• תַפרִיט
 • תַפרִיט

החסרונות והיתרונות בחיים בדובאי.

דף הבית » החסרונות והיתרונות בחיים בדובאי.

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

פנו אלי לא מעט מדריכי טיול על מנת להדריך באיחוד האמירויות. שם חובה להדריך עם רישיון ממשלתי ולצורך זה צריך להיות תושב איחוד האמירויות. ואליהם מופנה מאמר זה

העיר דובאי ידועה לא רק בזכות קניוני הקניות הרבים שלה ומראם האקזוטי, אלא גם במורשתה העשירה. העיר שומרת על מורשת בת מיליון שנה, ומהווה מוקד משיכה לאנשים שמעדיפים לחיות במקומות בעלי משמעות היסטורית, מאשר במקומות שהמבנים בהם חדשים. עם זאת, מה שטוב בדובאי הוא שהעיר לא נותנת לעצמה להישאר בגדר של מקום היסטורי בלבד, לכל מי שמעדיף מורשת, אלא היא משפרת את כל הזמן, עצמה וכעת היא נחשבת לאחד מהמקומות הטובים והמבוקשים ביותר כדי לחיות בה.

העיר אינה משמשת רק מקום מגורים מצויין, אלא גם מאפשרת לחיות בה בצורה מהנה יותר, ואם רוצים לעבור להתגורר בעיר, כדאי לדעת על היתרונות והחסרונות בחיים דובאי.

 

11 היתרונות העיקריים בחיים בדובאי

 1. עצמאות דתית

דובאי בעיקרון היא עיר מוסלמית, אך האנשים בה משתייכים לכל הדתות והם יכולים לחיות על פי מנהגיהם בצורה חופשית !  אפשר לראות במקום מסגדים, כנסיות ומקדשים. עם זאת, במהלך חודש הרמדאן, זה קצת יותר קשה לאנשים שאינם מוסלמים למצוא מקומות שאפשר לאכול בהם במהלך זמני הצום.

 1. מקומות מגורים

לקנות בית בדובאי, קשה יותר, מאחר ולשם כך צריך להיות עשירים מופלגים. אך לחיות בדירות משותפות הוא דבר חסכוני וגם מהנה, ואפשר לשכור אותן לתקופות זמן קצרות ולעבור כל פעם כשרוצים. שירותי השכרת הדירות זמינים בכל מקום בעיר, ורוב המבנים חדשים וכמעט כולם מרוהטים ואפשר לקבל בהם שירותים שונים כחלק מתנאי השכירות.

 1. הזדמנויות עסקיות ליזמים ואנשי מקצוע

בדובאי הכלכלה יכולה לשגשג במהירות, ברגע שפותחים עסק והוא מצליח, אפשר להרוויח הרבה מאד כסף דרכו. כמרכז עסקי של העולם, קיימים בו שירותים, מוצרים ותחומי מומחיות נדרשים ואינסופיים, וגם באיחוד האמירויות.

 1. מדינה חופשיה ממס

אם עובדים וחיים בדובאי, לא צריך לשלם שום סוג של מס על המשכורות. כלומר, לא צריך להתמודד מול סיוטי המס, לעומת מדינות אחרות.

 1. חברה רב תרבותית

בדובאי אפשר למצוא מגוון של אנשים שהגיעו מרקע תרבותי שונה שחיים בה. אם אתם בעלי אופי חברתי, תוכלו לגלות דברים שונים על תרבויות אחרות, ולהעשיר את הידע שלכם. האנשים בדרך כלל מאד ידידותיים ולהוטים להשיג חברים חדשים, ומאחר וזוהי עיר בינלאומית, לאנשים שמגיעים ממדינות אחרות, יש את ההזדמנות ליצור חברויות שונות, ולהתיידד עם אנשים מרחבי העולם.

 1. עיר כייפית

אי אפשר אף פעם להשתעמם בדובאי, מאחר ויש בה הרבה מאד פעילויות, אירועים, שירותים ומתקנים שאפשר לשהות בהם וליהנות, שהם בעלי אופי של פעם בחיים. בעיר יש תמיד משהו חדש לעשות, לנסות, לטעום, לראות, להיתקל או לחוות. סופי השבוע מהנים במיוחד כשחיים בדובאי, ויש בה הרבה מקומות שאפשר לבקר בהם ולבלות בחופשות – דובאי ללא הפסקה כל השנה כל הזמן

 1. עיר בסגנון של חיי מותרות

האיכות, המותרות ותשומת הלב המוקדשת לפרטים בדובאי, הופכים אותה למקום שנוח לחיות בו, לעבוד ולטייל. זה גם יוסיף ססגוניות רבה לנקודת המבט שלכם, כשנוסעים או חוזרים הביתה, ותמיד יש מקום לעריכת השוואות על כל דבר, החל מהשירותים הזולים ועד לאיכויות של חדרי בתי המלון של דובאי.

 1. ליברלית יותר משאר המדינות במזרח התיכון

שלא כמו בערים רבות אחרות במזרח התיכון, דובאי היא עיר בעלת פתיחות כשמדובר בעישון או שתייה. כמו כן, אין צורך להתמודד עם בעיות של צנזורה בצפייה בטלויזיה, לעומת מדינות אחרות במזרח התיכון. אפשר לצפות במופעים בטלוויזיה שאינם מצונזרים, אך עם זאת, עדיין קיימים הרבה כללים שצריך לזכור בזמן שנוסעים לדובאי או חיים בה, כגון שלא ללכת בבגדים חושפניים, לא להתנשק או להתגפף במקומות ציבוריים, לא לשהות על החוף ללא חלק עליון, לא לקיים מגע מיני ללא נישואין וכו’.

 1. תחבורה ציבורית

תחבורה ציבורית בדובאי זמינה כל הזמן ולא יקרה. המטרו של העיר יפה, נקי, ואפשר לנסוע בו בכל רחבי העיר. קיימת מערכת של אוטובוסים בשפע ברוב התחנות, המוניות זולות ורבות. לטיסות, אם יש ויזת תושב, תושבי החוץ יכולים לקבל כרטיס מעבר אלקטרוני שמזרז את הליכי המכס.

 1. שפע של פעילויות בחיק הטבע

האקלים בדובאי חם מאד כמעט כל השנה, ומי שאוהב, יכול להשתזף בשמש. תושבי החוץ יכולים ליהנות מאד מפעילויות בחיק הטבע, אפילו כשחם מדי. הלילות בדובאי מהנים, אך חיי הלילה בה מתחילים לאחר השעה 21.00 עד לשעות הקטנות. בעיר יש בידור ומסיבות גדולות כל הזמן.

 1. מקום מצויין לגידול ילדים

דובאי היא אחד מהמקומות המצויינים בעולם כדי לגדל ילדים, ובמיוחד אם מדובר בלמידה מוקדמת של הילד. למרות שהתשלום על בתי הספר גבוה, איכות ההשכלה של הילדים טובה מאד. מאחר והחברה בדובאי מגוונת מבחינה תרבותית, הילדים מודעים יותר לנושא התרבותי. אין חשש לגבי בטיחות הילדים בדובאי, מאחר וזוהי העיר הבטוחה ביותר בעולם מהבחינה הזאת. משכורותיהם הגבוהות של ההורים והיתרונות של אי תשלום מיסים, מקלים על ההורים לספק סביבה מצויינת לילדיהם.

10 החסרונות העיקריים בחיים בדובאי

 1. הקושי בהבנת הכתובות והכבישים

כדי להבין את הכתובות, זה די קשה, וככל שמנסים, מכתבים לא יגיעו ליעדם. אם חדשים בדובאי, הנהיגה ברכב היא בעייה עצומה, מאחר והכבישים בנויים בצורה די מוזרה, ונדרש הרבה מאד זמן כדי להתרגל לתשתית הדרכים של העיר.

 1. צנזורה על האינטרנט

עלולים להיתקל בקשיים בגלישה באינטרנט, וקיימת אפשרות שלא תוכלו להעלות אתרים רבים האסורים בדובאי בגלל חומר פוגעני.

 1. אקלים חם מאד

מזג האוויר פשוט לוהט, וזאת כמעט כל השנה, בתקופת הקיץ, הטמפרטורות עלולות להגיע ל-54 מעלות צלזיוס ולהישאר בסביבות ה-45-50 רוב השנה. מלבד בין החודשים נובמבר למרץ, חם מאד להסתובב בדובאי.

 1. השירותים הציבוריים מטונפים

מצד אחד בתי המלון היוקרתיים מספקים חדרי שירותים מהטובים בעולם, אך במקביל, השירותים הציבוריים הזמינים לאנשים הרגילים, מטונפים מאד ומלוכלכים. לאחרונה, הרשויות התחילו לשפר את המצב בהם, אך עדיין נדרשת עבודה רבה בתחום.

 1. עיר יקרה

דובאי נחשבת לאחת מהערים היקרות ביותר בעולם, וקשה לשרוד בה, אם אין כסף. למרות שהמשכורות הן ללא מיסים, הן נגמרות מהר מאד בגלל ההוצאות על השכרת דירה, רכישתם של מוצרי יוקרה, תשלום על לימודים ואם מתחברים עם אנשים אחרים, אז על אחת וכמה. אנשי חוץ רבים שנשארים בדובאי ועוזבים לאחר שסיימו את משימותיהם, נשארים רק עם הזיכרונות.

 1. הנהיגה יכלה להיות מלחיצה ומסוכנת

הנהיגה בדובאי אינה משימה פשוטה, בגלל ריבוי מצלמות התנועה, ועל הטעות הכי קלה, עלולים לשלם קנס גבוה מאד. גם בלי זה, הנהיגה בעיר היא פשוט גיהינום עבור רוב הנהגים. אפשר לקרוא בעיתונים או באינטרנט על התאונות הרבות שקורות בכבישי דובאי, כשהנהיגה בעומס התנועה הגבוה, מאד מלחיץ ומסוכן.

 1. חוקים ללא פשרה

אם מסתובבים עם הדרכון הלא נכון, או המגדר הלא נכון ובמקום ובזמן הלא נכונים, עלולים להיקלע למצבים קשים וטיפול לא הוגן. על המציאות הזאת בדרך כלל לא מדברים, ואין פשרות בעניין, ולחלק מהאנשים זאת פשוט חווייה לא נעימה.

 1. התעסקות בנדל”ן ועם בעלי דירות, עלולה להיות מסובכת

על השכרת דירות צריך לשלם מחיר מלא ומראש. חלק מהחברות משלמות על עובדיהן, ולאחר מכן מקזזות את התשלום משכרם על בסיס חודשי. קשה לעבוד עם סוכני נדל”ן, ועדיף לפעול מפה לאוזן, ואז לגשת ישירות לנכס, או להעסיק סוכני נדל”ן לאחר מכן כדי לטפל בעניינים.  הסוכנים נדרשים למלא הסכם שכירות.

 1. סחבת בירוקרטית

הסחבת וחוקי העסקים שמשתנים ללא הרף, מקשים כל הזמן. העבודה המשפטית לוקחת הרבה זמן, והתהליכים המשפטיים ארוכים ומורטי עצבים. לכן חשוב שהמעסיק יהיה אוהד בעל ידע, כמו גם חברים שהגיעו ממדינות שונות או מקומיים, שיכולים לעזור ולעשות סדר באותה סחבת ובירוקרטיה שצריך לעבור.

 1. הקושי במציאת מקום עבודה בדובאי

קשה למצוא מקום עבודה בדובאי בגלל המספר הגדול של האנשים שמגיעים ממדינות אחרות והתחרות הרבה ששוררת בתחום.  המשרדים עמוסים רוב הזמן וקשה למצוא משרה פנוייה במשך שנים. דובאי ידועה בזכות המשכורות הגבוהות המשולמות וסטנדרט החיים הגבוה שבה, וזאת הסיבה לכך שהרבה מאד אנשים מרחבי העולם מגיעים, כדי לעשות בה את הונם.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם