המדריך המלא לאירועי פסטיבל דרום אדום פברואר 2018

דרום אדום – כחול לבן – קק"ל חוגגת דרום אדום בסימן 70 שנים למדינה

פסטיבל דרום אדום חוזר במהלך סופי השבוע של חודש פברואר והשנה "דרום אדום ישראלי" – לרגל 70 שנה למדינת ישראל חגיגת טבע אדומה ברוח ישראלית במגוון פעילויות תרבות, אמנות, טיולים ואוכל ישראלי. על רקע הכלניות שיכסו את צפון הנגב במרבדים אדומים וססגוניים יתקיים הפסטיבל זו השנה ה-13, עם מגוון עצום של פעילויות לכל המשפחה, חלקן ללא תשלום:

סיורים ושחקנים בין הפרחים, שווקים וירידים חקלאיים, שפע פעילויות לכל המשפחה, צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל לזכרה של שושנה דמארי, מרתון אופני הרים בארי ועוד המון שיתוף הפעולה עם היזמים הבדואים ימשיך גם השנה עם שוק ומוזיאון בדואי ולראשונה – גם העיר שדרות תיקח חלק בפסטיבל ותקיים סיורים וארוחות.

דרום אדום LIVE – הופעות בכל חמישי בערב: יהודה פוליקר, מוש בן ארי, שלום חנוך, חנן בן ארי, טונה, שלומי שבן וחווה אלברשטיין במופע המשותף ועוד

קק"ל חוגגת את פסטיבל "דרום אדום" שחוזר עם מרבדים אדומים ושלל פעילויות במרחבים הירוקים בין נחל שקמה לנחל הבשור בצפון הנגב.

הפסטיבל יתקיים השנה בסימן "דרום אדום ישראלי", לרגל ציון 70 שנה למדינה עם עמדות צילום נוסטלגיות בטבע, ארוחות בוקר ישראליות, סיורים מודרכים בניחוח היסטורי ועוד שלל אירועים לכל המשפחה ופעילויות ברוח החגיגה למדינה.

בין הפעילויות המתוכננות במהלך הפסטיבל השנה: "שחקנים בין הפרחים" – לאורך סופי השבוע יחכו למבקרים במוקדי הפריחה דמויות משמחות להפעלה בפינות חמד בטבע – ללא תשלום, סיורי פריחה בהדרכת קק"ל – ללא תשלום, "צבע בטבע" – סדנאות הפעלה ויצירה בטבע, ובנוסף, סיורים חקלאיים האופייניים וייחודיים לאזור, סיורים היסטוריים וסיורים מודרכים ברכב וברגל בכל המרחב אל מוקדי הפריחות. מומלץ מאוד להגיע לצפון הנגב כבר בימי חמישי, וליהנות מ-דרום אדום Liveמופעים בימי חמישי במהלך החודש, עם מיטב האמנים, ביניהם יהודה פוליקר, מוש בן ארי, שלום חנוך, חנן בן ארי, טונה, קובי אפללו, שלומי שבן וחווה אלברשטיין במופע המשותף ועוד.

גם השנה תתקיים ב 24.2 צעדת הכלניות המסורתית של קק"ל, לזכרה של ענקית הזמר שושנה דמארי. בתאריך 9.2 יערך מרוץ הכלניות המסורתי  ומרתון אופני הרים בארי ה-12 יתקיים ב 9.2 בין מרבדי הכלניות של בארי.

בכל יום שישי יפעלו באזור מגוון שווקים וירידים חקלאים,"שוקשוקדה" ביער שוקדה, יריד האיכרים ההולנדי "Braderie" -בחווה ההולנדית  , שוק איכרים ומעצבים בכוכב מיכאל,  שוק חקלאי אורגאני של ירקות טריים ישר מן השדה ,שוק גבינות ועוד. בכל שבת יתקיים "קרקס על המים" בגן לאומי פארק הבשור (אשכול) ובו הפעלות וסדנאות לכל המשפחה ושוק כפרי לצד מעיינות הבשור הנובעים בפארק. ניתן יהיה להשכיר אופניים לכל הגילאים בכניסה לקיבוץ בארי ובכרמיה, להשתתף בפעילות מרתקת בנושא המורשת הבדואית וסיורי גששות במוזיאון גו' אלון שביער להב, ליהנות משוק כפרי בצומת כפר עזה, חוויה מתוקה ביד מרדכי, מופעי תיאטרון ובלונים בחוות אל היען, ועוד.

השנה מארח הפסטיבל את היזמים הבדואים ומידי שבת יתקיימו לסירוגין "שוקראן"- שוק בדואי אותנטי בצומת בית קמה ומוזיאון בדואי פתוח לצד מבחר פעילויות, הדרכות, סיורים וסדנאות בחיבור המורשת הבדואית לאדמה ולטבע, אשר יתקיימו ביער דבירה.

בכל סופ"ש יתקיימו גם אירועים חד פעמיים באתרי התיירות באזור: מופעי תאטרון וקרקס בחוות היענים, יריד מרקטיטו בקיבוץ צאלים, מדרחוב "יוצרים בנירים" בקיבוץ נירים, יריד דרומי בחבל שלום הכולל שפע פעילויות וסיורים בעסקים המקומיים, פעילות קולינרית בהדרכת שף שחקן במבוך מרים יחד עם פעילות יצירה – "לימון ישראלי", יום מקסיקו וחגיגה הודית במחלבת צאלה, מופע ייחודי לפסטיבל מבית היוצר של צמד הרקדנים ליאת וניר בן גל מלהקת אדמה משדרות, בהשקת בכורה לסיבוב הופעות עולמי, מופע שירי ילדות ישראלית – "איך שיר נולד" עם יהונתן גפן, ורד פיקר, מיקה קרני ובן ארצי ועוד הפתעות רבות ביניהן ארוחות שף, סלסלות פיקניק וארוחות מפנקות בחיק הטבע. השנה מצטרפת גם שדרות לחגיגה באדומה ותציע סיור ברחבי העיר מדי יום שישי, לצד מסעדות בוטיק עם מיטב הקולינריה.

לפרטים נוספים אודות הפסטיבל, מידע על מסעדות ואטרקציות:  כאן או בדף הפייסבוק "פסטיבל דרום אדום": דרום אדום – חג הכלניות בצפון הנגב 2018 – תכנית הפסטיבל

מקומות לינה מומלצים ניתן למצוא. לחץ על הקישורים לשם השוואות מחירים>

ערים

יישובים

עיירות

מידע למטיילים

בימי שישי ושבת -תחנות מידע של קק"ל יעמדו לרשות המטיילים בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה בין השעות: 9:00-15:00 ויפעלו בכל מזג אוויר. ( בבית קמה רק ביום שבת)

 • באמצע השבוע-"שבילים-COLUMBIA- צומת דבירה. עמדת מידע והצטיידות למטיילים באזור. צומת דבירה- א'-ה' 10:00-19:00 , שישי- 9:00-15:00  טלפון:08-6341893 ,054-4423334
 • עמדות מידע – יפעלו בימי שבת בין השעות 9:00-15:00 ויפעלו בהתאם לתנאי מזג האוויר:
 • בתרונות רוחמה- בכניסה לקיבוץ רוחמה
 • חניון רעים ( יער בארי)- דרך מתקני המים
 • בכניסה הדרומית לדרך הבשור-הגשר התלוי
 • שמורת טבע פורה
 • צומת דבירה– צמוד ל-" שבילים-COLUMBIA"

בעמדות ובתחנות יחולקו תכניה עם הטיולים והאירועים בפסטיבל, מפה וחוברת על מסלולי טיול, אתרי בילוי ולינה באזור, ושקיות אשפה שיחולקו למטיילים לשמירה על הניקיון.

קק"ל חוגגת דרום אדום

במסגרת חגיגות 70שנה למדינה, קק"ל מצטרפת לחגיגה האדומה עם שפע של פעילויות ביערות קק"ל, באתרי הטבע והפריחה ובחניונים

דמויות וסיפורים בין הפרחים

דמויות מעברה של מדינת ישראל יחכו למטיילים בטבע בשילוב משחק והפעלה בטבע עם המון הומר וסיפור לכל המשפחה .

הדמויות יפעלו בכל סוף שבוע בשעות 10:00-15:00. הפעלה כל שעה עגולה למשך כ -20 דקות:

בימי שישי: בבאר מרווה- מול קיבוץ עלומים – בימי שבת :, יער ניר משה– יאצק החלוץ הציוני חמוש באקורדיון , משחק משחקי חרוזים , תחרויות ספורטיביות ובדיחות. מצחיק את הילדים ולא מפסיק לשיר .

אתר הראשונים ליד קיבוץ רוחמה– נציגת דור המייסדים ,גולדה מאיר , מטיילת עם עם ישראל ,שומעת איך התקדמה המדינה ומספרת צי'זבטים ולומדת יחד עם הילדים על הפרחים באזור יער דבירה (חניון טבע) בתאריכים-3.2 ו ב17.2   בנימין זאב הרצל חוזר לארץ ישראל יחד עם סיפרו אלט נויילנד. ובודק כמה החזון שלו נכון.מכיר את המשפחות המטיילות חד חידות ומשחק משחקים.

צבע בטבע- חוויית ציור  לכל המשפחה -ללא תשלום– כל שבת   10:00-15:00

חוויה ייחודית של ציור בלב הטבע על בד ענק ליצירה אחת משותפת של כל המשתתפים. ציור חופשי של הנופים הפריחות והטבע סביב. הפעילות תתקיים בשני מוקדים בו זמנית: רוחמה- מגדל התצפית ליד חורבת ג'ממה ובמצפור המאגרים שעל דרך הבשור.

סדנת ציור בטבע- כל שבת   10:00-15:00ללא תשלום– יער דבירה- (חניון טבע) בתאריכים 3.2 וב 17.2

נצא  לחוות את הטבע בדרך אחרת, לאט, ברגש  ועם הרבה שקט ויופי. כל מי שרוצה להתנסות ברישום בצבעים, לראות, להרגיש ולצייר את הטבע במכחול על כני ציור, דרך נקודת מבט אישית ולא דרך מצלמה. מוזמן לבוא וליצור יחד אומנות דרומית
( הפעילות מוגבלת בכמות משתתפים בכל סדנא ) הפעילות תתקיים ביער דבירה-חניון טבע בתאריכים  3.2 ו ב 17.2

סדנא להכנת פרחים  מחומרי מיחזור- כל שבת- 10:00-15:00  ללא תשלום

סדנא חווייתית ליצירת כלנית ממוחזרת. על רקע הפריחה יכין לעצמו כל משתתף פרחים מחומרים ממוחזרים מעשה ידיו, אותה ייקח עמו למזכרת בסוף הפעילות. חוויה משפחתית בחיק הטבע. הפעילות תתקיים בשני מוקדים בו זמנית: יער קהילתי שוקדה ( באר יוני- כניסה מכביש 232 ), יער ניר משה ,יהיה שילוט הכוונה במקום.

עמדות צילום בטבע באווירה נוסטלגית

כל שבת, 10:00-15:00 יער ניר משה- וצומת סעד , ללא תשלום

לרגל חגיגות 70שנה למדינה- בוא לשחזר את ההיסטוריה בסדרת צילומים נוסטלגית באווירה חלוצית משעשעת. של ראשוני המתיישבים בנגב. אין כמו מזכרת משפחתית מתועדת, שתנציח את הרגע , למען הדורות הבאים ולמען לשתף את החברים. על רקע הפריחה ימתינו פינות צילום לכל המשפחה, עם תפאורה, אביזרי צילום והרבה נוסטלגיה.

מיצגטבע" תערוכת תמונות בטבע כל שעות היום, ללא תשלום כל תקופת הפסטיבל. בימי שבת תתקיים במקום גם הפעלה לילדים. לכבוד חגיגות 70 שנה למדינה, תוצג תערוכות תמונות מפועלה ועשייתה של קק"ל באזור, מקום המדינה ועד ימינו. תמונות מראשית המדינה שבדרך, בתחומי החקלאות, המים, התיישבות והפרחת האזור. תערוכה נוסטלגית מרתקת עם משב רוח מרענן על רקע הטבע והפריחה. תערוכה תמונות תוצג באתר הראשונים בסמוך לקיבוץ רוחמה ובחניון הררי שעל דרך הבשור הצפונית (החדשה) בסמוך לצומת מעון

סיורי פריחה -ללא תשלום

דרך מתקני המים" –על גדת נחל גרר, יער בארי- חניון רעים. בהדרכת קק"ל

כל שישי, יציאה בסמוך לבאר המים בכניסה לחניון. 9:30, 13:30,11:30 יציאה ליד הבאר בכניסה .ללא תשלום. פרטים קו ליער 1-800-350-550

סיור משולב של בורות ובארות. כאן, בנחל גרר, חפרו רועי אברהם ורועי יצחק, בארות מים. כאן לאורך ההיסטוריה השכיל האדם המתיישב לאגום מים ולאסוף מי-נגר. מסלול זה משלב את כל אלה – את הגבים בנחל, את בורות המים ואת הבארות. בנוף עוצר נשימה של מצוקי נחל גרר, בלב חורשות קק"ל עטורות פריחה. סיפור ההתיישבות באזור לפני קום המדינה. טיול רגלי משך הטיול כשעה וחצי.

באר פועלת, בתרונות , שדות ופריחות, בהדרכת קק"ל

כל שישי, יציאה מאתר הראשונים. ליד רוחמה  9:30, 13:30,11:30. ללא תשלום. פרטים קו ליער800-350-550- 1
חלוצי ההתיישבות בנגב, הקימו חווה ברוחמה וחפרו באר עמוקה. הבאר הציונית הראשונה בנגב, שנת 1913. המבקרים מוזמנים לחוות את סיפורה של החווה ושל ההתיישבות באזור וגם, ממש כמו אז, לקחת חלק בחוויית שאיבת המים, הנשאבים במשאבת הענק ששוקמה ושוחזרה. הצצה נדירה אל קו המים ההיסטורי משנת סיור בבתרונות רוחמה תצפית אל המרחב סיור רכוב במרחב חקלאי לצד שמורת טבע ונוף טבעי פורח.

אל מגדל המים הישן..

כל שישי, יציאה חניון ורמולן בצומת סעד  9:30, 13:30,11:30.ללא תשלום. פרטים קו ליער 800-350-550- 1

סיור רכוב מודרך- פריחת הכלניות בצומת סעד, סיפורו של חייל גיבור ,מאגר מים שנפרץ, ותצפית .. סיפורה של החקלאות המקומית  עם נגיעות היסטוריות וסיום במגדל המים הישן המתנוסס בגאון ומספר את סיפורו ללא מילים…

דרך הבשור הצפונית החדשה

כל שבת  10:00,  12:00 14:00 – יציאה מחניון הררי , ללא תשלום. פרטים קו ליער 800-350-550- 1

סיור רכוב מודרך בדרך הבשור הצפונית שנפתחה למטיילים. ,הדרך חוצה בתרונות האופיינים לגדות נחל הבשור ,שמורת טבע מצפור ועצי אשל וותיקים ,מאגר מים ובאר הדקלים. סיור מודרך בין שדות, ערוץ נחל, מרחבי טבע וכמובן פריחה.

מאגרים וגשרים דרך נופית על נחל הבשור

כל שבת 10:00, 12:00, 14:00 – שעות 10:00 – 15:00 יציאה "מצפור המאגרים" על דרך הבשור.  ללא תשלום.

איגום מים ועצירת מי שיטפונות, מהווים מרכיב חשוב במערכת אספקת המים בדרום – נבקר במכלול "מאגרי הבשור", נכיר את מערכת הסכרים וההובלה של המים, נצעד על "גשר הצינורות" החדש והמרשים הבנוי מעל הנחל, נשקיף אל המאגרים ונספר את סיפור החקלאות הנפרשת במלא הדרה מכאן… וכל זאת, על נתיב "דרך הבשור", דרך נופית המתפתלת לאורך שמורת הטבע הירוקה והפורחת של נחל הבשור. בקרבה נמצא גשר החבלים הארוך בארץ שניתן להמשיך אליו בתום הסיור.
בהדרכת מדריכי רשות הטבע והגנים לפרטים
3639*

סיור אופנים מודרך-לפריחה

כל שבת, 10:00-14:00, בכניסה לדרך המטיילים בית קמה-פורה- ללא תשלום

סיור אופנים מודרך אל השדות , המרחבים והפריחה- מדריך אופנים מוסמך  יוביל רכיבה קבוצתית למשפחות, בדרך המטיילים ובשדות בית קמה. ניתן להגיע עם אופנים מהבית או לשכור אופנים במקום. הסיורים יצאו בשעה 10:00, 12:00 . הסיור ללא תשלום. במקום יהיו מופעי תצוגת מיומנויות רכיבה (20 דקות מופע בכל שעה עגולה)וגם אפשרות להשכרת אופניים לרכיבה בדרך המטיילים בית קמה – שמורת פורה. מופע האופניים בחינם. השכרת אופניים 25 ₪ לשעה

בנוסף לשפע האטרקציות, סיורים חקלאים ופעילות לכל המשפחה, יתקיימו מגוון אירועים  בסוף שבוע ובמהלך השבוע בתיאום מראש.

פעילויות מיוחדות בפסטיבל:

סופ"ש ראשון 1-3.2

יום חמישי 1.2

דרום אדום LIVE

מוש בן ארי- 'אספר לך הכל'

יום חמישי 1.2 בשעה פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00, אולם דורות

מוש בן ארי יספר הכל במופע אקוסטי בו יגיש את הקלסיקות היפות באופן אינטימי, כשהוא מנגן בגיטרה וכלי נגינה מיוחדים המזוהים עם המוסיקה שהביא אלינו לפני למעלה מעשרים שנה היכן שהתחיל את דרכו המוסיקאלית. את בן ארי ילוו רועי זוארץ בפסנתר ושחר קצ'קה בכלי הקשה ובין לבין ישולבו סיפורים אישיים מכל השנים.

המופע יכלול להיטי ענק של בן ארי כמו: אנצל, תני לי סימןמשא ומתן, את, יה, הנה הוא בא, כמו בחיים, ואיך שלא, Jah is on, עוד היום, דרך, מה עושים, שיר למעלות, רסיסים, בטח שאבוא, תן תכוח, סתכל לי בעיניים, פתאום, פרח וגם שירים שלא נוגנו בשנים האחרונות והקהל צמא להם, כמו: איך הוא מעז, עד שתבואי, לא יודע איך לומר בך, כמה שאני אוהב ורבים אחרים.

מחיר 129 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live

יום שישי 2.2

פסטיבל אורבני פאב שדרות

כל  שישי , בין השעות  12:00-16:00 ,  פאב שדרות והרחבה ( צמוד לעיריה)  0509907019, הכניסה חופשית

שדרות משיקה לראשונה את "פסטיבל אורבני", העיר שדרות פותחת את שעריה למבקרים שרוצים לטעום מהנוף התרבותי והקולינארי הייחודי שיש לעיר להציע. הפסטיבל יתקיים ברחבת "פאב שדרות" הצמוד לרחבת העירייה. בפסטיבל יתקיימו הופעות מחווה לאמני מפתח בתרבות הישראלית, יקיים יום מאכלים תוצרת בית של תושבי שדרות, סדנאות לילדים  ודוכני אמנים מקומיים , בכל המופעים ישולבו אוטוביוגרפיה של האומנים בשזירה עם יצירותיהם. הכניסה חופשית

שישי, 2.2 , הופעת פתיחה לזכר זהר ארגוב –

30 שנה לפטירתו של גדול הזמר המזרחי זוהר ארגוב . בביצוע צעירי "עיר המוסיקה" שדרות.
שישי,
9.2, אירוע בסימן פסטיבל הזמר הישראלי פסטיבל הזמר והפזמון: הינו תחרות זמר שנערכה בין שנות ה60 ל80, המופע יציג את שלל שירי הזוכים באותן שנים. בביצוע  אומנים מקומיים משדרות והסביבה בשיתוף סטודנטים ממכללת ספיר השוכנת סמוך.
שישי,
16.2 .שוק מאכלים אסלי אותנטי תוצרת שדרות- כולם מדברים על הקציצות של ברוריה, על הדג של יפה והפיצוחים של דני, העיר ידועה במוזיקאים שלה וכן גם במאכלים האותנטיים והדמויות שמלוות אותן , כאן המקום לתת להם במה .בוא ללקק את האצבעות- ולפרגן לתושבים העיר ומטעמיהם.

שישי, 22.2, מופע מחווה לכבש השישה עשר ויצירותיו של יהונתן גפן-לרגל יום הולדתו ה 71 של יהונתן גפן, שחל בתאריך זה. מופע מחווה לגדול היוצרים הישראלים במופע משולב של ילדי העיר וסטודנטים בנוסף לפסטיבל הססגוני ולהופעות של אומנים מקומיים, "פאב שדרות" מציע בר אלכוהול רחב, בירות איכותיות מהחבית, יינות וקוקטיילים, מטבח עשיר ואוטנטי: סלטים, שקשוקות, פלטות וקינוחים נפלאים,  כאשר במרכז המטבח נמצאת פיצה "ארטישוק", פיצה בוטיק בעבודת יד עם גבינות גאודה, מוצרלה ואופציה ל50 תוספות, תוך אפשרות לטבעוניים וללא גלוטן.
סביב הרחבה וההופעות, יתארחו אומני תרבות מקומית עם דוכניהם ויצירתם.

"הרוקמות" – קבוצת הרוקמות בשדרות

קבוצת הרוקמות בשדרות הכוללת כ11 נשים, קמה מחדש לפני שנה (2016), במטרה לשמר את האומנויות האתיופיות המסורתיות, להגדיל את ארגז הכלים העסקי מודרני של המשתתפות בפרויקט, להרחיב את האפשרויות התעסוקתיות ולהוות קבוצה קהילתית תומכת עבורן ובעתיד עבור מעגל משתתפים רחב יותר. המוצר המרכזי הינו מזוזות רקומות .מטרת הפצתו, שימור והעברה לדור הבא ולהציג את אומנויות הרקמה, שזירת הסלים והפיסול הקראמי. במסגרת "פסטיבל אורבני",  "הרוקמות" יפתחו דוכן מכירת מזוזות ובו תתבצע עבודת התפירה לעיני הקהל.

מסתבר, כי לא פעם (כמו שקורה גם בקבוצות עולים מתפוצות אחרות) בני העולים מאתיופיה שנולדו בארץ אינם ערים לאוצרות התרבותיים שהביאו איתם ההורים שעלו מאתיופיה. לעיתים, אפילו ניכר זלזול ביחס של בני הארץ לבין "דור יוצאי מצרים" שנראה לצעירים כמו נטוע בעולם שהיה ואיננו. לפיכך החזון של פרויקט הרוקמות הוא לא רק לשמר את האומנויות המסורתיות אלא גם לחבר בין הדורות, לחבר בין "שם" ל"כאן". בנוסף, הן מאמינות כי כאשר תיחשפנה הנשים יוצאות אתיופיה לכלי השיווק המודרניים ותזכינה להערכה מקהל צעיר לא רק שהן תעבורנה תהליך של העצמה אלא גם כל הקהילה הבין דורית כולה. כדי להגיע למימוש חזון זה השאיפה לפעול בדרכים שונות להעצמת הפרויקט והפיכתו עם השנים לעסק חברתי הממן את עצמו עומד על רגליו שלו ומסוגל לתרום חזרה לקהילה. השאיפה היא לשלם לרוקמות שכר הוגן בגין אמנותן, להכשיר אותן לפעילות עסקית נוספת בקבוצה ולייצר פעילות תומכת נוספת להרחבת ארגז הכלים הכלכליים – פיננסים של הקבוצה.

יריד יוצרים בקיבוץ  מבית "מרקטיטו" במתחם ה"חמאם" – קיבוץ צאלים

שישבת 2-3.2 (וגם ב 16-17.2 ) בין השעות 10:00-16:00 – הכניסה ליריד ללא תשלום 077-7295802

יריד יוצרים מ"בית מרקטיטו" יחכה במתחם החמאם שבקיבוץ צאלים. יריד קסום באווירה של שיק וסטייל: יוצרים ותיקים וחדשים מכל תחומי הלייף סטייל – הום סטיילינג, אופנה, וינטג', תכשיטים, תיקים, עולם הילד, טקסטיל ועוד, והכל מקורי, איכותי ואחר. הילדודס יוכלו להנות מסדנאות יצירה מקוריות וכיפיות ואנו המבוגרים נהנה מאווירה בניחוח חו"ל, מוסיקה קסומה קולינריה משובחת ועוד המון הפתעות. מגוון רחב של דוכני מזון. פרטים בפייסבוק: יריד מרקטיטו

בנוסף ביום שישי:

שוק איכרים ומעצבים במתחם בית האריזה במושב כוכב מיכאל, שוקשוקדה ביער שוקדה, "ברדרי"- שוק הולנדי בשדה צבי- (פרטים בהרחבה בשווקים), הפנינג במשתלת "השתיל", שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי.

יום שבת 3.2

"חגיגה מסתובבת" בכלי בראשית

שבת: 3.2 שעות 10:00-15:00  0777295797   מושב תאשור

בחצר הסטודיו "כלי בראשית" במרחב הירוק בין עצים לכדים נפגש לפעילות יצירה מתגלגלת. ניצור כלים בסיבוב האובניים, ציורים בבוץ וצבע בתנועת האובניים, ניצור מנדלות בהטבעת זרעים, גלעינים, קליפות עצים ועוד בחומר. נשתעשע בתנועת מעגלים ב"הולה הופ "ענק, נתרגש ממופע להטוטים משעשע ואוורירי בבועות סבון – מופע ליצנות בועתי המדהים את הקהל במגוון להטוטי בועות סבון: כוכב שבתאי מבועות, כדורגל, פינג פונג, כדורסל בועות, מקלחת בועות, בועות בידיים, בועות ענק ועוד. במהלך המופע יצפו הילדים במגוון רחב של תרגילים המשלבים בועות וכלים מיוחדים במופע תיאטרלי ומשעשע במיוחד.

סדנת בועות סבון- נפריח שפע בועות ענקיות וצבעוניות. – לעוף עם הדמיון לחוויה צבעונית, תנועתית ומיוחדת מאוד.
הפעלת בועות סבון בה נלמד ליצור בועות בגדלים שונים, לשחק עם בועות בדרכים שאפילו לא חשבנו כי הן קיימות ולהעיף בועות סבון ענקיות!/מגוון רחב של כלים: בועות 3000, שרוכי בועות, מחבטי שטיחים, חישוקי בועות ובאבלרים לבועות ענק.
טעימות חורף : מרקים, פיתות ומטבלים צמחוניים. תצוגת כלים לרכישה בסטודיו.

כניסה חופשית, פעילויות בתשלום.  

"מסיבת טו- בשבט"-חוגגים במחלבה את תחילת האביב.

3.2 שבת- 9:00-16:00- מחלבת צאלה, חוות משק צאן  077-7295712,

מוסיקת ריקודים קצבית, מוזמנים להצטרף לרחבה. דוכני יצירה והפעלה במשך כל היום: הכנת פיתות על הסאג', שזירת פרחים, סדנת "גלגולי גבינה", שתילת עציצי תבלין, מכירת סלי פיקניק, סיורים מודרכים במשק, הפרחת בועות סבון.

מכירת כרטיסים מוקדמת באתר: "דרום אדום מרקט" – http://www.tzeela.daromadomarket.co.il/
כל הפעילויות בכרטיס אחד – 38 ₪ – ילד, (מלבד אוכל), כרטיס כניסה למבוגר – 20 ₪ (מקנה השתתפות בסיור המודרך). מידע נוסף בפייסבוק: "מחלבת צאלה"

"אופניים בין הכלניות"- הפנינג אופניים עממי בבארי

3.2 שבת- החל מהשעה 9:30 , יציאה מלה- מדווש בבארי, 077-7295716

טיול אופניים מודרך במסלולים מהיפים בארץ ישראל בשיא פריחת הכלניות בכניסה לקיבוץ בארי.תתקיים רכיבת אופניים עממית מודרכת המתאימה לכל  המשפחה. המסלולים המיוחדים שתוכננו במיוחד ליום זה כוללים הדרכה והסברים על האזור. נצא לשני מסלולים : משפחתי של כ 10 ק"מ  ואתגרי של כ 18 ק"מ. לאורך המסלול הסברים ותחנות מנוחה עם פיתות בטאבון ,כיבוד ושתייה .אורך הטיול כשעתיים עד שעתיים וחצי כולל הפסקות ומלווה ע"י מדריכי אופניים המספרים על האזור בליווי רכב מאסף. למתקשים לרכוב את כל הדרך תהיה אפשרות של קיצור המסלול. זמנים: 09:30-10:00 הרשמה לטיול קבלת מספר רוכב והתארגנות. בשעה 11:00  תחילת רכיבה. תחילת רכיבה לשני המסלולים.  יציאה עם אופניים תקינים קסדה ומים. עלות הטיול בהרשמה מראש 40 ₪ לאדם. עלות הטיול ביום הטיול 50 ₪ לאדם. מומלץ להירשם מראש להבטיח מקום בטיול. ההרשמה דרך אתר מאובטח   www.teutza.co.il  . למעוניינים אפשר לשכור אופניים בחנות לה-מדווש רק בהזמנה מוקדמת מראש!
בשעה 10:00, ובשעה 13:00  יתקיים ברחבת "האופניים לה מדווש "-מופע מלהיב של קפיצות ולהטוטי אופניים וסדנת ג'אגלינג. ( ללא תשלום)

"הפנינג בחצר" – גלריית גוטיק קיבוץ רעים

3.2 שבת  משעה 10:00 עד 16:00 , 0777295786

גלרייה גוטיק  מארחת בחצר: שוק הודי ססגוני -תכשיטים בגדים כלי בית ועוד, "הקרוואן של לירן"-חומוס ,פול ,פלאפל מתוצרת מקומית שניצלונים, צ'יפס וסלט, הבוידעם של סבתא (בגדים יד שניה) ,פינת יצירה לילדים, ג'ימבורי לגיל הרך. פינת קפה למטיילים, ומעדנים מבית דובשנית. בשעה 10:00 תתקיים הרצאה של רעות רסלר מטפלת בפסיכו דרמה "לצמוח מתוך החיבור לעצמך ולעוצמתך".

נגב 2018 ככה זה נראה –  החיבור הנשי היהודי / בדואי- גבעות בר

שבת 3.2- וב 17.2  11:00-15:00 במרפסת "עינות בר" בתיאום מראש 077-7295877  אפשרויות לינה במקום.

מפגש אותנטי, מול סוואנת הנגב , נכיר ונשמע על שיתוף הפעולה בין נשים מקומיות שביחד יוצרות מרחב מופלא – לנגב ישראלי חדש לשנת 2018. דרך האוכל האותנטי (אוכל רחוב בדואי)בשילוב האוכל המקומי ובווייב חדש,  נשתתף בטקס הקפה המסורתי הילדים יכינו פיתות על הסאג', נצא לסיור ביישוב החדש ונשמע את סיפור הקמתו ,נשתתף בדוכני יצירה ונכיר את תבשילי הקדרה המקומיים שנוצרו בשיתוף פעולה היהודי בדואי במקום תיהיה מכירה של עוגיות אותנטיות וצמחי תבלין עשירים. בתיאום מראש בלבד. ניתן להתארח בסוויטות ובוילת הבוטיק במקום.

 פארק סיירת שקד  (ליד אופקים )

שבת  10:00 – 15:00 052-4371780 (דני)

סיפורי מורשת מפי מפקדים ולוחמים מתקופת שירותם בנגב ובעזה. סיור מודרך עם וותיקי סיירת שקד בפארק סיירת שקד והפעלה בגישוש, טשטוש וגילוי עקבות.הסיור המודרך ללא תשלום  בשבת 3.2 יתקיים ניווט ספורטיבי: 8 מסלולים תחרותיים לספורטאים בכל הגילאים והרמות ומסלול עממי לא תחרותי למשפחות ומתחילים המעוניינים בפעילות מחשבתית וגופנית בטבע.מסלול הניווט יוביל אתכם לפינות חמד ואתרים הסטוריים שרק באמצעות מפה מפורטת שהוכנה על האזור תוכלו להגיע אליהם.ניתן לצאת לדרך בין השעות 9-11. פרטים נוספים על הניווט הספורטיבי ועל האירוע: באתר האיגוד לספורט הניווט: www.nivut.org.il

בנוסף ביום שבת:

שוקראן בצומת בית קמה, יער של חוויות בפארק שרשרת, שוק תרבות ואמנות אמצע הדרך- בצומת כפר עזה, קרקס כפרי ושוק איכרים בפארק הבשור( אשכול), הפנינג במשתלת בן בן בנתיב העשרה, "מעשי ידינו" בניר משה, תצוגת אופנים אקסטרים, השכרת אופנים, וטיולי אופניים מודרכים ניווט ביער דבירה, מורשת הבדואים בג'ו אלון, חגיגה ברזילאית  בקיבוץ ברור חיל, דרום אדום בגבעות בר, שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי ועוד שפע אטרקציות וסיורים לכל המשפחה

סופ"ש שני  8-10.2

כנס "בארות בנגב" – בקיבוץ עלומיםמהצבעה להכרזה: שישה חודשים גורליים למדינת ישראל
יום רביעי, 7.2, 9:00-16:30, מידע נוסף: 077-7295799
חוויה אינטלקטואלית, ציונית וערכית .כנס "בארות בנגב" מתקיים מידי שנה ביום העלייה לקרקע של קבוצת "בארות יצחק".  במלאת 70 שנה לעצמאות מדינת ישראל, יעסוק השנה הכנס במחצית הראשונה של מלחמת העצמאות, ויתמקד באירועים הדרמטיים שהתרחשו בין מועד ההצבעה באו"ם (כ"ט בנובמבר 1947) ובין יום הכרזת העצמאות (ה' באייר תש"ח). הכנס יכלול הרצאות מרתקות, סיפורים אישיים, סרטי תיעוד וקטעי מוזיקה, ויסתיים בסדרת סיורים בשטח.

דמי השתתפות סמליים: 25 ש"ח | הרשמה ופרטים נוספים  בדף הפייסבוק "בארות בנגב קיבוץ עלומים" או בדוא"ל: [email protected]

באותו יום יתקיים מרוץ  "אל בארות המים"- מירוץ שליחים עממי של 111 ק"מ, ממגדל המים של בארות יצחק בנגב, למגדל המים בקיבוץ הנוכחי בחבל מודיעין. אנחנו מזמינים את ידידינו, את בני ובנות הקיבוץ לדורותיו, את שכנינו, שותפים לדרך, אוהבי הארץ, מכירי ומוקירי ההתיישבות העובדת, וחובבי הספורט העממי לקחת חלק באירוע ולרוץ אתנו בקטע אחד או יותר של המירוץ. המירוץ יתקיים בימים רביעי-חמישי, כ"ב-כ"ג שבט, 7-8/2/2018.המסלול מחולק ל-32 קטעים של ריצת שטח, לא תחרותית, בשדות הנגב והשפלה. ההשתתפות ללא תשלום, בהרשמה מוקדמת.

יום חמישי 8.2
דרום אדום
LIVE

קובי אפללו-  אולם התרבות שדות נגב

חמישי, 8.2 ,פתיחת דלתות 20:30 , תחילת מופע  21:00 , 08-9938919

אפללו וההרכב המלווה אותו כובשים את הבמה עם טקסטים עוצמתיים ומרגשים, עם שירים נוגעים ללב מתוך רפרטואר מפואר הכולל שלל להיטים ושירים אהובים בעיבודים חדשים ובהפקה מושקעת שהופכת את המופע לחוויה תוססת, מרגשת ובעיקר בלתי נשכחת .

במופע מבצע קובי את מיטב להיטיו מכל ארבעת אלבומיו, ביניהם : מראות, לצידך, שמרי עליי, בא מן השתיקה, ים הרחמים, מה שהלב בחר, צחורת כנף, שיר געגועים, מכתב לאחי ועוד רבים וטובים.

מחיר 129 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live

ום שישי 9.2

שלום חנוך עם משה לוי  במופע 'יציאה'

יום שישי 9.2 בשעה פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00, אולם דורות

שלום חנוך בהופעה מיוחדת ואינטימית, אליו חובר שותפו המוזיקלי משכבר הימים משה לוי – על הקלידים וקולות הרקע – וחנוך על השירה והגיטרה האקוסטית.

הכימיה האמנותית המופלאה בין השניים מולידה הגשה מדהימה ומרגשת של הרפרטואר העשיר של שלום. כמות השירים העצומה, ודרך העבודה הייחודית על המופע, יוצרים כל פעם מופע חד פעמי וייחודי, שונה מקודמו – אך בכל מקרה, חוויה סוחפת ויפהפייה.

מחיר 129 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live

מרתון אופני הרים  בארי ה-11 BIKEPANEL

יום שישי, 9.2, זינוקים החל מ- 8:00 בבוקר. 077-7295716

אחד המרוצים הוותיקים והגדולים בארץ במסלול מהיפים בארץ. לה-מדווש ו-תאוצה  מזמינים למרתון סינגל בארי, מרוץ תחרותי לרוכבי אופניים מקצועיים לאורך 25,50,75 ק"מ בין מרבדי הכלניות. המרתון פתוח לכולם ובו גם מקצה עממי (25 ק"מ) ללא מדידת זמנים. מסלול התחרות כולל סינגלים וקטעי רכיבה טכניים הדורשים מיומנות רכיבה גבוהים. טקס הסיום ב 13:00. יציאה וחנייה  ממרכז האופניים לה מדווש שבכניסה לקיבוץ בארי. במקום מתחם דוכנים ואוכל. ההשתתפות במרוץ התחרותי מותנית בהרשמה מראש עד לתאריך 3.2.2018. תקנון התחרות והרשמה באתר תאוצה:   www.teutza.co.il

"חוויות וטעמים" ה-3  ביישובי חבל שלום

שישי 9.2 החל מהשעה 10:00 ,מבשלת בירה ISIS 054-6428598 / 052-6599542

יריד דרומי לכל המשפחה במבשלת הבירה isis במושב דקל.

שעות הבוקר יפתחו בשוק מקומי המשלב דוכנים מגוונים ומכירת אוכל ביתי ומתוקים לשבת. הילדים יוכלו להנות מסדנאות מדליקות – פיסול במזלגות עם האומן ירון בוב, אומנות האפייה עם יובל, פעילות הפרחת בועות סבון ועוד.

בשעה 13:30 ממשיכים לבילוי צהריים מפנק ומפגש אומן עם  חמי רודנר על כוס בירה איכותית מתוצרת המקום. "בואי נפרד", "גאולה", "מכונת השירים הגדולה", "מלנכוליה אהובתי", "אימפריות נופלות", "הביאו את הסתיו", "רק בשביל לקבל חיבוק",

ו"מה שעובר עליי", הם רק חלק קטן מהשירים של רודנר שיושמעו במופע.

כניסה חופשית למתחם היריד, סדנאות לילדים כרוכות בתשלום 15 ₪ למשתתף.  עלות כניסה להופעה 30 ₪

חמי רודנר בהופעה אקוסטית

"אמא הודו – אבא ישראל"- במחלבת צאלה

9.2  שישי- 9:00-15:00- מחלבת צאלה, חוות משק צאן  077-7295712

מחיי הכפר בהודו בסיפור ובמחול – מפי אילנה שזור, מחברת הספר "אמא הודו – אבא ישראל", ובליווי להקת רקדנים. יום שכולו תרבות ואווירה הודית:

10:00 – טקס ה"מלידה" – סדר ט"ו בשבט בנוסח בית ישראל מהודו.

11:15 – כיבוד והפסקה

11:30 – סיפורים מהכפר וריקודים

12:15 – הפעלה – של הרקדן נח נגאוקר ולהקתו.

13:00 – ארוחה הודית (בהזמנה מראש).

במהלך היום: דוכנים – בגדים ותכשיטים הודים, חינה הודית, צילומי מגנטים בתלבושת הודית מוסיקה ואווירה.
הכניסה בתשלום – כרטיס כולל מופע, פעילות וארוחה – 95 ₪. כרטיס ללא ארוחה – 35 ₪. רכישת כרטיס, דרך האתר: "דרום אדום מרקט" www.tzeela.daromadomarket.co.il. מידע נוסף בפייסבוק: "מחלבת צאלה"

שישי מפנק-בציפור בעין הבשור

9.2 יום שישי 9:00-14:00, 077-7295710

שישי מפנק ורגוע בציפור בוטיק לגוזלים שלנו- בואו להתחיל את היום בקפה ,שתייה קלה ואווירה קסומה בציפור- בוטיק שכולו מוקדש לגוזלים שלכם ביגוד, נעליים, עיצוב,י צירה,משחקים ועוד….ישיבה נעימה במרפסת שתייה וקפה עלינו

במקום תתקיים מכירה של קינוחים לצד הקפה וגם עוגות לשבת  -המתוקים של לולי,מכירת ,סלטים אוכל מבושל טעים ומפנק. מוזמנים באהבה להתחיל את הסופש אצלנו, אנחנו סוגרים לכן את הפינה של הבישולים לשישי ,של המתוקים וגם של הגוזלים שלכם. מושב עין הבשור-ימית 67

בנוסף ביום שישי:

שוק איכרים ומעצבים במתחם בית האריזה במושב כוכב מיכאל, שוקשוקדה ביער שוקדה, "ברדרי"- שוק הולנדי בשדה צבי- (פרטים בהרחבה בשווקים), פסטיבל אורבאני בשדרות, הפנינג במשתלת "השתיל", שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי,

יום שבת  10.2
מדרחוב "נירים יוצרים" – הפנינג ססגוני בקיבוץ נירים

שבת  10.2 בשעות 10.00-16.00  הכניסה חופשית  245/ 527 / 054-7916371

יריד בסימן 70 שנה לישראל, לכבוד הפסטיבל, פותח קיבוץ נירים את שעריו בהפנינג ססגוני על טהרת מיטב היוצרים המקומיים. על רחבת הדשא הגדולה והירוקה תוכלו להנות מדוכני אוכל מגוונים, אמנות ויצירה , מכירת תוצרת חקלאית, מופעי רחוב וסיור היסטורי בבית המגן שבקיבוץ. מחכים לכם בנירים.

"שוקשוקון-" יזמות ותוצרת אישית-קיבוץ דורות

10.2 שבת  10:30-13:30 מתחם חדר האוכל של האירוח הכפרי  קיבוץ דורות  077-7295746. הכניסה חופשית
הפנינג לכל המשפחה- מוצרי יד שניה (ביגוד, תכשיטים ועוד), דוכני מזון, מתוקים, פינת נגרות, יצירה ואיפור לילדים, עמדת צילום אישית- בסגנון הקיבוץ של פעם והפתעות נוספות.

יענים ובועות- אל היען- חוות היענים מול פארק אשכול

10.2 שבת- 10:00-16:00 – 077-7295726

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ. הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשבתות בשעות: 11:00, 12:00, 13:00 ו – 14:00

בין השעה 11:00 –  14:00 יתקיים מופע בועות סבון וג'אגלינג של פביאן וסדנת בועות סבון לילדים.

במקום פינות אתגר ושעשועים לילדים, דוכני מזון מגוונים, פינות פיקניק ופינת קפה ומאפים ביתיים.

חוגגים 70 שנה למשפחה הישראלית ב"עינות בר"" –גבעות בר

שבת 10.2 11:00-15:00 במרפסת "עינות בר" בתיאום מראש 077-7295877  אפשרויות לינה במקום
הפנינג לכל המשפחה  מול סוואנת הנגב,  המציע הפעלה לתינוקות ילדים ונוער ,פינת יצירה, מכירת מוצרי תינוקות, ילדים ואמהות ופינות צילום קסומות.נשחק ב"אוצר הגבעות" -לאוהבי האתגרים,  משחק ניווט רגלי ביישוב גבעות בר, רק היכרות עם אנשי המקום, עמידה באתגרים ובמשימות  תוביל אתכם לאוצר האמיתי. הפעילות בתשלום ובהזמנה מראש .נהנה ממסעדת "עינות בר" העשירה המציעה גבינות מקומיות, חומוס הבית, מטבלים אותנטיים, פיתות על הסאדג' ולאבנה, זיתים מקומיים, תה צמחים ועוגיות אותנטיות ומאכלי קדירה צמחוניים מופלאים והכל על טהרת הנגב.נשמע את סיפור הקמת היישוב המופלא ממקימי היישוב ונשמע על הקשיים והאתגרים בהקמת יישוב בימינו. נסייר ונטייל בפארק רחב בין גשרי העץ ונהנה מאומנות מקומית עכשווית.(ללא עלות)  שלל בתים פתוחים ישלימו את חוויית הביקור.לתיאום והזמנת מקום: 077-7295877 

בנוסף ביום שבת:

סדנאות קסם המדבר ביער דבירה,, יער של חוויות בפארק שרשרת, שוק תרבות ואמנות אמצע הדרך- בצומת כפר עזה, קרקס כפרי ושוק איכרים בפארק הבשור( אשכול), הפנינג במשתלת בן בן בנתיב העשרה, "מעשי ידינו" בניר משה, תצוגת אופנים אקסטרים, השכרת אופנים, וטיולי אופניים מודרכים ניווט ביער דבירה, מורשת הבדואים בג'ו אלון, חגיגה ברזילאית  בקיבוץ ברור חיל, דרום אדום בגבעות בר, שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי ועוד שפע אטרקציות וסיורים לכל המשפחה.

סופ"ש שלישי 15-17.2

יום חמישי 15.2

דרום אדום LIVE

חנן בן ארי

יום חמישי 15.2, אולם מבועים, פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00

חנן בן ארי, מהיוצרים החדשים, המהפכניים והמסקרנים כיום במוזיקה הישראלית, פתח בקריירת סולו חסרת תקדים וכבש את לב הקהל ותחנות הרדיו כיוצר בעל חותמת מוזיקלית ייחודית.

בן ארי הוא כותב, מלחין, מבצע ופרפורמר ענק, ובאחת הפך לשם מוכר בכל בית בישראל.

מחיר 119 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live

הבלט הישראלי

יום חמישי 15.2, אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה, פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00

White Swan" – ברבור לבן" היא הפקה ייחודית עטורת פרסים ושבחים לאגם הברבורים "מהקלאסי עד העכשווי". אנדוניס פוניאדקיס, הכוריאוגרף היווני הבינלאומי, יוצר טוויסט נדיר לבלט המפורסם: 30  רקדני הבלט על הבמה בחוויה יוצאת דופן בשתי מערכות:

חלק ראשון – המערכה השנייה של אגם הברבורים, בגרסת המקור.

חלק שני – קונטרסט לחלק הראשון, כוריאוגרפיית מקור עבור הבלט הישראלי בפרשנות עכשווית ומשוחררת ליצירה.

מחיר 100 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live

יום הולדת 14 לגרין פאב בקיבוץ ניר עם

15.2 יום חמישי בשעה 22:00- גרין פאב קיבוץ ניר עם- הכניסה חופשית   077-7295734

SHTUBY – electronic live show  מסיבה מטורפת, הרבה פינוקים והפתעות

יהודה פוליקר

יום שישי 16.2, אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה, פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00

עיניים שלי"   "יום שישי"  "חופשי" "הצל ואני"    "פחות אבל כואב"   "כפיים"   "אלקו"   "רדיו רמאללה"   "התחלה חדשה"   "משמרת לילה"  "חלון לים התיכון"    "שלושה ימים"   "זינגוואלה"  "דברים שרציתי לומר"  "פנים אל מול פנים" ועוד להיטים רבים.

יהודה פוליקר, מגדולי האומנים בישראל, במופע להיטים משובח, המשלב בין גיטרות ובוזוקי, מקצבים יווניים- ים תיכוניים ולהיטי רוק.

במופע מבצע פוליקר את להיטיו הגדולים מכל הרפרטואר העצום שלו, החל מ"בנזין" דרך "עיניים שלי", כל אלבומי הסולו וקלאסיקות מהמוסיקה היוונית.

מחיר 169 ₪  להזמנות כרטיסים *8949  habsor.co.il/daromadom-live
יום שישי 16.2

מירוץ הכלניות של קק"ל

שישי 16.2  יער שוקדה – (באר מרווה) 8:00-12:00

מרוץ בלב שדות ומרבדי פריחה .מרוץ הכלניות החמישי יכלול 3 מקצים תחרותיים של ריצה למרחקים של 5 ק"מ ,10 ק"מ וחידוש קטן- השנה נוסף גם מקצה של 15 ק"מ. בנוסף יתקיים מקצה עממי למשפחות  של 2 ק"מ, ( ללא מדידת זמנים וללא תחרות) המרוץ יתקיים בשטחי יער שוקדה של קק"ל ומשתתפיו ייהנו מחוויה ייחודית של ריצה  בנופים מרהיבים בלב שדות ומרבדי פריחה. נקודת התכנסות ויציאה מ"באר מרווה" מול קיבוץ עלומים.הזנקות:15 ק"מ-  07:40, 10 ק"מ  – 08:00, 5 ק"מ 08:25 , 2 ק"מ  9:40.עממי ,לא תחרותי- לכל המשפחה. ההשתתפות באירוע בהרשמה מראש בלבד.

בסיום יערך טקס הענקת גביעים. הרשמה למרוץ באתר:   .www.habsor.co.il/daromadomrun

יריד יוצרים בקיבוץ  מבית "מרקטיטו" במתחם ה"חמאם" – קיבוץ צאלים

שישבת  16-17.2  בין השעות 10:00-16:00 – הכניסה ליריד ללא תשלום 077-7295802

פרטים נוספים בסו"פש ראשון 2-3.2

ג'אז ויענים אל היען- חוות היענים מול פארק אשכול

שישי 16.2 – בין השעות 15:00 – 13:00 מופע קווארטט ג'אז של בקלאסיקות של כל הזמנים עם הכישרונות הצעירים מפרויקט הבית הירוק וביכורים. מחיר כניסה: שישי 15 ₪ ילד/מבוגר/גימלאי

חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ. מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי.

במקום פינות אתגר ושעשועים לילדים, דוכני מזון מגוונים, פינות פיקניק ופינת קפה ומאפים ביתיים.

בנוסף ביום שישי:

שוק איכרים ומעצבים במתחם בית האריזה במושב כוכב מיכאל, שוקשוקדה ביער שוקדה, "ברדרי"- שוק הולנדי בשדה צבי- (פרטים בהרחבה בשווקים), פסטיבל אורבאני בשדרות הפנינג במשתלת "השתיל", שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי,

יום שבת 17.2

איך שיר נולד?–במחלבת צאלה בחוות משק צאן, ליד מושב עין הבשור

שבת  17.2   כניסה לחווה החל מ 11:00, תחילת מופע בשעה 13:00 , פרטים לבירורים: 077-7295712

בלב החווה הפסטורלית "משק צאן", שוכנת לה "מחלבת צאלה", מחלבת בוטיק לייצור גבינות כבשים ומרכז מבקרים
המופע יתקיים מול הנוף הפסטורלי של כרי המרעה בחווה. לפני ולאחר המופע המבקרים מוזמנים להנות מחנות הגבינות פתוחה ברצף: 10:00-16:00.במשך היום ניתן להנות ממעדניית גבינות צאן ומוצרי בוטיק מתוצרת אזורית, מכירת סלי פיקניק,  ויוגורטייה עם גלידת כבשים ייחודית. ביום זה – החווה פתוחה רק למי שמגיע למופע

" איך שיר נולד?" יהונתן גפן, משורר הילדים וסופר הכבשים, במפגש של שירים וסיפורים לילדים מגיל שנתיים עד מאתיים.בהופעה אינטימית שתציע מבחר משירי הילדים שלו, מ"שירים שענת אוהבת במיוחד" ועד שירי "הכבש ה-16", ושירים חדשים,  יספר יהונתן לילדים על הכתיבה שלו ועל איך למה ומתי שירים נולדים, וישתף את הקהל ביצירתו רבת השנים לילדים ולמבוגרים שעדיין מסתתר בהם ילד."הילדה הכי יפה בגן", "רעמים וברקים", "אני אוהב שוקולד" וכמובן "איך שיר נולד" הם רק חלק מהשירים שיבוצעו במופע. הרעיון של המפגש הוא לתת לילדים ולהורים אפשרות בילוי אחרת מהמופעים הצעקניים לילדים ולדבר אליהם בגובה העיניים והאוזניים.

מחיר: 75 ₪ לאדם מעל גיל 3. מחיר כרטיס משפחתי (4 אנשים)-250 ₪. להזמנת כרטיסים: habsor.co.il/daromadom-live

חגיגות בוז׳ולה 2018 ב"נקודה ה12"- מושב שדה צבי 

שבת 17.2 וב 24.4 החל מ 12:00  ועד 16:00. 0777295795 ,מומלץ להזמין מקום ולתאם הגעה

עם תום הבציר, הסינון וההמתנה בחביות, היין הצעיר בועט וכבר אפשר לטעום.  מזמינים אתכם לקחת חלק בחגיגה סגנון טוסקנה. ארוחת צהריים צמחונית , יין אורגני, פיצות, לחמי שאור.  ולילדים ערכות יצירה מעץ. ארוחת צהריים צמחונית – החל מ 50 ₪  לאדם.

נגב 2018 ככה זה נראה –  החיבור הנשי היהודי / בדואי- גבעות בר

שבת 17.2  11:00-15:00 במרפסת "עינות בר" בתיאום מראש 077-7295877  פרטים בסופ"ש ראשון 3.2

בנוסף ביום שבת:

שוקראן בצומת בית קמה, יער של חוויות בפארק שרשרת, שוק תרבות ואמנות אמצע הדרך- בצומת כפר עזה, קרקס כפרי ושוק איכרים בפארק הבשור (אשכול), הפנינג במשתלת בן בן בנתיב העשרה, "מעשי ידינו" בניר משה, תצוגת אופנים אקסטרים, השכרת אופנים, וטיולי אופניים מודרכים ניווט ביער דבירה, מורשת הבדואים בג'ו אלון, חגיגה ברזילאית  בקיבוץ ברור חיל, דרום אדום בגבעות בר, שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי ועוד שפע אטרקציות וסיורים לכל המשפחה.

סופ"ש רביעי  22-24.2 

יום חמישי 22.2

דרום אדום LIVE

"חוה שרה ושלומי מנגן- אולם אשכול ע"ש שמוליק שילה

יום חמישי 22.2 , פתיחת דלתות 20:30, תחילת הופעה 21:00  *8949

מופע חדש של חוה אלברשטיין ושלומי שבן –הדיאלוג בין חוה ושלומי התחיל לפני כשלוש שנים סביב הקלטת הדואט ושיר הנושא מאלבומו "תרגיל בהתעוררות". בעקבות הקשר שנוצר הם החלו מפגשים מוסיקלים ללא מטרה מוצהרת. לאורך תקופה, ללא מסגרת זמן ומחוייבות, הם יצאו למסע מוסיקלי משותף בעומק הרפרטואר של חוה כשהם צוללים לתוך השפע, דולים ממנו אוצרות, בודקים, מעבדים ובעיקר "מדברים מוסיקה".

התשוקה של שלומי לחזור לעמדת הפסנתרן הקלאסי המלווה, היא זו שהובילה את ההרפתקה הזו "התגעגעתי ללוות זמר/ת, הוויה שאני מכיר היטב מהעולם הקלאסי. חוה מהרבה בחינות היא המבצעת האולטימטיבית בעיני עם חומרים מהשורה הראשונה. רציתי לחוות את המסע הזה דרכה." חוה מוסיפה, "מהצד שלי הפגישה עם שלומי היא גם פגישה מחודשת עם עצמי. עם אותו חלק שבי שהוא פחות עממי-פולקי ויותר בימתי."עם הזמן, נולד הרצון לחלוק את זה עם העולם שבחוץ ובהמשך התגבשה גם תכנית הופעה שאפשר לומר שהיא דואו בין קול (חוה) ופסנתר (שלומי) שנע על מנעד שבין רסיטל לבין מופע עם אופי תאטרלי/קברטי. רובו ככולו בנוי על קלאסיקות לצד חומרים פחות מוכרים מהרפרטואר של חוה ואפילו כאלה שתמיד חלמה לבצע ולא הקליטה ושירים שהקליטה ומעולם לא ביצעה על הבמה. שלומי מוסיף "עבורי זה מאוד מיוחד לראות את חוה ללא הגיטרה, הידיים חופשיות וכל הריכוז שלה הולך ל"דבר שלה", לשיר."

מחיר 169 ₪. להזמנה: habsor.co.il/daromadom-live

ערב דרום אמריקאי -במסעדת פטגוניה -אור הנר

חמישי 22.2  כניסת קהל החל מ- 19:30 תחילת מופע בשעה 21:00.

בהזמנה מראש  077-7295709. מספר המקומות מוגבל

ביצ'ו ניימארק– ערב אווירה דרום אמריקאית- ארוחת בשרים בליווי הופעה חיה. הרפרטואר כולל שירים לטינים, שירים ישראלים, ו"שירים שעלו לארץ" .שירים קלאסים ומודרניים. התפריט כולל: אמפנדס, סלטים, תוספות,  אסאדו ומגוון בשרים מיושנים, שתיה וקינוחים. מחיר לאדם- 150 ₪. הארוחה בשעות: 19:00-20:30. הופעה: 21:00. ולאחר מכן ריקודים והרבה שמח.

מופע מחווה ללד זפלין– לגרין פאב בקיבוץ ניר עם

22.2 יום חמישי בשעה 22:00- גרין פאב קיבוץ ניר עם- הכניסה חופשית   077-7295734

מיטב הלהיטים של להקת לד זפלין  שירה: אלן שחר, גיטרה: מתי אוליאל, בס: אלון שטרן, תופים: יואב מנוחין

יום שישי 23.2

ביתן הבד-מושב יושיביה

שישי, 23.2 ,10:00-14:00 טלפון 077-7295810. כל השבוע לקבוצות בתיאום. סגור בשבת.

בית בד להפקת שמן זית בכבישה קרה באמצעים מודרניים. בבית הבד יתקיימו סיורים מודרכים, סרטון מן הזית אל השמן, התנסות בבית בד עתיק, הכנת פיתה על הסאג' אותה אוכלים עם שמן זית וזעתר ועוד.

מחיר לילד 30 ₪. הורה – חינם. בנוסף יתקיימו בסדנאות יצירה נוספות בתשלום 10-15 ₪ בתיאום טלפוני. במקום ניתן לקנות שמן זית איכותי, זיתים וקוסמטיקה טבעית.

"יום מקסיקו"-  במחלבת צאלה

23.2 שישי 10:00-15:00 – מחלבת צאלה, חוות משק צאן  077-7295712- הכניסה חופשית

"שותפות ביחד", מארחים חברים ממקסיקו ומישראל ומזמינים לבוא לחגוג איתנו יום מקסיקו באשכול, יום שכולו באווירת מקסיקו. בתוכנית: מופע מריאצ'י ואווירה צבעונית מקסיקנית. סדנאות להכנת קקטוס לכל המשפחה, סיורים מודרכים בחוות משק צאן, סיורים מודרכים באשכול ,דוכן צילום מגנטים בסגנון מקסיקני, דוכני אוכל מקסיקני (בתשלום) – טורטיות, צ'ורוס ונאצ'וס, בירה מהחבית, והרבה הרבה חריף!

הכניסה חופשית. הסדנא בתשלום סמלי: הכנת קקטוס – 10 ₪. צילום מגנטים וסיורים מודרכים בחווה ובאשכול – ללא עלות

"טונהפארק" –פאב הבאר, קיבוץ צאלים

שישי  23.2 פתיחת דלתות 21:00 תחילת הופעה:22:00

אחרי מופע השקה מטורף ​וסולדאווט  בהאנגר 11 בתל אביב,​ ​סינגלים שצועדים בראשי המצעדים בארץ (י״א 2, סחרחורת),

​שירים שהפכו להמנונים כמו ״גם זה יעבור״ ו״רוק 30״​ וביקורות משבחות מכל עבר, טונה והלהקה חוזרים לסיבוב הופעות ברחבי הארץ​.

מחיר: 109 ₪ במכירה מוקדמת habsor.co.il/daromadom-live

בנוסף ביום שישי:

שוק איכרים ומעצבים במתחם בית האריזה במושב כוכב מיכאל, שוקשוקדה ביער שוקדה, "ברדרי"- שוק הולנדי בשדה צבי- (פרטים בהרחבה בשווקים), הפנינג במשתלת "השתיל", שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי,

יום שבת 24.2

צעדת הכלניות של קק"ל לזכר שושנה דמארי

בתרונות רוחמה שבת, 24.2, 8:30-15:00, לפרטים קו ליער 1-800-350-550

חנייה רק במכללת ספיר משם יצאו שאטלים לאורך כל היום אל תחילת הצעדה (אתר ראשונים בקיבוץ רוחמה)

צעדת הכלניות הנחשבת לאחת הצעדות העממיות המובילות במדינה כבר מעל מעשור-צעדה לכל המשפחה בין גבעות מוריקות באזור שמורת בתרונות רוחמה. החניה במכללת ספיר משם יצאו לאורך כל היום הסעות לתחילת המסלול וחזרה בסיום.

תחילת הצעדה באתר ראשונים בקיבוץ רוחמה משם יצאו שלושה מסלולים: מסלול קצר (2.5 ק"מ) מסלול בינוני (5.5 ק"מ) וארוך ( 12 ק"מ). לאורך המסלולים תחנות הפעלה והדרכה לכל המשפחה עם מדריכי קק"ל ,להטוטנים, חבורת זמר, מסלולי מיני גולף ועוד הפתעות. יציאה למסלול הארוך תתאפשר עד השעה 9:30,יציאה למסלול .

מחיר כרטיס: 40  ₪ לאדם מעל גיל 3 בהרשמה מראש, ב-"מחיר משפחתי מוזל (35 ש"ח) למשפחה עד 6 נפשות בקניה מראש באתר."ר  www.habsor.co.il. ביום האירוע המחיר יעלה ל 50 ₪  (תשלום במזומן בלבד). הכרטיס מקנה השתתפות בצעדה ביטוח ושי לכל צועד. מסלולים מומלצים מגיל 3 ומעלה ואינם מתאימים לעגלות. מומלץ להצטייד במנשאים. הצעדה מתואמת עם גורמי הביטחון והרפואה. לאורך המסלול נקודות מים ושירותים. ניתן לערוך פיקניק באתר ראשונים או לאורך המסלול.

"וריאציות לשדה חיטה"- ליאת דרור, ניר בן גל והלהקה – מתחם "קולומביה עודפים" במושב קלחים

שבת 24.2  10:00-16:00 טלפון: 077-7295704 הכניסה חינם

המופעים יערכו בשעות: 12:00 . 13:30 , 15:00, אורך המופע כחצי שעה

ליאת דרור ניר בן גל ,שדרות אדמה והחוג לכוריאוגרפיה ותנועה במכללת ספיר מציגים מופע מיוחד לפסטיבל דרום אדום בשדות החיטה של קלחים. "וריאציות לשדה חיטה"-מופע מחול מיוחד וחד פעמי בשדות החיטה, בהשקת בכורה עולמית בפסטיבל דרום אדום. זהו מופע ראשון עמו תופיע הלהקה  לאורך  כל השנה בארץ ובעולם. מופע בתנועה טבעית  לקהל תחת כיפת השמיים בשדה חיטה. הכניסה ללא תשלום.

האירוע השנתי – כלי בראשית נבראים מהתנור

שישבת: 23-24.2 שעות 10:00-15:00  0777295797   מושב תאשור הכניסה חופשית.

נחווה יחד גילוי אוצרות של כלי בראשית, שנוצרו בחומר ובמים ומקבלים זהות ייחודית בתהליך שרפה בתנור עצים אנגמה במשך 3 ימים רצופים בחום של 1300 מעלות. נפגש בחצר הסטודיו למרגלות התנור ונתרגש למראה הכלים שעמדו בתוך נהר של אש עוצמתית שצרבה בהם זהות חדשה. חוויה יוצאת דופן, סוחפת וחד פעמית .מוזמנים לרכוש כלים חמים מהתנור.
טעימות חורף : מרקים והפתעות. כניסה חופשית.

שבת קולינרית במבוך מרים- ניר משה, משק 26

שבת 24.2 – 10:00-16:00  כל שעה עגולה 077-7295715 מומלץ להזמין מקום ראש

מבוך מרים: בשביל התבלינים והבשמים .בכל שעה עגולה תתקיים סדנת השף, אשר ייגלה את סודות צמחי התבלין. לאחר ההדגמה יוצאים לסיור מודרך במבוך מרים בשביל התבלינים והבשמים. פעילות מלאה ריחות, טעמים וצבעים, בה מזהים ומכירים צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם. בנוסף, מכינים שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים, לומדים שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם ומבינים את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים, והאדם. בתום הסיור מקנחים בכוס חליטת לימונדת הבית. ניתן לרכוש מנות שהוכנו ע"י השף.במקום פינות ישיבה לפיקניק לרווחת המבקרים וחנות הבית למכירת מוצרי המשק. הכניסה בתשלום  32 ₪  מגיל 4

חגיגות בוז׳ולה 2018 ב"נקודה ה12"- מושב שדה צבי 

שבת 24.2 החל מ 12:00  ועד 16:00. 0777295795 , ראה פרטים בסופ"ש 3 , 17.2

"חוויות וטעמים" ה-3  ביישובי חבל שלום

שבת 24.2 החל מהשעה 9:00 – מגוון סיורים וסדנאות המפגישות בין חקלאות, אומנות והתיישבות מקומית

תוכלו להרכיב לעצמכם חוויה יומית מגוונת של סיורים וסדנאות מהנות- אומנות המחזור, אפייה יצירתית , קטיף חקלאי חוויתי, סיור בחוות קקטוסים וסוקולנטיים מרהיבה, מפגש עם סיפור ההתיישבות המקומי וכמובן לטעום אוכל מקומי משובח.

להרכבת החוויה המשפחתית שלכם הכנסו לאתר העמותה והזמינו מקומות מראש. לפרטים נוספים:052-6599542

ימים א-ה בכל מהלך חודש פברואר- המרוץ למיליון בחבל שלום –פעילות חווייתית ומאתגרת בסגנון תוכנית הטלוויזיה המוכרת "המרוץ למיליון" שתאפשר לכם לנוע במרחב בעזרת כתבי חידה באתרים שונים. הפעילות משלבת חווית ניווט, עבודת צוות וחשיבה יצירתית במגוון מסלולים: המרוץ לנשים, המרוץ החקלאי, המרוץ לגוף ולנפש ועוד.

מיועד למשפחות, קבוצות וארגונים , מותנה בכמות המשתתפים ובתיאום מראש.

לבחירת המרוץ שלכם הכנסו לאתר עמותת התיירות ושריינו מקום מראש. לפרטים: 052-5618181/ 054-5355126
למידע נוסף על שלל הפעילויות היכנסו לדף הפייסבוק: תיירות חבל שלום

לפרטים דף הפייסבוק: תיירות חבל שלום ,או לאתר: habsor.co.il/shalom

יענים ובועות- אל היען- חוות היענים מול פארק אשכול

24.2 שבת- 10:00-16:00 – 077-7295726

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים? חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ. הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשבתות בשעות: 11:00, 12:00, 13:00 ו – 14:00

במקום פינות אתגר ושעשועים לילדים, דוכני מזון מגוונים, ופינת קפה ומאפים ביתיים, פינות פיקניק לשימושכם!

בין השעה 11:00 – 14:00 יתקיים מופע של פביאן מבית בלוניזם – מופע בלונים מרהיב וסדנת ג'אגלינג לילדים

70 שנה למשפחה הישראלית ב"עינות בר"" – גבעות בר

שבת 24.2 11:00-15:00  בתיאום מראש 077-7295877

סדנאות לכל המשפחה במים החמים ב"עינות בר" -מפגשים מגבשים, מצחיקים ומעצימים כמו המשפחה הישראלית המופלאה. מוזמנים לחוויה רב חושית ,מסעדת הבית שלנו תציע לכם חומוס מקומי, פיתות על הסאג' ולאבנה, עם זיתים שהכנו ומאכלי הבית.הסדנאות בהזמנה מראש בלבד. ניתן להזמין לינה בסוויטות האירוח ובוילת הבוטיק שלנו.

יום פתוח במו"פ דרום

יום שלישי, 27.2. מהשעה 09:00 ועד השעה 15:30.

בהשתתפות נציגי קק"ל, משרד החקלאות והמועצות האזוריות. במסגרת היום הפתוח תוצג הפעילות המחקרית שנערכת במופ ותתקיים תצוגה חקלאית עם מיטב החברות. הכניסה חופשית

בנוסף ביום שבת:

סדנאות קסם המדבר ביער דבירה,, יער של חוויות בפארק שרשרת, שוק תרבות ואמנות אמצע הדרך- בצומת כפר עזה, קרקס כפרי ושוק איכרים בפארק הבשור( אשכול), הפנינג במשתלת בן בן בנתיב העשרה, "מעשי ידינו" בניר משה, תצוגת אופנים אקסטרים, השכרת אופנים, וטיולי אופניים מודרכים ניווט ביער דבירה, מורשת הבדואים בג'ו אלון, חגיגה ברזילאית  בקיבוץ ברור חיל,דרום אדום בגבעות בר, שוק אורגאני בישע, שוק גבינות בבארי ועוד שפע אטרקציות וסיורים לכל המשפחה

לאוהבי שווקים

"שוקשוקדה"-יער שוקדה- כל שישי 10:00-14:00. הכניסה חופשית

בלב הפריחה, יוקם שוק ססגוני עם מיטב תוצרת האזור: תוצרת חקלאית, שמן זית, עבודות אמנות ועוד. במקום ניתן לערוך פיקניק ומסלולי טיול בלב החורשה בין מרבדי הכלניות.

9.2- הפעלות ספורט, תחרויות חווייתיות בתחנות ספורט שונות, מופעי ג'אז של תלמידות חוגי שדות נגב.

16.2 במקום יערך מופע של חוג אימון הכלבים.

23.2 יריד יד שניה, סדנאות יצירה מחומרים ממוחזרים ועוד הפתעות.

"אורגניה"- שוק אורגני  ואטרקציות קולינאריות במושב ישע

כל חמישי-9:00-18:00, שישי 9:00-14:00 ושבת בין השעות 9:00-16:00. 077-7295856

חגיגה של תוצרת אורגנית מקומית וארץ ישראלית טרייה ומשובחת, מהחקלאי לצרכן, מהשדה לצלחת.

הזדמנות ליהנות ממכירה סיטונאית וראשונית של מגוון איכותי ורחב מאוד של פירות וירקות, לחמים, דבש, עופות, בשרים איכותיים 'חי בריא', קרטיבים טבעיים ' פאלטס' ועוד מוצרים אורגניים בריאים וטובים.בפיקוח קפדני ואישור ' סקאל ישראל' תחת התקנים המחמירים של החקלאות האורגנית. התוצרת בהשגחת הרבנות מועצה אזורית אשכול.*השוק מקורה.

שוק האיכרים ההולנדי"Braderie" – "החווה ההולנדית" במושב שדה צבי

כל ימי שישי בפברואר. בין השעות 9:00-15:30, 077-7295732 הכניסה חופשית. 

יריד הולנדי בלב משק החווה ההולנדית ובו מבחר מנות שף הולנדיות , 15 סוגי וגבינות הולנדיות, ( גאודה, OLD-AMSTERDAM ואחרות ), יש גבינות וביתנים כשרים.

"קופי-שופ" הולנדי עם מאכלי בוקר מיוחדים, דוכן צ'יפס בסאטיי הולנדי, עוגיות חמות מהולנד  "פורפטייס" . מכירת פקעות צבעונים מהולנד, תיבת נגינה ענקית מהולנד. "סטרופ-וואפל" מהולנד. מבחר מזכרות מהולנד. שגריר וצוות שגרירות הולנד יגיעו לביקור ביריד. בנוסף מגוון דוכני איכרים, יצרנים ואומנים מקומיים.   היריד יתקיים בכל מזג אויר. אין צורך לתאם פשוט להגיע. בחווה ההולנדית שלושה צימרים.

שוק אוכל לשבת– קיבוץ סעד

כל שישי 9:00-11:30  חדר אוכל קיבוץ סעד  077-7295813 כשר למהדרין

מגוון תבשילי אוכל ביתי מוכן לשבת -בשרים, דגים, ירקות מבושלים, תוספות וסלטים. מומלץ גם ללנים בצימרים באזור.

 שוקראן- שוק בדואי אותנטי – ריחות, טעמים ותבלינים בדואים

צומת בית קמה בתאריכים 3.2 ו-ה 17.2, שעות 10:00-14:00

שוק יזמיות ויזמים בדואים ססגוני שיקח למסע לעולם קסום מדברי ואמיתי.בשוק מוצרים בדואים אותנטיים בעבודת יד, קרמים טבעיים שנרקחו מצמחי מדבר, תכשיטים, רקמה, תבלינים ייחודיים, צמחי מרפא, קפה בדואי טחון במקום, מוצרים עבודת יד, מאכלים ביתיים, שמן זית, חמוצים ומטבלים ייחודיים, מתוקים ועוגיות בדואיות. ועוד דברים שלא ניתן למצוא בשום חנות. פעילויות התיירות הבדואית בנגב מתקיימות בתמיכת ובעידוד משרד החקלאות ופיתוח הכפר, המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל באמצעות הרשות לפיתוח הנגב.. בפייסבוק: קסם המדבר.

שוק כפרי- תרבות ואמנות "אמצע הדרך" – צומת כפר עזה

כל שבת בין השעות  10.00-16.00הכניסה חינם. 077-7295880

במתחם תחנת הדלק בכניסה לקיבוץ כפר עזה – בדרך  לפריחה, שוק ססגוני עם מיטב תוצרת האזור. תוצרת חקלאית, שמן זית, עבודות אמנות מתקני שעשועים אתגריים ,מתקן חבלים אתגרי , מוזיקה ואווירה.

הפעלה ויצירה לילדים, אוהל בדואי, רכיבה על גמלים, אסאדו ודוכני מזון. בואו ליהנות מפינה קסומה בדרך לכלניות.

שוק גבינות מחלבת בארי- כשטבע ומסורת נפגשים – גבינות בעבודת יד

כל שישי שבת 10:00 – 15:00.  077-7295767  ברחבת "לה מדווש" בכניסה לקיבוץ בארי

שוק גבינות כולל טעימות והסברים – מחלבת בארי היא מחלבת בוטיק המייצרת מגוון רחב של גבינות איכותיות כבר 20 שנה. המחלבה מציעה מבחר עשיר ומגוון של גבינות בוטיק מחלב בקר, המיוצרות בעבודת יד. השוק יתקיים ברחבת חנות האופנים "לה-מדווש" שבקיבוץ בארי. הגבינות כשרות.. ניתן להצטייד בגבינות ולשלב עם השכרת אופנים לטיולים באזור.

חדש – משלוחים עד הבית. המכירה במשך ימות השבוע בחנות לה מדווש בכניסה לקיבוץ בארי. בסופי השבוע יערך שוק גבינות של המחלבה הכולל טעימות והסברים גם במקומות נוספים. כדאי להתעדכן באתר המחלבה ובפייסבוק.

ניתן להזמין את הגבינות שזכו בהכרה ובפרסים בתחרויות,

באתר מחלבת בארי beeridairy.co.il והמשלוח יגיע אליכם הביתה.

שוק איכרים ומעצבים במתחם בית האריזה במושב כוכב מיכאל

כל שישי החל מהשעה 9:00 ועד 15:00 077-7295874 הכניסה חופשית.

בתוך מושב פסטורלי בדרום הארץ, במתחם ששימש בעברו כבית אריזה, פועל שוק איכרים ומעצבים שכולו מושתת על טהרת התוצרת המקומית ועבודות היד של תושבי האזור. שוק האיכרים לקח על עצמו להיות במה לאומנים מתחילים, רקדנים ולהקות מקומיות ובכל שוק מתקיימת הופעה שמטרתה חשיפת להקה לקהל המקומי ולאורחי השוק.

בשוק תמצאו דוכני אוכל מקומי בעבודת יד – פסטות, חומוס, לחמים באפייה מקומית, גבינות בוטיק, מרקים, סלטים ביתיים, ירקות ופירות מחקלאים מקומיים, ממרחים רטבים וריבות, שמן זית וזיתים, עוגות בחושות, טארטים ועוגיות, דוכני וודקה ובירה ביתית, מגוון דוכני מעצבים של תכשיטים, תינוקות וילדים, דוכני שזירת פרחים, פרטי נוי לבית, עבודות עץ ומגוון דברים נוספים

במקום יהיו הפעלות לילדים, הופעות מוזיקה וריקודים. הכניסה חופשית

לאוהבי טיולים וסיורים

סיפור ההתיישבות בנגב- – בהדרכת מדרשת נצרים

כל שישי בשעה 10:30 סיור מודרך בנושא סיפור ההתיישבות בנגב . בתיאום והרשמה: 077-7295872

ניפגש באנדרטת אוגדת הפלדה לתצפית משולש הגבולות,  נמשיך לסיור בחממות חקלאות חלוצה ונסיים במדרשת נצרים לתצפית ולצפיה בסרטון על ההתיישבות מי"א הנקודות עד ההתיישבות החדשה בחלוצה. הרשמה יומיים מראש, מותנה במספר משתתפים. עלות 15 שח למשתתף.

בימי חמישי שיחה " צמיחה ממשבר"- מגוש קטיף לחלוצה -סיפור הקמת הישובים בחלוצה במפגש אישי עם תושב המקום.

סיור בנתיב המוראלים באור הנר

מידי שבת, 10:00-14:00  בתיאום מראש  077-7295772 כל השבוע בתיאום

יציאה ממגרש החניה באור הנר. סיור מודרך לאורך נתיב המוראלים (ציורי קיר ייחודיים) ושדרת שבעת המינים בקיבוץ אור הנר. יחיד במינו בארץ. בקיבוץ אפשרויות הסעדה מגוונות לאחר הסיור.

משך הסיור כשעה וחצי בתשלום 15 ₪  לאדם. הסיור מתאים למבוגרים

"בשבילי שדרות "- בעקבות אנשים ,אוכל , קהילה,ונשיקות אדומות – סיור מודרך

כל שישי בשעה 9:00. נקודת מפגש : קפה גותה – מתחם הסינמטק רחוב הדגל 4, בהרשמה מראש , 054-5501514

עמותת "גוונים" מקיימת "סיורים מפגישים אנשים" , אוכל וקהילה בשדרות . הסיורים מציעים , חוויה קולינרית , מפגש אינטימי וחוויתי עם מנחים עם מגבלות  וסיפור על אופטימיות, יזמות ומעוף כנגד כל הסיכויים.

מתחילים  בקפה של בוקר בבית קפה "גותה" – בית קפה חברתי . ומפגש הכירות עם הסיפור המיוחד של הקפה .נצא "לחוות את העיר דרך הרגלים" – ביקור רגלי בכפר המכולות –כפר סטודנטים ייחודי המשלב דרך טיפול ייחודית של מרכז חוסן בשדרות דרך השוק המקומי ומפגש עם צעירה סטודנטית שגרה בכפר .נמשיך לחוויית טעימות מניחוחות והטעמים בחסות קייטריינג "פשוטעים".בסוף נבקר ב"מוזיאון הקאסמים" ונערוך תצפית על שדרות וגבול עזה .כל משתתף יקבל  "נשיקות אדומות " – צידה מתוקה להמשך הדרך .

מחיר : מבוגר 50 ₪ ,ילדים עד גיל 12   30 ₪ ילדים עד גיל 3 לא מחויבים בקנית כרטיס .

הסיורים מותנים במינימום משתתפים .הסיור ניתן לביטול 24 שעות מראש.

לפרטים והרשמה  054-5501514  [email protected]

ניתן לקיים את המסלול באופן עצמאי :

כל שישי בשעה 9:00. נקודת מפגש : קפה גותה – מתחם הסינמטק רחוב הדגל 4, בהרשמה מראש , 054-5501514
מתחילים  בקפה של בוקר בבית קפה "גותה" – בית קפה חברתי . ומפגש הכירות עם הסיפור המיוחד של הקפה , כל מטייל מקבל סלסלת פיקניק מלאת כל טוב , מטעמים בשלל צבעים , ניחוחות וריחות …. ומפה של שדרות עם ציוני דרך חשובים ומעניינים ויוצא לדרך אדומה טעימה ועצמאית לטייל בעיר .כל משתתף יקבל  "נשיקות אדומות "  – צידה מתוקה להמשך הדרך.
מחיר : 80 ₪ לסלסלת פיקניק עשירה ומפנקת ( גבינות / מאפה מתוק / לחם טרי  / ירקות טריים חתוכים / מטבלים / מיץ תפוזים ועוד הפתעות .. .) ברכישת 2 סלסלות מקבלים פחית פקעות כלניות מתנה . בהרשמה מראש. ניתן לביטול 24 שעות מראש.
הפרויקט בשיתוף עמותת גוונים, מרכז קהילתי עצמאות והמכללה האקדמית ספיר

"שביל האמן"  –בעקבות פסליו של היוצר חביב בן אבו

כל חמישי ושישי מהשעה 9:00 – 14:00,  נפגשים בתחנת הרכבת שדרות, בהרשמה . 0523656443 *במהלך השבוע יתקיימו סיורים לבודדים/קבוצות בתיאום מראש עד שעות הערב

סיור בעקבות אלמנטים פיסוליים בסימן מוזיקה של האמן בן אבו חביב, יליד העיר שדרות. שביל האמן מבליט את ייחודה של העיר כמקום של מוזיקה, אומנות, יצירה ובעיקר אופטימיות.

"ריח עשן ונפץ באוויר, ר גע זה היה עבורי ההשראה. האות למסע של שליחות ברחובות עיר הגבול שדרות. פסלים שיספרו סיפור של מקום בצבע וצורה, של מדינה ביצירה. הצהרה שכאן בשדרות זה הבית, המוזיקה והאומנות הם הרגעים של שפיות ותקווה. כשהתותחים רועמים." חביב/ 2001

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויה ישראלית, לשמוע את סיפורה של שדרות מזווית אחרת

לפרטים נוספים והרשמה:טלפון-0523656443, [email protected]

משך הסיור כ-שעה וחצי באוטובוס משולב קטע הליכה ומפגש עם האמן.

מחירי: ילד(עד גיל 12) – 35 ₪ ,מבוגר – 55 ₪

הדרום באדום – סדנת צילום בסמארטפון בשיתוף עם האינסטגרמר קובי רפאלי

ימי שבת בתאריכים 17.2 וה- 24.2, בשעה 9:00. נקודת מפגש ב"באר מרווה" מול קיבוץ עלומים.

חודשי החורף הם החודשים הכי מדהימים בדרום הארץ, מכל עבר צצות להם כלניות שהופכות את הנוף המדברי לצבעוני במיוחד ושוקק חיים. אתם מוזמנים להצטרף לסדנה של קובי וללמוד איך לצלם בסמארטפון שלכם את התמונות הייחודיות ביותר. בואו לצלם את הטבע בשיא פריחתו באחד המקומות הכי מדהימים בארץ.
במהלך הסדנה קובי, ילמד אתכם את עקרונות הצילום הבסיסים אשר רלוונטים לכל סוג של צילום. תלמדו להפעיל את המצלמה בצורה שעוד לא הכרתם ותצלמו בזוויות לא שיגרתיות. כמו כן תתנסו בטכניקות וקומפוזציות שונות- צילומי תקריב, טיימלאפס, הילוך איטי וצילום פנורמי. לבסוף תיישמו את כל מה שלמדתם בסיור שטח ומודרך ותלמדו לעבד את התמונות שצילמתם. תרכשו כלים לעריכה נכונה של התמונה בעזרת אפליקציות מתקדמות לדוגמת אינסטגרם.
הסדנה מתאימה למבוגרים וילדים מגיל 10 ומעלה. הסיור כולל הליכה, יש צורך להביא ביגוד ונעליים נוחות ואת הסמארטפון שלכם ומטען נייד.

את הסדנה יעביר קובי , מראשוני האינסטגרמרים בארץ ובעולם. קובי הינו צלם מנוסה שייצג את ישראל במספר מפגשי צלמי אינסטגרם מהעולם. האחרונים שבהם השתתף: מפגש אינסטגרמרים באיים המלדייבים ובהרים המושלגים של צרפת וזכה בפרס צלם השנה במסגרת טקס האוסקר השנתי של אינסטגרם בארץ 2016.

מה תקבלו?

תרכשו את עקרונות והיסודות הצילום, תלמדו לתפעל את המצלמה שבסמארטפון, תלמדו טכניקה וקומפוזיציה, שילוב צילום מזוויות בלתי שגרתיות, תיישמו את מה שתלמדו בסיור צילום מודרך בשטח ותלמדו לעבד את התמונות שצלמתם באפליקציות מתקדמות.

מחיר: 120 ₪ למבוגר, 100 ₪ לילד (עד גיל 17).

לפרטים נוספים: http://bit.ly/2DeGrx8

תיירות בנתיב העשרה – יפעת בן שושן

כל יום בתיאום מראש, לקבוצות ולמשפחות – 0777295849

"איך זה שאין אצלכם בתים פנויים להשכרה או לקנייה?", זה מה ששואלים אותי בתחילת כל סיור כשאני מספרת על החיים בנתיב העשרה. בסוף הסיור, אלו ששאלו, כבר רוצים להיכנס לרשימת ההמתנה או מתעניינים לקנות כאן מגרש לבנייה.אני מזמינה אתכם להתארח בביתנו, להתכבד בשתייה חמה ובעוגה ולשמוע על החיים במושב נתיב העשרה. ניגע קצת בהיסטוריה: מאיפה באנו (פתחת רפיח) ואיך הגענו דווקא לכאן, ניגע בכל שאר הסוגיות שיעניינו אתכם – קהילה, ביטחון, כלכלה ותעסוקה, איכות סביבה, ילדים ובכלל איך זה לגור כאן ועוד לגדל ילדים שמחים אה… וגם קצת ציונות (בשביל הילדים) וכמובן נדל"ן ובנייה. נצא לסיור ברחבי המושב, נגיע לתצפית יפה על האזור, לחומת הגבול, לשכונת ההרחבה החדשה ולחממות כדי לראות מה מגדלים כאן בחולות. במיוחד למשפחות – בסוף הסיור נגיע לדיונות מקסימות שעליהן תרוצו עם הילדים ואם בא לכם – תישארו לפיקניק עצמאי. משך הסיור והאירוח: שעה וחצי – שעתיים .מחירים מיוחדים לקבוצות מ- 20 משתתפים. ילדים עד גיל 5 בחינם.

תיירות חצרים – קיבוץ חצרים

א-ה לקבוצות בתיאום 077-7295809

מקו המים הראשון לנגב, דרך מפעל נטפים ועד מטעי החוחובה הירוקים. סיפורו של קיבוץ חצרים, מ-11 הנקודות קהילה שיתופית. המשמרת אורח חיים ייחודי מעל ל-70 שנה תוך ביצוע שינויים בהתאם לסביבה המשתנה. סיפור של תעוזה, חזון וחדשנות

לאוהבי חקלאות

קטיף תותים- משק 77 במושב תקומה

כל  שישי ,8:00-14:30, 0777295896 כל השבוע לקבוצות בתיאום, סגור בשבת

קטיף תותים – תות תלוי הגדל במנותק מהקרקע – כל המצטרפים למשפחתנו בקטיף, יגלו כיצד גדל תות במנותק מהקרקע, ויצאו עם סלסלת תותים מתוקים ובריאים אותם קטפו בעצמם. קטיף אננס – סיפור מרתק של יוזמה חקלאית ישראלית וחזונו של אבי המשפחה המגדל אננס בחממות ובשיטת גידול ייחודית…בסוף תוכלו גם לטעום. נעלה לטרקטור – לסיור מודרך,  דרך מטעים, כרמים, פרדסים בליווי הסבר על שיטות ואופן הגידול במשק 77…משתילה לקטיף, ההבדלים בגידול על הקרקע ובמצע מנותק, שיטות חיסכון ומיחזור מים. נלך ברגל לסיור בבית האריזה של משק 77, המפיק חשמל מאנרגיה סולרית, ובו ממיינים פרי הדר ואחרים.מתחם חוויה לילדים – בו תוכלו לחוש פרוות חתולים אמריקנים (הגדולים בעולם), להצטלם עם נחשי ענק, להכין יצירות מקוריות….ולקנח באפיית פיתות דרוזיות וסחיטת מיצים טבעיים מפירות הדר שקטפנו עבורכם מפרדסם של השכנים ממול.כמו כן, במתחם דוכני מזון באווירה מרעננת – ברד, לימונדה, פופקורן, ציפס, שערות סבתא, כל אלו ברקע לשירי ארץ מולדתנו.
אורי תותים – קטיף עצמי של תות תלוי- מושב ישע

כל שישי ושבת: 9:00-16:00 0777295757

משק פטקין מזמין אתכם לחוויה חקלאית לכל המשפחה – קטיף עצמי של תות שדה תלוי באווירה נעימה ובחממה מקורה. מוזמנים ליהנות ממראה "שמים של תות" – מראה קסום הנשקף מעלינו בעת הקטיף.התות במשקנו גדל בשיטת ביו-תות-תלוי, והוא נקי, בריא, איכותי ומאריך ימים. התות גדל במצע המנותק מהקרקע, למניעת מזיקים ומחלות ועל מנת להקל במלאכת הקטיף. בחממות אזורים גבוהים ונמוכים, לנוחות הקוטפים מכל הגילאים. אנו משתמשים בהדברה ביולוגית, הפרי מבוקר ונבדק בתנאי פיקוח מחמירים. משך הקטיף הוא בהתאם לרצונכם, ולרוב אורך כחצי שעה עד שעה וחצי. מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות, כאשר המקום אינו מלא באנשים. כמות הפרי בחממות שלנו רבה מאוד.בתאום מראש יתאפשר קטיף גם במהלך השבוע לקבוצות (מעל 30 אנשים) ובתוספת הדרכה.

מחירים: כניסה לחממה: 10 ₪ (מגיל שנתיים ומעלה), סלסלת תות שקוטפים: 20 ₪

בחצר של אורה- כפר מימון

כל שישי,9:00-14:00 בתיאום והרשמה.  077-7295739 בימים א-ו, בתיאום מראש, סגור בשבת.

סיור ייחודי מודרך בבוסתן של 120 עצי פרי מ-80 זנים של פירות אקזוטיים. הסיור כולל טעימת מיצים תוצרת בית מפירות הבוסתן  בליווי סיפורי שורשים אישיים מרתקים. בסיפור האישי יושם דגש על חלקם של עולים מכל התפוצות בהקמת התיישבות הנגב בשנים הראשונות להקמת המדינה. ניתן לקנות ליקרים ,ריבות אורגניות או בירת בוטיק מתוצרת המקום. ארוחה תימנית ביתית בהזמנה מראש. כשר ונגיש לנכים. מחיר: 30 ₪ 

"שביל הסלט"- חוויה חקלאית ייחודית שילוב של טעם, ריח וטבע – מושב תלמי יוסף

כל שישי שבת 11:00 שביל הסלט משודרג (3 שעות) 14:00 שביל הסלט קלאסי (שעתיים). בתיאום והרשמה מראש
077-7295702  שאר ימות השבוע- לקבוצות בתיאום

חוויה חקלאית ייחודית –שילוב של טעם, ריח וטבע. במהלך הסיור לומדים, טועמים וקוטפים הישר מהשתיל לפה.
*סיור חווייתי "משודרג":

חממת עגבניות לקטיף עצמי– איך העגבנייה מטפסת למעלה ומה עושות שם דבורים ענקיות? קטיף עצמי של מלפפונים, עגבניות בשלל צבעים  .(הקטיף לאכילה במקום).

חממת תות ביולוגי תלוי– למה התות טפס לשמיים? עוקבים אחר אויבים טבעיים וטועמים מן הפרי.

מבוך פסיפלורה– משתעשעים במבוך פסיפלורה בתחרות הורים נגד ילדים .

מרוץ יוני דואר- בעקבות סיפרו של "מאיר שלו" המשלב את סיפור המשפחה כל ילד ישלח יונת דואר במו ידיו.

פרדס תפוזונים סיניים– הידעת שכל פרדסי השרון עברו לנגב? את הסיבה לכך שומעים תוך כדי טעימת תפוזי הנגב.

שדה תפוחי אדמה-מי מוציא מהר יותר תפודים מהאדמה? מה אפשר לעשות איתם חוץ מאוכל? כל משפחה תאסוף סלסלה לבישול בבית.

משק תבלינים מבקרים במנהרה של תבלינים שונים, תבלינים ירוקים מתבלים לא רק מאכלים אלא גם סיפורים ואגדות. מריחים וטועמים.

מכינים ואוכלים פיתה בדואית מייצור עצמי בשילוב עם תבליני המשק.

אוספים גזר -בשלל צבעים ולוקחים אחד מהם הביתה.

נבקר בבוסתן שבעת המינים ונתאתגר בחידון מיוחד.

*סיור חווייתי "קלאסי":

חממת עגבניות לקטיף עצמי- איך העגבנייה מטפסת למעלה ומה עושות שם דבורים ענקיות? קטיף עצמי של מלפפונים, עגבניות בשלל צבעים . (הקטיף לאכילה במקום).

חממת תות ביולוגי תלוי– למה התות טפס לשמיים? עוקבים אחר אויבים טבעיים וטועמים מן הפרי. .

מרוץ יוני דואר– בעקבות סיפרו של "מאיר שלו" המשלב את סיפור המשפחה כל ילד ישלח יונת דואר במו ידיו.

פרדס תפוזונים סיניים- הידעת שכל פרדסי השרון עברו לנגב? את הסיבה לכך שומעים תוך כדי טעימת תפוזי הנגב.
משק תבלינים-
 מבקרים במנהרה של תבלינים שונים, תבלינים ירוקים מתבלים לא רק מאכלים אלא גם סיפורים ואגדות. מריחים וטועמים.

נאסוף גזר – בשלל צבעים ולוקחים אחד מהם הביתה.

מחיר  לסיור קלאסי 42 ₪ , סיור משודרג   50 ₪. התשלום מגיל שנתיים . הסיורים מתקיימים במינימום משתתפים. בימי שישי הרשמה יומיים מראש. רכישת כרטיסים באתר salat4u.co.il

חוויה קיבוצית מתוקה בקיבוץ יד מרדכי

כל שישי 09:00-13:00 ושבת 09:00-16:00, 077-7295701

התכנית כוללת ביקור בבית הדבש והדבורה שם ניתן לצפות בפתיחת כוורת אמיתית ולטעום דבש טרי-טרי.

ובנוסף ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" לחוויה קיבוצית אמיתית ולקינוח נסיעה בטרקטור ועגלה ברחבי הקיבוץ, הרפת, בית האריזה ועוד.

בסוף כל הפעילות יוצאים בשיירה לשדה הכלניות בשמורה הסמוכה.

הפעילות מתאימה לכל המשפחה. מומלץ מגיל 3 משך התכנית  – כ- 3 שעות.

כרטיס משולב לכל האתרים והפעילויות- 55 ₪  לילד מגיל שנתיים, 50 ₪ למבוגר. *כרטיסים מוזלים ניתן למצוא במועדונים השונים. לפרטים נוספים פייסבוק – תיירות יד מרדכי

חוות הדקלים- על ערוץ נחל גרר

חמישי- שישי 9.30-15.00. בתיאום מראש. 077-7295866, לא בשבת

סיור חקלאי מרתק.-מה ההבדל בין צפירה עז? איך קוראים לבן הזוג של הכבשה? מהי טליה ומי הבעל של היונה?

האם טלאים שותים מבקבוק? סיור מרתק לילדים ( ולא פחות להורים)ותקבלו תשובות לכל השאלות. המבקרים יהנו מתנפחים לקטנטנים, פינת חי חמודה והלהיט שמשגע את כולם, כל משתתף יקבל בקבוק  חלב להאכיל  את הגדי הקטן  שיאכל מכף ידכם. חוויה בלתי נשכחת לילדים.

חוות הדקלים נמצאת על צוק נחל גרר במקום מבודד ויפיפיה בלב מרבדי הכלניות. פינת צילום מיוחדת לרגל 70 שנה למדינת ישראל שתזכה את המצטלמים בהפתעות מיוחדות.

אנחנו לא מאמינים במקומות עמוסים מספר המקומות מוגבל ולכן הסיור בתיאום מראש בלבד. מחיר 30 ₪ לילד 15 ₪ למבוגר. ללא תשלום  ללנים בחוות הדקלים.

בתיאום מראש מגון  אפשרויות הסעדה וסלי פיקניק

מגוון סדנאות יצירה בתיאום מראש: אדניות פרחים\ תבלינים- בתוך הטבע המדהים ניצור בידים אדניות מעץ. נחבר, נצבע ונקשט. נשתול פרחי עונה וניקח איתנו הביתה משהו מן הטבע, יוצרים דרך העדשה- צילום בטבע-דרום אדום דרך העדשה- סדנת צילום בה נתמקד בצבעים שמסביבנו. נכיר טכניקות צילום, נחשף לפרטים חדשים נתקרב ונמסגר את בטבע שסביבנו לסלון ביתנו.יוצרים בצבע – ציור בטבע- מרבדים אדומים ושמים פתוחים, מכחול וצבע, סדנת ציור בטבע בה ניקח את הקנבס ופלטת הצבעים לספוט האהוב עלינו ולמד לצייר את הנשקף לעינינו, הכנת פויקה סביב המדורה בחמישי בערב ללנים במקום 100 ₪ לאדם ( פויקה+לינה באהל מחומם),לקבוצות חיצוניות 55 ₪ לאדם – מינימום 10 אנשים בתיאום מראש. סיורי אופניים מודרכים לקבוצות מעל 40 איש בלבד

חוויית הקקטוסים- מושב תלמי יוסף

כל שישי 10:30-14:00  כל שבת 10:30-15:00  077-7295725. בתיאום מראש

במשך השבוע א- ה' 11:00 – 16:00 בתיאום. סיור מודרך בחוויית הקקטוס הגדולה בישראל. גן בוטני בו ניתן לראות, להכיר וללמוד על מגוון של אלפי קקטוסים וסוקולנטים מרהיבים ביופיים, לשמוע על כושר ההישרדות והריבוי של הצמחים ,לטעום מפרי הקקטוס ולפגוש את הצמח הפלאי- צמח ההודיה. משך הסיור: שעה וחצי

במקום משתלת גידול ומכירה של קקטוסים וסוקולנטים וחאן לאירוח משפחות וקבוצות.

עלות כניסה: למבוגר 25 ₪, לילד: 10 ₪ גמלאי 15 ₪

מבוך מרים: בשביל התבלינים והבשמים, משק 26 מושב ניר משה

כל שישי- שבת 077-7295715  בכל ימי השבוע – לקבוצות – בתאום מראש

מוזמנים "ללכת לאיבוד" מבוך מצמחי תבלין ובושם המשתרע על פני 4 דונם (על בסיס אורגני), במגוון הריחות והטעמים ולמצוא את עצמכם בחוויה ריחנית וצבעונית במיוחד במסלול מבוך חוויתי. שבילים מפותלים בין שיחי התבלינים ושיחי הבשמים . נזהה ונכיר צמחי תבלין שונים בעזרת חוש הריח וחוש הטעם, נכין שקיות ריח מפרחים ועלים של צמחי הבושם הריחניים. נלמד שימוש משכיל בצמחי התבלין והבושם לתועלת האדם. נבין את הקשר בין הסביבה, הצומח, בעלי החיים והאדם בתום הסיור נתכבד בחליטת לימונדת הבית. במקום פינות ישיבה לפיקניק לרווחת המבקרים וחנות הבית למכירת תוצרת עצמית.
כל שישי בשעות 10:00 12:00 14:00  16:00 (בתיאום מראש) שבת: סיורים מודרכים כל שעה עגולה
, בין השעות 10:00-16:00.הביקור כולל הכנת שקיות ריח וחליטת לימונדה ביתית .מחיר: 32 ₪,  מגיל 4
בשבת ה 3.2  תתקיים
 סדנת שתילה להכנת עציץ תבלין ישראלי אותו כל מבקר לוקח עמו  (בתוספת 5 ₪)  ב10.2 קטיף לימונים בגידול אורגאני. בתשלום נוסף 10 ₪ ב 17.2 שבת של יצירה מלימון ישראלי עם כובע טמבל- בתום הסיור נלביש את הלימון בכובע טמבל .נקנח עם פיתה לבנה זעתר בשמן זית. בתאריך 24.2 תתקיים סדנת בישול בהדרכת שף .

חווית יונה- מושב פדויים

כל שישי, בתיאום 10:00-13:00, :077-7295727 (לא בשבת), ימים א-ו, בתיאום מראש

פעילות חקלאיות לפי עונות השנה.

סדנאות להכנת  שוקולד או גבינה ,סיור בבוסתן ענק ממאה מינים וסוגים של עצי פרי שונים. ( "שעועית הגלידה" ועוד)
כולל פינת חי ואפיית פיתות בחייק הטבע. ניתן לעשות פיקניק במקום. אפשרויות להסעדה אותנטית תימנית על בסיס חלבי .כשר.
הפעילות כולל סדנה לבחירה 30₪ לאדם (מגיל 3) 10 , מתאים לכל הגילאים.

"כרם המעשים הטובים" -במושב תקומה

כל שישי- 9:00-13:00 בכל שעה עגולה- בתיאום מראש . 077-7295863 כל השבוע בתיאום מראש. לא בשבת

פעילות חווייתית במושב- משחק אינטראקטיבי המשלב: כושר ניווט, כושר המצאה, יכולת עבודה בצוות, שימוש במדיה דיגיטלית , בישולי שדה ועבודה חקלאית, והכל בליווי מדריך. לעבודה בחקלאות ישנם יתרונות רבים, ובראשם המגע הבלתי אמצעי עם הטבע והחיבור החזק לאדמה – בהחלט חוויה יוצאת דופן בעולם האורבאני של ימינו, ויש בה גם מימוש עצמי וחיזוק הקשר לארץ ישראל. במהלך השנה העמותה מפעילה נערים בסיכון על ידי עבודה בחקלאות וכמו כן תורמת סלי מזון שהנערים אורזים למשפחות נזקקות, חלק מההכנסות של יום הסיור יופנו לפעילות השוטפת התומכת בהם. זמן הפעילות ביום הסיור כ 3-4 שעות. אפשרות לשעת עבודה חקלאית בתוך "כרם המעשים הטובים". מחיר למשתתף: 25 ₪  למעוניינים בסיום הפעילות ישנה אפשרות קטיף לימונים עצמי (בתשלום נפרד).מספר המשתתפים בכל פעילות מוגבל  מומלץ להירשם מראש .

מו"פ דרום (מול צומת צוחר)

א-ה – בתיאום – 077-7295806,סיור לקבוצות בתחנת מחקר חקלאי והיכרות עם פיתוחים חקלאיים.

לאוהבי יצירה

מורשת הבדואים – מרכז ג'ו אלון – יער להב,

שבת  3.2  וב- 17.2-  9:30-15:30 , 077-7295735

חוויה לכל המשפחה. ביקור במוזיאון היחיד בעולם למורשת הבדואים- סיור מודרך כל שעה עגולה, כולל אירוח באוהל בדואי אותנטי לקפה ותה. סדנאות יצירה אותנטיות הכנת ריקמה בדואית מסורתית, הכנת תכשיטים בדואים מסורתיים וסדנאת חינה חינה, בנוסף המבקרים יוכלו להתנסות באפיית פיתות על סאג' מסורתי עם שמן זית וזעתר.כניסה בעלות של 25 ₪ תשלום מגיל 5 ומעלה.

בשבתות– ב 10.2  וב 24.2- מרכז ג'ו אלון יפתח אוהל אירוח וכן מוזיאון  נודד על התרבות והמורשת הבדואית, ביער דבירה, מלווה בהפעלה חידות לכל המשפחה על התרבות והמורשת הבדואית.. במקום יפעלו דוכני מכירה

מחיר למבוגר 20 ש"ח מחיר לילד 25 ש"ח ,מחיר משפחתי מוזל(4-6 אנשים) לפי 20 ₪ לאדם

סדנאות אותנטיות בטבע – מרחב סדנאות, פעילויות כמיטב האירוח הבדואי 

שבתות 10.2 ו- 24.2  ביער דבירה, סמוך לקיבוץ דביר,  10:00-14:00 (סדנה אחרונה תתחיל בשעה 14:00).
סדנאות קסם המדבר בטבע – חוויה של ריחות, טעמים וחיבור לאדמה ולמסורת הבדואית. בין מרבדי הכלניות ביער דבירה יחכה לכם מתחם ססגוני וקסום בו יתקיימו למעלה מ-10 סדנאות אותנטיות בטבע על ידי יזמים ואמנים בדואים. הסדנאות למשפחות ולילדים יכללו גם סיפורים ומעשיות מהמורשת הבדואית. בין הסדנאות – רקמת כלניות על בד שחור, ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, סדנה להכנת זעתר וסומק, סדנאות להכנת תה צמחים ושמן טיפולי, צמחי מרפא וסודות צמחי הבר, תכשיטנות בדואית עם חומרים מן הטבע, סדנת רקמה וכדים, סדנת חיטה ושעורה והכנת קמח באופן

מסורתי, סדנה להכנת בובות מבד מסורתיות, סדנת דרבוקות לילדים, סדנה להכנת פונפונים מחוטי בד, סדנה ליצירת חרוזים בדואים ומחזיקי מפתחות, סדנה בנושא קיימות ומחזור על פי הגישות הבדואיות ועוד.
המוזאון לתרבות הבדואים ע"ש ג'ו אלון – סדנאות ללא עלות

במסגרת הפסטיבל יציע המוזאון פעילות אינטראקטיבית ללא תשלום בה תוזמנו לחקור ולגלות את נסתרי המסורת הבדואית באמצעות כתב חידה ומשימות. את התשובות תוכלו למצוא במוזאון הנודד שיוצב בלב יער דבירה, בין עצי האורן ומרבדי הכלניות ובו תחכה לכם תצוגה מרהיבה של כלי עבודה ומלאכה בדואים וכמובן גם מדריכי המוזאון, שיספרו לכם על השימוש הקדום של אותם הכלים והחיבור שלהם למסורת הבדואית.

סיורי גששות בדואית בטבע: איברהים אבו-כף, הגשש הבדואי הוותיק ייקח אתכם לסיור גששות מרתק בעקבות העקבות בטבע. שם תוכלו לעקוב אחר מסלולן של חיות היום והלילה החיים ביער, לשמוע סיפורים פיקנטיים ממחקרי הגששות של איברהים ואפילו לגלות איך מוצאים גמלים ש"הלכו לאיבוד". הסיורים ללא תשלום אך מחויבים בהרשמה מראש בכניסה למתחם.
אוהל אירוח בדואי לקהל הרחב
: שיח' עלי הגדול יקבל את פניכם כמיטב המסורת עם קפה מר ותה מתוק לאירוח בדואי מסורתי וסיפורים על המסורת והמנהגים הבדואים. באוהל אירוח יהיה נגן בדואי מסורתי.

סדנאות בתשלום – 5 ₪ לסדנה ,עבור כל סדנה בנפרד, תשלום מגיל 3:

בת המדבר-מרים אבו-רקייק, בעלת חברת הקוסמטיקה הטבעית, "בת המדבר" תגלה למשתתפים חלק מסודותיה ותלמד אותם להכין תה ותכשירים טיפוליים מצמחי בר ומרפא. בנוסף יוכלו המשתתפים להתנסות במוצרי קוסמטיקה ובריאות טבעיים, המבוססים על מסורת בדואית משפחתית בת למעלה מ-400 שנים.

רקמת המדבר-צוות עמותת רקמת המדבר ילמד את משתתפי איך רוקמים תיקים ומפיות בעיטור מסורתי עם פרח כלנית על בד שחור. הפעילות מתבצעת בקבוצות וכוללות הסבר על הרקמה כמו גם הזדמנות לשוחח עם הנשים הבדואיות.
ארמון חוריה-
סדנת ציור בחינה של פרחי בר וכלניות, וסדנה בנושא חובזות. בנוסף ניתן ללמוד על מעמד האישה בחברה הבדואית.
חוות צמחי מרפא ותבלין –
אסד אלאסד יארח אתכם בחוות צמחי המרפא הייחודית שלו ויעביר סדנה והרצאה בנושא צמחי מרפא וסודות צמחי הבר.

נשים למען עצמן – מרכז המורשת הבדואית –תכשיטנות בדואית וסדנה להכנת קפה בדואי.

 אוהל האירוח של סלימה-סלימה תלמד את המשתתפים כיצד להכין את הפונפונים המיוחדים מחוטי בד שמקשטים את האוהל הבדואי.
ואדי עתיר-
ואדי עתיר הוא מיזם אקולוגי שמקדם קיימות וערכים בין חדשנות למסורת. תכירו את הצוות של ואדי עתיר ותתנסו בסדנה בנושא קיימות תוך קידום ערכים בדואים של שמירה על הסביבה.

מרכז סידרה-מפגש עם הנשים שהקימו עמותה לקידום נשים בדואיות יזמיות. הן יעבירו סדנאות אריגה של צמידים, הסבר על סוגי הצמר, תהליך האריגה ושלביו ומסורת האריגה בחברה הבדואית.

האלה אבו סיהם –סדנה להכנת זעתר טבעי בשילוב תבלינים ייחודיים כמו סומק, בסיום הסדנה המשתתפים יוכלו לטעום את הזעתר על גבי פיתה ולבנה.

נג'אח אבו לטייף-תספר לכם ותראה לכם את אופן הכנת הקמח הבדואי מחיטה או משעורה על ידי אבני ריחיים שעברו במשפחתה מזה כמאה שנה, תתנסו בהכנת קמח או "בורגול" בדואי ותקבלו מתכון ייחודי ואותנטי וטעימה של "שוראבה ג'רישה" – מרק עם חיטה לחורף.

סאמיה אלקרינאוי-תכין יחד איתכם חרוזים בדואים אותנטים מחוטים שיוצרים מחזיקי מפתחות באופן ייחודי ומסורתי.
ג'ולייט בדר-
תספר לכם את סיפור משפחתה הייחודי ותכין אתכם "בובה" מבד כפי שעשו בכפרים הבדואים לפני שנים רבות, הרבה לפני שהיו חנויות.

ג'מאלת אבו מוסא-תראה לכם את סודות הכנת סבונים וקוסמטיקה טבעית מקטניות על פי המסורת הבדואית של סבתה שבסופה תוכלו להתנסות ביצירה עם סבונים.

 • הסיורים והסדנאות יתקיימו כל חצי שעה עגולה.
 • מספר משתתפים מוגבל ומותנה ברישום ותשלום ביום האירוע, בכניסה לכל סדנה. עד 3 סדנאות למשפחה.
 • משך הסדנאות כ- 20 דקות.
 • עלות הסדנאות – 5 ₪ לכל סדנה. תשלום מגיל 3.
 • הסדנאות בישיבה על מחצלות.
 • ייתכנו שינויים בסדנאות והפעילויות.
 • במקום מתחם חניה מוסדר.
 • הסדנה הראשונה תתחיל בשעה 10:00 והסדנה האחרונה תחל ב- 14:00.
 • במקרה של גשם הסדנאות יעברו למתחם סגור בתוך מרכז ג'ו אלון.

פסיפס נתיב לשלום – נתיב העשרה

כל יום בתיאום מראש , צמרת זמיר  077-7295808

"נתיב לשלום"- הגעה למרכז המבקרים, צפייה בסרט: " החיים בצל החומה ", סיפור על מציאות ביטחונית ולמרות הכל על חיים יפים ושמחים במושב נתיב העשרה. לאחר מכן כל מבקר מוזמן לבחור אבן קרמית צבעונית, לכתוב משאלה ולהדביקה על חומת הגבול. נתיב לשלום הינה יצירת פסיפס משותפת, של אלפי אנשים יחדיו, למען התקווה, האהבה והשמחה בין בני האדם, היצירה נמצאת על חומת הגבול, בסמוך לבתי מושב נתיב העשרה. היצירה הנראית למתבונן משני צידי החומה, משתרעת על גבי חומות המגן האפורות ומשנה לחלוטין את אווירת המקום. בין החלקים הצבעוניים והאופטימיים, נוכל למצוא עיצובים, צורות וכיתובים שמחים. כולם מוזמנים להשתתף ביצירה.

מחיר כניסה 25 ₪

אומנות הזכוכית בקיבוץ מפלסים– כל שישי ושבת בתיאום בין השעות  10:00-14:00 077-7295790

ציור על זכוכית- שעת יצירה  לילדים (מגילאי 8 ומעלה) ומבוגרים. במקום כלי נוי יודיאקה  ותכשיטים למכירה.

הגלריה של שוש בקיבוץ כפר עזה- שישי : 10:00 – 14:00 שבת 10:00 – 16:00 077-7295783– לברר גם לא שלמה

גלריה צבעונית ומוארת לציורים מקוריים על קנווס עבודות קרמיקה תכשיטים ופסלים מעיסת נייר אשר שוש שגב, אמנית רב תחומית יוצרת במגוון חומרים מפגש עם האומנית ואפשרות לסדנאות ליחידים או לקבוצות בתיאום מראש א- ו 9:00 – 16:00. בקנייה מעל 300 ₪ מקבלים סדנא חינם!

גלריית "המכחול"- בתלמי יוסף

כל השבוע בתיאום מראש 077-7295788 מושב תלמי יוסף 3

בקצה השמיים ובסוף המדבר, במקום בו השמיים זרועי כוכבים והשלווה שורה בכל מתגוררת ויוצרת הציירת עפרה בן נתן. עפרה היא ציירת וינטג' המציירת על דפי תווים, מפות אטלס ודפים ממילון אבן שושן בן 41 שנה. ציור על דפים שבעברם הייתה להם תכלית אחרת מוסיף ליצירת האמנות עומק וייחודיות. בגלריה משולבים בין הציורים חפצי וינטג' שאותם אספה עפרה במסעותיה הרבים בעולם והם נותנים למבקר חוויה אותנטית של מסע אחורה בזמן.

עיונה-  סיפור פשוט בעץ-קיבוץ בארי

כל יום שישי 10:00-14:00 במתחם הקסום לעיצוב הבית והגינה המלבלבת 077-7295834,

קרנבל של עיצובים וטעמים בעיונה- סיפור פשוט בעץ, בוטיק הנגרות שבקיבוץ בארי. בוטיק נגרות וגלריה לעיצוב הבית ,פריטי ריהוט מקוריים בסגנון נוסטלגי בעבודת יד, לצד פריטי הריהוט המקוריים והיפים יפים שמעצבת ויוצרת עיונה, יתארחו מותגי עיצוב ולייפסטייל מתחלפים מתחומים שונים אופנה, תכשיטים, אקססוריז, עיצובים לקטנטנים ועוד. וכמובן בשילוב מנצח, קולינריה במיטבה מטעמים איכותיים, טריים ומשובחים מתוצרת אזורית. בואו לחגוג אתנו.

פעילות יצירה בחומר "בסטודיו של ראומה" במושב כוכב מיכאל

כל שבת 9:30-14:00 ובמהלך כל ימות השבוע (בתיאום מראש ב) לקבוצות ומשפחות 0777295789

סטודיו כפרי ומרווח מארח קבוצות ומשפחות לסדנאות קרמיקה משותפת בהנחיית ראומה.

האירוח כולל ארוחת בוקר עשירה מתוצרת ביתית של מאפים, ריבות וסלטים.

מתאים לקבוצות מטיילים, מקומות עבודה, משפחות וחברים שמעוניינים לבוא ליהנות בצוותא לאחר טיול בפריחת הכלניות.

גלריית גוטיק- קיבוץ רעים

כל שישי  9:00-14:00 ובשבת בתאום טלפוני למספר 077-72957863

גלריה לעיצוב הבית. דברי אומנות של האמנית הרב תחומית "מיכל מרום" פסלים, תמונות, תכשיטים, רהיטי ווינטג' מצוירים ומשופצים. אפשרות לסדנאות בתאום, ליחידים ולקבוצות.  בחצר פינת קפה למטילים ופינת יצירה לילדים

שובל של השראה- תערוכת צילומים בקיבוץ שובל 

כל שישי ושבת 10:00-14:00,הנגריה בקיבוץ שובל 

חברי הקיבוץ בחרו דמות מעוררת השראה מבחינתם ובחרו תמונה אופיינית והצטלמו באופן שהכי דומה לתמונה.
בתערוכה עשרות צילומים שיוצגו במקום היסטורי ומיוחד – חדר האוכל הישן של הקיבוץ שבמשך השנים הפך לנגריה.
התערוכה תהיה פתוחה לציבור הרחב. בחוץ תצוגת כלים חקלאיים, כולל הטרקטור הגדול ביותר במזרח התיכון, תה צמחים, מיץ תפוזים סחוט, ועוד..

פעילויות לכל המשפחה

קרקס 'על המים' בגן לאומי פארק הבשור (אשכול )

כל שבת 10:00-16:00: 077-7295753  3639* הכניסה בתשלום. חינם לבעלי כרטיס מטמון.

קרקס כפרי מגיע אל הפארק עם מופע מלהיב. אקרובאטיקה אווירית עוצרת נשימה, ליצנות מודרנית בשיתוף הקהל, להטוטנות וירטואוזית ומופע אש מרהיב לסיום. סדנאות ומיומנויות קרקס לכל המשפחה: ג'אגלינג, קביים, הליכה על חבל ועוד. (מופעי הקרקס בין השעות 11:00-15:00)  בנוסף יתקיים שוק כפרי- תוצרת מקומית, עבודות יד ועוד. במקום יעמדו דוכני מזון ומשקאות, ובית קפה בטבע (בתשלום).בפארק כרי דשא נרחבים ,מתקני פיקניק ,מסלולים משולטים לבעלי אופנים ,מסלולי ניווט למשפחות (ערכת ניווט חינם בקופת האתר) ואפשרות לינה בחניון לילה. *קיום האירוע מותנה במזג אוויר.

מחירי כניסה לגן הלאומי: מנוי "מטמון" של רשות הטבע והגנים – ללא תשלום. ניתן להצטרף במקום.

מחיר כניסה למבוגר: 22 ₪. מחיר כניסה לילד מגיל 5: 10 ₪.

חגיגה ברזילאית  בקיבוץ ברור חיל

כל שבת  10:00-16:00, במגרש הכדורגל של הקיבוץ  – 478/ 050-3130545, 

במלאת 70 שנה לקיבוץ ברור חיל ולמדינה ,מוזמנים לחגוג את השילוב הייחודי של ברזיל- ישראל.  בברור חיל יחכו לכם מיני גולף משפחתי, דוכני אמנים, סדנאות יצירה לילדים, דוכני אוכל ברזילאי, ועוד. תוכלו לסייר בקיבוץ ולבקר במוזיאון כ"ט בנובמבר ע"ש אוסוולדו ארניה, בו נמצאים הפטיש המקורי והפרוטוקול של עצרת האו"ם מהחלטת החלוקה- כ"ט בנובמבר 1947- בשבת  10:00-14:00. בנוסף בואו להתרשם מיצירותיו של האמן הברזילאי אדונירן ברבוזה, במוזיאון על שמו, ובקרון הרכבת משירו הידוע "הרכבת של 11" -"Trem das Onze  ("אפילו דקה", שתורגם לעברית על ידי  אהוד מנור(, ולבקר בגן הארכאולוגי שבקיבוץ. מוזיאון ברבוזה והקרון- שבת 10:00-12:00. בקרון מוצגת תערוכת אמנות ברזילאית. בשבת-17.2 בנוסף, יתקיים יריד אמנים גדול, של אמני שער הנגב, בו תוכלו לרכוש עבודות ייחודיות של אמנים מקומיים. מסעדת "מידס" הברזילאית תהיה פתוחה ותשמח לארח אתכם, כמיטב המסורת 

משתלת "השתיל"– במושב תדהר- חוויה פורחת  לכל המשפחה

כל  שישי בין השעות 8:00-14:00 , 077-7295886 המשתלה פתוחה בימי א-ה 8:00-17:00  

מתקנים מתנפחים לילדים(חינם), תחרות השור הזועם(חינם), פופקורן וצמר גפן מתוק (חינם),

פינת יצירה: עיצוב וצביעת עציצים חרס לכל ילד (מתנה),ההפעלות החל מהשעה 10:00 הכניסה חופשית

דוכן מזון ושתייה. מבצעים מיוחדים למבקרים במשתלה

בנוסף, במקום מגוון צמחי גינה ובית, צמחי תבלין, שתילי ירקות, עצי נוי ופרי ,דקלים, שיחים ומבחר ענק של כדים, ריהוט גן חיפוי אבנים וטוף, עזרי גינון ועוד הכניסה למתחם ללא עלות ומתאימה לכל המשפחה. נגישות מלאה לנכים ע"פ תקן

משתלת בן בן- מושב נתיב העשרה

כל שבת בין השעות 9:00-16:30   077-7295855. הכניסה חופשית

בן שוק איכרים ואטרקציה לכל המשפחה .בשוק ניתן למצוא ירקות ופירות ממיטב מגדלי האזור ודוכני מזון מגוונים, אסאדו, ג'חנון, פיצה, גבינות,בית קפה, מיצים סחוטים, ברד, צעצועים, תכשיטים ועוד..

פעילות לילדים:מתנפחים, פינת ליטוף הכוללת הופעה אקטיבית עם החיות, פינת יצירה ,ציורי פנים והכל תחת קורת גג אחת

*משתלה פורחת וססגונית ובה מבחר של צמחים ועציצים פורחים מחממת הגידול בנוסף ייבוא של צמחים יחודיים מהולנד. ניתן להשיג עצי הדר, תבלינים , שיחים, כדים ועוד.. פועל בכל מזג אוויר .

יער של חוויות- פארק שרשרת, נחל גרר

כל שבת 10:00-15:00- ללא תשלום. כניסה מכביש 25 לבאים מצפון, מול מושב תדהר

פעילות מהנה לכל המשפחה ביער – משחקי שולחן עתיקים ומאתגרים , הפעלה והופעה בבועות סבון.  פינת איפור עם ציורי כלניות, מספר סיפורים עם צלילים חובקי עולם , חוויה משפחתית בטבע. בפארק שולחנות פיקניק ומתקני קק"ל לנוחות המבקרים. הפעילות לאורך כל שעות היום והפינות יפעלו לסירוגין. על בסיס מקום פנוי.

דרום אדום בגבעות בר

פעילויות לכל המשפחה בכל רחבי היישוב: מכירת אוכל ביתי – דים סאם, ממולאים מכל העולם, וגם מרקים ועוגיות טיפולים אלטרנטיביים, מכירת תכשיטים מקוריים, תערוכת אמני היישוב, ועוד.

ארט-בר: אמני גבעות בר מציגים תערוכה משולבת של פיסול, ציור, צילום ועוד. התערוכה תתקיים במועדון הישוב.
ב 9-10.2, בשישי , 9:00-16:00 , בשבת 9:00-18:00 .הכניסה ללא עלות.

בכל ים שישי, שישי מרגוע, 10:00-15:00, פעימות בר – מרכז לרפואה טבעית: מגוון טיפולי מגע הוליסטיים, מדיטציה, תקשור ובר בריא של סלטים, שייקים, וקינוחים טעימים. 07-65605025

כל שבת:

–   אירוח בוטיק DesertB-החל מ 11:00 – 16:00,דוכן האוכל – דים סאם, מרקים, עוגיות,עבודות יד של ילדים. 0544-920290
-"פינת אוכל- ממולאים מהעולם", "תכשיטים בקפה"- תכשיטים מחומרים ממוחזרים ו"מותג שווה"- דברים שווים לקטנים וגדולים. מקום  לעצור ולנוח,11:00-16:00 054-6366969

"שולרי"-גלריה לעיצוב תכשיטים ייחודיים ומקוריים. מחומרי גלם איכותיים. המשולבים באבני חן איכותיות.
בין השעות 11:00-16:30. 0523929271

–'Yog yog balloonsסדנאות בבלונים-  חוויה מיוחדת של הורה וילד, בואו ללמוד להכין צורה מבלונים על ילדכם.החל מ9:00 עד 16:30 כל חצי שעה מתחילה סדנא חדשה. 054-2030250

– הג'חנון של עומר, כל שבת, עד שנגמר,' 050-9270769, 050-6711100

"מעשי ידינו" – הפנינג לכל המשפחה במושב ניר משה

כל שבת, בין השעות 10:00-16:00, הכניסה חופשית .ללא תיאום מראש , לפרטים 052-5166202 – , 054-8032218  

ברחבת הדשא הגדול של המושב בקרבת גן השעשועים,מגוון דוכני מכירה ויצירה לכל המשפחה:

– דוכני אוכל : הקובה של מזל, לימונדה , דוכן קרפ ותותים, דוכני תכשיטים, מוצרים לילדים ותינוקות בעבודת יד , מוצרים מיוחדים מעץ לבית, מוצרי מאפה ועוגיות, שמן זית ושמן חוחובה, מוצרי פנג שוואי, מארזי תבלינים, מיץ ויין רימונים, ביקור בגלריה של אומן עץ ,לרשות המבקרים חנייה בשפע, שירותים ומוזיקת אווירה.


ניווט לכל המשפחה ביער דבירה

שבת 3.2 ו ב- 17.2 , יציאה לניווט בין השעות 9:00 – 11:30.מספר המקומות מוגבל. מומלץ להרשם ולשריין מקום 0777295894
היער בשיא תפארתו: מרבדי כלניות, שדות חיטה ירוקים ונוף יוצא דופן של יער על גבול המדבר.

קחו את המשפחה ואת החברים (רק את אלה שאתם אוהבים), ובואו לנווט אתנו ביער דבירה.

העבירו את המפות לילדים ותנו להם להוביל ולהראות לכם את הדרך. אנחנו הרי כבר לא זוכרים איך עושים את זה מאז שהמציאו את ה-WAZE.

הניווט מתאים לכל גיל –  גם לילדים וגם למבוגרים.

התוכנית כוללת:

קפה ומאפה בהתכנסות, ניווט אפרוחים במיוחד לקטנטנים

הסבר קצר (או ארוך למי שמעוניין) על מפת הניווט, חלוקת מפות וחידונים על הטבע והסביבה ו… כל משפחה יוצאת לדרך עצמאית ומנווטת בקצב ובמסלול שהיא בוחרת.

בסיום יקבלו הילדים תעודות נווטים ונווטות מוסמכים, יעברו לפינת היצירה, ואתם… מוזמנים להישאר לפיקניק בחיק הטבע האוכל עליכם, המחצלות עלינו…

נקודת הכינוס היא בחניון "טבע" שבכניסה ליער דבירה. יש שילוט הכוונה במקום. המסלול על שבילים נוחים להליכה, אורכו נע לבחירתכם בין 1.5 ל- 5 ק"מ, אין צורך בידע מוקד בניווט.

המחיר למשפחה גרעינית, חינם לילדים מתחת לגיל 5: 120 ₪ לזוג, 160 ₪ לשלושה בני משפחה, 200 ₪ לארבעה בני משפחה, 40 ₪ לכל משתתף נוסף.

יש להצטייד בנעליים נוחות להליכה, מים, כובע ונשנושים לדרך. מצפן – לא חובה, ניתן גם לרכוש במקום.

סיור ברכבת הקיבוץ – מרכז בארות בנגב קיבוץ עלומים

בימים א-ה מ 08:30 ועד 16:00 ביום ו' מהשעה 08:30-12:00. בתיאום מראש 077-7295799 סגור בשבת.

נסיעה חווייתית בקרונות צבעוניים הרתומים לטרקטור מנגן. בסיור נבקר בשדות, במטע האבוקדו, ברפת ובבתי האריזה. נראה כלים חקלאיים שונים ונהנה מהדרכה מקצועית. עלות 30 ₪ לילד 10 ₪ למבוגר. ( מותנה במינימום 10 משתתפים).לרגל הפסטיבל יפעל בימי שישי במרכז המבקרים בית קפה קונדיטוריה ושוק ממיטב תוצרת המקום, תוצרת חקלאית, מיני ירקות – סוכריות מהשדה ועוד. ניתן להזמין מראש עוגות לאירועים, ימי הולדת וכד' בהזמנה מראש.

 • פעילויות עם חיות

"סודות הדבש" -מכוורת גולן – מושב גילת 

כל שישי 10:00-16, ( כניסה אחרונה למתחם בשעה 15.00)- 077-7295785, המקום שומר שבת

מי יודע מהו שתיל צופני ?פעילות חוייתית לכל המשפחה בתחנות:

– כוורת זכוכית להדגמה מלווה בהסבר של דבוראי כל שעה עגולה.

– הכנת נרות מדונג כוורות.

– עמדת צילום – הילדים ( וכל המשפחה ..) יתחפשו לדבוראים ויצטלמו על רקע של פריחה.

– עמדת הכנה של שתיל צופני – כל ילד יכין בעצמו עציץ עם צמח צופני.

במקום יהיו דוכני אוכל ודוכני מכירה של תוצרת מקומית: דבש, שמן זית, בירה מדבש ועוד

מחיר: 35 ₪  לילד – גילאי 2-12, 10 ₪   למבוגר

חוות יעל- מושב גיאה– חוויה בחווה לכל המשפחה

כל שישי 10:00-14:00, כל שבת בין  10:00-16:00 077-7295840

חוות יעל הנה חוות סוסים אשר ממוקמת במושב גיאה סמוך לאשקלון, חווה מטופחת ויפיפייה לצד נוף שדות המושב
בחווה משק חי, סוסים, עיזים ננסיות, חמורים, נחש, איגואנה, ארנבים, שרקנים, חמוס, בעלי כנף- תוכים, שלווים, זני תרנגולות שונים ועוד. המקום מרווח ומציע אטרקציות ופעילויות לילדים: פינת יצירה עם חימר , צבעי  פנדה, גואש  וחומרי גלם מהטבע , פינת ליטוף מקורה עם ספסלי ישיבה, מתנפחים לפעוטות ולבוגרים יותר , השור הזועם, מתחם חץ וקשת, מתחם נשיפה אינדיאנית, משטח רך ונעים של מרבד דשא סינטטי ומוסיקת רקע נעימה. רכיבה על סוס/סוס פוני באמצעות ליווי מדריך, אפיית פיתות על הסאג׳ עם שוקולד/לאבנה ביתית, אטרקציה מהנה לכל המשפחה- נסיעה בכרכרה הרתומה לסוס בשדות המושב. מרחבים גדולים ונוחים לתנועת הילדים. המקום  נגיש לבעלי צרכים מיוחדים. במקום מזנון פתוח עם בר קפה איכותי ושתייה חמה, גלידות, חטיפים, בירות ,מלאווח, טוסטים ועוד .

עוד בחווה פינות ישיבה מוצלות ושולחנות פיקניק. הפעילות והבילוי בחווה מיועדים בעיקר למשפחות וילדים.
הכניסה לחווה בתשלום (ילדים מעל גיל שנתיים):51 ₪ למבוגר, 25 ₪ לילד  ( מעל גיל שנתיים)

כרטיס הכניסה כולל כניסה למשק חי, פינת יצירה, פינת ליטוף ומתנפחים.

אטרקציות בתשלום -רכיבה על סוס/סוס פוני 15₪,אפיית פיתה על הסאג׳ 10₪,נסיעה בכרכרה 20₪ לאדם, בנג'י טרמפולינה בגובה 10 מ' לילדים מגיל 4   15 ₪.  ניתן לרכוש כרטיס משולב לילד  על סך 50 ₪ הכולל: כניסה למשק חי, פינת ליטוף, פינת יצירה, מתנפח רכיבה על סוס/סוס פוני, אפיית פיתה על הסאג׳.  פרטים נספים  בדף הפייסבוק : חוות יעל

פריחות, חיות וחוויות – שבת של כיף בגברעם

כל שבת , 10:00-16:00 כניסה עד 15:00 , 077-7295803 ראשון- שישי 10:00-14:00 כניסה עד 13:00

חוויה ירוקה בחיק הטבע ובקיבוץ. קיבוץ גברעם ממוקם בין אשקלון ליד מרדכי. פינת החי שהייתה בעברה משק ילדים מציעה לכם חווית טבע לכל המשפחה- ליטוף ארנבות, שרקנים וצבים, פינת יצירה – מחמר וחומרים טבעיים ובנוסף יצירה מיוחדת לכבוד חג הכלניות. פינת קפה חופשי, חדר טבע ובו  פאזלים ,ספרים וחיות נוספות, פינת ציור וארגז חול. האכלת עזים וצפייה במגוון חיות נוספות, בתשלום נוסף-סיבוב רכיבה על פוני, פיתה בטאבון עם שוקולד או לבנה.

במקום קיימים מסלולי אופניים – "סינגל" ומסלולים לכל המשפחה.

עלות כניסה לפינת חי כולל יצירה: 30 ₪ לילד (מגיל שנה וחצי) , 15 ₪ למבוגר, פנסיונר 10 ₪  (פנסיונר מלווה שני חינם)

רכיבה על פוני 10 ₪, פיתה בטאבון 5 ₪ התשלום במזומן בלבדבכניסה לקיבוץ ישנו מסלול מסומן לרכבים עם הכוונה לכלניות אליו אפשר להגיע באופן עצמאי. בפינת החי ניתן לרכוש שתיה קרה וגלידות, ישנה חניה מסודרת, שירותים ונגישות לנכים.

מחלבת צאלה- חוות משק צאן (ליד עין הבשור)

כל שישי–שבת- 10:00-16:00  077-7295712

מחלבת צאלה ממוקמת בחוות הבודדים הפסטורלית משק צאן. חווה חקלאית לגידול כבשים שחוגגת 50 שנה. בימי שישי "קפה במחלבה" – מוגשות במקום ארוחות בוקר לאורך כל היום, גלריית העץ וחנות המעדנים והגבינות פתוחה ברצף. סיורים בימי שבת יתקיימו בשעות: 11:00, 13:00, 15:00,( מלבד 17.2) הסיור כולל את סיפור המקום, סיור לדיר הכבשים כולל ליטוף והאכלה וטעימת גבינות . עלות: 20 ש"ח לאדם ( מגיל 4) כמו כן במקום מעדניית גבינות צאן ומוצרי בוטיק מתוצרת אזורית, מכירת סלי פיקניק,  ויוגורטייה עם גלידת כבשים ייחודית, משחקייה בחורשה והכנת פיתות על סאג'. חנות המחלבה ומעדני האזור פתוחה ברצף, לפרטים בפייסבוק: מחלבת צאלה

אל היען- חוות היענים מול פארק אשכול

שישי- 15:00- 10:00  שבת- 10:00-16:00 טלפונים- 077-7295726

מתי בפעם האחרונה צעדתם בין יענים, ראיתם ארנבונים ענקיים, האזנתם לשירי תרנגולים והאכלתם יענים?חוות אל היען מזמינה אתכם למפגש עם העוף הגדול ביותר על פני כדור הארץ. תקופת החיזור בפתח, מרבדי הכלניות מתחילים לבצבץ והחווה נצבעת אדום במיוחד בשבילכם. זה בדיוק הזמן לבקר בחווה שלנו- חוות בודדים אשר הוקמה בשנת 81 עם המון אהבה, בין בתרונות הבשור הקסומים. הדובדבן שבקצפת: הסבר מרתק על היען, מבט מקרוב, והזדמנות נדירה לסלפי. ההסברים יתקיימו בשבתות בשעות: 11:00, 12:00, 13:00 ו – 14:00

במקום פינות אתגר ושעשועים לילדים, דוכני מזון מגוונים, ופינת קפה ומאפים ביתיים, פינות פיקניק לשימושכם!

מופעים מיוחדים לרגל הפסטיבל:

שבת 10.2 – בין השעה 11:00 –  14:00 יתקיים מופע בועות סבון וג'אגלינג של פביאן וסדנת בועות סבון לילדים

שישי 16.2 – בין השעות 15:00 – 13:00 מופע קווארטט ג'אז של הקלאסיקות של כל הזמנים עם הכישרונות הצעירים מפרויקט הבית הירוק וביכורים.

שבת 24.2 – בין השעה 11:00 – 14:00 יתקיים מופע של פביאן מבית בלוניזם – מופע בלונים מרהיב וסדנת ג'אגלינג לילדים
מחיר כניסה: שישי 15 ₪ ילד/מבוגר/גימלאי

שבת 30 ₪ לילד, 10 ₪ למבוגר. פייסבוק: אל היען חוות היענים – ostrich farm

לאוהבי אתגרים

אופניים בלה מדווש- קיבוץ בארי

שני-חמישי 9:00-18:00 שישי 7:00-15:00 שבת 7:00-16:00 לה-מדווש שבכניסה לקיבוץ בארי. 077-7295716

מרכז האופניים לה מדווש מציע  השכרת אופניים חדישות מכול הסוגים במגוון מסלולי אופניים מהיפים בארץ – מסלולי משפחות ומסלולים אתגריים. המסלולים מסומנים בצורה ברורה ועוברים בשדות הנגב  חורשות קק"ל ואתרי היסטוריה מעניינים. במקום חנות אופניים, אפשרות להשכרת אופניים לכל גיל, מפות וייעוץ ליוצאים למסלולי טיולים. מסלול קארטינג חדש ומדליק לילדים, מזנון, שירותים, מקלחות. כדאי להזמין אופניים מראש. סיורים מודרכים, ימי כיף וגיבוש ,בתאום מראש. בסופי שבוע יפעלו במקום :מזנון גלידות, שתייה חמה וקרה, סנדוויצ'ים, חומוס לה מדווש, מחלבת בארי מציגה ומוכרת את גבינות הבית המקומיות, , בירה ISIS עם מגוון בירות ממושב דקל, הפעלות לילדים ,דוכני עבודות יד הכול מתוצרת האזור.

חדש! מסלול קארטינג פדלים-לה מדווש

שישי 7:00-15:00 שבת 7:00-16:00

מסלול חדש ואטרקטיבי לקארטינג פדלים, רכבים קטנים במידות שונות המתאימים לילדים מגיל 4 ועד מבוגרים. ההנעה ע"י סיבוב פדלים כמו באופניים והנהיגה עם הגה כמו מכונית. מצוין לשיפור הקורדינאציה של הילדים. המסלול המיוחד סגור ובטוח

טיולי רינג'רים – מושב שוקדה

א-ה 8:00-17:00, יום ו' 8:00-חצי שעה לפני כניסת שבת , לא בשבת 077-7295836

היציאה למסלול מתחילה מיער שוקדה.טיול בטבע בנהיגה עצמית-חוויה בלתי נשכחת מטיול מאתגר ומהנה, עם הדרכה מקצועית וציוד איכותי בתקופת הפסטיבל מסלולי רכיבה אל מרבדי הפריחה. . היציאה למסלול מתחילה מיער שוקדה.

האטרקציה מיועדת לגילאי 7 ומעלה. .חובה להציג רשיון נהיגה בתוקף .מחיר: מסלול של שעה ורבע: ריינג'ר זוגי -300 שח ריינג'ר 4 מקומות -450 שח.,מסלול לשעתיים ורבע ריינג'ר זוגי -550, שח.  ריינג'ר 4 מקומות -750 שח.חצי שעה 150 ש"ח לזוג, 250 ₪  ל4 מקומות

טרקטרוני אשכול בנגב

כל ימות השבוע – בתיאום, בשבת- יציאה לטיול כל שעה עגולה.מושב יתד 0777295851, בתיאום

טיולי "טרקטורוני אשכול בנגב" הם טיולים מודרכים ובטוחים שנעשים בקבוצות קטנות ומתאימים לזוגות, קבוצות ומשפחות. על מושב הנהג יושב אחד מכם ובנהיגה עצמאית בפיקוח של מדריך, יוצאים יחד למסע יפיפה באיזור הנגב המערבי, במגוון רחב של מסלולים לבחירה. הטיולים מתאימים למשפחות, זוגות ובודדים שלאחד מהם יש רישיון נהיגה תקין ובתוקף. כל הטרקטורונים מתוחזקים לפי כל כללי הבטיחות וכל נהג עובר הדרכה לפני היציאה לשטח, על ידי מדריך.

אפשר להזמין באופן מיוחד טיולים ופעילויות שטח מיוחדות, שמותאמות לאופי הקבוצה ולהרכב האנשים. זוגות שמעוניינים בחוויה רומנטית יכולים להזמין טיולי שטח המותאמים להם.
עם "טרקטורוני אשכול בנגב" אתם יוצאים אל השטח  ולומדים להכיר את הנוף  היפיפה אשר בכל שעה של היום נצבע בצבעים חדשים. אתם מוזמנים להצטרף לטיול ולגלות את כולם יחד איתנו.נשמח לארח אתכם ליום שכולו כיף גיבוש  ובעיקר חוויות בלתי נשכחות

טיול טרקטורונים וריינג'רים לפריחה

כל השבוע 8:00- 15:00  077-7295733 בתיאום. יציאה מקיבוץ כרמים.

טרקטורוני צליל נודד מזמינים לטיול שטח לצד נופים מרהיבים בין גבעות מוריקות באזור יער כרמים, יער להב ועד יער יתיר בשיא עונת הפריחה, כלניות חבצלות שדה פלפלים ועוד.

מסלול א: יציאה מקיבוץ כרמים לכיוון היער הנטוע בשביל מסודר לצד נוף פריחת הכלניות וממשיכים עד שיוצאים לנוף מדברי ופתוח עם גמלים ,צבי ארץ ישראלי ושפני סלע תמיד בקרבת מקום ,סיבוב בתוך היער הקסום של כרמים, עצירת קפה\תה בלב היער וחזרה לכיוון נקודת ההתחלה.

מסלול ב: יציאה מקיבוץ כרמים לתוך שדה הפלפלים וממשיכים לכיוון הר חירן, אשר נמצא כ 3 ק"מ מצפון – מזרח למיתר, מערבית ליער יתיר, גובהו 587 מטר מעל פני הים, ונמצא בשלוחות המערביות של הרי יתיר. בסביבת ההר נשמרה היטב בתת – הספר של שולי הר חברון, בפסגות הרכס פורחים הקדד הנאה ושום אשרסון, שני צמחים יפים ונדירים. משלוחת הר חירן נשקפת תצפית יפה להרי יתיר ולאזור הישובים חורה, מיתר, לקייה, טנא עומרים, שמעה ולכל ההתיישבות  שבשיפולי הר חברון. חזרה דרך בור המים הביזאנטי.

אופנים בקיבוץ כרמיה

א-ה : 10:00-19:00  שישישבת   8:30-16:00   077-7295839

217 – חנות אופניים מקצועית – מרכז להשכרת אופניים לטיולים לכל המשפחה ,בסמוך לשמורת הטבע היפיפייה של כרמיה, מישור החוף הדרומי, תוכלו להנות מחוויה של הטבע דרך הגלגלים.. השכרת אופניים לזמן מוגבל, או לכל היום. ישנו מגוון כסאות לילדים ולטף ,עגלות המתחברות לאופניים , ואפילו אופני טנדם . (זוגיים) מגוון מסלולים למשפחות ומסלולים אתגריים יותר ופחות. במקום מזנון עם גלידה ושתיה. לרגל הפסטיבל הנחות מיודות על כל מוצרי החנות.

"באופן" – טיולי אופנים לפריחה

כל ימות השבוע עד שעות אחר הצהריים המחשיכות בתיאום מראש. 0777295895

רגעי קסם וחוויה בנופי הכלניות. יחד , נצא לרכיבות שטח קלות או מאתגרות (דרגות קושי מותאמות לרוכבים) לחוות את נופי ומרחבי הנגב  בתקופה הכי יפה ופורחת של השנה. טיולי אופני השטח מודרכים/השכרות אופניים יוצאים ממושב יכיני ומהעיר שדרות אל מגוון רחב של מסלולים במוקדי פריחת הכלניות ביניהם יער השובלים, אזור אור הנר, בתרונות רוחמה, גבעת הכלניות ודורות. בתאום מראש ניתן לנייד עבורכם את האופניים גם לנקודות יציאה נוספות באזור ואל כל מוקד פריחה שתרצו לטייל בו. ישנן  מספר אפשרויות:

– השכרת אופניים רגילה.

– טיול אופניים מודרך: זוגות, משפחות

– קבוצות פרטיות / ארגונים

– טיולי לילה וטיולי ירח מלא מודרכים.

מטיילים השוכרים אופניים ורוכבים באופן עצמאי: מקבלים מפה והמלצות היכן לרכוב. אנחנו זמינים וניידים לעזרה בשטח במקרה של תקלה. כל רוכב מקבל קסדה ( חובה בעת הרכיבה ) ובקבוק מים.

מחירון: עד  4 שעות  רכיבה לפרטיים : השכרת זוג אופניים – 60 ₪ ,השכרת כסא תינוק יחד עם אופניים – 90 ₪

תוספת עבור הדרכה בלבד (לא כולל אופניים) :  עד 10 משתתפים: 500 ₪ , 11 – 20 משתתפים: 800 ₪

טיול רכוב ומודרך  :  החל מ6 עד 15 זוגות אופניים: 90 ₪ לזוג אופניים ,החל מ16עד 30 זוגות אופניים:80 ₪ לזוג אופניים

"חווית פריחה בנחל הבשור"

בכל יום שישי ב-10:00  וב 14:00 בתיאום  077-7295888

משחק אינטראקטיבי חווייתי לכל המשפחה המתבצע ברכבים פרטיים. דרך חדשה ומהנה להכיר את המסלול המרהיב בדרך נוף נחל הבשור. ניתן לקיים את הפעילות לחברות ולפרטיים במהלך השבוע בתיאום מראש.

"אוצר המצפה" במצפה גבולות

3.2, שבת, שבת 10:00-15:00, בהרשמה מראש

מספר קבוצות חוקרים הגיעו למצפה העזוב ומצאו תיבת אוצר שהושארה ע"י החלוצים במרכז האתר ההיסטורי. התיבה נעולה במנעול קוד.  הצלחה במשימות המשחזרות את סיפורי החלוצים תאפשר איסוף רמזים ואת פתיחת התיבה.  האם אתם תיהיו בקבוצה הראשונה שתגיע לאוצר?
הפעילות בסבבים בשעות – 10:30, 12:00, 13:30 הפעילות בתשלום, מספר המשתתפים מוגבל.  מתאים למספר משפחות.

הפעילות מתאימה  לחברות ולפרטיים במהלך השבוע בתיאום מראש.

"אוצר הגבעות" – גבעות בר

שבת 10.2 .משחק ניווט רגלי בתוך הישוב גבעות בר. רק היכרות עם אנשי המקום, עמידה באתגרים ובמשימות בדרך יובילו לאוצר. משך הפעילות כשעה.  הפעילות בתשלום.

שבת 17.2  וה- 24.2  "תיבת אוצר – סודות בבתרונות" – משחק חוויתי בבתרונות בארי

מה אתם יודעים על הסודות בבתרונות.  התקדמות בין האתרים השונים יגלו לנו היסטוריה גיאולוגיה וטבע בין הכלניות.

פתיחת תיבת האוצר תתאפשר ע"י השגת כל הרמזים בשטח והגעה לנקודת הסיום בזמן.ניתן לקיים באופניים או ברכבים פרטיים, הפעילות בתשלום. הפעילות מתאימה  לחברות ולפרטיים במהלך השבוע בתיאום מראש.

Giro Israel: תצוגת אופנים אקסטרים, השכרת אופנים, וטיולי אופניים מודרכים

כל שבת, 10:00-14:00, בכניסה לדרך המטיילים בית קמה-פורה

ה-Giro, אחד ממרוצי האופניים הגדולים בעולם, מגיע לישראל ועוצר לפיקניק בדרום אדום.

הקבוצה הישראלית של ה-Giro תציב עמדה בסמוך לתחילתה של דרך המטיילים.

במקום יהיו מופעי תצוגת מיומנויות רכיבה (20 דקות מופע בכל שעה עגולה), וגם אפשרות להשכרת אופניים לרכיבה בדרך המטיילים בית קמה – שמורת פורה. מדריך יוביל רכיבה קבוצתית למשפחות בדרך המטיילים ובשדות בית קמה בשעות 10:00, 14:00 – ללא תשלום.מופע האופניים בחינם. השכרת אופניים 25 ₪ לשעה

פיינטבול – מתחם 39 בשדה צבי

כל יום שישי 10:00-15:00 , שאר ימות השבוע בתיאום מראש. לא בשבת  077-7295859

פעילות פיינטבול לקבוצות ומשפחות קליעה למטרה נושאת פרסים, סדנת יצירות מיוחדות מבית מדרשת התורה והארץ  – הסדנה מותאמת לכל המשפחה ותכלול עבודות יצירה במגוון רמות קושי. הפעילות בתשלום. במתחם יפעלו סדנאות יצירה, מתחם שתילה ודוכני אוכל ותוצרת מקומית. לראשונה בארץ – מסלול פיינטבול ייחודי לגילאי 7-11 , הפעילות מתבצעת בקבוצות קטנות ובהשגחה מלאה. פעילות לכל המשפחה ללא הגבלת גודל הקבוצה

פארק סיירת שקד  (ליד אופקים )

כל שישי שבת – 10:00 – 15:00 052-4371780 (דני)

סיפורי מורשת מפי מפקדים ולוחמים מתקופת שירותם בנגב ובעזה. סיור מודרך עם וותיקי סיירת שקד בפארק סיירת שקד והפעלה בגישוש, טשטוש וגילוי עקבות.הסיור המודרך ללא תשלום  בשבת 3.2 יתקיים ניווט ספורטיבי: 8 מסלולים תחרותיים לספורטאים בכל הגילאים והרמות ומסלול עממי לא תחרותי למשפחות ומתחילים המעוניינים בפעילות מחשבתית וגופנית בטבע.מסלול הניווט יוביל אתכם לפינות חמד ואתרים הסטוריים שרק באמצעות מפה מפורטת שהוכנה על האזור תוכלו להגיע אליהם.ניתן לצאת לדרך בין השעות 9:00-11:00. פרטים נוספים על הניווט הספורטיבי ועל האירוע: באתר האיגוד לספורט הניווט: www.nivut.org.il

למחפשים רוגע

טיפולים וחוויות במים במתחם "עינות בר" ביישוב גבעות בר

שני- חמישי – מתחם "עינות בר" מזמין  אתכם ליהנות מטיפולי מים (WATSU) לזוגות ומשפחות , בודדים וקבוצות מטיילות,

מול סוואנת הנגב במים החמים (35.5 מעלות) ובבריכה המופלאה  של מרכז "עינות בר " – טיפולים וחוויות במים. חוויה ייחודית רב חושית, מוסיקה תת ימית תעניק לכם שלווה אמיתית .ניתן להזמין ארוחות בוקר/צהרים/ערב –  הכי נגב שיש – וליהנות מסיפור הקמת היישוב החדש בנגב ממקימי היישוב, הזמנת סיור מודרך, משחק ניווט ועוד.

בתיאום מראש 077-7295877  ניתן להתארח בסוויטות ובוילת הבוטיק שלנו

מרכז שמנים טבעים  " אור המדבר " בקיבוץ אורים

המרכז פתוח בימי שישי 10:00-15:00 , שבת 11:00-15:00., ללא עלות.  למידע נוסף ותאום 0777295847

מרכז "אור המדבר" בקיבוץ אורים מזמין אתכם להכיר מקרוב את קסם הרוקחות הטבעית ומציע מגוון רחב של חומרי גלם לרוקחות טבעית ביתית, שמנים ארומטיים ושמנים צמחיים, סבונים טבעיים עבודת יד, קוסמטיקה אורגנית, מוצרי טיפול וטיפוח מחומרי גלם טבעיים.

סדנאות –– בהרשמה מראש, 0777295747

שישי, 2.2 ו 9.2- סדנאות מתחלפות  11:00, 13:00

שבת 17.2, 24.2 – סדנאות מתחלפות  11:00, 13:00

סדנת עזרה ראשונה ביתית– רובנו מכירים את האמצעים המקובלים להורדת חום, שיכוך כאבים, חיטוי פצעים ודחיית יתושים. לכל המוצרים הכימיים הללו ניתן ליצור תחליפים טבעיים ויעילים. בסדנת 'עזרה ראשונה ביתית' נכיר את שמנים והצמחים הטובים ביותר לעזרה במצבי חירום ונרקח ערכה פשוטה הנותנת מענה לכל הצרכים הבסיסיים לטיול ולבית. עלות הסדנה: 80 ₪ למשפחה כוללת הכנת ערכה בת 4 מוצרים.

סדנה להכנת דאודורנטים טבעיים-בסדנה נלמד להכין קרם דאודורנט טבעי מחומרים טבעיים, בריאים ואיכותיים בלבד (בלי אותיות קטנות!). הדיאודורנט הטבעי מנטרל לחלוטין ריחות של זיעה למשך כל היום ועמיד גם בפעילות גופנית ובזיעה רבה, יש לו ריח נעים והוא קל למריחה. כמה שהוא קטן ככה התרומה שלו לבריאותנו עצומה! עלות הסדנה: 80 ₪ כוללת הכנת 2 סוגי דאודורנט. מותנה בהרשמה מראש.

הרצאה- בריאות מהטבע-שיכוך כאבים, בעיות עיכול, דלקות גרון, לח"ד גבוהה, כאבי שרירים, הצטננות ומחלות חורף ועוד. הטבע מספק לנו שלל אמצעי הגנה, רק צריך לדעת איך להשתמש בהם. בהרצאה נלמד על 10 מוצרי חובה טבעיים לכל המשפחה לריפוי טבעי. מתנה בסוף ההרצאה.  עלות 20 ₪ לכל משתתף.  בהרשמה מראש, 0777295747

לאוהבי היסטוריה ומורשת


אתר חץ שחור: (בסמוך למפלסים)

כל שישבת, שעות: 10:00-15:30, ללא תשלום.

אתר מורשת הקרב של הצנחנים מתקופת פעולות הגמול בשנים 1956 -1953. האתר מתאר  11 פעולות ומבצע "קדש" בכלל זה, מתוך 70 פעולות שהצנחנים ביצעו בשנים אלו. אנשי הכומתות האדומות -ו עמותת חץ שחור להנחלת מורשת הצנחנים – מזמינה את עם ישראל לבקר באתר חץ שחור למפגש עם לוחמי העבר מיחידת ה- אשר  ידריכו באתר על הקרבות וסיפורי הגבורה של היחידה המונצחים באתר ועל שימור מורשת הצנחנים, בתקופת פעולות הגמול 1953-1956.
חדש–  משחק "הנווטים",- משחק ניווט משפחתי, מהנה ומלמד, מפגש עם סיפורי האזור בצורת משחק משימות, חוויה משפחתית מגבשת, מאתגרת ומלמדת, הפעילות עצמאית ניתן להתחיל מתי שרוצים, לסיים מתי שרוצים ולשחק כמה זמן שרוצים. – בתשלום, והזמנה מראש. עלות משחק הניווט 160 ₪ למשפחה ברכב הכוללת ערכת הפעלה. שעות המשחק בין 9:00 ל-14:00 בתאום מראש.( 050-7630644 )

שישי- שבת 9-10.2- יום משחק מרכזי, טיול שהוא הרפתקה משפחתית בשדות ואתרי המורשת של צפון הנגב – הציבור מוזמן להכיר את מבצע "חץ שחור" ומבצעי הצנחנים לאורך 70 שנות המדינה משחק תחרותי נושא פרסים .בתיאום מראש- [email protected], 050-7630644.

מעוז מול עזה-קיבוץ סעד מימי הקמת המדינה ועד  'צוק איתן'

כל שישי 9:00 – 13:00, , בכל שעה עגולה  בתיאום 077-7295773 ,סגור בשבת. שאר השבוע לקבוצות בתיאום

המוזיאון ממוקם בבית הביטחון ההיסטורי ששרד את ההפגזות וההפצצות במלחמת העצמאות. האתר מוקדש לשלושת הקיבוצים הדתיים באזור: בארות-יצחק, עד וכפר-דרום, שעמדו בעקשות מול הצבא המצרי. קיבוצים אלה עמדו בשורה אחת עם הדומים להם, במערכה שקבעה למעשה את גבולות המדינה.

קומת הקרקע שבמוזיאון מספרת את קורות קיבוץ סעד. נוכל להתבונן בצילומים ומברקים אוטנטיים מתקופת המלחמה, ונלמד מן ההמחשות השונות על מצוקת הלוחמים שלחמו כמעט ללא נשק מזון ומים – כשסביבם נהרס הכל – והם נאלצים לחיות יומם ולילה בחפירות מתחת לאדמה.

בקומה השנייה מוגש חיזיון אור- קולי רענן ומרגש , המשלב סיפורי ותיקים מסביב למדורה, ומתאר את האווירה הכללית המתוחה ששררה באותם ימים, ושהקיפה את כל הארץ. מודגש חלקם של 27 הישובים המבודדים בדרום.

מן הגג נשקיף אל העיר עזה, הים התיכון, מערכת הגדר האלקטרונית, המשלטים מן הימים ההם (של האויב ושלנו), מעבר הגבול ליד נחל-עוז, מבואות אשקלון.

משך הסיור כשעה, במקום שולחנות לפיקניק (ללא אש) . עלות הסיור 25 ₪ לאדם. גמלאים וילדים 18 ש"ח
בתיאום מראש ניתן לקיים סיור מודרך בקיבוץ הכולל חוויה אישית עם אורח החיים החקלאי של הקיבוץ, ביקור בבית הכנסת האומנותי שבקיבוץ ובגן הקקטוסים ייחודי, סיור מוזיקלי, חדר בריחה או הסעדה בקיבוץ .

מרכז מורשת גוש קטיף- ניצן

כל שישי  בשעה 10:00 ו ב- 12:00 , בהרשמה מראש  077-7295771

סיורים מודרכים בעקבות סיפור גוש קטיף במפגש אנושי חווייתי ומרגש.(למבוגרים ולילדים מגיל עשר ומעלה)
לקבוצות כל השבוע, בתיאום מראש.

משאבת באתר הראשונים ברוחמה

כל שבת 9:30, 11:00, 12:30, 14:00. ( למעט ב24.2)

ספורה של רוחמה –1911- 2017. חלוצי ההתיישבות בנגב, הקימו חווה ברוחמה וחפרו באר עמוקה. הבאר הציונית הראשונה בנגב, שנת 1913. המבקרים מוזמנים לחוות את סיפורה של החווה ושל ההתיישבות באזור וגם, ממש כמו אז, לקחת חלק בחוויית שאיבת המים, הנשאבים במשאבת הענק ששוקמה ושוחזרה. במלאת 70 שנה למדינה – סיפורי המקום בתקופת מלחמת השחרור ולפנייה. המקום עבר חידוש וכעת ניתן לחזות בסרט, לשמוע את הסיפור דרך תמונות מיוחדות ובעיקר לראות את הבאר פועלת כפי שפעלה לפני יותר מ- 100 שנה, במקום תצוגת כלי עבודה משנות ה-50 ,משוריינים ועוד…מחיר: 10 ₪ למשתתף מגיל 5. משחק: חפש את ההיסטוריה – 20 ₪ למשפחה. באתר פינת חמד המאפשרת בילוי משפחתי ושילוב עם סיפור ההיסטוריה הייחודית של ההתיישבות הציונית הראשונה בנגב. באתר שולחנות פיקניק, ושירותים והוא נגיש לנכים ולכל שכבות האוכלוסייה. טיול מודרך במכוניות פרטיות, עם הדרכה, בשדה התעופה אבק, במרחב הבתרונות, תל נג'ילה ופריחת הכלניות . מחיר: 40 ₪ למכונית.

הגדת חבל ימית- מרכז מבקרים במושב דקל

כל השבוע בכל שעה בתיאום מראש ( בקבוצה מעל 10 משתתפים). 10:00-16:00 077-7295776

במרכז המבקרים  שעבר חידוש מוגש סיפור חבל ימית בנימה אישית, חשיפת ההתיישבות בחבל ימית מראשיתה, הפרחת השממה דרך הפינוי למען השלום ועד הבניה מחדש בחבל שלום -הפרחת הנגב בכוח החיים. הצצה אל מאחורי הקלעים לסיפור מרגש ומעורר השראה בחברה הישראלית סיפור ציוני על כאב, געגוע ותקומה חוויה שתרגש אתכם  בליווי הדרכה מקצועית, מוצגים אותנטיים, חידות וסרט קצר ההופך את הסיפור למוחשי. לא רחוק מאתרי פריחת הכלניות. משך הביקור כשעה והעלות למבקר 15 ₪

מורשת צאן ברזל- קיבוץ  צאלים

כל ימות השבוע בתיאום מראש, לקבוצות  077-7295777

המוזיאון המחודש פותח את שעריו לקהל בדרום אדום 2018, לרגל שנת ה-70 למדינה.אחרי כעשר שנים בהן יצא שמו למרחוק של "מקלט האוצרות" הקטן בקיבוץ צאלים אלפי מבקרים נפעמים –נפתח מוזיאון רחב ידיים, והמוצגים – והסיפורים והזיכרונות שמאחוריהם– מדברים אל כל אחד ואחד מאתנו:מוזיאון המספר את המורשת הציונית והישראלית כפי שמתבטאת בעבודות המתכת של בית מלאכה ירושלמי קטן.סיפור משפחתי מרתק, שבאמצעות מאות ואלפי פריטים, סמלים, מטבעות ותבליטי ברזל ממחיש את ההיסטוריה של ארץ ישראל, הציונות ומדינת ישראל, מתחילת המאה שעברה ועד סגירתו של בית המלאכה ב-2003.הסברים מפי נכדו של האומן ומקים בית המלאכה הראשוני.מתאים לקבוצות.

פארק סיירת שקד  (ליד אופקים )

כל שישי שבת – 10:00 – 15:00 052-4371780 (דני)  ללא תשלום.

סיפורי מורשת מפי מפקדים ולוחמים מתקופת שירותם בנגב ובעזה.

סיור מודרך עם וותיקי סיירת שקד בפארק סיירת שקד והפעלה בגישוש, טשטוש וגילוי עקבות.

מרכז בארות בנגב קיבוץ עלומים

בימים א-ה מומלץ לפני שקיעה, ביום ו' מהשעה 08:30-14:00. בתיאום מראש 077-7295799 סגור בשבת.
המרכז מציע סיורים, כנסים, סמינרים ושבתות בנושאי "אדם, נוף ומורשת", יור והדרכה אל אתר מגדל המים ההיסטורי של בארות יצחק שבנגב ומרכז המבקרים בתוך עלומים. סיפורי ההתיישבות והגבורה של בארות יצחק – נקודת ההתיישבות הדתית הראשונה בנגב – מעניקים משמעות חינוכית ולאומית המחברת בין הימים ההם לזמן הזה. פעילות המרכז כוללת: טיולים בטבע ובאתרי מורשת, ימי לימוד, סדנאות, שבתות אירוח וכן מגוון סיורי שטח במרחב הנגב המערבי.

חוויה רב חושית-פעילות ייחודית בשמורת טבע קיבוצית בלב הנגב – בין קולות, צלילים, תחושות, ריחות וטעמים נפעיל ונכיר את כל חמשת החושים.

חפש את המטמון בקיבוץ-משחק חוויתי ולימודי בשמורת טבע קיבוצית בלב הנגב. בין עצי הפיקוס, פריחת ההיביסקוס ומרחבי הדשא המוריקים ננוע בין תחנות עם כתבי חידה ומשימות קבוצתיות עד למציאת המטמון.

המירוץ לקיבוץ-משחק אתגרי של הדמיית המודל הטלוויזיוני בזירה הקיבוצית – פעילות חווייתית, אינטראקטיבית ולימודית המחברת בין עבר להווה, בין אדם לאדמה ובין תרבות צריכה לחיי השיתוף.

מתאים למשפחות. עלות 30 ₪ לילד 10 ₪ למבוגר (מותנה במינימום 10 משתתפים)

חולמים ולוחמים-סיור חלוצי וציוני מרתק הנע בעקבות ההתיישבות היהודית בנגב, בימים ההם ובזמן הזה.
עלות 25 ₪ לאדם  (מגיל 6).ניתן לשלב לסיור הסעדה בקיבוץ (תפריט כשר בשרי/ חלבי) לקבוצות בתאום מראש

מוזיאון אדונירן ברבוזה- קיבוץ ברור חייל- מופיע בברור חייל כבר

כל שבת  14:00 – 12:00 ,050-5390189, 052-2747843 ,הכניסה ללא תשלום

המוזיאון על שמו של היוצר הברזילאי "אדונירן ברבוזה", בהשראת שירו המפורסם "רכבת של השעה 11" ,מציג תמונות המתארות את חייו ועשייתו של האמן, כלי נגינה אופייניים למוזיקה העממית הברזילאית ואוסף תקליטים ודיסקים של מוזיקה ברזילאית.
רכבת ישראל תרמה למוזיאון קרון משנת 1910, בהשראת שירו המפורסם של אדונירן ברבוזה. בו הנכם מוזמנים להאזין ליצירתו המגוונת של אדונירן ברבוזה ויוצרים ברזילאים נוספים. הילדים יוכלו להתנסות בבניית כלי נגינה אופייניים, לצייר, לשמוע מוזיקה ולחוות את האווירה הייחודית של התרבות הברזילאית. המוזיאון ממוקם בכניסה לברור חיל, ליד מסעדת מידס.

איפה אוכלים בפסטיבל?

אירועים קולינאריים וארוחות בחיק הטב

אירוע בשר ברזילאי ויין בוטיק איכותי בטבע- סמוך לברור חייל

בכל שבת בין השעות 12:00-15:00 בתיאום מראש בלבד 077-7295829

בלב הטבע, בסמוך לשביל שקמה על רקע נוף הכלניות  ומחצלות פרושות לנוחיותכם, תימצאו גריל ברזילאי איכותי גדוש נתחי בשר אסדו ואנטריקוט עסיסיים מלווה במגוון ירקות ויין בוטיק משובח. חוויה קולינרית מהנה ומרגשת. במהלך האירוע יתקיים הסבר של היינן מיקב בן שושן ,על היינות. אפשרות לקניית יין במקום.

מחיר לאדם  180 ₪  מחיר לילד עד גיל 10 – 90 ₪. מספר המקומות מוגבל וההרשמה הינה מראש בלבד.

מיקום מדויק יינתן לנרשמים.

פלפל ומלח- מסעדה בשטח, דוכן אוכל ושירותי קייטרינג

כוכב מיכאל,  077-7295862

כל שישי בואו לבקר אותנו בדוכן הגריל שלנו בשוק האיכרים בכוכב מיכאל- סטייקים, המבורגר, צ'וריסוס ואסאדו בסנדוויץ' או צלחת

כל שבת בואו לשבת במסעדה שלנו במושב כוכב מיכאל- המבורגר , אנטריקוט, אסאדו, ארוחות ילדים ועוד. הכנסו למושב וסעו בעקבות השילוט. התפריט והמיקום יתפרסמו בדף הפייסבוק שלנו

יקב גלאי – הבוטיק של צפון הנגב

כל השבוע בתיאום מראש 077-7295876

מפגשי טעימות ופעילות סביב יין- טעימת יינות ייחודיים ולא שגרתיים, בלווי הסברים ומפגש בין-אישי עם היוצרים ש"מאחורי הבקבוקים"… לקבוצות של 14 איש סביב שולחן, כולל כיבוד קל.,אפשרות לרכישת יינות במחירים מוזלים ניתן לרכוש ממגוון יינות האיכות של היקב שהם כולם יינות פרימיום – במחירים מיוחדים לרגל הפסטיבל. בהרשמה מוקדמת ובתיאום מראש

ההשתתפות מגיל 18 ומעלה..למבוגרים. מיקום ינתן לנרשמים

isis  מבשלת בירה –    מושב דקל ,משק 22

שישי- 16:00- 11:00  שבת- 11:00-16:00  אמצע השבוע – בתיאום מראש  077-7295890

מבשלת בירה בוטיק במושב דקל בקצה הנגב המערבי ליד גבול מצרים, ISIS  על שמה של האלה המצרית
אלת השפע הפריון והדגן, פועלים כבר 13 שנה(היינו לפני דעא"ש…) .

מבשלה מסחרית קטנה בנפח של 500ל' המבשלת 5 סוגי בירה קבועים ובירות עונתיות,
בחצר המבשלה(beer garden ) פינות ישיבה. מזון קל וכיבוד ליד הבירה. בירות טריות נמזגות גם בלה מדווש בבארי ובחוות הצאן של צאלה .במה פתוחה להופעות חיות וג'אם סאשנס ,עמדת dj  – מתעדכן בעמוד הפייסבוק.
כל שעה עגולה – סיורים  במבשלה והסברים על תהליך בישול הבירה וכמובן טעימות.

עלות למשתתף :  30 שקל סיור וטעימות,  10 שקל סיור בלבד . מחירי הופעות – בהתאם להופעה.

בירה ביתית, חוויה חברתית – "קרמזינה" במושב תלמי יפה

כל השבוע – בתיאום מראש  0777295754

באווירה כפרית וקסומה, מידי יום (בתיאום מראש)- בודדים או קבוצות.

סדנא וטעימות -חגיגת טעמים של בירות ביתיות, יחודיות ולא שיגרתיות, בסגנונות שונים, בירה שלא תטעמו בשום מקום, קרמזינה – בית ספר לבישול בירה ביתית, סדנאות ואירועי בירה, חנות לציוד וחומרי גלם לבישול בירה.

הדרכות, בישול, יעוץ ומכירה, בתיאום מראש."קרמזינה על גלגלים"- מגיעים לכל מקום ואתר, למפגשי חשיפה וטעימות, קורסים לבישול ובירה ללא תחתית. הכל על עולם הבירה.

ישראל מסלולי טיול דרום אדום

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות