• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך להזמין כרטיסי רכבת באירופה לטיול מושלם – המדריך המלא

דף הבית » איך להזמין כרטיסי רכבת באירופה לטיול מושלם – המדריך המלא

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: < 1 דקה

הרכבות הם שיקול חשוב במרחקים קצרים עד בינוניים בגלל לוח הזמנים הנלווה לטיסות כ- 4 שעות. הרכבות בצפון אמריקה ואירופה הם מפותחות ונוחות מאד וישנם שילובים של טיסות ורכבות (אפילו המטען מחכה לך בתחנת הרכבת- לא בכל החברות).

התמונה הראשית מתוך אתר Pixabay

ישנן 3 שיטות ברכבת:

רגולר- העוצרת בכל תחנה (טוב למרחקים קצרים).

אקסלירייט – העוצרת בתחנות ראשיות ושרות וברפידן אקספרס- מהירה למרחקים גדולים ושרות מעולה. ישנן גם רכבות עם רמת איכות גבוהה

TVG- בצרפת ICE- בגרמניה AVE -בספרד

המחירים משתנים בהתאם למחלקה לשרות והמהירות.

ישנם מבצעים מקומיים וכדאי לברר בתחנת הרכבת המקומית. יש מדינות שונות חבילות הטבה (אוניות קו, רכבלים ועוד) החוסכים כסף רב.
יש לשים לב ללוחות הזמנים וכן שכל כרטיס תוקפו לחודשיים מהנסיעה הראשונה. כמו כן יש לשים לב שהמדינות בכרטיס נכללות בקו שלך אחרת יש להוסיף כסף (למשל אם אתה עובר דרך צ’כיה).

728*90

מוצרי רכבת באירופה
גלובל פאס – מותר לנסוע ב-18 ארצות: אוסטריה, איטליה, אירלנד, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, הונגריה, יוון, לוקסמבורג, נורבגיה, פורטוגל, פינלנד, צרפת, שבדיה, שוויצריה ורומניה.
יורורייל סלקטד פאס – מותר ב-/4/53 ארצות מתוך 18 הרשומים למעלה.
יורו סטאר – 3 ערי בירה בלבד: לונדון פריס ובריסל.
יש מוצרים נוספים של רכבות נוף שהם שקופות (באזורים מסוימים – למשל בקנדה ברוקי, בשוויץ ועוד מדינות).
ועוד:

CITY NIGHTLINE, ITALY FLEXI RAILCARD
BRITRAIL PASS, BRITRAIL FLEXIPASS
HOVERSPEED EUROLINES


לאותן רכבות ניתן להוסיף אפשרות שינה (חוסך מלון): במחלקה ראשונה שינה לבד או שנים בחדר
במחלקה שנייה לינה לשנים או שלוש בחדר וכולל כיור ושירותים. ניתן לחסוך בדרגשי שינה (קושט) או כיסא מטוס (סליפרט) השינה עם בגדים במחלקה ראשונה עם 4 בתא ובמחלקה שנייה עד 6 בתא ומקבלים שמיכה סדין וכרית.
בארץ נמכרת חבילת שנקראת ” פרמיום פייר” ולא הבסיסית (שנמכרת רק בחו”ל) חבילה בסיסית לא מיועדת למבקר שרוצה לרדת בדרך. הכרטיסים הם אישיים. מומלץ להזמין מקומות מראש


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם