הכירו: "אני ירושלים" – קפסולת הזמן החדשה בקניון ממילא!

ביקרה וכתבה: ליאור קן-לי

כששמעתי שנפתחה אטרקציה חדשה בירושלים, בחודש יוני השנה, החלטתי לעשות את דרכי לעיר הקודש ולבדוק במה מדובר. אמרו לי "אני ירושלים" ("I Am Jerusalem", " أنا القدس"), מופע מולטימדיה במרכז הקניות של ממילא. לא ידעתי שקיים מרכז קניות בממילא. אני מכירה רק את שדרת החנויות הפתוחה.

עשיתי את דרכי מרחוב יפו לשדרת אלרוב – ממילא, שדרת החנויות והמסעדות הנוצצת שמשתרעת לאורך כ-400 מטרים בסמוך לשער יפו. לאחר כמה עשרות צעדים, מצאתי משמאלי את הכניסה למרכז הקניות המקורה. ועל הדלת – פרסומת לאטרקציה החדשה שמסתתרת בקומה התחתונה. עיגולים גדולים שהיו דבוקים לרצפה הובילו את הדרך לקומה -1, לאולם הקבלה של "אני ירושלים".

אולם הקבלה גדול ומרווח וכולל מספר רב של מקומות ישיבה, כך שאפשר להמתין למופע בישיבה נינוחה. בכניסה קיים גם בר גדול במיוחד, שבזמן ביקורי במקום לא היה פעיל. קיימת אפשרות לארגן אירועים פרטיים של עד 50 איש במקום.

אבל בואו ניגש לעניין שלשמו הגעתי לקניון ממילא – "אני ירושלים". כמה רגעים לפני שעת ההקרנה, הובילו אותנו דרך מנהרה ארוכה ומחליפת-צבעים לאולם ההקרנה. התיישבנו על המושבים הנעים וחיכינו שהמופע יתחיל. למי שמעוניין – קיימים גם מושבים נייחים בקדמת האולם. כמה הוראות בטיחות ו… התחלנו.

מופע המולטימדיה נחלק לחמישה חלקים – "אני עבר", "אני תפילה", "אני הווה", "אני תכלית" ו-"אני עתיד" – וכך נוגע בכל תחום שיש לירושלים להציע. אורכו של המופע 25 דקות, והוא לוקח אותנו, הצופים, למסע בקפסולת הזמן אל עבר העבר של ירושלים. לאחר מכן אנו ממשיכים למפגש עם האנשים שמרכיבים את ירושלים, אנו מתחברים לשלושת הדתות המרכזיות, לצבעים ולריחות של העיר, ועושים סיבוב בפארקים ובאתרים המרכזיים. במיצג משולבות שלושת השפות המרכיבות את העיר: עברית, אנגלית וערבית.

בסיום המיצג יצאתי עם תחושה של תקווה – ירושלים היא של כולם; היא שלי, היא שלך, היא שלנו. והיא שונה מאדם לאדם. כל אחד שמטייל ברחובותיה של ירושלים הופך אותה לשלו. לא, בעצם, כולנו ירושלים. אתה ירושלים, את ירושלים, אני ירושלים. אנו – האנשים שצועדים בירושלים – משנים אותה והופכים אותה למה שאנחנו.

מחיר הכניסה – ₪₪. מומלץ לרכוש כרטיסים מראש דרך אתר האינטרנט כדי לקבל הנחה.

לאיזה גיל מתאים? אני ממליצה להביא למופע ילדים שכבר יודעים לקרוא, כיוון שחלק מהמופע מתקיים באנגלית עם כתוביות בעברית. אם ילדכם אינו מבין אנגלית, ייתכן שיתקשה להבין את המופע.

זמני פעילות: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-23:00, ימי שישי בין השעות 10:00-14:00 ומוצאי שבת – משעה אחרי צאת שבת ועד 23:00. מופע של חצי שעה.

הכתובת: קומה -1 במרכז הקניות שבלב שדרת אלרוב – ממילא, בכתובת יצחק קריב 6, ירושלים.

טלפון ליצירת קשר: 025835580.

מייל ליצירת קשר: [email protected]

אתר האינטרנט הרשמי של "אני ירושלים" ("I Am Jerusalem")

תאריך הביקור: 3 באוגוסט 2016

הודעות תיירותיות לעיתונות חדשות בתיירות ירושלים ישראל אטרקציה בירושלים, אני ירושלים, ירושלים, מופע מולטימדיה, ממילא, קפסולת זמן

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים