המדריך השלם למטייל באיים הקנריים

כתבה פ.ו

באדיבות: תרבותו – טיולי תרבות, מפעילת קרוז האיים הקנריים

האיים הקנריים ממוקמים במרחבי האוקיינוס האטלנטי, מול החוף הדרום מערבי של מרוקו, והם מהווים אחת מתוך 17 הקהילות האוטונומיות של ספרד. הארכיפלג הקנרי, המהווה מוקד משיכה תיירותי מהבולטים בעולם, מורכב משבעה איים. המחוז סנטה קרוס דה טנריפה מורכב מהאיים: טנריף (Tenerife), לה פלמה (La Palma), אל איירו  (El Hierro ) ולה גומרה (La Gomera). במקביל, האי גראן קנריה (Gran Canaria), האי לנסרוטה (Lanzarote), האי פוארטוונטורה (Fuerteventura) ושישה איונים קטנים נוספים, מרכיבים יחד את מחוז לאס פאלמס. האי טנריף הוא הגדול מבין האיים, ואילו האי אל איירו הינו הקטן מביניהם. לכל אחד משני המחוזות של הקהילה האוטונומית הקנרית עיר בירה משלו. העיר סנטה קרוס דה טנריפה הינה עיר הבירה של מחוז סנטה קרוס דה טנריפה, ואילו לאס פאלמס דה גראן קנריה הינה בירת המחוז לאס פאלמס.

האיים הקנריים יוצרים פסיפס מפעים של חופי תכלת, מדבר צחיח, נקודות געשיות והרבה ירוק פורח ומרענן. בשיטוט בין גלויות הנוף עוצרות הנשימה המרכיבות את הארכיפלג הקנרי, תמצאו אזורים מערביים המשופעים במלונות יוקרה ובמרכזי קניות מודרניים, שאינם נופלים ברמתם ממרכזי קניות אחרים, רבים וטובים, ברחבי הגלובוס. לעומת זאת, באזורי הפנים של האיים, המרוחקים במידת מה ממתחמי התיירות ומההמולה האופיינית להם, תוכלו לגלות את פינות החמד האותנטיות של כל אי, שכמו לא השתנו עם השנים, ומשמרות את הווי החיים הפרימיטיבי, חסר היומרות ועתיר הקסם של העבר.

האיים שטופי השמש מספקים קשת רב גונית של צמחייה סוב – טרופית מדהימה, שפעת יערות אורן צפופים, דיונות חול ענקיות, חופי תכלת עמוקים ופסגות הרים נישאות, כשהם מאפשרים לכל אחד להתחבר לנקודת הנוף הכובשת את ליבו, ולחוות לעומק את חופשת הטבע האישית שלו. אזורי הנופש הפופולאריים ביותר הם טנריף וגראן קנריה. האי  לנסרוטה אף הוא מיצב עצמו בשנים האחרונות כיעד שווה ביקור. האי פוארטוונטורה רדוף הרוחות נחשב כיעד אידיאלי לחובבי ספורט מים. האי לה גומרה קטן, קסום, אך איננו מצטיין בתשתיות הנופש שלו, ועל כן, מקובל לקפוץ אליו לסיור בזק במהלך שהות בטנריף, מרחק 30 דקות נסיעה במעבורת. האי לה פאלמה הוא האי הירוק יותר והממוסחר פחות מכל האיים. אם אתם מיטיבי לכת, לה פאלמה תספק לכם את החוויה הקנרית המעמיקה, השקטה והאותנטית ביותר. האי המערבי ביותר הוא אל איירו, המהווה אתגר לקומץ של מיטיבי לכת בכל שנה.

הנוף המושלם והשלווה האופפת את הארכיפלג הקנרי מכל פינה, אינם מספרים את סיפורם של מאבקי העבר המרים שהתחוללו באי, כאשר הגואנצ'ים, ילידי האיים המקוריים, נלחמו על עצמאותם וסרבו לקבל את מרותו של הכובש הספרדי. הכיבוש הספרדי, אשר החל בשנת 1402, הפר את שלוות הנצח שאפיינה את תושבי האיים הפשוטים, אשר עסקו בדיג, במרעה צאן, בחקלאות ובענפים דומים. מאפייני הכיבוש הבולטים היו שיעבוד של האוכלוסייה המקומית, השלטה דורסנית של דת הנצרות, תוך מחיקת תרבות הילדים, והתערבות הכובש באוכלוסייה המקומית. להפתעתם של הספרדים, הגואנצ'ים נאבקו מרות בניסיונות הכיבוש, ועל כן, רק לאחר קרוב למאה שנים, בשנת 1496, נכנעו הגואנצ'ים, והאיים הקנריים סופחו לממלכה הספרדית.

כנקודת מעבר אסטרטגית בין אירופה להודו, אמריקה ואפריקה, זכו חלק מהאיים לפריחה כלכלית, אך במהלך המאה ה – 19, המושבות הספרדיות באמריקה זכו לעצמאות מדינית, ועובדה זו היוותה טריגר למשבר כלכלי באיים הקנריים. בעקבות כך, רבים מהתושבים הגרו לאמריקה. בשנת 1927 האיים הקנריים חולקו לשתי פרובינציות נפרדות, על רקע עוינות מתמשכת בין לאס פאלמס לבין סנטה קרוס דה טנריפה, וזו הסיבה לכך שהאיים הקנריים אינם מסתפקים בעיר בירה אחת… בסוף שנות השבעים, במקביל לראשית התקופה הדמוקרטית בספרד, קם ארגון טרור בדלני, אשר דרש מתן עצמאות מדינית לאיים הקנריים. בשל חוסר ענין ציבורי, פעילות הארגון לא נחלה הצלחה, אך בשנת 1982 זכו האיים הקנריים לקבל מעמד כקהילה אוטונומית.

מאמרים נוספים

מדריך למטייל בטנריף – האיים הקנריים

מדריך למטייל בגראן קנריה – האיים הקנריים

מדריך למטייל בלנזרוטה – האיים הקנריים

החזרים בין 1%-ל 15%, הנחות וקופונים על מאות שירותי תיירות שאתה משלם

המלצה לספרי טיולים ומפות מומלצים על האיים הקנריים בעברית ובאנגלית < לחץ כאן

המלצה לספרי טיולים ומפות מומלצים על האיים הקנריים באנגלית < מחברת בת של אמזון ב-70% הנחה ומשלוח תוך 7 ימי עסקים

שירותי תיירות מומלצים למטיילים באיים הקנריים < סיורים, אטרקציות, מבצעים, מסעדות ועוד

דברים שחשוב לדעת

לשכות תיירות לנוחיותכם:

– לשכת התיירות המרכזית באי טנריף ממוקמת בבירה Santa Cruz de Tenerife.

כתובת: Plaza Espana

טלפון: 922-239592- 34

לשכת התיירות בPuerto de la Cruz

כתובת: Plaza Europa

טלפון: 922-386000- 34

 

– לשכת התיירות באי גראן קנריה:

לשכת התיירות המרכזית ממוקמת בעיר לה פאלמאס

כתובת: Calle Leon y Castillo 17

טלפון: 928-219600- 34

 

– לשכת התיירות המרכזית באי פוארטוונטורה ממוקמת בשדה התעופה.

טלפון: 928-851250- 34

 

– לשכת התיירות המרכזית באי לה גומרה ממוקמת ב – San Sebestian de La Gomera.

כתובת: Calle Real 4

טלפון: 3922-141512- 34

 

– לשכת התיירות המרכזית באי לה פאלמה ממוקמת ב – Santa Cruz de la Palma.

כתובת: Calle O'daly 22

טלפון: 922-412106- 34

 

מטבע: אירו

הפרשי שעות: ישראל מקדימה את שעון האיים הקנריים בשעתיים

תקשורת:

– הקידומת הבינלאומית של ספרד הינה: 34

– קידומת האיים גראן קנאריה, פוארטוונטורה ולנזרוטה הינה: 928

– קידומת האיים טנריף, אל איירו, לה גומרה ולה פאלמה הינה: 922

תחבורה:

אופן המעבר המהיר ביותר בין האיים הוא טיסה. עם זאת, טיסה הינה האופציה היקרה ביותר, ותוכלו להמיר אותה בקלות בשיט במעבורת או ברחפת. בתוך האיים ניתן להתנייד בעזרת תחבורה ציבורית, אך התדירות איננה גבוהה. אם חשוב לכם להיות ניידים בכל נקודת זמן במהלך הטיול ולמצות את המקסימום מזמן שהותכם באיים הקנריים, מומלץ להצטייד ברכב שכור, אשר יספק לכם עצמאות מוחלטת, ואף יאפשר לכם לתור את האיים לעומק ולהגיע לנקודות הטבע היותר רחוקות וקסומות. כל חברות ההשכרה הבין לאומיות מחזיקות בסוכנויות באיים הקנריים, כך שהמבחר העומד לרשותכם בבואכם לשכור רכב, יהיה רחב יחסית.

שגרירויות ואשרת ביקור:

ביקור בספרד, כולל באיים הקנריים, איננו כרוך באשרת ביקור.

– השגרירות הספרדית בישראל

כתובת: דניאל פריש 3, תל אביב

טלפון: 03-6965210/8/9

– השגרירות הישראלית בספרד

כתובת: Velazquez 150/7, Madrid

טלפון: 34 -91-7829500

יעדי לינה מומלצים באיים הקנריים

פרובינציות

 

רשויות מקומיות

 

ערים

 

עיירות

 

שדות תעופה

 

יעדים פופולריים

אזורי תיירות

 

איים

 

פארקים לאומיים

 

אוכל ושתיה

 

אתרים דתיים

 

אתרים תיירותיים

 

לאן ללכת

 

תיהנו מכל רגע!

 

אטרקציות מומלצות בטבע בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לצעירים כתבות ורשמים ספרד אטרקציות מומלצות בטבע בעולם, אטרקציות מומלצות לגיל הזהב, אטרקציות מומלצות למבוגרים, אטרקציות מומלצות למשפחה, אטרקציות מומלצות לצעירים, האיים הקנריים

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות