• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך לבחירת התאים הטובים ביותר בהפלגה על ספינת קרוזים

דף הבית » המדריך לבחירת התאים הטובים ביותר בהפלגה על ספינת קרוזים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

צילום חדר מאתר Princess Cruises

עבור מטיילים שמתכננים את חופשת השייט הבאה שלהם, יכול להיות מתיש לבחור בין סוגי התאים מתוך מגוון של קווי שייט. לפניכם כמה טיפים על מנת להבטיח שחופשת השייט שלכם תלך חלק.

הטוב ביותר עבור משפחות או קבוצות

קווי שיט רבים – כגון דיסני – מציעים תאים גדולים שיכולים להכיל משפחות ואפילו סוויטות עם חדר או פינה נפרדת עם מיטות קומתיים לילדים. אם אתם מוכנים לחלוק תא קטן, כמה קווי שייט מציעים הנחות על הנוסע ה-3 וה-4 באותו התא. לפני שאתם מזמינים, תבדקו את האפשרויות שלכם. יכול להיות שיותר משתלם להזמין שני תאים סמוכים – במיוחד אם קו השייט מציע תוספות בעלות ערך גבוה לכל תא, ואז אתם מקבלים תוספות כפולות (כגון קרדיט על הסיפון) מה שמתקזז עם העלות.

קווי שיט אחרים כגון MSC מציעים אפשרות של כרטיס “חינם לילדים” כאשר הורים חולקים את אותו התא- אבל יש צורך להתקשר או לבדוק באינטרנט כדי להיות בטוחים שהתא עליו אתם בודקים באמת יכול להכיל יותר משני אנשים.

מרגישים ברי מזל?

פעמים רבות התאים שזמינים במחיר הנמוך ביותר הם מה שנקרא “תא ערבון” (גרנטי) – מה שבעצם אומר שקו השייט בוחר את התא בשבילכם. אם אתם יודעים שאתם רוצים תא פנימי, נוף לים, מרפסת, וכו’ אתם עדיין יכולים לבחור תא ערבון בכל אחת מהקטגוריות הללו, אבל אתם לא יכולים לבחור היכן על הספינה יהיה ממוקם התא שלכם.

היתרון הוא שבנוסף למחיר הנמוך, אתם עשויים לקבל שדרוג לסוג יותר נחמד של תא בקטגוריה גבוהה יותר (למשל שדרוג מתא פנימי לתא עם נוף לים) – אבל אתם גם עלולים לקבל את התא הגרוע ביותר בקטגוריה שבחרתם, ולכן קיים כאן סיכון.

מקבלים בחילה?

אם אתם נוטים (או חוששים) לחטוף מחלת ים, תבחרו בתא לקראת אמצע הספינה בסיפון הנמוך ביותר שאתם יכולים למצוא. מומלץ גם לוודא שיש גישה לאוויר צח, אם כך תבחרו תא עם מרפסת אם זה מתאים לתקציב שלכם, אבל עדיין תחפשו תא במרכז בסיפון הנמוך ביותר שזמין. תאים על הסיפונים הגבוהים ביותר ואלה שפונים לכיוון החלק הקדמי או האחורי של הספינה נוטים הכי הרבה להרגיש את תנועת הגלים.

תא עם נוף

אם אתם מתכננים לבלות הרבה זמן בתא שלכם, תהיה חשיבות רבה לנוף. תאים עם מרפסות מציעים דלתות זכוכית מהרצפה עד התקרה ואזור ישיבה קטן במרפסת. תאים עם נוף לים יכולים להציע חלון בלבד- החל מגומות נמל קטנות ועד חלון מרובע גדול. אבל אל תתפתו לחשוב שבכל תא עם נוף לים או עם מרפסת יש נוף נהדר.

בתאים במחיר הנמוך ביותר, במקרים רבים יש “נוף חסום” שבו סירות ההצלה או חלק ממבנה הספינה עשויים לחסום חלק או את כל הנוף שנשקף מהחלון. למרות שאלה יכולים להיות בעלי ערך רב, ולכן אל תפסלו אותם אם אתם מחפשים אפשרות בתקציב ידידותי. ספינות חדשות רבות מציעות תאים עם נוף לאזורים פנימיים.

לדוגמה, “אואזיס של רויאל קריביאן” ו-” Allure of the Seas” מציעים תאים עם מרפסות המשקיפות על הטיילת ואזורי סנטרל פארק של הספינה – לעתים קרובות במחיר נמוך יותר מאשר התאים שלהם שפונים לאוקיינוס.

שינה קלה

כמה מהאנשים שמתעוררים בקלות חווים את השינה הטובה ביותר של חייהם בתא פנימי – שבו אין אור טבעי, והתנועה של הגלים בזמן מנוחה מפתה אתכם להירדם באפילה המוחלטת. אחרים צריכים אור טבעי ובאפשרותם לבחור תא עם נוף לים או עם מרפסת על סיפון גבוה – אבל שימו לב היכן התא שלכם ממוקם.

תאים שנמצאים ישירות מתחת לסיפון הבריכה, מועדון לילה, תיאטרון או בר הם רועשים מאוד – יום ולילה. כמו כן היזהרו מתאים הנמצאים קרוב לחלק הקדמי של הספינה על הסיפונים התחתונים ליד המנוע או העוגן. כשהספינה נכנסת לנמל מוקדם בבוקר, הקול של העוגן היורד לאט לאט, יעיר אפילו את אלה הישנים שינה עמוקה ביותר.

במרכז העניינים

אם אתם רוצים גישה נוחה ומהירה אל סיפון הבריכה, ברים ואל כל מתקני הנוחות – או מתקשים בעיקופים ולא רוצים ללכת רחוק מאוד, עליכם לבחור תא במרכז הספינה על סיפון גבוה או ליד מעליות (רק תדעו שזה עלול להיות רועש). ישנם גם תאים נגישים לנכים שמקלים על הכניסה והיציאה מהתא והמקלחת עם כיסא גלגלים.

החיים היפים

אם אתם חפצים בחופשה ראוותנים בשייט הבא שלכם – או סתם מחפשים אפשרות יוקרה – סוויטה היא הדרך בשבילכם. הסוויטות הן בדרך כלל הראשונות להימכר בגלל שיש כל כך מעט מהן. הן יכולות לנוע בין מיני-סוויטה (שהיא בעצם תא עם מרפסת מעט גדולה יותר – או תא עם מרפסת עם הפרדה גדולה יותר בין אזור המגורים והשינה) עד ווילה של שלושה חדרי שינה עם אמבט חם פרטי ופסנתר.

קווי שייט יוקרתיים רבים – כגון “ריג’נט שבעה הימים” ו-“סילברסי” – מציעים את כל סוויטות האירוח, אשר יכולות להיות בעלות ערך רב אם אתם מחפשים יותר מרחב וחוויה יוקרתית.