• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך השלם לבחירה וקניית כרטיס זיכרון איכותי ומומלץ

דף הבית » המדריך השלם לבחירה וקניית כרטיס זיכרון איכותי ומומלץ

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קרדיט לתמונה StockSnap    Pixabay License

בימינו, כרטיסי זיכרון הם אמצעי אחסון המידע הנפוצים ביותר. אפשר להשתמש בהם בטלפון הנייד, במצלמת סטילס מקצועית, במצלמת דרך, ברחפן ובמגוון מכשירים נוספים. לרוב, הם משמשים לאחסון של מדיה דיגיטלית, אך אפשר להשתמש בהם גם להרחבת זיכרון קיים במכשירים מסוימים. הכנו עבורכם מדריך מלא לקניית כרטיסי זיכרון, כדי שתוכלו לבחור את כרטיס הזיכרון המתאים ביותר לצרכים ולמכשירים שלכם.

הכירו את הסוגים השונים של כרטיסי הזיכרון:

כיום, תוכלו למצוא סוגים רבים של כרטיסי זיכרון. הנה סקירה קצרה של סוגי הכרטיסים העיקריים והמאפיינים שלהם:

כרטיס SD (Secure Digital): אלו הם כרטיסי הזיכרון הנפוצים ביותר. הם מהירים מאד, אמינים ומספקים טווחים רחבים של מהירויות עבודה ונפחי זיכרון. כרטיס ה-SD מגיע בגרסאות שונות. ה-mini-SD וה-micro-SD הם הקטנים ביותר מבחינת הגודל. ה-SDHC הוא בעל ממדים זהים לזה של כרטיס ה-SD הרגיל, אך מהיר יותר ובעל נפח אחסון גדול יותר, שנע בין 2 ל-32 ג’יגה בייט. ה-SDXC מספק מהירות גבוהה יותר ונפח אחסון גדול יותר מהכרטיסים האחרים, שיכול להגיע עד ל-2 אלף ג’יגה בייט. אם אתם מתכוונים לקנות כרטיס SD בעל גרסה מתקדמת, כדאי לוודא שהוא יוכל להיכנס בחריץ של המכשיר שלכם, שאולי יוצר עבור כרטיסי SD פחות מתקדמים.

כרטיס CF (Compact Flash): כרטיס הזיכרון הזה נפוץ בעיקר במצלמות סטילס מקצועיות, זאת בזכות נפח האחסון הגדול ומהירות הכתיבה הגבוהה, שמאפשרים לצלם במהירויות וברזולוציות גבוהות. כרטיס ה-CF מגיע בשתי גרסאות, שנבדלות ביניהן בעובי הכרטיס, כאשר אחת עבה יותר מהשנייה. לכן, לפני הקנייה, יש לבדוק שהגרסה מתאימה למצלמה שלכם.

כרטיס M2 ו-Memory Sticks Pro Duo: אם אתם משתמשים במוצר של סוני, הכרטיס הזה מיועד במיוחד בשביל מוצר זה. עם זאת, המוצרים של סוני תומכים גם בכרטיסים מסוגים אחרים.

מהו נפח האחסון של הכרטיס?

חשוב לוודא מהו נפח האחסון של כרטיס הזיכרון, כדי שתוכלו לדעת כמה מידע תוכלו לאחסן בו. הכרטיסים מגיעים במגוון נפחי אחסון, שנעים בין 1 ג’יגה בייט ל-512 ג’יגה בייט. כרטיסי זיכרון מתקדמים ביותר יכולים להגיע גם לנפח עצום של 1 ו-2 אלף ג’יגה בייט.

כשאתם ניגשים לבחור נפח אחסון, כדאי לחשוב איזה סוג וכמות של מידע אתם מתכננים לאחסן עליו. לשם המחשה, בכרטיס זיכרון בעל נפח של 8 ג’יגה בייט אפשר לאחסן כ-600 תמונות ברזולוציה של 8 מגה פיקסל, כ-30-120 דקות של וידיאו HD, או כ-135 שעות של קובצי מוזיקה בפורמט MP3. בנוסף, יש לקחת בחשבון שחלק מהמכשירים הדיגיטליים תומכים בנפח זיכרון מוגבל בלבד. כך למשל, מכשירים מסוימים יתמכו בנפח מרבי של 32 ג’יגה בייט. לכן, חשוב גם לבדוק את הנפח המרבי של המכשיר שלכם, כדי שלא תשקיעו בכרטיס שלא מתאים ליכולות האחסון של המכשיר שלכם.

מהי המהירות של כרטיס הזיכרון?

המהירות של כרטיס הזיכרון נחלקת למהירות קריאה ולמהירות כתיבה ונמדדת לפי מגה בייט לשנייה (MB/s). מהירות הכתיבה היא לרוב משמעותית יותר, בייחוד במכשירים מסוימים, כיוון שהיא המהירות שבה הכרטיס מאחסן את המידע. כך למשל, אם אתם מתכוונים לצלם רצף של תמונות, חשוב שהכרטיס יאפשר צילום מהיר ללא קטיעות או שהיות. מהירות הקריאה היא המהירות שבה הכרטיס משחרר את המידע.

בכרטיסי SD, יש להסתכל על ה-Class של הכרטיס, שמציין את מהירות הכרטיס. ככל שהספרה שנמצאת לצד ה-Class גבוהה יותר, כך המהירות תהיה גבוהה יותר. לשימוש סטנדרטי בטלפון נייד או במצלמה פשוטה, אפשר להסתפק ב-Class נמוך יחסית. לשימוש במצלמה מקצועית וצילום תמונות ברזולוציית Full HD באופן רציף, כדאי להצטייד בכרטיס Class 10. יש גם כרטיסי SD המגיעים עם מהירות של UHS Speed Class, שנחשבת למהירות הגבוהה ביותר הקיימת כיום.

בכרטיסי CF, ה-UDMA מציין את מהירות הכרטיס. ככל שהספרה גדולה יותר, כך מהירות הכרטיס תהיה גבוהה יותר.

האם זה מסתדר עם התקציב שלכם?

לפני שאתם ניגשים לחנות, כדאי להכיר את טווח המחירים של כרטיסי הזיכרון. כרטיס זיכרון בנפח 8 ג’יגה בייט מתחיל סביב ה-30 שקלים, כרטיס זיכרון בנפח 32 ג’יגה בייט מתחיל סביב 80 שקלים וכרטיס זיכרון בנפח 256 ג’יגה בייט יכול להגיע למחיר של כ-700 שקלים.

 

עוד כמה טיפים לבחירת כרטיס זיכרון:

לפני שאתם ניגשים לקנות את כרטיס הזיכרון שלכם, הנה עוד כמה טיפים שיש לזכור:

  • אם אתם מזמינים מחו”ל, כדאי להסתכל גם על מחיר המשלוח. פעמים רבות, מחיר המשלוח יעלה יותר מכרטיס הזיכרון עצמו.
  • גם אם אתם מתכוונים להשתמש בכרטיס הזיכרון כדי לאחסן כמות קטנה של נתונים, כדאי לכם לחפש כרטיס זיכרון בעל נפח אחסון גדול יותר מ-4 ג’יגה בייט. זאת, כיוון שההפרש במחיר הוא קטן מאד.
  • אם בכוונתם לקנות כרטיס זיכרון בעל נפח אחסון גדול של 32 ג’יגה בייט או יותר, חשוב לוודא שהמכשיר שלכם תומך בכרטיס מסוג SDXC.
  • הימנעו מקניית כרטיסי זיכרון בחנויות לא מוכרות או ממותגים לא מוכרים. זאת, כיוון שהם עלולים לספק לכם כרטיסי זיכרון מזויפים, שלא יעשו את העבודה כראוי.

 

אז איזה כרטיס זיכרון כדאי לקנות?

כפי שכבר ציינו, קיימים מגוון רחב של כרטיסי זיכרון בשוק. אז איזה כרטיס זיכרון כדאי לבחור? הנה לכם מספר המלצות. כמובן שיש עוד שפע של אפשרויות, אך אלו שלושת כרטיסי הזיכרון המומלצים ביותר בעינינו:

SanDisk Ultra microSDכרטיס הזיכרון הזה הוא מושלם עבור אנשים שמחפשים אחר נפחי אחסון גדולים. הגרסה החדישה ביותר של כרטיס הזיכרון הזה מסוגלת לאחסן בתוכה עד 400 ג’יגה בייט. מהירות הכתיבה טובה, אך לא המהירה ביותר שקיימת בשוק. אם אתם מתכוונים להשתמש בכרטיס הזיכרון לצילום וידאו באיכות 4K, יכול להיות שהכרטיס הזה פחות יתאים עבורכם. מצאו את כל כרטיסי SanDisk באמזון.

Samsung Evo Plus microSD cardכרטיס הזיכרון הזה קטן במיוחד ומגיע במספר נפחי אחסון, החל מ-32 ג’יגה בייט ועד 256 ג’יגה בייט. מדובר על כרטיס זיכרון מהיר מאד, שמפסק מהירות קריאה של 100 מגה בייט לשנייה ומהירות כתיבה של 90 מגה בייט לשנייה.

השיגו את כרטיס Samsung Evo Plus microSD באמזון.

השיגו את כרטיס Samsung Evo Plus microSD ב KSP

Samsung Pro + microSD cardאם אתם עוסקים בצילום וידאו ובעיקר וידאו ברזולוציית 4K, כדאי לכם לבחור בכרטיס זיכרון שיאפשר לכם לכתוב כמויות גדולות של נתונים במהירות. כרטיס הזיכרון של Samsung Pro+ microSD הוא המושלם למטרה זאת, כיוון שהוא מספק מהירות כתיבה של 90 מגה בייט לשנייה. הוא מגיע במספר נפחי אחסון, החל מ-32 ג’יגה בייט ועד 128 ג’יגה בייט. הוא קטן, עמיד ומהיר מאד. אולם, יש לקחת בחשבון שהוא יקר יותר מהחלופות.

בדקו עוד על כרטיס Samsung Pro+ microSD באתר אמזון


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם