• תַפרִיט
  • תַפרִיט

החוקים לגבי תרופות (גם מרשם) וסמים באיחוד האמירויות הערביות

דף הבית » החוקים לגבי תרופות (גם מרשם) וסמים באיחוד האמירויות הערביות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

סמים ותרופות בלתי חוקיים הם עבירות נוהל, ענישה ומדיניות איחוד האמירויות הערביות ידועה בנוקשות הנוגעת לשימוש בסמים, תרופות לא מורשות וגם בתנועה על הכביש.

חשוב לציין כי למרות זאת מותר להשתמש במריחואנה רפואית בלבד ובמקומות מסוימים, יש להם אפס סובלנות כשמדובר סמים כצורת בילוי.

באיחוד האמירויות הערביות יש רשימה של תרופות שאסור להכניס למדינה, גם אם מדובר בתרופות שניתן לקנות בארץ שלנו ללא מרשם או עם מרשם. לדוגמא קודאין, היא תרופה שמסופקת אך ורק באיחוד האמירויות הערביות על-ידי מרשם מרופא מקומי, ואסור להכניסו, גם אם יש לכם מרשם מהרופא הפרטי שלכם בארץ.

לפני הביקור באיחוד האמירויות, מומלץ לבדוק אם התרופה שלך מותרת באיחוד. ואם כן, יש לשמור על מרשם שלך (באנגלית) בהישג ידך כל הזמן.

מי שמואשם בהחזקת סמים, ויורשע. צפוי ל 4 שנים מאסר. וזה לפי החוק הפדרלי מספר 14 1995 הקובע כי זה פשע פדרלי “לייצר, לייבא, לייצא, להעביר, לקנות, למכור, להחזיק, לאחסן סמים וחומרים פסיכותרפיים”.

חל איסור חמור בהחזקת מרשם מזויף.

תרופות שאסור להכניס ללא אישור לדובאי – נכון לזמן כתיבת המאמר

נורדיטרופין סימפלקס, תוספי טסטוסטרון, סנדוסטטין, קמוסקול, רדוקטיל, פרוזאק, זולופט, סרוקסט, סליפקס, פלוטין, פאבוקסיל , פלואנקסול, איקסל ואופיפרמול, טרמדקס, טרמל, טרמה, טרמרז, זאלדיאר, רקוד, קודיקל, טוקאר, פרטוסול, קוד אקמול, קודאברול, רוקה קאר, נורופן פלוס, מיגרלב, ברונכולט פורטה, רוקסט, ספסמלגין, היסינגלה, ויקודין, אוקסיקוד, אוקסיקונטין, פרקוסט, טרגי, פנטה, אקטיק, פנטורה, אבסטרל, דורוג’סיק, פנטאדול, פקפנט, אדולן, מורפין, מרטינדייל, אפו-גו, אורמורפ, MCR ו-MIR.

תרופות שניתן לקחת ללא אישור בדובאי

אקמול, דקסמול, נובימול, פראמול, אברולט, קמולי, אבל לא אקמול פוקוס/ צינון או דקסמול סינוס/ קולד, אופטלגין, מוקסיפן, מוקסיויט, אוגמנטין, אמוקסיקלב, מאקליבן, סימבסטטין/ סימוביל/ סימבקור/ סימבקסון, סמי בטא אטנולול/ נורמלול/ נורמיטן,בונדורמין/ ברוטיזולאם, נורופן, אדוויל, אדקס, איבופן, גודמד, אצטוזל, קרטיה, מיקרופירין, טבעפירין,  ונטוניל/ סלבוטרים/ סלבוטאמול/ אלבוטרול, מטפומין/ גלוקומין/ גלוקופג’, ביסקודיל/ לקסדין/ קונטלקס/ עצירות.

תרופות לא מורשות – משרד הבריאות והמניעה

מטען וחפצים מותרים – מכס דובאי

מדריך מטיילים – מכס דובאי (PDF, 759 קילו-בתים)

סחורות אסורות ומוגבלות – מכס שרג’ה

מה שאתה לא יכול להכניס לאיחוד האמירויות הערביות – שדה התעופה הבינלאומי של אבו דאבי

מה שאתה לא יכול להכניס לאיחוד האמירויות הערביות – שדה התעופה הבינלאומי של דובאי


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם