים במומבאי בשכונה הפרסית, היא מביאה ערך מוסף לסיורים שהיא מדריכה.

הסיורים במומבאי כוללים רכב ממוזג ונהג עם ביקורים במקומות שמדריכים אחרים פוסחים עליהם.

שימו לב – מדובר בסיור פתוח שאפשר גם להפוך לסיור פרטי במידת הצורך. 

קרדיט צילום ראשי: Pixabay.

תכנית סיור לדוגמה

8:00 – איסוף מהמלון 

המדריכה תאסוף אתכם מהמלון  שלכם במומבאי ברכב ממוזג. שימו לב שאין איסוף ממלונות בפאווי. 

9:00 – סיור במכבסה הגדולה

“המכבסה הגדולה” היא שכונה במומבאי, שבה פועלים הכובסים של העיר. אלה מכבסים את כל הכביסה של העיר – מכביסה של בתים פרטיים ועד כביסה של מלונות בעיר. 

10:00 – סיור בתחנת הרכבת ויקטוריה ונסיעה קצרה ברכבת

תחנת הרכבת ויקטוריה, שמאז 1996 נקראת תחנת צ’הטרפטי שיוואג’י, היא תחנת רכבת היסטורית ואתר מורשת עולמית של אונסק”ו. התחנה נפתחה באופן רשמי ב-1887, והיום הינה תחנת הרכבת העמוסה ביותר בהודו. במהלך הסיור, תעשו סיבוב במבנה המרשים. נסיעה חווייתית ברכבת בעיר. 

11:00 – שליחי המזון

תופעה ייחודית לרחובותיה של מומבאי היא תופעת שליחי המזון, שאוספים אוכל חם מבתי העובדים ומעבירה אליהם. לרוב, האוכל עובר מרחק של כ-60-70 קילומטרים, כשהוא עובר מספר ידיים ומספר רכבות בדרך אל יעדו. האוכל מגיע לאדם הנכון בדרכים מרתקות על ידי שליחי מזון שלא יודעים קרוא וכתוב. במהלך הסיור, תלמדו אודות התופעה המיוחדת הזאת, שזכתה לשבחים רבים. הפעילות הזאת אינה אפשרית בימי ראשון.

12:30 – ריענון לקפה

14:00 – שכונת סלאם

לקראת סיום הסיור, תבקרו בשכונת הסלאם דהרבי, אחת משכונות העוני הגדולות בעולם. תהלכו בין בתי המגורים, תבקרו בבתי מלאכה קטנים ותכירו את המקומיים.

16:00 – חזרה למלון

צרו קשר עם מלכה להזמנת סיור

המדריכה שלכם לסיור הזה תהיה מלכה, שגרה בהודו כבר משנת 2010 ומכירה היטב את מומבאי. מלבד הדרכה בעברית במומבאי, מלכה מספקת גם שירותי תכנון טיול ברחבי הודו ויכולה לסייע בהפקת הטיול האישי שלכם. 

שימו לב – מלכה מגיעה לסיורים ברחבי הודו בטיסה ועל כן יש צורך בתיאום ותכנון מראש.

למחירים ופרטים נוספים, צרו קשר עם מלכה דרך הטופס הבא.

מלכה מדריכה בהודו בעברית

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם