• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך למטייל בנורמנדי, צרפת

דף הבית » המדריך למטייל בנורמנדי, צרפת

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

עריכה לשונית: נועה הראל

תוספות מויקיפדיה

נורמנדי הוא אזור בצפון צרפת. מדובר בחבל ארץ עם שטחי חקלאות, כפרי דייגים, חופים מדהימים, כרי דשא פסטורלים ועיירות ציוריות, הידוע בסיידר העשוי מהתפוחים המעולים של האזור ובגבינת הקממבר המפורסמת. בניגוד לנוף, לנורמנדי יש גם היסטוריה רווית קרבות (במקור היו הנורמנדים ויקינגים לוחמים והפלישה במלחמת העולם השניה). אזור נורמנדי נותן למבקריו תחושה של מסע בצרפת הישנה והקסומה. זאת ההזדמנות לשלב את המורשת התרבותית עם פינוק גסטרונומי, ובנוסף החופים של נורמנדי היפהפיים.

נורמנדי- קצת היסטוריה

השם “נורמנדי” בא ממוצאו של המנהיג הוויקינגי רולו (“נורסמן”-אנשי הצפון), כתוצאה מכישלונו בכיבוש צרפת ובתמורה לנאמנותו, העניק לו מלך פרנקיה המערבית, את האזור שאותו כן הצליח לכבוש והוא אזור נורמנדי. במהלך מלחמת מאה השנה נכבשה נורמנדי בידי האנגלים מספר פעמים אך חזרה סופית לשלטון צרפת בשנת 1468. בסוף מלחמת העולם השנייה נערכה הפלישה המוצלחת ביותר לאירופה הנאצית שנקראה “הפלישה לנורמנדי”, פלישה זו מסומנת בהיסטוריה כפתיחת החזית השנייה במלחמה נגד גרמניה, ואת תחילת הקץ של גרמניה הנאצית.

נורמנדי – דברים שכדאי לדעת לפני שמגיעים

קידומת החיוג לנורמנדי– 33-2

זמן: GMT+1

חשמל: 230 וולט

לשכת התיירות של נורמנדי: נמצאת בכתובת: 14 rue Charles Corbeau, 27000 Evreux. 
טלפון:  33-2-32337900
פקס:  33-2-32311904
דואר אלקטרוניNormandy@imaginet.fr 

נורמנדי – מזג אוויר

נורמנדי נוחה מבחינת מזג אוויר יחסית לאירופה. האקלים בנורמנדי משתנה ולא נדיר לראות במרץ ימי שמש חמים או ימים גשומים דווקא באוגוסט. הזמן המתאים ביותר הוא בחודש אוגוסט, אך עונת התיירות מתחילה החל מחודש מאי ועד אמצע חודש אוקטובר. הלבוש המומלץ הוא קל/חורפי, אלא אם כן נוסעים בחורף ואז חובה מעיל מחמם, בכל מקרה כדאי להצטייד בכל העונות גם במטריה. ניתן לבקר בנורמנדי בכל ימות השנה אך כדאי להתכונן ולבדוק לפני הנסיעה את תחזית מזג האוויר.

נורמנדי- תחבורה

הדרך הכי נוחה לטייל בנורמנדי היא עם רכב שכור, זאת עקב הגודל העצום של נורמנדי ובגלל שהתחבורה הציבורית הקיימת היא רלוונטית רק לאיזורים מסויימים.

רכבת- יש גם רשת אזורית טובה של רכבות, המחברת את הערים הגדולות, הרכבות יוצאות מפריז לקאן, לרואן (Rouen), לליזייה (Lisieux, ללה הבר (La Havre), לאברה (Evreux) ולשרבורג (Cherbourg).

מעבורת- יוצאת מבריטניה מנמל פורטסמות (Portsmouth) ללה הבר, לקאן וורבורג מפול (Poole) לשרבורג (Cherbourg).

מה לעשות בנורמנדי?

תמצאו מגוון סיורים פרטיים וקבוצות קטנות כדי להכיר לכם את האזור ההיסטורי, בין אם תרצו לראות שדות קרב, חופים או כפר מימי הביניים. לחקור את העיירה הציורית באיו (Bayeux), כ 262 ק”מ מפריז, הידועה בשטיח באיו. פיסת רקמה יוצאת דופן זו מתארת ​​סצנות מהכיבוש הנורמני של אנגליה ומתוארכת למאה ה-11.  הזמינו סיור קבוצתי או פרטי עם מדריך שבקיא כדי לגלות את חופי ה-D-Day של מלחמת העולם השנייה, אומה ויוטה ביניהם. עצרו במוזיאון Mémorial de Caen ובאנדרטת המלחמה, כמו גם כמה משדות הקרב ובתי הקברות. או לכו אל המנזר המרוחק העולה מהסלעים באתר מורשת עולמית של אונסק”ו. מון-סן-מישל. סיור מודרך מתגמל אתכם בגישה לדלג על התור לאחד מהאתרים המתויירים ביותר בצרפת – היכנסו אל בית האוכל, המנזר והכנסייה כדי להתפעל מהארכיטקטורה. חובבי אוכל יכולים להצטרף לסיור קולינרי כדי לטעום מהמטבח המפורסם של האזור, כולל גבינת קמבר וקלבדוס (ברנדי תפוחים). לחלופין, קפוט לסיור דרך רואן, העיר הגדולה ביותר בנורמנדי, כדי להתרשם מהקתדרלה שמונה הנציחה ולשוטט ברובע עתיק. לבסוף, סיורים לנמל היפהפה של Honfleur מאפשרים לכם להבין למה העיר משכה כל כך הרבה אמנים במהלך השנים. סיור מודרך מתגמל אתכם בגישה לדלג על התור לאחד מהאתרים המתויירים ביותר בצרפת – היכנסו אל בית האוכל, המנזר והכנסייה כדי להתפעל מהארכיטקטורה. חובבי אוכל יכולים להצטרף להלסיור קולינרי כדי לטעום מהמטבח המפורסם של האזור, כולל גבינת קמבר וקלבדוס (ברנדי תפוחים). לחלופין, קפוט לסיור דרך רואן, העיר הגדולה ביותר בנורמנדי, כדי להתרשם מהקתדרלה שמונה הנציחה ולשוטט ברובע עתיק. לבסוף, סיורים לנמל היפהפה של Honfleur מאפשרים לכם להבין למה העיר משכה כל כך הרבה אמנים במהלך השנים.
איך לבלות 3 ימים בקאן
, איך לבלות יומיים בבאייה, איך לבלות 3 ימים בבאייה, סיורי חופים ושדות קרב של D-Day בנורמנדי

איך לבלות 3 ימים בנורמנדי, איך לבלות יומיים בנורמנדי, איך לבלות יום אחד בנורמנדי

קרדיט: ויהטור

נורמנדי – אטרקציות ומקומות מומלצים

מנזר סן מישל

מדובר באי קטנטן בין נורמנדי לבריטני, שבראש ההר שעליו מזדקר מנזר סן מישל. המקום נחשב למיוחד עקב תעתועי הגאות והשפל שהופכים את המקום לאי עם הגאות, ובשפל חוזר האי להתאחד עם היבשה. אפשר לזהות ולהתרשם כבר מרחוק מהמנזר, שהוקדש למיכאל (המלאך), שבצריחו פסל מוזהב. כדי להגיע למנזר עוברים דרך סמטה מלאה בחנויות ודוכנים מעניינים, עולים מלא מלא מדרגות ומגיעים למנזר הגותי הייחודי סן מישל. יש סיורים שמתבצעים במנזר. חשוב לזכור לא להשאיר את הרכבים לאורך החוף בשעות הגאות.

שעות פתיחה: חודשי מאי עד אוגוסט, בין השעות 9:00-19:00, בחודשי אוקטובר עד אפריל, בין השעות 9:30-18:00.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.mont-saint-michel.monuments-nationaux.fr/

Giverny

כפר שממוקם על גדה של נהר, בו בילה הצייר המפורסם קלוד מונה את 43 השנים האחרונות של חייו, כיום הכפר מוקדש כמעט כולו לזיכרו. אפשר לבקר בביתו של מונה ששומר כאילו רק עזב אותו, יש מגוון חנויות ובתי קפה, וכמובן שיש גנים (שמופיעים ביצירה של מונה) צבעוניים ומרהיבים ביופיים בהם ניתן לטייל.

שעות פתיחה: פתוח בחודשי אפריל עד אוקטובר (סגור בחורף), בין השעות 9:30-18:00.

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.fondation-monet.com/

באייה ויקיפדיה

עיר וקומונה במחוז קלבדוס שבנורמנדי, צרפת. העיר נמצאת 7 ק”מ מחוף תעלת למאנש, ו-30 ק”מ צפונית-מערבית מקן, על הדרך המובילה בין פריז-קן-שרבור. בעיר מתגוררים 13,511 תושבים.

במוזיאון מיוחד (Musée de la Tapisserie de Bayeux), מוצג שטיח מפורסם הקרוי על שם העיר מהמאה ה-11, מתעד את האירועים שהובילו לקרב הייסטינגס שבעקבותיו כבשו הנורמנים את אנגליה מידי הסקסונים. שטיח באייה נחשב לאחת מיצירות האמנות הגדולות של ימי הביניים. השטיח היה מוצג קודם בקתדרלת באייה.

לאורך העיר זורם הנהר אור(אנ’) שזרימתו נוצלה להקמת טחנות מים לצרכים שונים. שתיים מהן עדיין פועלות.

אונפלר (Honfleur) ויקיפדיה

עיירה המהווה קומונה במחוז קלבדוס בחבל נורמנדי בצרפת. העיירה נמצאת על גדתו הדרומית של שפך הנהר סן, מול לה הבר הנמצאת על גדתו הצפונית. בין שתי הערים מחבר הגשר מעוגן הכבלים פון דה נורמנדי.

העיירה ידועה בשל הנמל הציורי שבה, המאופיין בבתים המצויים לצדו בעלי חזית מכוסת צפחה צבעונית. העיירה העניקה השראה לציירים ידועים רבים, ובמיוחד לגוסטב קורבה, לאז’ן בודן, לקלוד מונה וליוהאן יונגקינד הנקראים לעיתים “אסכולת אונפלר” (école de Honfleur) שהיוותה שלב חשוב בהתפתחות התנועה האימפרסיוניסטית. כנסיית סן קתרין המצויה בעיר, ולה מגדל פעמונים הנפרד מהמבנה המרכזי, היא הכנסייה העשויה מעץ הגדולה ביותר בצרפת.

אטרטה ויקיפדיה

קומונה בצרפת, במחוז סן-מריטים בנורמנדי עילית, 32 ק”מ צפונית ללה האבר, לחוף תעלת למאנש.

המקום מפורסם בזכות רצועת החוף המורכבת מצוקי קירטון מתקופת הטורון המתנשאים לגובה 90 מטר (Les Falaises à Étretat) ובהם תצורות של קשתות.

מהחוף אפשר לצפות על Porte (Falaise) d’Amont מצפון ועל Porte (Falaise) d’Aval מדרום שבסמוך לו נמצא סלע גבוה עם קצה חד המכונה “המחט” (Aguiile). מדרום לו נמצא צוק Manneporte שכדי לצפות עליו יש לעלות על הרכס מעל Porte d’Aval.

הגרמנים ביצרו את החוף ובנו בונקר תותח גדול כחלק מהחומה האטלנטית. לשם כך הרסו חלק מבתי החוף בעיירה.

מאד מומלץ

הצוקים משכו אליהם ציירים רבים כמו קלוד מונהגוסטב קורבהאז’ן בודן ווסילי פולנוב.

הסופר גי דה מופאסן גדל באטרטה עד גיל 13. הסופר מוריס לבלן התגורר אף הוא באטרטה. ספרו “המחט החלולה” (1911) מתרחש בצוקי אטרטה בו מנסה הפורץ המפורסם ארסן לופין, למצוא מטמון החבוי בתוך סלע “המחט” בחוף אטרטה. ביתו של לבלן משמש כיום כמוזיאון לחייו ויצירותיו (Le Clos Lupin – Maison Maurice Leblanc).

רואן (Rouen)

היא בירת מחוז סן-מריטים וחבל נורמנדי בצפון צרפת ועיר נמל על גדת הסן, העיר השנייה בגודלה וחשיבותה לאורך הסן לאחר פריז.

האתרים החשובים ביותר בעיר הם קתדרלת רואןכנסיית סנט אואן . קתדרלת רואן היא מן המפורסמות שבקתדרלות הגותיות ואף הייתה בעבר המבנה הגבוה ביותר בעולם. השעון הגדול ( Gros Horloge) שעון אסטרונומי שנבנה במאה ה-14. הוא בעל מחוג אחד שבקצהו פסל קטן של כבש כעדות לעיסוק בגידול כבשים באותה תקופה.

המקום שבו הועלתה ז’אן ד’ארק על המוקד. במקום נמצא צלב גבוה, שלט הסבר, פסל של ז’אן ד’ארק וכנסייה שהוקמה ב-1979 ובה ויטראז’ המתאר את עלייתה על המוקד (Église Sainte-Jeanne-d’Arc de Rouen).

נורמנדי- חגים, מועדים ופסטיבלים

קרנבל גרנוויל- 28 בפברואר- 4 במרץ

הקרנבל הגדול של נורמנדי שנחגג בגרנוויל מאז 1875, מגיע לשיאו בתהלוכות רחוב ענק ושריפתו של מלך קרנבל ביום השלישי.

טלפון: 33 0233 913033

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.carnavaldegranville.fr/

פסטיבל ג’אז (Jazz Sous Les Pommiers, Coutances)– 24 מאי – 31 מאי

פסטיבל הג’אז הידוע, “מתחת לעצי התפוח”, מושך שמות גדולים אמנים מכל רחבי העולם.

טלפון: 33 0233 767850

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.jazzsouslespommiers.com/

D-Day פסטיבל- יוני 1 – יוני 14

הפסטיבל נערך לכבוד יום השנה ה-70 לנחיתת בעלות הברית, יום שכונה בשם הD-Day ומכאן גם שם הפסטיבל. הפסטיבל נמשך כשבועיים וכולל אירועים בכל האתרים שבנורמנדי, ממופעים מרהיבים ושחזורים עד לפיקניקים המוניים.

טלפון: 33 0231 512828

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.ddayfestival.com/

יריד ימי הביניים (בבאייה)- 5-6 יולי

בעיר באייה לסוף שבוע אחד חוזרת אחורה בזמן, לימי הביניים, ברחובות העיר מהדהדים שריונים ושירה קולנית של ויקינגים בתלבושות בנוסח ימי הביניים, כמובן שביריד יש גם מלא אוכל מסורתי באופי ימי הביניים, בקיצור חוויה טעימה ומיוחדת!

טלפון: 33 0231 920330

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.mairie-bayeux.fr/

אוכל, שתייה ומסעדות בנורמנדי

נורמנדי ידועה בקולינריה, והשפיעה רבות על המטבח הצרפתי. המוצרים המאפיינים את המטבח בנורמנדי מתבססים על מוצרי חלב כמו חמאה ושמנת, שבהם משתמשים כבסיס לרטבים לרוב ולבישול. לרוב לצורך הכנת ברווזים, בשר עגל או תרנגולות או בהכנת דגי מים מתוקים. בנוסף, נורמנדי מפורסמת בתעשיית הגבינות, ובמיוחד הקממבר או גבינת פון לאווק.
המשקה המסורתי של נורמנדי הוא הקלבאדוס, ברנדי תפוחים מעולה, שכדאי לטעום ופופולארי בכל מקום בנורמנדי, כל כך פופולארי שיש מושג שנקרא ‘הפסקה נורמנדית’, זו מסורת ידועה בה עוצרים לשתות את הקלבאדוס בין מנות בארוחה. גם בבישול משתמשים בתפוחים, אם כרוטב לצדפות או בתוך מאפה, כמו הפלאן הנורמנדי.0

Gill

מסעדת שני כוכבי מישלן המפורסמת של השף של נורמנדי הידוע, Gilles Tournadre, המסעדה ממוקמת בחלל אופנתי, מעבר לנהר הסיין. התפריט הוא גורמה שכולל תבשילים והקצפות עדינות ומיוחדות, התיבול מאופיין בתבלינים אסייתיים, ובמנות עם כמהין. הקינוחים, מתבססים על היצע התפוחים המסורתי.

שעות פתיחה: יום ג’-שבת, בין השעות 12:00-13:45 ובין השעות 19:30- 21:45.

כתובת: 8–9 quai de la Bourse, 76000 Rouen

טלפון: 33-2-35711614

La Rapière

המסעדה ממוקמת בתוך מבנה קוטג’ עתיק, במורד סמטה, ליד הרחוב הראשי, המסעדה מציעה מציעה תפריט מסורתי עם שלל מתכונים מקומיים שכבר קשה למצוא במסעדות הצרפתיות כיום: בשר עם מלית ערמונים ועוף עטוף בכרוב עלים. אפשר גם לטעום מהגבינות הנפלאות, טארט התפוחים הידוע, והקאלבדוס. בקיצור מקום יפהפה לבילוי בערב.

שעות פתיחה: יום ג’-שבת, בין השעות 12:00-13:30 ובין השעות 19:00-21:30.

כתובת: 53 rue St-Jean, 14400 Bayeux

טלפון: 33 2 31 21 05 45

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאתר האינטרנט http://www.larapiere.net/

לינות מומלצות בנורמנדי


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם