היעדים המומלצים לסיורים מקצועיים בקרקוב ובסביבה

העיר קרקוב, נמצאת בדרום פולין היא אחת הערים הוותיקות והיפות במדינה. כעיר הבירה לשעבר, כל העיר העתיקה בקרקוב היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. כיכר השוק המרכזית שלה (Rynek Glowny) – הכיכר הגדולה מימי הביניים של אירופה – מכילה בניינים רומנסקים, גותיים וברוקיים שמורים היטב. ברובע הרווי ההיסטוריה או בסמוך אליו נמצאים אטרקציות  הכוללות אולם בד, טירת וואוול המלכותית (זמק וווולסקי) והרחובות האלגנטיים של הרובע היהודי לשעבר קז'ימייז'. סיורים מודרכים מבטיחים כי המטיילים יכסו את מראות החתימה בעיר בקלות, בדרך כלל על ידי שילוב של העברות או אוטובוס עם טיולים מודרכים.  מבקרים רבים משתמשים בקרקוב כמקום נוח לביקור במוזיאון אושוויץ-בירקנאו יחד עם יעדים אחרים כמו מכרה המלח Wieliczka.

כיכר השוק הראשי (Rynek Główny)

 

היהלום של קרקוב, כיכר ענקית זו מציעה דגשים ארכיטקטוניים הכוללים אולם הבד בסגנון הרנסאנס ובזיליקת סנט מרי (Mariacki). הכיכר היא מקום שנמצא בכל סיורי העיר העתיקה, אשר לרוב נמשכים כחצי יום ומשתרעים על אוצרות כמו טירת וואוול והרובע היהודי. הסיורים מציעים מידעים מפורטים על תולדות הכיכר ומשלבים לעתים קרובות טיולים מודרכים ברחובות המרוצפים. סיורי סגווי ורכבים חשמליים מאפשרים גישה לאזורים סגורים לתנועת כלי רכב רגילה.

קז'ימייז' (מחוז יהודי)

 

מוקד הקהילה היהודית בקרקוב מימי הביניים, קז'ימייז'. מתהדר באחוזות, בכיכרות, בבתי כנסת ובזיכרונות המשקפים את ההיסטוריה העשירה והטרגית שלה. טיולים מודרכים – ולא טיולים אקראיים. החיפושים הטובים ביותר נעשים ברגל, עם סיורים פרטיים או קבוצתיים באתרים כמו מפעל אוסקר שינדלר, פודגורזה ומיקומי סרטי קולנוע מרשימת שינדלרשל סטיבן שפילברג. סיורי אוכל שמדגישים את ההתמחויות היהודיות המסורתיות של הרובע.

 

סיור רגלי במחוז היהודי בקרקוב, קז'ימייז ': השבת האזורים ברשימת שינדלרים

סיור זה לוקח את האורחים לטיול ברחבי קז'ימייז' כדי לראות מיקומים ששימשו ברשימת שינדלר, וביקר גם במוזיאון המפעל של אוסקר שינדלר.

סיור פרטי במחוז היהודי קז'ימייז' ובמחוז פודגורזה

כדי לחקור מקרוב את ההיסטוריה היהודית, סיור פרטי זה של חצי יום מבקר בקז'ימייז', גטו פודגורזה היהודי לשעבר, ובאתר של אתר מחנה הריכוז פלשוב.

 

סיור בסגווי ברובע היהודי בקז'ימייז' בקראקוב

סיור סגווי זה סביב קזימייז' מאפשר למטיילים לראות את מראות העיר במהירות רבה יותר מאשר אם ברגל – ועם הבונוס של פרשנויות מותאמות אישית ממדריך פרטי.

סיור אוכל רגלי קרקוב

טיול אוכל מהנה בסיור סיור מסורתי, טיול ערב זה כולל זמן בקז'ימייז' לחקור מגוון מטעמים יהודיים.

אושוויץ-בירקנאו

אושוויץ-בירקנאו ממוקם ממערב לקרקוב, שם נמצא האנדרטה והמוזיאון אושוויץ-בירקנאו על מה שהיה מחנה הריכוז הנאצי הגדול ביותר במלחמת העולם השנייה. המתחם מאגד בתוכו את שני המחנות העיקריים – אושוויץ הראשון ואושוויץ ב '- בירקנאו. מעודד את המבקרים לחשוב על הזוועות שהתרחשו כאן. סיורים מודרכים מומלצים לקבלת הבנה ברורה של ההיסטוריה, רוב הסיורים מכסים את שני המוזיאונים, אזכרות ושרידי תאי הכלא והגזים בשני האתרים. סיורים משוייכים לעתים לביקור במכרה המלח Wieliczka הסמוך.

מוזיאון אושוויץ-בירקנאו וסיור מודרך בזכרון מקרקוב

בסיור זה מטיילים באושוויץ-בירקנאו עם מדריך מקצועי המציג ברגישות את זוועות השואה כשאתם מסיירים בצריפים, במגדלי השמירה, ברמפות הרכבת, בתאי הגזים ובמשרפות בשני המחנות.

סיור יום מלא באושוויץ-בירקנאו ומכרה מלח

סיור זה אידיאלי למבקרים הלחוצים בזמן, באושוויץ-בירקנאו בבוקר לפני שהוא ממשיך למכרה המלח Wieliczka.

אושוויץ-בירקנאו סיור מודרך ליום שלם מקרקוב עם תחבורה פרטית

טיול יום זה מציע נסיעה לאושוויץ ברכב פרטי נוח, עם הקרנה תיעודית על שחרור המחנה בשנת 1945

קרא עוד על > אפשרויות הסיור באושוויץ-בירקנאו 

דברים  שיש לדעת על קרקוב

מה שהמקומיים יודעים

חלק מהשירותים בפולין מסומנים: עיגול לנשים ומשולש מטה לגברים.

מתי לבקר

מומלץ לבקר בקרקוב בין מרץ למאי או ספטמבר ונובמבר. מזג האוויר יהיה עדין ונוח מספיק לסיור ואין המוני מטיילים.

להסתובב

מרבית האטרקציות בעיר העתיקה בקרקוב נמצאות בקרבת מקום, מה שהופך את ההליכה לאופציה הטובה ביותר במרכז העיר. להפסקה, קחו חשמלית או אוטובוס – אותו כרטיס תקף לשניהם.

מה להביא

מומלץ לנעל נעליים נוחות ללכת אבני המרצפות של קרקוב, כמו גם בגדים קלים לשכבה  ראשונה ושכבה חיצונית אטומה למים, אפילו בקיץ.

מנהגים מקומיים

הקפידו על טיפ בקרקוב: הנורמה היא 10 אחוז במסעדות, ברים ומוניות. 

יש להקפיד על יציאה מהיציאה לחשמליות של קרקוב: מה שאומר דריכה לתנועה המתקרבת.

מקומות  לינה מומלצים בקראקוב

מומלץ לבחור מלונות עם ציון 8 ומעלה, עם וויפי ומזגן

 

 

פולין סיורים מומלצים, קרקוב

כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות