המדריך השלם לקניית מקרר יין

 

אם אתם אוהבים יין, אתם וודאי יודעים שיש לשמור על בקבוקי היין בתנאים אופטימליים כדי ליהנות מיין משובח לאורך זמן. האקלים הארץ ישראלי אינו מאפשר לאחסן בקבוקי יין בתנאים אופטימליים, לכן יש להיעזר במקרר יין ייעודי כדי לשמור על היין בצורה מיטבית. אם אתם מתכוונים לאחסן את בקבוקי היין לטווח קצר בלבד, אתם יכולים להסתפק במקרר פשוט. אך, אם מדובר באחסון לטווח ארוך, יש להשתמש במקרר יין המתאים לצורך הזה. אז איך בוחרים מקרר יין מתאים? הנה המדריך השלם לקניית מקרר יין.

מחפשים מקרר יין? מצאו מקררי יין מעולים ברשת KSP.

כשאתם ניגשים לקנות מקרר יין, כדאי לשאול את השאלות הבאות:

 

מקרר יין בלאסט פרייס

מקרר ייין ב KSP

 

מהי קיבולת המקרר?

הקיבולת היא מספר הבקבוקים שאפשר לאחסן במקרר. ישנם מקררים שאפשר לאחסן בהם בקבוקים בודדים, בעוד שבאחרים אפשר לאחסן עשרות. יש גם מקררים המסוגלים לאחסן מאה בקבוקים ויותר. כדאי לבחור במקרר שהקיבולת שלו גדולה ממספר הבקבוקים שאתם מתכוונים לאחסן בו לאורך זמן.

בנוסף, חשוב שלמקרר יהיו מדפים מתכווננים, כדי שתוכלו להתאים את המדפים לגדלים שונים של בקבוקים.

 

איך פועלת טכנולוגיית הקירור?

קיימות שתי טכנולוגיות קירור אפשריות – מדחס, שנחשבת לשיטה המסורתית והנפוצה ביותר, או טכנולוגיה תרמו-אלקטרית.

היתרון הגדול של מקרר תרמו-אלקטרי על פני מדחס הוא שהוא אינו רועד. הרעידות עלולות להשפיע על איכות היין, כך שאם אתם מתכוונים להחזיק בקבוקים יקרי ערך לתקופה ממושכת, כנראה שהטכנולוגיה הזו מתאימה יותר עבורכם. בנוסף, מקרר בפועל בטכנולוגיה תרמו-אלקטרית צורך חשמל במידה מפוחתת ופועל בצורה שקטה יותר.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שבטמפרטורה סביבתית של כ-25 מעלות צלסיוס או יותר, המקרר הזה מתחיל לאבד מיעילות הקירור שלו. לכן, אם אין לכם אפשרות להציב את המקרר בחדר ממוזג, עדיף לבחור במקרר שפועל על מדחס. בנוסף, מקרר תרמו-אלקטרי מוגבל מבחינת הקיבולת שלו ויכול לאחסן עד 72 בקבוקים בלבד, כך שאם אתם מתכוונים לאחסן יותר, תצטרכו לקנות מקרר עם מדחס.

בכל מקרה, מומלץ להגיע לחנות, להניח את היד על מקרר היין ולבדוק שהוא אינו רועד באופן משמעותי. זאת, כיוון שרעידות עלולות לפגוע באיכות היין, בעיקר ביינות אדומים.

 

האם קיימת בקרת טמפרטורה?

כדי לשמור על היין בצורה מיטבית, כדאי לאחסן אותו בטמפרטורה של בערך 17 מעלות צלסיוס. יש שמקפידים על טמפרטורה מסוימת עבור סוגי יין מסוימים. כך למשל, יינות לבנים נשמרים באופן אופטימלי בטמפרטורה הנעה בין 7 ל-11 מעלות צלסיוס, בעוד שיינות אדומים נשמרים היטב בטמפרטורה הנעה בין 12 ל-19 מעלות צלסיוס. בשביל זה קיימים מקררים המאפשרים להפעיל טמפרטורה שונה בכל אזור של המקרר, כך שכל סוג יין ייהנה מהטמפרטורה המתאימה לו.

 

האם קיימת בקרת לחות?

כדאי לבחור במקרר יין עם בקרת לחות כדי לשמור על האיכות של פקק השעם, למנוע התפתחות עובש ולהבטיח את שלמות התווית שעל גבי הבקבוק. בקרת הלחות חשובה במיוחד אם אתם מתכוונים לאחסן את הבקבוקים לתקופה ממושכת.

 

האם יש דלת מוצללת?

כדי לוודא שהיינות יישמרו לאורך זמן, כדאי להרחיק אותם ככל האפשר מאור חזק, בין אם הוא טבעי ובין אם הוא מלאכותי. אם אתם מתכוונים להציב את המקרר במקום מואר, כדאי לבחור מקרר עם דלת מוצללת, שתחסום חלק משמעותי מהאור וכך תבטיח שמירה על איכות היינות.

 

מה אתם חושבים על העיצוב?

קיימים מקררי יין רבים, שמגיעים במגוון עיצובים, צבעים וגימורים. לכן, כדאי להגיע לחנות, להתרשם מהעיצובים השונים ולבחור במקרר שיתאים לעיצוב המטבח שלכם. לפעמים, גם פנים המקרר יהיה מעוצב בצורה מיוחדת, כמו מדפים ממתכת או מעץ. במקרים מסוימים אתם יכולים לבחור את סוג הגימור בתוספת תשלום. יש גם מקרר גומחה, שאפשר להכניס בארון המטבח.

 

איך זה מסתדר עם התקציב שלכם?

כדאי להציב לעצמכם תקציב לפני שאתם ניגשים לחנות. מקרר יין פשוט וקטן יכול לעלות כמה מאות שקלים. דגמים משוכללים בעלי קיבולת גדולה יכולים להגיע עד לעשרות אלפי שקלים.

חשוב גם לוודא שהמקרר שאתם רוצים כולל אחריות של לפחות שנה. יש דגמים שמציעים אחריות לשנתיים ואפילו לשלוש שנים.

 

למה חשוב להגיש את היין בטמפרטורה מסוימת?

לכל יין יש הרכב מיוחד משלו, שזקוק לתנאי אחסון מסוימים. כדי ליהנות מהטעם המשובח ביותר, יש להגיש את היין בטמפרטורה המתאימה לו. מקרר יין יאפשר לכם לשמור על היינות שלכם בטמפרטורה המתאימה להם וכך להגיש אותם בצורה המיטבית ביותר. הנה לכם טמפרטורות ההגשה עבור כל סוג של יין:

יינות לבנים:

סוביניון בלאן, פינו גרי – 7 מעלות.

ריזלינג, שרדונה – בין 8 ל-9 מעלות.

סמיון – בין 9 ל-10 מעלות.

ויונייה – 11 מעלות.

יינות אדומים:

מרלו, בוז'ולה – בין 12 ל-14 מעלות.

בורגונדי, קיאנטי, מלבק – בין 14 ל-16 מעלות.

שיראז, קברנה סוביניון, בורדו – בין 17 ל-19 מעלות.

 

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מקרר יין

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים