• תַפרִיט
 • תַפרִיט

המדריך השלם למטייל בקניון השחור של נהר הגניסון

דף הבית » המדריך השלם למטייל בקניון השחור של נהר הגניסון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

\\- הקניון השחור של נהר הגניסון (Black Canyon of the Gunnison) הוא אחד מהקניונים המרשימים ביותר בקולורדו (Colorado) ויעד טיול מומלץ במיוחד לאוהבי הטבע וההרפתקאות שביניכם. הפארק הלאומי שנועד לשמור […]

זמן קריאה משוער: 10 דקות

\\-

הקניון השחור של נהר הגניסון (Black Canyon of the Gunnison) הוא אחד מהקניונים המרשימים ביותר בקולורדו (Colorado) ויעד טיול מומלץ במיוחד לאוהבי הטבע וההרפתקאות שביניכם. הפארק הלאומי שנועד לשמור על הקניון מכיל בתוכו כ-22 קילומטרים מנהר הקולורדו החוצה אותו וחלק מההצטלבות של נהר הגניסון (Gunnison River) עם נהר הקולורדו (Colorado River). המדריך שלנו מתמקד בשבילי ההליכה ובנקודות התצפית המובילים בשטח הפארק. בשימו לב – מדריך זה אינו כולל פרטים אודות טיפוס על קירות הקניון ועל שימוש בקיאקים בנהר הגניסון. זאת, משום שפעילויות אלה מומלצות למקצוענים בתחומים אלה בלבד. אם אתם מקצוענים, תוכלו למצוא מידע נוסף אודות פעילויות אלה באתר האינטרנט הרשמי של הפארק הלאומי של הקניון השחור של נהר הגניסון.

הקניון השחור של נהר הגניסון – היסטוריה על קצה המזלג

בני שבט היוט שהתגוררו באזור נמנעו מכניסה לקניון השחור במשך מאות שנים בשל אמונות תפלות. האירופאי הראשון שעבר בקרבת הקניון השחור ותיעד את מסעו בכתב היה קפטן ג’ון וויליאמס גניסון, שיצא עם משלחת בשנת 1852, במטרה לבדוק את תקינות המסלול שבין סנט לואיס (Saint Louis) לסן פרנסיסקו (San Francisco). גניסון, שתיאר את האזור כ”קשה, גבעי ומחולק ביותר” שראה מימיו, החליט לעקוף את הקניון ולהמשיך דרומה לכיוון האזור שבו נמצאת היום העיר מונטרוז (Montrose). נהר הגניסון, אם תהיתם, נקרא על שמו של קפטן ג’ון וויליאמס גניסון, שנהרג ע”י בני שבט היוט מאוחר יותר באותה שנה.

בהמשך, בשנת 1881, מסילות הרכבת של חברת דנוור ורדיו גרנדה (Denver and Rio Grande Railroad) הגיעו אל אזור נהר הגניסון. ב-13 באוגוסט 1882 קרון הנוסעים הראשון עשה את דרכו דרך חלק מהקניון השחור. חברת הרכבות רצתה להרחיב את מסילתה, כך שתעבור דרך הקניון כולו ולכן, שלחה בדצמבר 1882 משלחת בהובלתו של מהנדס ראשי של החברה אל תוך מעמקי הקניון, על מנת שתבדוק האם הדבר האפשרי. בדו”ח שרשם המהנדס לאחר שהשלים את המסע סיפר: “שמונה משניים עשר חברי המשלחת עזבו אחרי כמה ימים, מלאי חרדה מהמשימה שניצבה בפניהם. מה ששאר אנשי המשלחת ראו היה יוצא מן הכלל ולא נראה כל ידי אף אדם אחר מעולם”. לסיכום, הבהיר שבלתי אפשרי לחדור אל מעמקי הקניון ושעל חברת הרכבות לוותר על הרעיון. מסילות הרכבת נאלצו לעקוף את הקניון. ובכל זאת, במשך שנים נוסעים רבים החליטו לעצור בתחנת הקניון השחור, כדי להתרשם מיופיו וליהנות מקצת שקט. בשנת 1890 הוקם מסלול אלטרנטיבי לזה העובר דרך הקניון השחור וכיוון שהיה קשה יותר לתפעל את המסלול שעבר דרך הקניון השחור, פחות ופחות רכבות עברו דרכו. בשנת 1955, המסלול ננטש לגמרי.

בואו נחזור כמה שנים אחורה. בשנת 1901 הגיעו למסקנה שיש למצוא דרך להזרים מים מנהר הגניסון לעמק אנקמפגריי (Uncompahgre Valley), שסבל ממחסור חמור במים עקב הגירה רבה של מתיישבים חדשים לאזור. העבודות על מנהרת המים החלו ארבע שנים לאחר מכן, בשנת 1905, והיו מאתגרות במיוחד. תנאי העבודה היו קשים במיוחד עקב רמות גבוהות של פחמן דו חמצני, לחות גבוהה, טמפרטורות קיצוניות ועוד. במהלך העבודות, שנמשכו על פני ארבע שנים, נהרגו 26 בני אדם שעסקו בחפירות. כשהושלמה, מנהרת גניסון הייתה מנהרת ההשקיה הארוכה ביותר בעולם.

ועכשיו, לרגע שכולכם חיכיתם לו – הקניון השחור של נהר הגניסון הוכרז כמונומנט לאומי אמריקני ב-2 במרץ 1933.  מאוחר יותר, ב-21 באוקטובר 1999, הוא הוכרז כפארק לאומי.

 

הקניון השחור של נהר הגניסון – דברים שכדאי לדעת לפני שמגיעים

זמני הפתיחה של הפארק: הכניסה לקצה הדרומי של הפארק הלאומי מתאפשרת החל מתחילת אפריל ועד אמצע נובמבר. בחורף, כביש הקצה הדרומי (South Rim Road) פתוח עד לגניסון פוינט (Gunnison Point) ומשם סגור בפני רכבים. כמו כן, כביש הקצה הצפוני (North Rim Road) נפתח לרוב מאמצע אפריל ועד סוף נובמבר.

מתי מומלץ לבקר? אנו ממליצים לבקר בפארק בשלהי האביב או בתחילת הסתיו, אז מזג האוויר מתאים במיוחד להליכות בטבע. העונה הפופולארית ביותר לביקור בפארק היא בקיץ, אבל אז עליכם להיות מוכנים לחשיפה הרבה לשמש ולצורך בכמות גדולה של מי שתייה.

איך מגיעים לפארק? אם אתם מגיעים ממונטרוז (Montrose), אתם יכולים להגיע לקצה הדרומי של הפארק הלאומי על ידי נסיעה של כ-25 קילומטרים צפון-מזרחה על כביש US 50 וכביש Colo. 347. אם אתם מגיעים מקרופורד (Crawford), אתם יכולים להגיע לקצה הצפוני של הפארק הלאומי על ידי נסיעה של כ-5 קילומטרים מערבה על כביש Black Canyon Road מכביש CO Highway 92, שנמצא דרומית לקרופורד. המשיכו בכביש זה עד שתגיעו אל הכניסה הפארק הלאומי.

איך מגיעים מהקצה הדרומי לקצה הצפוני? כדי להגיע מקצה אחד לאחר, עליכם לעקוף את הקניון. הדבר ידרוש מכם בין שעתיים לשלוש שעות נסיעה.

שמירה על הבטיחות שלכם בזמן טיול בפארק: שימו לב ששבילים רבים בפארק עוברים לאורך צוקים גבוהים ושבחלק מהמקומות לא קיימים מעקי בטיחות. אם אתם מטיילים עם ילדים, תהיו זהירים במיוחד ושימו שבע עיניים על הילדים.

הקניון השחור של נהר הגניסון – אטרקציות מובילות

אטרקציות מובילות בקצה הדרומי (South Rim)

הדרך המומלצת ביותר לטייל בקצה הדרומי של הפארק היא באמצעות נסיעה על כביש הקצה הדרומי (South Rim Drive), אשר נמשך על פני כ-11 קילומטרים מנקודת טומיצ’י (Tomichi Point) לנקודת היי (High Point). לאורך הכביש תמצאו שתיים עשרה נקודות תצפית, שיציגו בפניכם נופים מרהיבים של הקניון השחור. ניתן להגיע אל מרבית מנקודות התצפית באמצעות שבילי הליכה קצרים. אם אתם מעוניינים להוציא את המרב מכביש הקצה הדרומי, אנו ממליצים לשריין לפחות שעתיים להשלמתו.

מרכז המבקרים של הקצה הדרומי (South Rim Visitor Center) – זוהי נקודת התחלה טובה לטיול שלכם בפארק הלאומי של הקניון השחור של נהר הגניסון. כאן תוכלו לקבל הסברים מפורטים אודות הדברים השונים שיש לעשות בפארק ולקבל מפות ומדריכים לפי הצורך.

שעות הפתיחה: נובמבר עד סוף אפריל בין השעות 8:30-16:00; סוף אפריל עד 21 במאי בין השעות 8:00-17:00; 22 במאי עד 7 בספטמבר בין השעות 8:00-18:00; 8 בספטמבר עד 30 באוקטובר בין השעות 8:00-17:00. מומלץ לוודא שעות פתיחה מבעוד מועד דרך הטלפון +1-970-641-2337.

איפה? מרכז המבקרים ממוקם על כביש CO Highway 347 כ-11 קילומטרים צפונה מצומת הדרכים של הכביש עם כביש US Highway 50.

הקצה הדרומי – שלושת נקודות התצפית המובילות

נקודת גניסון (Gunnison Point) – נקודת התצפית הזו ממוקמת ממש מאחורי מרכז המבקרים שבקצה הדרומי והגישה אליה נעשית דרך שביל הליכה קצרצר.

נקודת תצפית הקיר הצבוע (Painted Wall Overlook) – זוהי נקודת התצפית השישית לאורך כביש הקצה הדרומי, מיד אחרי נקודת תצפית התהום (Chasm View). מנקודת תצפית זו תוכלו לראות את הצוק הגבוה ביותר בקולורדו, “הקיר הצבוע”, אשר מתנשא לגובה של כ-685 מטרים.

נקודת השקיעה (Sunset Point) – זוהי נקודת התצפית המערבית ביותר לאורך כביש הקצה הדרומי, וממוקמת ממש לפני נקודת התצפית האחרונה, נקודת היי. זוהי גם הנקודה המומלצת ביותר לאלה מכם שמחפשים אחר שקיעה יפה. בנקודה קיימים גם מספר שולחנות פיקניק, עליהם אתם יכולים לאכול ארוחת ערב קלה.

הקצה הדרומי – שבילי הליכה מומלצים

 1. שביל הטבע וורנר פוינט (Warner Point Nature Trail) – זהו שביל הליכה מעגלי ושלו, המשתרע על פני כ-2.5 קילומטרים. בדרך, תוכלו למצוא ספסלים רבים עליהם תוכלו להתיישב ולנוח בזמן שתהיו מוקפים בצמחייה היפהפה של האזור. בזמן ההליכה על השביל, תוכלו לראות מצפון את הרי ווסט אלק (West Elk Mountains) ומדרום את הרי סן ז’ואן (San Juan Mountains), את פארק בוסטוויק (Bostwick Park) ואת עמק אנקמפגריי (Uncompahgre Valley). כשתגיעו אל סוף השביל, תוכלו ליהנות מנקודות תצפית נהדרות על נהר הגניסון ועל הקניון השחור. אם אתם רוצים לקבל מדריך מפורט של השביל, אתם יכולים להשיג כזו במרכז המבקרים של הקצה הדרומי או בנקודת התצפית נקודת היי (High Point Overlook).

קושי המסלול: בינוני.

משך המסלול: כשעה.

איך מגיעים לתחילת השביל? תחילת השביל ממוקם בנקודת הפרסה שבסוף הכביש הראשי בקצה הדרומי של הפארק, כביש מהיר Highway 347.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל הטבע וורנר פוינט.

 1. שביל הלופ אוק פלאט (Oak Flat Loop Trail) – אם אתם מיטבי לכת, אתם יכולים לצאת למסע בשביל המעגלי הזה, שאורכו כ-3.2 קילומטרים. באמצעותו תוכלו לחקור את מה שמעבר לקצה הדרומי, מבלי לצאת למסע המאתגר לעבר נהר הגניסון. לאורך הדרך, תוכלו ליהנות מצמחייה יפה, מיער בו מגוון עצים ומנופים מהממים של הסביבה.

קושי המסלול: קשה. המסלול צר ותלול במקומות מסוימים.

משך המסלול: כשעה.

איך מגיעים לתחילת השביל? תחילת השביל נמצא בקרבת מרכז המבקרים של הקצה הדרומי. כדי להגיע, לכו ממרכז המבקרים לכיוון השלט המורה לעבר Oak Flat Loop/ River Access והמשיכו בשביל המוביל ימינה. משם המשיכו דרך חורשת צפצפות עד שתגיעו אל צומת דרכים משולטת נוספת. כאן, תפנו שמאלה על מנת להמשיך על שביל הלופ אוק פלאט.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל הלופ אוק פלאט.

שביל הטבע סידר פוינט (Cedar Point Nature Trail) – זהו שביל הליכה קצר במיוחד, שאורכו הכולל הוא כקילומטר. לאורך המסלול, תוכלו ליהנות מיופייה של הצמחייה המקומית. בסופו של השביל תמצאו שתי נקודות תצפית נהדרות על נהר הגניסון, מהן תוכלו לראות גם את הקיר הצבוע (Painted Wall) המפורסם. המסלול מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים.

קושי המסלול: קל.

משך המסלול: כ-20 דקות.

איך מגיעים לתחילת השביל? השביל מתחיל במגרש החנייה של סידר פוינט (Cedar Point), שממוקם לאורך כביש הקצה הדרומי (South Rim Drive), במרחק של כ-9 קילומטרים מהכניסה לפארק.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל הטבע סידר פוינט.

בקצה הדרומי של הפארק קיים מסלול הליכה נוסף, שביל הטבע רים רוק (Rim Rock Nature Trail), מסלול הליכה ברמה בינונית, אשר משתרע לאורך של כ-1.5 קילומטרים. השביל מתחיל בכניסה לאתר הקמפינג Loop C ומסתיים במרכז המבקרים של הקצה הדרומי.

אטרקציות מובילות בקצה הצפוני (North Rim)

הקצה הצפוני – שבילי הליכה מומלצים

 1. שביל הנוף הצפוני (North Vista Trail) – זהו שביל מומלץ במיוחד לאלה שמחפשים אחר תצפיות טובות על האזור ולאלה המתעניינים בצפרות. חלקו הראשון של השביל, שנמשך לאורך הקצה הצפוני ומגיע לנקודת הקריאה (Exclamation Point), משתרע על פני כ-2.5 קילומטרים לכיוון. בנקודה זו, תוכלו למצוא נופים מרהיבים של חלקו הפנימי של הקניון השחור. בחלקו השני, השביל נהפך לקשה יותר ועושה את דרכו לכיוון ההר הירוק (Green Mountain). אם תמשיכו ללכת כ-3.5 קילומטרים נוספים ותגיעו אל ההר הירוק, תוכלו ליהנות שם בין היתר מנופים פנוראמיים יוצאים מן הכלל של הרי סן ז’ואן (San Juan Mountains), הר השולחן הגדול (Grand Mesa) ומישור אנקמפגריי (Uncompahgre Plateau).

קושי המסלול: דרגת הקושי מתחלקת לאורך השביל. המסלול הינו בדרגת קושי בינונית עד שמגיעים לנקודת הקריאה; משם, המסלול הופך לקשה עד להגעה להר הירוק.

משך המסלול: בין שלוש וחצי לארבע וחצי שעות.

איך מגיעים לתחילת השביל? השביל מתחיל בסמוך לתחנת פקחי השמורה בקצה הצפוני (North Rim Ranger Station).

למידע נוסף, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל הנוף הצפוני.

 1. שביל הטבע נוף התהום (Chasm View Nature Trail) – השביל הקצרצר הזה, שאורכו הכולל הוא כחצי קילומטר, מגיע לשתי נקודות תצפית. באחת, תוכלו לראות בבירור את נהר הגנסיון ובשנייה, את הקיר הצבוע (Painted Wall) ואת נקודת הנחש (Serpent Point). מנקודת התצפית השנייה תוכלו לאתר בשמי הפארק גם מספר עופות גדולים. המסלול מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים.

קושי המסלול: קל עד בינוני.

מסך המסלול: חצי שעה.

איך מגיעים לתחילת השביל? השביל מתחיל בקרבת אתר הקמפינג של הקצה הצפוני (North Rim Campground).

למידע נוסף, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל הטבע נוף התהום.

 1. שביל דדהורס (Deadhorse Trail) – שביל זה, ששימש בעבר כדרך שירות, הוא שביל שאורכו הכולל הוא כ-8 קילומטרים. בדרך, תעברו על פני אגמון שממנו בעלי חיים נוהגים לשתות. אם תמשיכו כ-2.5 קילומטרים מהאגמון, תגיעו אל גדר בהמות. המשיכו ימינה כחצי קילומטר לאורך הגדר עד שתגיעו אל קצה הקניון. מכאן, תוכלו ליהנות מתצפית נהדרת על ערוץ דדהורס (Deadhorse Gulch) בנהר גניסון.

קושי המסלול: קל עד בינוני.

משך המסלול: כשעתיים.

איך מגיעים לתחילת השביל? כדי להגיע אל תחילת השביל, מומלץ לחנות בחנייה של נקודת תצפית הגמל הכורע (Kneeling Camel Overlook) ולהמשיך משם ברגל כמה צעדים מזרחה אל קיצור דרך שמובילה אל תחנה ישנה של פקחי הפארק. שם מתחיל שביל דדהורס.

למידע נוסף, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, אשר מפרט אודות שביל דדהורס.

אטרקציות מובילות בקניון הפנימי (Inner Canyon)

אם לא הספיקו לכם נקודות התצפית שלאורך הקצה הדרומי של הקניון ושבילי ההליכה שבקצה הצפוני לא היו מספיק מאתגרים בעבורכם, אתם יכולים לבחור להיכנס אל עומקו של הקניון השחור. השבילים שמובילים אל תוך פנים הקניון אומנם לא מסומנים ולא מתוחזקים, אך אם אתם מחשיבים את עצמכם מיטבי לכת והרפתקניים במיוחד, אתם יכולים לנסות את מזלכם. כמה דברים חשובים לפני שאתם יוצאים למסע אל הקניון הפנימי:

 • הכניסה אל פנים הקניון היא תחת אחריותכם האישית בלבד!
 • שבילי ההליכה בפנים הקניון אינם מיועדים לילדים ולמטיילים חסרי ניסיון.
 • מים ואוכל – הצטיידו בחטיפי אנרגיה רבים ולכל יום הצטיידו בלפחות ב-4 ליטרים של מים לכל אדם. זכרו שכל מאגרי המים שלאורך המסלול אינם מכילים מים ראויים לשתייה וכדי לשתות מהם, עליכם ראשית כל לטהר את המים.
 • מומלץ להצטייד בבגדים ארוכים ובנעליים גבוהות, שכן סביר להניח שתיתקלו במהלך הדרך בצמח הקיסוס הרעיל. אם אתם לא רוצים לחוש באי נעימות בידיים וברגליים, מומלץ להימנע ממגע עם הצמח.
 • אין להבעיר מדורות בשטח. אתם יכולים להשתמש בתנורים ניידים במקום.
 • שמרו על הטבע – אין לאסוף פרחים, צמחים, בעלי חיים או אבנים לאורך הדרך.
 • השיגו אישור כניסה לשטח – כדי לטייל בקניון הפנימי, עליכם להצטייד באישור שימוש בטבע (Wilderness Use Permit). תוכלו להשיג את האישור בחינם במרכז המבקרים בקצה הצפוני או בתחנת פקחי הפארק. אולם, שימו לב שמספר האישורים במחולקים בכל יום הוא מוגבל ולכן מומלץ להגיע כמה שיותר מוקדם על מנת לקבל את האישור שלכם. בסיום הטיול שלכם, תצטרכו להחזיר את האישור שלכם לאחד מפקחי הפארק או להשאיר אותו בתיבה מיוחדת המיועדת לכך.

 –

שבילי הליכה מומלצים שמקורם בקצה הדרומי

 1. דרך גניסון (Gunnison Route) – זוהי הדרך הפופולארית ביותר אל תחתית הקניון השחור והיא מומלצת לאלה מכם שעושים את דרכם אל פנים הקניון בפעם הראשונה שחייהם. בזמן ההליכה במסלול, תוכלו ליהנות מנופים מרהיבים של קירות הקניון. בחלק מהמסלול, תוכלו להיעזר בשרשרת מתכת המחוברת לקירות הקניון.

קושי המסלול: קשה.

משך המסלול: בסך הכול כשלוש וחצי שעות – הדרך מטה אורכת שעה וחצי, הדרך מעלה אורכת כשעתיים.

איך מגיעים לתחילת השביל? השביל מתחיל במרכז המבקרים בקצה הדרומי. כדי להגיע, תתחילו לצעוד לאורך שביל אוק פלאט עד שתגיעו אל שלט שעליו רשום: “River Access. Permit Required” (“גישה לנהר. נדרש אישור”). משם, מתחילה דרך גניסון.

מקומות לינה לאורך המסלול: תוכלו למצוא לאורך השביל שלושה אתרי קמפינג ללינת לילה.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, המתאר את דרך גניסון.

 1. דרך וורנר (Warner Route) – אל תתבלבלו בין שביל זה לשביל הטבע וורנר פוינט (Warner Point Nature Trail), אותו הזכרנו קודם לכן. דרך וורנר היא ארוכה הרבה יותר משביל הטבע ופקחי הפארק ממליצים על לינה לילות בשטח בעת טיול לאורך שביל זה.

קושי המסלול: קשה.

משך המסלול: בסך הכול כשש וחצי שעות – הדרך מטה אורכת כשעתיים וחצי, הדרך מעלה אורכת כארבע שעות.

איך מגיעים לתחילת השביל? כדי להגיע, התחילו ללכת על שביל הטבע וורנר פוינט והמשיכו במעלה הגבעה עד שתעברו את עמוד מספר 13. משמאל, אתם אמורים לראות שיח שמסומן בשלט קטן מכסף ועליו הכיתוב “Serviceberry Bush”. כאן, משמאל, מתחילה דרך וורנר.

מקומות לינה לאורך המסלול: תוכלו למצוא לאורך השביל חמישה אתרי קמפינג ללינת לילה.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, המתאר את דרך וורנר.

 –

שבילי הליכה מומלצים שמקורם בקצה הצפוני

 1. שביל אס. או. בי. (S.O.B. Draw) – אם זוהי הפעם הראשונה שלכם על מסלול שמוביל אל פנים הקניון השחור, מסלול זה נחשב למסלול המומלץ ביותר בעבורכם, בשל דרגת קושי קלה יחסית למסלולים האחרים. שימו לב שעליכם לטפס על כמה קירות נמוכים לאורך המסלול. כמו כן, בשביל זה תמצאו שפע של קיסוס רעיל, כך שמומלץ לא לשכוח בבית את המכנסיים הארוכים.

קושי המסלול: קשה.

משך המסלול: בסך הכול כחמש שעות – הדרך מטה אורכת כשעתיים, הדרך מעלה אורכת כשלוש שעות.

איך מגיעים לתחילת השביל? השביל מתחיל מזרחית לאתר הקמפינג של הקצה הצפוני, בסולם הכניסה שממוקם לאורך קו הגדר. אם אתם מגיעים מתחנת פקחי הפארק, תמצאו את תחילת השביל מימין לכביש.

מקומות לינה לאורך המסלול: תוכלו למצוא לאורך השביל שישה אתרי קמפינג ללינת לילה.

 1. השביל הארוך (Long Draw) – שביל זה, שהיה ידוע בעבר בתור “מגלשת השטן” (Devil’s Slide), הוא אחד מהמסלולים התלולים ביותר בפארק, שיוביל אתכם אל אחד מהחלקים הצרים ביותר בקניון. שימו לב שעליכם לטפס על כמה קירות נמוכים לאורך המסלול. בתחתית המסלול תיתקלו בקיסוסים רעילים רבים.

קושי המסלול: קשה.

משך המסלול: בסך הכול כארבע שעות – הדרך מטה אורכת כשעה וחצי, הדרך מעלה אורכת כ-3 שעות.

איך מגיעים לתחילת השביל? ממגרש החנייה של תצפית האבן המאוזנת (Balanced Rock Overlook), המשיכו ברגל צפון-מזרחית אל העיקול שבכביש. הירידה של השביל מתחילה בנקודה זו.

למידע נוסף אודות השביל, בקרו בעמוד האינטרנט הבא, המתאר את השביל הארוך.

הקניון השחור של נהר הגניסון – מקומות לינה

בפארק הלאומי קיימים שני אתרי קמפינג מרכזיים, בהם תוכלו להעביר את הלילה שלכם. לא קיימים בקתות, אכסניות או בתי מלון בשטח הפארק הלאומי. אם אתם מעדיפים לינה במלון, תוכלו למצוא מקומות מתאימים בעיירה מונטרוז (Montrose), במרחק של כ-20 דקות נסיעה מהפארק הלאומי.

אתר הקמפינג בקצה הדרומי (South Rim Campground) – זהו אתר הקמפינג הפופולארי ביותר, הממוקם כ-10 קילומטרים צפונית לצומת הדרכים של Co Highway 347 ו-US Highway 50. לא קיימים שירותים ציבוריים רגילים באתר הקמפינג ומי שתייה זמינים רק בין אמצע מאי לאמצע אוקטובר. השימוש בגנרטורים אסור בשטח. כמו כן, כדי להימנע מהיתקלויות לא נעימות עם דובים שחורים, שמרו את המזון שלכם בקופסאות אטומות הרחק מהישג ידם.

הזמנת מקום באתר הקמפינג: יש להזמין מקום באתר הקמפינג לפחות שלושה ימים מראש דרך אתר האינטרנט.

אתר הקמפינג בקצה הצפוני (North Rim Campground) – אתר הקמפינג, שממוקם במרחק של כ-25 קילומטרים דרום-מערבית לקרופורד (Crawford), מתמלא לרוב בעונות הסתיו והאביב. אין אפשרות להזמין מקום מראש. כדי לתפוס מקום באתר הקמפינג, עליכם להגיע כמה שיותר מוקדם. ניתן להשתמש בגנרטורים בשעות מוגדרות בלבד.

הקניון השחור של נהר הגניסון – מסעדות מומלצות בסביבה

לא קיימות מסעדות בשטח הפארק הלאומי של הקניון השחור של נהר הגניסון. אם שכחתם להכין לעצמכם כריך לדרך, אתם יכולים לנסוע למונטרוז (Montrose), במרחק של כ-20 דקות מהפארק הלאומי ולמצוא בה שפע של מסעדות איכותיות. למידע נוסף אודות המסעדות המומלצות במונטרוז, בקרו במדריך השלם שלנו למטייל העצמאי במונטרוז.

 

הקניון השחור של נהר הגניסון – מקורות מידע שימושיים

האתר הרשמי של הפארק הלאומי של הקניון השחור של נהר הגניסון: http://www.nps.gov/blca/index.htm

“הפארק הלאומי של הקניון השחור של נהר הגניסון” ב-National Geographic: http://travel.nationalgeographic.com/travel/national-parks/black-canyon-gunnison-national-park/


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם