• תַפרִיט
  • תַפרִיט
מטוס

הזמנת כרטיסי טיסות סדירות

דף הבית » הזמנת כרטיסי טיסות סדירות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

יש לעשות סקר נרחב בכל חברות התעופה ולבחור את החברה שתיתן לך את השירות + ביטחון, במחיר הכי זול של IATA (ארגון חברות התעופה הסדירות העוסק בצד המסחרי של התעופה).כפוף להגבלים של כרטיס טיסה לכל נוסע ( בהתאם לגיל ) +שילוב יעדים( אם יש ) + מיסי מס נמל וביטחון + תוספות( אם יש). לידיעתך ההנחות של משרדי הנסיעות ניתנות רק על הכרטיס טיסה ולא על מיסים.

רטיסי הטיסה – זהו ה”כרטיס האלקטרוני” .הכרטיס הינו דף עם מספר סידורי מונפק בזמן ביצוע הזמנת הטיסה.

המלצה חשובה: כדאי להזמין טיסות לעונות השיא לפחות 4 חודשים מראש.

1. בדרך כלל, אינה מחייבת בדמי ביטול ולכן כדאי להזמין כרטיס טיסה מוקדם ככל האפשר, גם אם לא בטוח שטסים. בכל מקרה, צריך לוודא בעת ההזמנה כי המחיר שלפיו הוזמן הכרטיס אינו מחייב בדמי ביטול, ואם ישנם כאלה – מתי הם מתחילים (בדרך כלל אחרי הכרטוס). לכל כרטיס טיסה יש מינימום ומקסימום שהות ותאריך אחרון לכרטוס. דרוש מידע זה מפקיד הנסיעות.

2. לכל יעד, כמעט, ניתן לטוס ביותר מחברת תעופה אחת. המחירים ותנאי הכרטיס לעיתים משתנים מחברה לחברה. המחירים הזולים יותר , בד”כ מחייבים טיסה באותה חברת תעופה לאורך כל המסלול. אם בוחרים בחברת תעופה המבצעת עצירות או החלפות מטוס בדרך ליעד, יש לברר היכן לוקחים/אוספים את המטען האישי ( ביעד הסופי או במקום בו נחתת כעמדת ביניים) . כמו כן לברר, באיזה טרמינל נוחתים ומאיזה טרמינל ממריאים וזאת מהסיבה של עמידה בלוחות זמנים שיש לעמוד בה.
3. חובה לבדוק את שם שדה התעופה אליו מגיעים וממנו ממשיכים או חוזרים. ישנם יעדים רבים שיש להם יותר משדה תעופה אחד!. בגלל ריבוי טרמינלים בשדות התעופה, יש לוודא באיזה טרמינל ממריאה טיסת ההמשך.
4. החזר עבור קטעי טיסה שלא התבצעו מחושב בניכוי מחיר הקטעים שבוצעו לפי מחירם המלא באותו כיוון ויתכנו מקרים בהם, לא יתקבל החזר בגין קטעי טיסה שלא נוצלו. אם הכרטיס נוצל במלואו – ניתן לקבל את ערכו בחזרה. חלק מחברות התעופה גובות דמי ביטול על סוגים מסוימים של כרטיסים.
5. חשוב לתת לחברת התעופה מספר טלפון עדכני של הנוסע, בו ישהה עד להמראה, כדי שתוכל החברה לאתר אותו ולהודיע לו על שינוי בלוח הזמנים – אם נעשה סמוך למועד ההמראה ואם אין אלו שעות עבודה של משרד הנסיעות (במקרה זה ההודעה על השינוי מגיעה באמצעות חברת הנסיעות).
6. יש ליידע את חברת התעופה באמצעות פקיד הנסיעות על תינוק\ נכה\פנסיונר\ כרטיס מועדון – על מנת לקבל שרות מתאים.
7. יש ליידע את חברת התעופה באמצעות פקיד הנסיעות על סוג האוכל בו אתה מעוניין – רק בטיסות סדירות.
שים לב! תינוקות עד גיל שנתיים אינם זכאים להטסת כבודה ולמקום ישיבה. אין אפשרות להתחייב על מקומות ישיבה מסוימים בטיסה ו/או על שורות ראשונות במטוס. הזמנת עריסת תינוק הינה בגדר בקשה בלבד ותלויה באישור חברות התעופה ובאחריותן.

 

 הידעתם?

אם אתם טסים בחברה ששייכת למדינה מהאיחוד האירופאי או שהטיסה שלכם יוצאת משדה תעופה שנמצא באירופה, יש כמה זכויות שמגיעות לכם שיתכן כי אינכם מודעים אליהן: מגיעה לכם שיחת טלפון חינמית במקרה שהטיסה מתעכבת, ובהתאם לאורך העיכוב תוכלו לדרוש לקבל גם מזון ולינה ללילה ללא תוספת תשלום. בנוסף לכל אלה, אם הטיסה שלכם איחרה להגיע ליעדה ב-3 שעות או יותר (על פי זמן הנחיתה שרשום בכרטיס הטיסה שלכם), אתם זכאים להחזר כספי של 250-600 אירו, בהתאם למרחק הטיסה:

בתוך אירופה

1,500 ק”מ או פחות – 250 אירו
מעל 1,500 ק”מ – 400 אירו
בין אירופה למדינות אחרות

1,500 ק”מ או פחות – 250 אירו
1,500-3,500 ק”מ – 400 אירו
מעל 3,500 ק”מ – 600 אירו

עם זאת, חשוב שתדעו שלא תקבלו פיצוי כספי במידה והחברה הודיעה לכם על שינוי שבועיים מראש או שהציעה לכם טיסה חלופית.

Arie Elkis

‏2 פברואר‏ ב-‏17:23‏

 שיטה להוזלת כרטיסיה בטיסות סדירות

במידה ואתה גניש בתאריכי החופשה.  אני ממליץ להיכנס לאתרי חברות התעופה ולנסות לשחק בימי הטיסה באמצע השבוע ותוכל לראות הבדלים משמעותים. עד 40% פחות.

0