• תַפרִיט
  • תַפרִיט
אסור להאכיל יונים

החוקים המוזרים ביותר לתיירים ברחבי העולם

דף הבית » החוקים המוזרים ביותר לתיירים ברחבי העולם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

היכן אסור לקנח את האף נגד כיוון הרוח. באיזו מדינה באירופה אסור להתנשק על פסי הרכבת. לפני שאתם אורזים מזוודות ונוסעים לחוץ לארץ, דעו מהו החטא, וגם את עונשו. ואל תגיד שלא ידעת.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

טיילים רבים בעולם מופתעים לעתים מההבדלים בין חוקי המדינות השונות. מהירות הנסיעה המותרת שונה ממדינה למדינה, וכך גם חוקי המכס ואפילו מדיניות הסמים. אך ישנם חוקים ייחודיים ומוזרים שישאירו אתכם פעורי פה אפילו אחרי שתחזרו לארץ. הנה כמה מהם:


ארצות הברית

במדינת אלבאמה שבארצות הברית ישנו חוק האוסר לקנח את האף ו/או להעיף פסולת כנגד כיוון הרוח


איטליה (רומא)

ברומא אסורה אכילה ושתייה, שירה והרמת קול ברחובות היסטוריים של העיר. הקנס על העבירה הוא כ-75 יורו.

איטליה (ונציה)

חל איסור להאכיל יונים בוונציה, בגלל הזיהום שגורמת הצואה שלהן על המיבנים. מי שנתפס בעבירה זו עלול לשלם קנס של עד 600 יורו.


ספרד

בגרנדה מוגדר קנס בגובה 270 יורו. המתייחס לחוק לפיו לבגד ים מותר להיות על גופו של אדם רק בחוף הים, ולא בשום מקום אחר. חוק זה לא נאכף על ידי המועצה לתיירות של גרנדה. 


גרמניה

 באוטובאהנים (האוטוסטרדות) המפורמסים של גרמניה, אם אזל לך הדלק בכביש המהיר תשלם קנס שגובהו כ-100 יורו. אך בכך לא ייגמרו צרותיך – אם תצא מהאוטו ותתחיל ללכת ברגל, אתה צפוי לקנס של 100 יורו נוספים.

 –

בריטניה

על פי החוק בלונדון, אם אתה חולה במגיפה כלשהי אסור לך לעצור מונית ברחבי העיר.


דנמרק

בדנמרק אסור לנהוג ברכב בשעות היום כאשר פנסיו הקדמיים דולקים. פרט שכדאי לתיירים לזכור, ובמיוחד לתיירים ישראלים שחטפו בארץ דו”ח על כך שהפנסים שלהם בשעות היום היו כבויים. ואגב, חוק דומה קיים גם בעיר פראג.


קנדה 

חוק משנת 1985 אוסר על תשלום במטבעות בכמות בלתי סבירה. עם זאת החוק אינו מגדיר מהי כמות בלתי סבירה זו, ולכן למוכר בחנות יש זכות לסרב למכור מוצר בכל מקרה בו כמות המטבעות נחשדת ככזו.


רוסיה 

במוסקבה חל איסור לנהוג ברכב מלוכלך. עם זאת, החוק לא מגדיר מהו רכב נקי ומהו רכב מלוכלך. לכן, לכל שוטר יש את הפרשנות שלו בעניין זה. הקנס על העבירה עלול להגיע לכ-100 דולר. 


איחוד האמירויות הערביות 

בחודש הרמאדן, בו צמים המוסלמים, אסור לאכול בציבור לאור היום. באחרונה הוכנסו תיירים למעצר של שלושה שבועות וכן חוייבו לשלם קנס בשווי 275 דולר, משום ששתו מיץ לעיני הציבור.


צרפת ובריטניה

בשנת 1910 מתה הרומנטיקה, כאשר הוחל איסור להתנשק על פסי הרכבת בצרפת ובאנגליה. אך מה שבאמת מוזר בחוק זה הוא שלא נקבע שום עונש שיוטל על המתנשקים.


תאילנד 

בתאילנד חל איסור לנסוע ברכב או לרכוב על אופנוע ללא חולצה, וזאת גם בימי הקיץ הלוהטים של המדינה הטרופית. עם זאת, הקנס על העבירה די מרענן – 10 דולר בלבד. אגב, איסור זה אינו חל על נשים. 

ועוד מתאילנד, הידועה בהרגלי ההגיינה הטובים של תושביה: חל איסור לצאת מהבית בלי תחתונים. קוראים שיש להם רעיון טוב כיצד ניתן לאכוף חוק זה, מוזמנים לכתוב אותו בתגובות לכתבה זו.


סינגפור 

חל איסור ללעוס ולמכור מסטיק. אסור לירוק על המדרכה (בגלל האסטטיקה), אסור להאכיל יונים בציבור בגלל צואת הציפורים שמכערת את העיר. אסור לשכוח להוריד את המים בשירותים הציבוריים. על כל העבירות הללו מוטל קנס גבוה ביותר.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם