• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך למטייל העצמאי בטאלין (Tallinn), אסטוניה

דף הבית » המדריך למטייל העצמאי בטאלין (Tallinn), אסטוניה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 26 דקות

טאלין מכונה על ידי רבים בשנים האחרונות “פראג החדשה”. כמו פראג, זוהי עיר עם הרבה מאוד יופי, עיר המשלבת עתיק עם חדש, מזרח עם מערב ונראה כי בשנים האחרונות היא כמו התעוררה והיא מקבלת ומכילה בשמחה את התייר המערבי. טאלין היא בירתה של אסטוניה, אחת מן המדינות השוכנות על חופו של הים הבלטי וגובלת בגבול יבשתי עם לטביה ורוסיה ושכנה מעבר לים גם של פינלנד- היא שוכנת 80 ק”מ בלבד דרומית להלסינקי. טאלין מהווה גם את עיר הנמל העיקרית של אסטוניה. טאלין נחשבת לעיר הבירה העתיקה ביותר בצפון אירופה, ואכן העיר העתיקה של טאלין היא האטרקציה המרכזית בה. סמטאותיה המתפתלות, רחובותיה המרוצפים אבן, גגותיה האדומים, החומות והמגדלים, הכנסיות ועוד- כל אלה גרמו לאונסק”ו להכריז על העיר העתיקה של טאלין לאתר מורשת עולמית. כבר בשנת 1154 ישנן עדויות לכך שטאלין החלה את דרכה. אמנם היא החלה ככפר קטן שנקרא בשם אחר, אך יש עדויות לקיומה על מפה של קרטוגרף מוסלמי כבר אז. מיקומה ליד הים, בין רוסיה לבין סקנדינביה ואירופה הביא להתפתחותה המואצת ולכך שתמיד הייתה מקום אסטרטגי ובעל חשיבות מבחינה כלכלית. במהלך ההיסטוריה שלה נכבשה טאלין על ידי הדנים, השבדים והרוסים, כשהאחרונים שלטו בה מאז מלחמת העולם השנייה ועד 1991 בה הוכרזה עצמאותה של אסטוניה. בטאלין ישנם מוסדות רבים להשכלה גבוהה, מוסדות תרבות וגם בתי קפה, חנויות ומקומות בילוי, רבים מהם בעיר העתיקה המקנה לבילוי אווירה מיוחדת. זה הזמן לרדת מן הספינה ולשוטט בטאלין היפה.

טאלין היא חלק מנקודות העגינה בים הבאלטי

עובדות כלליות ומידע לתיירים בטאלין

אוכלוסיה: קרוב ל- 436,000 תושבים.

מזג אויר: טאלין ממוקמת בצפון אירופה ונמצאת בקו רוחב אחד עם אוסלו שבנורבגיה. עקב כך, החורף בה קר מאוד. טאלין כולה נצבעת בלבן בחורף והטמפרטורות שבה צונחות אל מתחת לאפס. בחודשים ינואר ופברואר הטמפרטורה המרבית הממוצעת נמצאת עדיין מתחת לאפס… בחורף ישנן גם שעות אור מעטות יחסית ומתחיל להחשיך כבר ב- 15:00. במרץ מתחילה התחממות ובאביב עדיין קריר אך נעים יותר. האביב החל בחודשים מאי ויוני הוא עונה קסומה בה מתחילה הפשרת השלגים והעלים מתחילים לצוץ לאחר תקופה ארוכה של שלכת.  הקיץ שבה הוא חמים ונעים. בחודש אוגוסט הטמפרטורה מגיעה למקסימום שהוא 20 מעלות, בהחלט שינוי מרענן לעומת הקיץ הישראלי… בנוסף, כמו בכל צפון כדור הארץ, הקיץ בטאלין מתאפיין בשעות אור ארוכות. השמש זורחת כבר ב- 4:00 בבוקר (סגרו היטב את התריס אם אתם לא רוצים להתעורר בשעה כזאת…) ושוקעת בסביבות 23:00, כך שיש שעות אור רבות לטייל בהן. הסתיו, בדומה לאביב, הוא קריר וכדאי להצטייד בו גם בביגוד חם. גשם יורד בטאלין לאורך כל השנה כך שגם טיול קיצי עלול לכלול גשם. נא להצטייד בהתאם…

מתי להגיע: כמו בכל עיר צפונית, מזג האוויר מהווה שיקול חשוב בבחירה מתי להגיע לטאלין. העונה המומלצת לביקור בטאלין היא הקיץ אשר בו העיר נמצאת בשיא פעילותה, מתקיימים בה אירועים ופסטיבלים, הטמפרטורות נעימות וישנן שעות רבות של אור. עם זאת, כיוון שזו העונה המתויירות ביותר גם המחירים גבוהים יותר. ניתן לבקר בעיר גם במאי- יוני או בספטמבר ועדיין ליהנות ממזג אוויר נוח יחסית.

טלפוניה: קידומת החיוג הבינלאומית של אסטוניה היא 372 ושל טאלין 65

הפרש שעות: אין הפרש שעות בין אסטוניה לישראל

מספרי חירום: מספר החירום באסטוניה הוא 112

שירותים קונסולריים:

שירותים קונסולריים לנמצאים בטאלין ניתנים על ידי שגרירות ישראל בפינלנד הממוקמת בהלסינקי. באמצעות מעבורת או רחפת ניתן בקלות להגיע להלסינקי בכל בעיה שבה תיתקלו או ליצור קשר עם השגרירות.

כתובת: Yrjönkatu 36 A Helsinki,

טלפון: 358 9 6812020,

פקס: 358 9 1356959

שעות פעילות: ימים שני- שישי, 10:00-13:00

מייל: info@helsinki.mfa.gov.il

אתר האינטרנט של שגרירות ישראל בהלסינקי

מידע לתיירים: בלשכת התיירות המרכזית בטאלין ניתן לשאול כל שאלה באשר לאתרים שישנם ברחבי העיר. ניתן גם לקנות כרטיס טאלין קארד המקנה נסיעות חופשי ברחבי העיר וגם הנחות בכניסה לאטרקציות שונות.

כתובת: Niguliste 2,

טלפון: 372 645 7777

שעות פעילות: 1.5-14.6: שני- שישי: 9:00-19:00, שבת- ראשון: 9:00-17:00. 15.6-31.8: שני- שישי: 9:00-20:00, שבת- ראשון: 9:00-18:00. 1.9-30.4: שני- שישי: 9:00-18:00, שבת- ראשון: 9:00-15:00

בתי מרקחת: אחד האתרים שעליהם לא מוותרים תיירים המבקרים בטאלין הוא בית המרקחת אשר פועל כבר 600 שנה… כמובן שהיום יש בו מעבר לשיקויים שנמכרו באותם ימים וניתן למצוא בו תרופות מודרניות. אם כבר אתם זקוקים לתרופה, שלבו את חיפוש בית המרקחת עם ביקור באחד המבנים המיוחדים של העיר. הוא נמצא בעיר העתיקה בכתובת: Raekoja plats 11. עם זאת, אינכם חייבים להסתמך דווקא על בית מרקחת זה. בתי המרקחת ברחבי העיר פתוחים ברובם בשעות 10:00-19:00. בתי מרקחת במרכזי קניות פתוחים בשעות 9:00-21:00 וישנם בתי מרקחת הפתוחים 24 שעות ביממה. אחד מהם נמצא בכתובת: Tõnismägi 5 והשני ב- Vikerlase 16.

חשמל: המתח החשמלי בטאלין הוא 220 וולט. התקעים והשקעים בה הם בעלי שני פינים. אם אתם זקוקים למתאם, ניתן למצוא ברחבי העיר חנויות אלקטרוניקה שבהן תוכלו לרכוש אותם.

דואר: בסניפי הדואר של טאלין תוכלו לקבל את כל שירותי הדואר הקיימים ואף להחליף כסף. סניף הדואר המרכזי נמצא בכתובת: Narva mnt 1 והוא פתוח בימי שני –שישי בשעות 8:00-20:00 ובימי שבת וראשון בשעות 10:00-16:00.

מטבע: המטבע באסטוניה הוא האירו.

שעות פתיחת חנויות: החנויות פתוחות בכל יום משעות הבוקר עד שעות הערב ואפילו הלילה.

תחבורה בטאלין

טאלין מרושתת כולה בקווי אוטובוסים וחשמליות כך שההגעה בה ממקום למקום נוחה. ניתן לרכוש כרטיס בודד, חבילה של מספר כרטיסים המקנה הנחה מסוימת או טאלין קארד למספר ימים המקנה נסיעה חופשית וגם כניסה חינם לאטרקציות שונות ברחבי העיר. כמו כל שכנותיה הבלטיות, גם בטאלין הנמל הימי הוא פעיל מאוד ומהווה מקום מעבר המקשר בין טאלין לשכנותיה. להלסינקי השכנה שמעבר למפרץ ניתן להגיע בקלות באמצעות מעבורת או רחפת וגם לערים נוספות. מטאלין יוצאות גם רכבות בין עירוניות ובין מדינתיות לשכנותיה ליבשת כמו לטביה או רוסיה. עבור תושבי העיר הרשומים ככאלה הפכה התחבורה הציבורית לאטרקטיבית במיוחד מאחר והיא ניתנת להם בחינם. טאלין היא עיר הבירה הראשונה באירופה אשר מאפשרת לתושביה לנסוע בתחבורה הציבורית בחינם. הטבה זו עדיין לא הגיעה לתיירי העיר, כך שבינתיים על התיירים להסתפק בתחבורה ציבורית בתשלום…

נמל התעופה של טאלין: נמל התעופה של טאלין, נמל התעופה לנארט מארי, ממוקם במרחק של 4 ק”מ בלבד ממרכז העיר. זהו נמל התעופה המרכזי של אסטוניה שבו נוחתות טיסות מיעדים שונים ברחבי העולם וגם ממריאות ממנו טיסות רבות ביום. ניתן לקבל בו את כל השירותים הניתנים בנמל תעופה בינלאומי כמו המרת כספים, שכירת רכב וכמובן חנויות ובתי קפה להעביר בהם זמן עד הטיסה. קרבתו של נמל התעופה אל העיר בהחלט מהווה יתרון עבור תיירים המגיעים לעיר. מספר דקות נסיעה בלבד מפרידות ביניהם לבין העיר, זאת בניגוד לנמלי תעופה אחרים מהם הנסיעה אורכת מעל שעה.

אתר האינטרנט של נמל התעופה של טאלין

הגעה מהטרמינל אל העיר: המרחק המזערי בין נמל התעופה למרכז העיר הופך את הנסיעה ממנו לעניין קצר ופשוט.

אוטובוס: אוטובוס מספר 2 מגיע מנמל התעופה אל העיר. הוא פועל בשעות 7:00 עד 24:00. התחנה שלו נמצאת בקומה 0. ישנם קווי אוטובוס נוספים אך תדירותם נמוכה יותר.

מונית: אם הגעתם בשעות הקטנות של הלילה תמיד תוכלו להיעזר במונית. ממש מחוץ לטרמינל מחכות לכם מוניות השייכות לאחת מתוך שלוש התחנות הראשיות של טאלין אשר מורשות לחכות מחוץ לטרמינל.

רכב שכור: אם אתם מעדיפים לצאת מנמל התעופה עם רכב שכור, תמצאו בנמל התעופה נציגויות מטעם חברות השכרת הרכב הגדולות: יורופקאר, הרץ ואוויס. כל נציגויות חברות השכרת הרכב מרוכזות באזור C.

הנסיעה בתוך העיר טאלין

אוטובוסים, אוטובוסים חשמליים וחשמליות:  טאלין היא קומפקטית יחסית לערי בירה אחרות באירופה ולכן ההגעה בה ממקום למקום נוחה מאוד. אמצעי התחבורה הציבורית המרכזיים הם אוטובוסים, אוטובוסים חשמליים וטראם. התחבורה הציבורית פועלת בין השעות 6:00 ל- 23:00 (ישנם קווים שפועלים עד 24:00 כמו קו 2 מנמל התעופה). ילדים עד גיל 7 אינם מחוייבים בתשלום וגם מבוגר הנוסע עם ילד מתחת לגיל 3. את כרטיס הנסיעה יש להחתים במכונה המיועדת לכך. ניתן לקנות בהנחה חבילה הכוללת עשרה כרטיסים או את כרטיס טאלין קארד. אמצעי התחבורה המרכזי הוא האוטובוס הכולל עשרות קווים. המרשתים את העיר לאורכה ולרוחבה, חלקם שכונתיים וחלקם חוצים את העיר. לאוטובוס החשמלי ישנם שבעה קווים אשר כולם חוצים את העיר דרך מרכזה. לטראם ישנם ארבעה קווים.

מוניות: ברחבי טאלין ניתן לעצור מוניות, ישנן מוניות שיחכו לכם במקומות פופולאריים בקרב תיירים כמו פתחי בתי מלון או אטרקציות ברחבי העיר. בנוסף ניתן גם להזמין מונית מתחנת מוניות או להיעזר באפליקציה ייעודית. על מנת לזהות האם מדובר במונית מורשית בדקו האם ישנה מדבקה צהובה על השימשה האחורית שלה. מחיר הנסיעה מורכב בדרך כלל ממחיר בסיס ותוספת לכל ק”מ. הנהג אינו רשאי לגבות מעבר למחיר מצוין על המונה.

רכב: רוב התיירים מעדיפים לנוע ברחבי טאלין ברגל או בתחבורה ציבורית בשל הנוחיות שבכך. עם זאת, ניתן, כאמור, לשכור רכב באחת מסוכנויות חברות השכרת הרכבים הגדולות כמו יורופקאר, הרץ ועוד כבר בשדה התעופה, אך ישנם סניפים גם בתוך העיר. החניה בטאלין מתומחרת על פי אזורים, כאשר אזור העיר העתיקה (Vanalinn) והעיר התחתית (Südalinn) הם היקרים ביותר. באזורים אלה משלמים עבור חניה לאורך כל שעות היממה. מכונות התשלום עבור חניה מוצבות ברחבי העיר. ניתן לחנות גם בחניונים פתוחים או חניונים מקורים הפזורים ברחבי העיר.

אופניים: השימוש באופניים ככלי להגעה ממקום למקום טאלין הוא שכיח מאוד. יש בה שבילים רבים לאופניים גם בתוך מרכז העיר, וגם כאשר יוצאים מעט מחוץ למרכז כמו לאורך חוף הים וכמובן בפארקים וביערות שברחבי טאלין. מאמצע מאי ועד סוף אוגוסט ניתן לחנות את האופנים בחינם בפינת הרחובות Harju ו- Niguliste. אופניים הם כלי נפלא לחקור באמצעותו את העיר, כולל האזורים המרוחקים יותר מן המרכז.

למידע על מקומות לשכירת אופניים

רכבות ואוטובוסים בין עירוניים ובין מדינתיים: טאלין מקושרת באמצעות רכבות ואוטובוסים לא רק לערים אחרות ברחבי אסטוניה אלא גם לערי בירה אחרות. קווי אוטבוס מגיעים מטאלין לריגה וגם לסנט פטרסבורג. אוטובוסים אלה וגם אוטובוסים בין עירוניים יוצאים ומגיעים אל תחנת האוטובוסים המרכזית של טאלין הנמצאת בכתובת: Lastekodu 46.

לקבלת מידע נוסף על קווי אוטובוס בין עירוניים

רכבת יוצאת מטאלין למוסקבה ולהיפך מספר פעמים ביום מתחנת הרכבת המרכזית של טאלין. מלבד רכבת זו, טאלין מקושרת באמצעות רכבת לערים שונות ברחבי המדינה. תחנת הרכבת המרכזית, Balti jam, ממוקמת בקרבת העיר העתיקה והנמל בכתובת: Toompuiestee 37. ניתן להגיע אליה מהעיר העתיקה באמצעות טראם, קו 1 או קו 2.

לאתר של Gorail, חברת הרכבות

לינות פופולריים ומומלצים בטאלין

אטרקציות בטאלין

האזור היפה והמתוייר ביותר בטאלין הוא העיר העתיקה והמפוארת שלה. שנים של היסטוריה מגולמות במבנים וברחובות שלה. עם זאת, לא רק עיר עתיקה ניתן למצוא בטאלין. יש בה אזורים נוספים כמו מרכז העיר והעיר התחתית בהם ניתן למצוא מקומות בילוי, חנויות ובתי קפה. זוהי עיר המשלבת עתיק עם חדש על כל המשתמע מכך. בנוסף, היא משלבת עם הנוף האורבני גם הרבה ירוק ומים. היא ממוקמת על חוף הים המפורץ ומולה נמצאים איים ירוקים. יש בה גם אטרקציות לילדים כמו גן חיות, תיאטרון בובות ועוד.

פארקים

טאלין נחשבת לעיר הבירה עם האוויר הנקי ביותר באירופה. אחת הסיבות לכך היא הפארקים והגנים הרבים המשובצים בה. בטאלין שזורים מעל חמישים פארקים המהווים ריאות ירוקות. ישנם גנים מסודרים בהם כל עלה נמצא במקומו וישנם פארקים פראיים יותר המהווים מקום נפלא של טבע בלב העיר. בפארקים מתקיימות פעילויות רבות במיוחד בקיץ, ניתן למצוא בהם שבילי הליכה ושבילי אופניים וכן מתקני ספורט. מעבר לכך הנוף הפסטורלי והמבנים אשר נמצאים בחלק מהגנים מכניסים אתכם ישר לתוך אווירה קסומה.

פארק קדריורג (Kadriorg Park): פארק זה נחשב לריאה הירוקה הפופולארית ביותר בעיר. בסמוך לפארק נמצא ארמון קדריורג אשר נועד לשמש למגוריו של המלך פטר הראשון בתחילת המאה ה- 18. היום הוא מהווה חלק ממוזיאון האמנות של אסטוניה ומציג את אוסף האמנות הזרה של המוזיאון. הפארק המקיף את הארמון הוקם אף הוא במקביל לבניית הארמון בתחילת המאה ה- 18. הפארק נחשב כאמור למקום הפופולארי ביותר בעיר לרגיעה. יש בו שפע של שבילי הליכה וגם אגם ברבורים מקסים אשר מושך אליו רבים ומהווה נקודה נהדרת לפיקניקים באמצע היום. הפארק משלב אזורים מיוערים יחד עם גנים מסודרים, כולל גנים בעיצוב יפני, אשר הפריחה בהם מגיעה לשיאה באביב.

כתובת: Roheline aas, J.Poska, Mäekalda, Narva mnt

שעות פעילות: כל הזמן

לאתר של פארק קדריורג

Toomparkפארק ייחודי זה נמצא ממש על גדותיו של אגם שנלי המהווה חלק מן החפיר המקורי שהקיף את העיר. הפארק נמצא ממש תחת המדרון של גבעת טומפיאה ובסמוך לגרם מדרגות המתחיל מנקודת התצפית על העיר עד למטה אל העיר התחתית. הפארק מלא במדשאות ובצמחיה וזהו מקום נהדר לפרוש אליו גם כשאתם נמצאים באמצע טיול במרכז העיר.

כתובת: Toompuiestee, Nunne

שעות פעילות: כל הזמן

Harku Forest Trailאם אתם רוצים להרגיש ולחוות את הטבע האמיתי של אזור טאלין מבלי להתרחק יותר מדי מן העיר זהו אזור מצוין לבלות בו. פארק זה הוא למעשה שביל שאורכו כשמונה ק”מ וממוקם בפרברי העיר. השביל עובר דרך הדיונות של הארקו  המיוערות וגם מגיע אל אחוזת הארקו השופעת במינים שונים של צמחים. הפארק נמצא כאמור מעט מחוץ לעיר אך ניתן להגיע אליו בתחבורה ציבורית.

כתובת: אזור Tahetorni

איך להגיע: אוטובוס מספר 10 מתחנת Kadaka או מספר 20 ו-   20Aמתחנת Nõva.

שעות פעילות: כל הזמן

הגנים הבוטאניים (Tallinn Botanish Gardens)הגן הבוטאני של טאלין הוא מקום נפלא גם לחובבי צמחים אך גם לאלה המחפשים מקום יפהפה וירוק לטייל בו. בגן הבוטאני ניתן מצוא למעלה מ- 4500 מינים שונים של צמחים, החל מהצמחים המאפיינים את אזור צפון אירופה ועד לצמחים טרופיים הגדלים בחממות. הגנים הבוטאניים מלאים באזורים ירוקים, פלגי מים אשר מעליהם עוברים גשרי עץ ואזורים מיוערים בשלל צמחים. בקיץ במיוחד זהו אזור נפלא לבלות בו, נערכות בו פעילויות לכל המשפחה, תערוכות של צמחים מיוחדים כמו כאלה המשמשים לרפואה, תערוכות פרחים ועוד. בסמוך לגנים הבוטאניים נמצא גם מגדל הטלוויזיה אותו בוודאי לא תפספסו מכל פינה בגנים.

כתובת: Kloostrimetsa tee 52

איך להגיע: באוטובוס, קו 34A או 38 ממרכז וירו (Viru Center).

שעות פעילות: כל יום, 9:00-17:00

מוזיאונים

טאלין מלאה במוזיאונים הנוגעים לתחומים שונים: אמנות, היסטוריה, ארכיטקטורה, עיצוב, מדע ועוד. יש בה גלריות שבהן תוכלו לראות תערוכות מתחלפות ומוזיאונים שבהם מוצגים אוספים בני מאות שנים. גם הילדים אינם יוצאים מקופחים בטאלין וישנם מספר מוזיאונים שללא ספק ידברו אליהם. הנה לפניכם כמה מוזיאונים שבהם תוכלו לבקר במהלך שהותכם בטאלין.

המוזיאון הפתוח (Rocca AL Mare Open Air Museum)המוזיאון הפתוח של טאלין נמצא כשמונה ק”מ מערבית למרכז העיר. החוות, טחנות הרוח, כרי הדשא, המבנים עתיקים וגם האנשים לבושי תלבושות מסורתיות אותם תמצאו באמצע יום עבודה בשדה או בבית המלאכה שלהם לוקחים אתכם הישר אל כפר אסטוני מן המאה ה- 18 עד תחילת המאה ה- 20. ברחבי המוזיאון/ כפר מפוזרים מבנים שונים המדמים באופן מדוייק את הארכיטקטורה באותה תקופה. הביקור בכפר האסטוני לא יכול לעבור מבלי לצפות במופע פולקלור הכולל תלבושות מסורתיות, ריקודים, מוזיקה והרבה מצב רוח טוב. מקום נפלא לבקר בו עם ילדים אך לא רק איתם.

כתובת: Vabaohumuuseumi, 12

איך להגיע: באוטובוס מספר 21 ו- B21 מתחנת הרכבת, אוטובוס חשמלי מספר 6 ו- 7 עד לתחנת גן החיות ומשם הליכה של כרבע שעה, או עם אוטובוס התיור של טאלין היוצא מכיכר וירו.

שעות פעילות: המוזיאון פתוח בכל יום. ישנו הבדל בין שעות הפעילות של חלקי המוזיאון השונים (פארק, חוות, חנות ועוד). התעדכנו באתר המוזיאון.

אתר האינטרנט של המוזיאון הפתוח

המוזיאון הימי (Lennusadam Seaplane Harbour)המוזיאון הימי נחשב למוזיאון הפופולארי ביותר באסטוניה. הוא ממחיש באופן מרתק את חיי הים באסטוניה. הים מהווה חלק חשוב מאוד מחיי התושבים בהווה אך בעיקר בעבר. המוזיאון מתפרש על פני שני מבנים. האחד הוא מגדל מרגרט השמנה, מבנה יפהפה בן 500 שנה ואילו חלק השני נפתח בשנים האחרונות, זהו מבנה מודרני הממוקם בנמל. במוזיאון מתקיימות פעילויות רבות, יש בו רחבה גדולה ובה מתקנים לילדים. בנמל שוקק החיים ניתן לראות ספינות היסטוריות ולצידן ספינות נוסעים וסירות קטנות. המוזיאון הקסום הזה מלא כולו בסיפורים מרתקים והיסטוריה ומתקיים בו מגוון רחב של אירועים.

כתובת: Vesilennuki 6

איך להגיע: אוטובוס מספר 3 וטראם מספר 1 או 2. יש לרדת בתחנת Põhja puiestee משם יש ללכת עוד כעשר דקות. ניתן להגיע גם באמצעות אוטובוס התיור של טאלין העוצר ממש ליד המוזיאון.

שעות פעילות: בחודשים אוקטובר- אפריל: שלישי- ראשון: 10:00-19:00. חודשים מאי- ספטמבר: כל יום 10:00-19:00

Kumu Art Museumמוזיאון קומו לאומנויות נחשב למוזיאון חדש והגדול ביותר מתוך המוזיאונים לאמנויות של אסטוניה. הוא טומן בחובו יצירות של אמנים אסטוניים, החל מיצירות קלאסיות ועד לאמנות אסטונית מודרנית. המוזיאון הוכר גם כאחד המוזיאונים הטובים באירופה. לא רק תוכו של המוזיאון הוא מרשים. גם המבנה שבו הוא נמצא הוא חדיש, בעל מראה מודרני. מבנה עשוי זכוכית הכולל תקרה שחלקה עשוי זכוכית ופאר רב ההופך את השיטוט ברחבי המוזיאון לחוויה עצומה. המוזיאון כולל שבע קומות, שתיים מתוכן תת קרקעיות, שבתוכן מוצגות תערוכות זמניות ותערוכות קבע, תערוכות העוסקות באמנות בת זמננו. במוזיאון מתקיימות פעילויות רבות לילדים, הן במסגרת בתי ספר וגנים והן לילדים ומשפחותיהם.

כתובת: August Weizenbergi tänav 34, סמוך לפארק קדריורג.

איך להגיע: טראם: קווים 1 מתחנת Kopli או 3 מתחנת Tondi. אוטובוס: קו 67 או 68 מתחנת האופרה.

שעות פעילות: בחודשים אפריל- ספטמבר: שלישי: 11:00-18:00, רביעי: 11:00-20:00, חמישי- ראשון: 11:00-18:00. מאוקטובר- מרץ: רביעי: 11:00-20:00, חמישי- ראשון: 11:00-18:00.

לאתר האינטרנט של מוזיאון Kumu

מוזיאון לאמנות קדריורג (Kadriorg art museum)מוזיאון האמנות של קדריורג מהווה את אחד המוזיאונים הנכללים תחת מטריית מוזיאוני האמנות של אסטוניה. הוא גם נחשב לאחד היפים שבהם. הוא ממוקם בארמון קדריורג, ארמון בסגנון בארוקי הממוקם בליבו של פארק קדריורג הנחשב לריאה הירוקה היפה והפופולארית ביותר בטאלין. האמנות הנמצאת בין כותלי המוזיאון היא מגוונת וכוללת תמונות, פסלים, רישומים ויצירות אמנות נוספות מתקופות מוקדמות יחסית המגיעה ממערב אירופה, רוסיה וממדינות נוספות.

כתובת: Weizenbergi 37

איך להגיע: טראם: קו 1 או 3 ממרכז העיר

שעות פעילות: בחודשים מאי- ספטמבר: ימים שלישי + חמישי- ראשון: 10:00-18:00, רביעי: 10:00-20:00.

לאתר של Kadriorg art museum

מוזיאון Niguliste: מוזיאון זה שייך אף הוא לחמשת מוזיאוני האמנות של אסטוניה. הוא ממוקם בתוך כנסיית סנט ניקולאס המפורסמת אשר נמצאת בעיר העתיקה בין כיכר העיר לגבעת טומפיאה. מוזיאון זה הוא אחד היחידים בצפון אירופה הממוקמים בתוך כנסיה רשמית. מוצגות בו יצירות אמנות מופלאות מתקופת ימי הביניים ומעט אחריה, יצירות אשר הוצגו קודם לכן בכנסיות. מלבד היצירות עצמן, כל המבקר במוזיאון זה מתפעל מן המבנה הארכיטקטוני שלו- הקשתות המוצלבות של התקרה, העמודים, החלונות המקושתים. השיטוט ברחבי המוזיאון לוקח למסע אמנותי והיסטורי גם יחד.

כתובת: Niguliste 3

שעות פעילות: מאי- ספטמבר: שלישי- ראשון: 10:00-17:00, אוקטובר- אפריל: רביעי- ראשון: 10:00-17:00

לאתר של מוזיאון Niguliste

אטרקציות לילדים בטאלין

גם ילדים ימצאו שפע של אטרקציות בטאלין. העיר העתיקה מלאת הסמטאות והמבנים העתיקים בהחלט מגרה את דמיונם של ילדים. בנוסף, הפארקים והריאות הירוקות הרבות ובראשם פארק קדריורג ופארקים נוספים אשר לוקחים אתכם הישר אל הטבע הפראי הם מקומות נפלאים ליהנות בהם עם הילדים ולהעביר שעות של פעילות. מעבר לכך, בטאלין ישנן אטרקציות נוספות שישנן בערים גדולות אחרות כמו גן חיות, מוזיאונים שהילדים הם קהל היעד העיקרי (אם כי לא היחיד) שלהם, משחקיות, אוטובוס תיור, שיט ובילוי בנמל ועוד ועוד.

מוזיאון הילדים בקדריורג (Kadriorg children museum Miiamilla)מעבר למדשאות הפארק ולארמון המופלא שישנם בקדריורג, במקום ישנו גם מוזיאון המוקדש כולו לילדים. במבנה צבעוני זה יוכלו הילדים לראות ואף לשחק בצעצועים מהתקופה של הוריהם, סבא וסבתא ואף מספר לא מבוטל של דורות אחורה. בובות, כלי מטבח, רכבות ומכוניות, מטוסים- כל אלה מהווים חלק מן המוזיאון הקסום הזה.

כתובת: 21c Koidula st, Kadriorg

איך להגיע: טראם, קו 1 או 3 לתחנה הסופית.

שעות פעילות: שלישי- ראשון: 12:00-18:00

לאתר של מוזיאון הילדים בקדריורג

מוזיאון המדע Ahhaa: מוזיאון המדע של טאלין הוא מוזיאון המדע הגדול ביותר במדינות הבלטיות. הוא כולל מרחב עצום בו תוכלו אתם וילדיכם לחקור ולגלות שפע של מידע במגוון תחומים בדרך של משחק והנאה. מעבר לתערוכה הקבועה העצומה בגודלה ישנן תערוכות מתחלפות, פלנטריום שבו תוכלו לצפות בסרטים אשר תרגישו ממש בתוכם, לצפות בשעשועי מדע מפתיעים וגם לבצע בעצמכם מגוון ניסויים מרתקים.

כתובת: Sadama 1

איך להגיע: קוי אוטובוס 2,3,8,9,14 המגיעים לתחנה Turu או קוים: 6,20,24 המגיעים לתחנה Aura הנמצאות במרחק הליכה מן המוזיאון.

שעות פעילות: ראשון- חמישי: 10:00-19:00, שישי- שבת: 10:00-20:00

לאתר של מוזיאון Ahhaa

פארק המים Kalev: זוהי אטרקציה משולבת לגדולים ולקטנים. כאן כל אחד מבני המשפחה ימצא את הפינוק ואת ההנאה שלו, החל מפעוטות דרך בני נוער ועד מבוגרים. זהו אינו פארק מים במובן הרגיל של המילה אלא שילוב בין פארק מים הכולל מגלשות ומתקנים לילדים יחד עם מלון ספא מפואר בהם גם הגדולים ימצאו שפע של פינוקים. בריכות שחיה בגדלים שונים כולל בריכה לפעוטות, בריכת מים חמים, ג’קוזי וגם סאונות, כולל, כמובן, הסאונה פרי המצאתם של השכנים מעבר למפרץ- סאונה פינית. אם אצלנו פארק מים הוא בילוי לימים חמים, בארץ צפונית כמו אסטוניה זהו בילוי מפנק דווקא לימים הקרים.

כתובת: Aia 18

שעות פעילות: ימים שני- שישי: 7:00-21:15, שבת- ראשון: 8:00-21:15.

פארק קדריורג (Kadriorg Park): פארק זה נחשב לריאה הירוקה הפופולארית ביותר בעיר. בסמוך לפארק נמצא ארמון קדריורג אשר נועד לשמש למגוריו של המלך פטר הראשון בתחילת המאה ה- 18. היום הוא מהווה חלק ממוזיאון האמנות של אסטוניה ומציג את אוסף האמנות הזרה של המוזיאון. הפארק המקיף את הארמון הוקם אף הוא במקביל לבניית הארמון בתחילת המאה ה- 18. הפארק נחשב כאמור למקום הפופולארי ביותר בעיר לרגיעה. יש בו שפע של שבילי הליכה וגם אגם ברבורים מקסים אשר מושך אליו רבים ומהווה נקודה נהדרת לפיקניקים באמצע היום. הפארק משלב אזורים מיוערים יחד עם גנים מסודרים, כולל גנים בעיצוב יפני, אשר הפריחה בהם מגיעה לשיאה באביב.

כתובת: Roheline aas, J.Poska, Mäekalda, Narva mnt

שעות פעילות: כל הזמן

לאתר של פארק קדריורג

גן החיות של טאלין (Tallinn zoo)גן החיות של טאלין נחשב לאחד מגני החיות הטובים והעשירים ביותר בצפון אירופה. הוא משתרע על פני שטח נרחב, מיוער וירוק בשוליה של העיר. בגן החיות ניתן לראות בעלי חיים האופייניים לאזור צפון אירופה כמו מינים שונים של עיזי הרים וכבשים המאפיינות אזורים אלה אך גם בעלי חיים המתגוררים באזורים מרוחקים כמו גמלים, פילים, קרנפים ומינים שונים של עופות וזוחלים. שימפנזים ותנינים שונים ניתן לפגוש בבית הטרופי שהוא בעל מראה של יער גשם ומשמש בית לבעלי חיים מאזורים אלה. גן החיות הוא מקום נפלא לבלות בו חצי יום עם ילדים, לכל חובבי בעלי החיים והטבע.

כתובת: Ehitajate tee 150 / Paldiski mnt. 145

איך להגיע: לשער של Paldiski mnt. 145: ממרכז העיר אוטובוס חשמלי מספר 6, מתחנת הרכבת המרכזית אוטובוס חשמ לי מספר 7 או אוטובוס מספר 21. לשער של Ehitajate tee 150: ממרכז העיר אוטובוס חשמלי מספר 6, מתחנת הרכבת אוטובוס חשמלי מספר 7 או אוטובוס מספר 10, 12, 13, 28, 37, 45, 46, 47.

שעות פעילות: מרץ- אפריל + ספטמבר- אוקטובר: שני- ראשון: 9:00-17:00. מאי- אוגוסט: שני- ראשון: 9:00-19:00. נובמבר- פברואר: שני- ראשון: 9:00-15:00

לדף של גן החיות

אטרקציות חינם: כיוון שבטאלין ישנו שפע של שטחים פתוחים, הכוללים אזורים מיוערים, מדשאות, וחופי ים, יש בה מקומות רבים לבילוי בחינם. מרבית הפארקים שבה הם מקומות שבהם ניתן לבלות ללא כל תשלום מלבד אטרקציות ספציפיות הנמצאות בתוך הפארק ושהכניסה אליהן כרוכה בתשלום. כך, ניתן לבלות בטאלין ימים שלמים בהם לא תוציאו שקל וזאת מבלי לפגום בהנאה ובעניין.

טיילת וחוף פיריטה (Pirita Promenade & beach)פיריטה היא אזור נפלא לבלות בו אחר צהריים נעים. טיילת פיריטה מתפרשת על פני כשני ק”מ והיא מהווה מקום בילוי נהדר לתושבי העיר המקומיים ולתיירים. לאורך הטיילת ניתן לרכוב על אופניים בשבילים המיועדים, לנסוע על סקטים ורולר בליידס, ללכת, לרוץ או סתם לשבת ולצפות בשקיעה (שיכולה להיות בשעה מאוחרת אם הגעתם בקיץ). חוף הים של פיריטה הוא הגדול והפופולארי מבין חופיה של טאלין (לכן אם אתם מחפשים חוף להתבודד בו זה דווקא לא המקום…). מן החוף תוכלו לראות את בתיה של העיר העתיקה מצד אחד ואת מפרצה של פינלנד מן הצד השני. חוף זה קיבל את אות הדגל הכחול בשל הניקיון שבו.

כתובת: Merivälja tee 5

גני מצודת טומפיאה (Kubernary Garden)במעלה גבעת טומפיאה שוכן המתחם שנקרא בעבר מצודת טומפיאה. היום מבנה זה משמש כפרלמנט של אסטוניה וסביבו ישנם גנים יפהפיים אשר נשתלו עוד בסוף המאה ה- 18. היום אלה גנים פתוחים אשר כולם מוזמנים לבקר בהם. מעבר לביקור בגנים השקיפו מן התצפית שבגבעת טומפיאה על כל העיר, נוף זה הוא יפהפה ולא יעלה לכם שקל. טיילו בין בתי העיר העתיקה אשר מתחלקת בין גבעת טומפיאה לבין חלקה התחתי.

כתובת: טומפיאה, העיר העתיקה.

כנסיות ומבנים בטאלין

טאלין היא העיר הבירה העתיקה ביותר באזור צפון אירופה. היא הופיעה כבר בשנת 1154 על מפתו של הקרטוגרף מוחמד אל אדריסי. כיבושה של העיר על ידי הדנים, הרוסים והשבדים הביאו לכך שיש בה שילוב מעניין של מבנים עתיקים, כנסיות, כולל כנסיית אולביסטה אשר מגדלה היה במשך שנים המגדל הגבוה ביותר באירופה. מלבדו ישנם מגדלים ומבנים נוספים, בעיקר בעיר העתיקה, אשר הפכו לסמלה של העיר. העיר העתיקה של טאלין, הכוללת את העיר התחתית ואת טומפיאה שעל גבי הגבעה, מוקפת בחומה מעוטרת במגדלים ומהווה את אחד האזורים האחרונים באירופה המשקפים באופן כה אותנטי את המראה והמבנה של עיר בתקופת ימי הביניים.

מבנים בטאלין

מצודת טומפיאה(Toompea Castle): מצודת טומפיאה נבנתה במקום במאות ה- 13 וה- 14. היום זהו מקום משכנו של הפרלמנט האסטוני. המבנה הוא מרשים ומתוך חלקו הדרום מערבי של המבצר מתבלט לו צריח ציורי. המצודה נמצאת מול קתדרלת נבסקי המפורסמת. כיוון שהמצודה ממוקמת על גבעת טומפיאה, על צוק המשקיף אל הים, הנוף הנשקף ממנה הוא מרשים במיוחד.

כתובת: גבעת טומפיאה, העיר העתיקה.

שעות פעילות: ניתן להגיע למקום בכל זמן. סיורים תוך הפרלמנט על פי הזמנות בלבד.

אולם הגילדות הגדול (The great guild hall)אולם הגילדות הגדול הוא מבנה מתקופת ימי הביניים השוכן בעיר העתיקה על מורדותיה של גבעת טומפיאה. במבנה זה נמצא היום המוזיאון להיסטוריה של אסטוניה הממחיש ומשקף את חייהם של תושבי המקום במשך אלפי שנים. במבנה זה שכנו גילדות המסחר החשובות בעיר והחברים בו היו הסוחרים העשירים בעיר. הדבר ניכר ביופיו של המקום. החלונות המקושתים וגם האולמות הגדולים המעוטרים אף הם בעמודים ובקשתות לוקחים מיד את המבקרים לתקופה אחרת בה היו האולמות מלאים בסוחרים הדנים בנושאים חשובים כמו מעמדם. ברחוב זה ישנם בתי גילדות נוספים, האחד שייך לבעלי מלאכה פשוטים ולאמנים והשני מיועד לסוחרים מתחילים שטרם התקבלו להיות חלק מגילדת הסוחרים המנוסים שאכלסו את אולם הגילדות הגדול.

כתובת: Pikk 17 בעיר העתיקה ליד כיכר העיר

שעות פעילות: מאי- ספטמבר: כל יום 10:00-18:00, אוקטובר- אפריל: חמישי- שלישי: 10:00-18:00.

מגדל מרגרט השמנה (Fat Margaret Tower)מגדל מרגרט השמנה ושער החוף הגדול אשר נבנה בסמוך לו הוקמו במטרה להגן על העיר מאויבים המגיעים מן הים, אך לא פחות מכך גם כדי להרשים את המגיעים. הם ממוקמים בצידה הצפוני של העיר העתיקה, ממש בסמוך לנמל והם אכן המראה הבולט הראשון אשר רואה אדם המגיע לטאלין מכיוון הים. המבנה הוא “גוץ” במראהו- גובהו 25 מ’ ורוחבו 20 מ’ ולכן הוא נקרא כך. היום שוכן בו המוזיאון המרשים והפופולארי ביותר בטאלין- המוזיאון הימי המספר על חיי הים אשר קשורים קשר הדוק לחייהם של תושבי טאלין ואסטוניה בכלל. בגג הבניין ישנה תצפית אשר ממנה ניתן להשקיף על נופה היפה של העיר העתיקה ושל הנמל.

כתובת: Pikk tänav 70  

שעות פעילות (המוזיאון): מאי- ספטמבר: כל יום 10:00-18:00, אוקטובר- אפריל: שלישי- ראשון: 10:00-18:00.

מגדל הטלוויזיה (Tellevision Tower)אם מרבית המבנים המרשימים בטאלין הם מבנים עתיקים, כאן מדובר על שינוי מרענן. זהו מבנה חדש יחסית והגבוה ביותר מבין מבניה של טאלין (הוא עבר בגובהו את מגדלה של כנסיית אולף וכך הפך לגבוה ביותר בעיר). גובהו מגיע ל- 314 מ’. בניית מגדל הטלוויזיה הגיעה לסיומה ב- 1980. ב- 1991הוכרז מהמגדל על עצמאותה של אסטוניה ומאז מתקשר המגדל באופן ישיר עם עצמאותה של המדינה. במגדל ישנה מרפסת שגובהה 170 וממנה ניתן להשקיף על נוף פנורמי ומרשים של כל טאלין וסביבתה, כולל שפע של שטחים ירוקים. במעלה המגדל ישנה מסעדה אשר האכילה שבה משלבת חוויה קולינרית יחד עם תצפית קסומה.

כתובת: Kloostrimetsa tee 58 A, במרחק של כ- 10 ק”מ ממרכז העיר וכ- 4 ק”מ מאזור פיריטה.

איך להגיע: אוטובוס: קווים 34A, 38, 49 לרדת בתחנת Teletorn או באוטובוסי התיור של העיר.

שעות פעילות: כל יום 10:00-19:00

לאתר של מגדל הטלוויזיה

בניין העיריה (Tallinn Town Hall)בניין העיריה של טאלין הוא מבנה מרשים השוכן בעיר העתיקה במרכז כיכר העיר. המבנה נבנה כבר במאה ה- 13 אך בשנת 1404 החל לשמש כבית העיריה. מאז שימש כמקום לניהול ענייני העיר עד שנת 1970. בתור שכזה הוא נחשב לבית העיריה הוותיק ביותר במדינות הבלטיות ובסקנדינביה בכלל. המבנה בנוי בסגנון גותי. הוא כולל שתי קומות ובהן אולמות המעוטרים בנברשות ועיטורים נוספים. היום המבנה אינו משמש עוד לניהול העיר אלא כמקום לקיום אירועים, קונצרטים וכמוזיאון. בצידו המזרחי של המבנה מתנשא מגדל מתומן בעל מראה מעניין.

כתובת: Raekoja plats 1

שעות פעילות: שעות הפעילות משתנות בהתאם לעונות השנה, ראו פרטים באתר.

לאתר בית העיריה

ארמון קדריורג (Kadriorg Palace)ארמון זה הוא אחד המבנים היפים והבולטים בטאלין אשר ממוקם בליבו של הפארק הפופולארי ביותר בעיר- פארק קדריורג. ארמון זה נבנה בסגנון בארוקי בתחילת המאה ה- 18 עם תחילת הכיבוש הצארי באסטוניה במטרה לשמש מקום מגורים לפטר הגדול. הארמון מעוצב בפאר מבפנים ומבחוץ, אולמות וחדרים רבים בו מעוטרים בשלל פסלים ותמונות. חלק מחדרי ואולמות הארמון משמשים כמוזיאון המהווה את אחד החשובים מבין מוזיאוני האמנות של אסטוניה.

כתובת: Weizenbergi 37

איך להגיע: טראם: קו 1 או 3 ממרכז העיר.

שעות פעילות (מוזיאון): בחודשים מאי- ספטמבר: ימים שלישי + חמישי- ראשון: 10:00-18:00, רביעי: 10:00-20:00.

כנסיות בטאלין:

כנסיית אולביסטה (St. Olav Church)כנסיה זו נחשבת לאחד מסמליה הבולטים של טאלין. עד הקמתו של מגדל הטלוויזיה ב- 1980 היה מגדלה של כנסיה זו המבנה הגבוה ביותר בעיר, ובתצפית על העיר ניתן להבחין בקלות בצריח המחודד שלו. בתקופות עתיקות יותר היה מבנה זה המבנה הגבוה ביותר באירופה! הוא התנשא בעבר לגובה של 159 מ’ אך בשל פגיעת ברק ושריפה גובהו כיום הוא 124 מ’. הכנסייה נקראת על שם אולף, מלכה של נורבגיה, אם כי ישנה אגדה הקשורה בשם הכנסייה המספרת על אדם שהסכים לבנות את הכנסייה ללא תשלום אם ינחשו את שמו. שמו היה אולב וכאשר הצליחו לגלות את שמו וקראו בו הוא נפל אל מותו. אגדות וסיפורים נוספים נרקמו סביב כנסיה זו אשר בנייתה הסתיימה במאה ה- 16. המעוניינים לצפות בנופה הקסום של העיר יכולים לטפס במדרגות המובילות אל תצפית המשקיפה על כל העיר. קחו בחשבון שמדובר על 232 מדרגות… אך המראה בהחלט שווה את המאמץ.

כתובת: Lai tanav 50, העיר העתיקה

שעות פעילות: אפריל- יוני + ספטמבר- אוקטובר: כל יום, 10:00-18:00, יולי- אוגוסט: כל יום: 10:00-20:00.

לאתר של כנסיית אולב (אסטונית)

קתדרלת אלכסנדר נבסקי (St. Alexander Nevski Cathedral)קתדרלה זו המתנשאת על פני גבעת טומפיאה. היא בולטת בזכות הכיפות דמויות הבצל שלה ומהווה את הכנסייה הרוסית האורתודוקסית המרכזית באסטוניה. קתדרלה מפוארת זו נבנתה בשנת 1900, כאשר אסטוניה השתייכה לאימפריה הצארית. במגדלה של כנסיה זו מדנדנים להם לא פחות מ- 11 פעמונים המשמיעים את הדנדון החזק והמרשים ביותר מכל כנסיות טאלין.

כתובת: Lossiplats 10

שעות פעילות: מאי- ספטמבר: שני- שישי וראשון: 8:00-19:00, ראשון: 8:00-20:00

כנסיית סנט ניקולס (St. Nicholas Church)כנסיה זו בעלת הגג המחודד מוקמת במקום אטרקטיבי במיוחד בין גבעת טומפיאה לכיכר העיר. כנסיה זו עומדת על תילה כבר מאז שנת 1230. בכנסיה זו שוכן היום אחד מתוך חמשת מוזיאוני האמנות של אסטוניה. ניתן לראות במוזיאון יצירות רבות הקשורות לדת כמו ציורי קיר מרהיבים המציגים סצנות מן התנ”ך או מהברית החדשה. אמנם המבנה שרד את הקרבות שנערכו בעיר בשנת 1523, אך לא עמד בהפצצות של מלחמת העולם השנייה. מאוחר יותר המבנה שופץ ושוחזר ומאז 1980 הוא משמש גם כמוזיאון ומוצגות בו יצירות מתקופת ימי הביניים ומעט אחריה.

כתובת: Niguliste 3

שעות פעילות: אוקטובר- אפריל, רביעי- ראשון: 10:00-17:00, מאי- ספטמבר: שלישי- ראשון: 10:00-17:00

לאתר של כנסיית סנט ניקולס

טאלין ניתן למצוא שפע של מקומות בילוי מגוונים. אין כמו לשבת בפאב הממוקם בתוך העיר העתיקה ולהנות מן האווירה המיוחדת שבעיר הבירה העתיקה בצפון אירופה. לעומת זאת, ישנם אזורים חדישים ומודרניים אשר גם הם הפכו למרכזי בילוי תוססים. במרכז העיר ישנו ריכוז גדול של פאבים ומועדונים. רבים מהמקומות מציעים שילוב של משקה טוב יחד עם הופעות מוזיקליות חיות במגוון סגנונות. מעבר למקומות הבילוי התוססים המושכים אליהם צעירים ואת המחפשים בילוי משחרר, טאלין נושאת עימה שנים רבות של תרבות שצמחה מתוך העם האסטוני וגם כעיר בירה אירופאית. תרבות זו כוללת תיאטראות, בית אופרה, קונצרטים ובלט.

מסעדות ובתי קפה בטאלין

האוכל האסטוני המסורתי כולל הרבה מאוד בשר, ובתור מדינה בלטית- גם דגים. האסטונים הושפעו במטבחם מן המטבחים השכנים, וגם מן האקלים הצפוני והקר אשר הביא לכך שהיה צורך לשרוד גם בחודשי החורף הקפואים. בדומה למטבח הרוסי ניתן למצוא במטבח האסטוני תבשילי קדרה, דגים מעושנים, ירקות כבושים ולחם שחור. הדגים האהובים על האסטונים הם בעיקר זאבי מים וצלופחים. גם נקניקים מסוגים שונים תמצאו במטבח האסטוני, הרינג ומאכלים נוספים הנעים סביב הבשרים והדגים, כששיטות השימור הצפוניות כמו עישון הן פופולאריות. עם זאת, טאלין נמצאת בין מזרח ומערב, כשהיא הופכת למוקד תיירות מערבי פופולארי יותר ויותר. לכן, מלבד מסעדות בסגנון מסורתי, ניתן למצוא מסעדות ובתי קפה בסגנונות בישול מערביים- אוכל איטלקי, אמריקאי או מערב אירופאי, כמו גם בישול אסייתי וים תיכוני.

Rataskaevu 16זוהי מסעדה בסגנון אירופאי/ סקנדינבי אשר זכתה לתשבחות רבות אך עם זאת היא אינה מסעדה יקרה. זוהי מסעדה שבה תוכלו למצוא מגוון רחב של מנות ראשונות, החל מסלטים, דרך דגים מעושנים, גבינת עיזים מתובלת ועוד. יש בה גם מרקים מצויינים כמו מרק בצל או מרק דגים, מנות עיקריות הכוללות פשטידות ומנות רבות המבוססות על ירקות. יש בה קינוחים נהדרים וגם מנות ילדים. עיצוב המסעדה הוא חביב ומזמין וזו מסעדה אשר כיף לאכול בה את ארוחת הצהריים באמצע יום הטיול שלכם.

כתובת: Rataskaevu 16

שעות פעילות: שני- חמישי + ראשון: 12:00-23:00, שישי- שבת: 12:00-24:00

לאתר מסעדת Rataskaevu 16

Mixמסעדה זו מתגאה במטבח הבינלאומי שלה ושילוב של טעמים וחומרי גלם טריים בסגנון פיוז’ן. כאן תמצאו מרקים כמו מרק דלעת בשילוב ג’ינג’ר וחלב קוקוס עם ניחוחות אסייתיים לעומת סטייק טרטר העשוי טונה, סרטן ברוטב איולי לימוני, פטריות ברוטב פרמזן עם טעמים אירופאיים ושלל מאכלים נוספים. גם עם מגוון רחב של יינות וקינוחים תוכלו להתפנק במהלך הארוחה. המסעדה מעוצבת בסגנון אלגנטי ובהחלט ניתן לבחור האם לאכול בה ארוחת צהריים במהלך יום הטיול או ארוחת ערב באווירה יוקרתית.

כתובת: Vana-Posti 11/13, סמוך לקתדרלת אלכסנדר נבסקי

שעות פעילות: כל יום, 12:00-23:00

Enzoקפה- מסעדה חדשה שנמצאת באחד האזורים העתיקים בעיר- הנמל, ממש בקרבת העיר העתיקה. המקום משלב בין אווירה קלילה לאוכל איכותי וטעים הכולל מאכלים מן המטבח האירופאי “החורפי” יותר וגם מאכלים ים תיכוניים קלילים ומוכרים לחך הישראלי. מלבד האוכל הטעים, ניתן לראות כי האווירה במקום ותחושת המבקרים חשובה לבעלי המקום. המסעדה מוארת ומאווררת, עם חלונות גדולים המשקיפים אל הנמל. בתור שכזאת המסעדה מתאימה הן לבעלי עסקים שמקיימים בה פגישות, הן למשפחות והן לזוגות המחפשים אווירה רומנטית. במסעדה ניתן לאכול מאכלי ים- דגים ואף פירות ים, בשרים, וקינוחים. עבור הצמחונים מוצעת בכל יום מנה צמחונית אחרת.

כתובת: Laeva 2

שעות פעילות: קפה: שני- שישי: 11:00-18:00, שבת- ראשון: 12:00-18:00, מסעדה: ראשון- חמישי: 12:00-23:00, שישי- שבת: 12:00-24:00

לאתר מסעדת Enzo

Kuldse Notsu Kõrts: מסעדה זו היא מסעדה המתמחה במאכלים אסטוניים אותנטיים. היא שוכנת בעיר העתיקה בקרבת כנסיית סנט ניקולס. אם אתם רוצים להיכנס עמוק יותר אל נבכי העם האסטוני, לחוש באמצעות ארוחה אחת (או יותר…) כחלק ממנו, לטעום את המאכלים העוברים מדור לדור- זו מסעדה מצוינת לסעוד בה. גבינת עיזים המיוצרת בכפרים, לחם שחור האופייני למדינות הבלטיות, בשרים מגוונים העשויים בתבשילי קדירה עם ירקות שורש, או מעושנים, מרקי דגים וירקות מנחמים ביום קר וגם קינוחים כמו סורבה תוצרת בית או גלידה עם סירופ פירות יער- את כל אלה תוכלו למצוא במסעדה שלא מתפשרת ומגישה אוכל אסטוני ביתי ואיכותי.

כתובת: Dunkri 8, עיר עתיקה

שעות פעילות: כל יום, 12:00-24:00

Bocca Pescheriaמסעדת בוקה היא מסעדה איטלקית עם מטבח מודרני ומעניין אשר משלבת יחד עם טעמים חדשים גם טעמים מסורתיים. הדגש המושם בה הוא על דגים ומאכלי ים אך תוכלו לאכול בה גם פסטות, בשרים, סלטים, מרקים וקינוחים, בכל מקרה ניתנת חשיבות רבה לבישול ועבודה עם חומרי גלם טריים בלבד, גם אם יהיו מנות עונתיות שלא יוצעו לאורך כל השנה.

כתובת: Olevimägi 9, עיר עתיקה

שעות פעילות: שני- חמישי: 12:00-23:00, שישי- שבת: 12:00-24:00

תיאטרון, אופרה, בלט בטאלין

תיאטרון נחשב לאחת משכיות החמדה של טאלין ושל אסטוניה בכלל. האסטונים ידועים בתור חובבי תיאטרון המבקרים בו באופן אדוק. בטאלין ישנם מספר תיאטראות, ביניהם כאלה המתמחים בז’אנרים מסוימים כמו תיאטרון הדרמה.

התיאטרון העירוני של טאלין (Tallinn City Theatre)התיאטרון העירוני של טאלין נחשב לאחד התיאטראות המוכרים והמפורסמים ביותר באסטוניה. הוא הוקם ב- 1965 כאשר אסטוניה הייתה עדיין תחת שלטונה של ברית המועצות. ההשפעה של רוסיה ניכרת עדיין בכך שתיאטרון זה מתמחה באדפטציות למחזות שונים של צ’כוב. במאים ידועים באסטוניה בוחרים להעלות בתיאטרון זה את הצגותיהם. מדי שנתיים מקיים התיאטרון אירוע תיאטרון חורפי המתקיים בשיא הקור- באמצע, חודש דצמבר אך מועלות בו הצגות ססגוניות, כולל הצגות לטיניות אשר מחממות את האווירה ומרימות את האנרגיות באולם. התיאטרון ממוקם בליבה של העיר העתיקה.

כתובת: Lai tn 23

שעות פעילות: התעדכנו בלוח המופעים שבאתר

לאתר של התיאטרון העירוני

Vonkrahlתיאטרון Vonkrahl נוסד בשנת 1992 והיה המוסד האמנותי הראשון שהוקם לאחר שקיבלה אסטוניה את עצמאותה. בניגוד לתיאטראות הוותיקים, הגישה בתיאטרון זה היא חדשנית. ההצגות והמופעים המועלים בו אינם חוששים לגעת בנקודות ובתחומים שונים הקשורים לחיי האדם ובעיקר- לרגשותיו. בנוסף לתיאטרון ניתן להנות במקום ממסעדה ומבר בהם ניתן לשבת עם תום ההצגה, לפניה או ללא קשר להגעתכם להצגה.

כתובת: Rataskaevu 10

שעות פעילות: לגבי שעות תחילת ההצגות התעדכנו באתר. משרד הכרטיסים פתוח בכל יום בשעות 10:00-24:00

לאתר Vonkrahl

האופרה הלאומית של אסטוניה (Estonian National Opera)מקום זה מאגד את האופרה של אסטוניה, התזמורת וכן מופעי הבלט. לאחרונה פתחה האופרה את העונה ה- 110 שלה בפארק קדריורג הקסום. האופרה האסטונית פעילה מאוד ומעלה מופעים קלאסיים ומוכרים כמו כרמן, Butterfly ועוד אחרים במקביל. גם מופעי בלט מופלאים כמו אגם הברבורים או סינדרלה מועלים ברחבי אולמות בית האופרה. על פי העושר הרב של המופעים ניתן לראות עד כמה מקדישים האסטונים לכל הקשור בתרבות אשר קיימת כבר במשך שנים כמו המוזיקה הקלאסית, הבלט והאופרה. כל חובבי האופרה והמוזיקה הקלאסית ימצאו כאן שפע של מופעים לראות ויוכלו לחוות חוויה עוצמתית. גם הילדים אינם מקופחים וישנם קונצרטים ומופעים המוקדשים להם.

כתובת: Estonia Avenue 4

שעות פעילות: הזמנות ניתן לבצע כל יום בשעות 10:00-18:00. למועדי מופעים התעדכנו באתר.

מועדונים בטאלין:

Nightclub teater: מועדון זה נמצא בליבה של טאלין ובו ניתן ליהנות מבילוי איכותי ומגוון. המקום מארח להקות וזמרים המעבירים הופעות חיות, מקיים מסיבות ריקודים עם DJ המגיעים מרחבי העולם, מארח אמנים מפורסמים מן השורה הראשונה. זהו בהחלט מקום איכותי לבלות בו. עיצוב המקום משלב עיצוב מודרני וחדשני עם עיצוב עתיק שמקורו הוא משנת 1926! המועדון גדול ורחב, כולל מספר חדרים ורחבות ריקודים להנאת המבלים.

כתובת: Vabaduse square 5, מרכז העיר

שעות פעילות: שישי- שבת 24:00-05:00

Club Holliwoodממש כשמו, מועדון זה הוא פופולארי ומלא תמיד באקשן. מקום זה מושך אליו רבים מצעירי העיר והאנרגיות שבו מרקיעות שחקים. הסגנונות המוזיקליים שמושמעים במקום הם רבים ומגוונים בהתאם לקהל המגיע ולאירוע המתקיים בו. המוזיקה יכולה להיות מוזיקת דאנס, האוס, היפ הופ ואף מוזיקה לטינית- הכל בהתאם לזרימת הערב והאנרגיות. המועדון נמצא בעיר העתיקה כך שרבים אוהבים לקנח את הערב עם בילוי במועדון זה.

כתובת: Vana-Posti 8

שעות פעילות: רביעי- שבת: 23:00-05:00

לאתר של Club Holliwood

Panoraamמועדון זה נחשב למועדון מרכזי בטאלין אשר בו תוכלו לשמוע את מיטב הלהיטים משנות התשעים והלאה כמו גם לצפות בלהקות האסטוניות הנחשבות ביותר. האנרגיות במועדון עולות ככל שמתקדם הערב ומושמעים בו להיטי הריקודים המקפיצים והנחשבים ביותר. גם מיקומו במרכז העיר מוסיף לכך שהוא נחשב לאחד המועדונים הבולטים.

כתובת: Ahtri 10

שעות פעילות: שישי- שבת: 23:00-05:00

Venus Clubמועדון זה נמצא בכיכר וירו שבלב העיר. המבנה בו שוכן המועדון הוא מבנה היסטורי בו היה ממוקם בית הכבאים ההיסטורי של טאלין. המועדון עצמו נפתח בשנת 2000 ומאז הוא רק צומח, מתפתח והפך לאחד המועדונים הנחשבים ביותר בעיר. על רחבת הריקודים הענקית של המועדון מתקלטים DJ נחשבים המגיעים מרחבי אסטוניה וממדינות אחרות ברחבי העולם.

כתובת: Vana-Viru 14

שעות פעילות: כל יום

לאתר של Venus Club

פאבים ובארים בטאלין:

Beer House: מקום זה מציע שילוב מנצח של אוכל טוב עם בירה מצויינת. כאן תוכלו לאכול ארוחה קלה וטעימה וליהנות ממספר סוגים של בירה. הפאב- מסעדה המקסים הזה נמצא בכיכר העיר, כך שגם הנוף והסביבה בה תשבו יוסיפו לחוויה.

כתובת: Dunkri 5

שעות פעילות: ראשון- חמישי: 11:00-24:00, שישי- שבת: 11:00-02:00

לאתר של Beer House

St. Patrick’s Pubפאב מיוחד זה נחשב לאהוב במיוחד הן על ידי המקומיים והן על ידי התיירים. הוא ממוקם בתוך מבנה מתקופת ימי הביניים הנמצא בליבה של העיר העתיקה. כפי ששמו מרמז, זהו פאב בסגנון אירי. במקום תוכלו לשתות משקאות שונים, החל מבירות דרך יינות ועד קוקטיילים אך גם לאכול ארוחה, ולא רק חטיפים קלילים המוצעים לרוב בפאבים אלא גם ארוחות רציניות יותר.

כתובת: Suur- Karja 8

שעות פעילות: שני- חמישי + ראשון: 11:00-02:00, שישי- שבת: 11:00-04:00

לאתר של – St. Patrick’s Pub

Beer Gardenפאב מעודן ואקסקלוסיבי זה נמצא בעיר העתיקה של טאלין. כאן מתקיימים אירועים שונים הכוללים בתוכם כמובן שפע של משקאות ובירות. עם זאת, בפאב זה תוכלו לאכול ארוחות משביעות הכוללות בין היתר פירות ים ובשר. האווירה במקום היא ייחודית ונעימה והופכת כל שתיית בירה סטנדרטית לחוויה מיוחדת.

כתובת: Aia 10 / Inseneri 1

שעות פעילות: ראשון- חמישי: 11:00-24:00, שישי- שבת: 11:00-03:00

לאתר של Beer Garden

קניות בטאלין

בתור עיר השוכנת על שפת הים הבלטי ומחברת בין מזרח למערב, המסחר הוא חלק חשוב בחייה של טאלין, אשר השפיע עליה רבות ועיצב אותה. בטאלין ניתן למצוא זה לצד זה מרכזי קניות מודרניים, חנויות לעבודות יד, חנויות בוטיק יוקרתיות, שווקים ועוד. מרכז העיר הוא אזור המסחר המרכזי של טאלין אך גם בעיר העתיקה, בין הסמטאות והאבנים המרוצפות ניתן למצוא חנויות ציוריות המציעות מכל טוב, במיוחד עבודות יד כמו בובות העשויות מבד, שלל בדים, חוטים ומוצרי וינטג’ לחובבים.

שווקים בטאלין

Keskturgזהו השוק המרכזי הממוקם במרכז העיר. זהו שוק שבו ניתן למצוא הכל מהכל: ירקות, פירות, בשרים, דגים, וגם פרחים בעונת הקיץ לצד בגדים, רקמות, בובות ועוד. זהו שוק צבעוני ושוקק חיים, שוק בסגנון רוסי אשר אינו מנסה להיות נקי או סטרילי יתר על המידה- שוק במלוא מובן המילה.

כתובת: Keldrimäe 9

שעות פעילות: שני- שבת: 7:00-17:00, ראשון: 7:00-16:00

Nomme Marketזהו שוק ישן- חדש אשר נבנה לראשונה בשנת 1930. הוא נבנה מחדש ב- 2008 אך בעקבות שריפה נהרס ונפתח שוב ב- 2010. זהו שוק צבעוני ומלא חיים בו נמכרים ירקות ופירות על פי העונה, פרחים, בשר, דגים ועוד. הוא ממוקם בין מרכז קניות לבין אזור מיוער וירוק ומהווה חיבור מצוין בין שני המקומות. במקום מתקיימים גם שווקי איכרים המציעים מתוצרתם במיוחד בעונת הקיץ שבה ניתן לקיים את השוק מחוץ למבנה. הם מציעים ריבות ומוצרי פירות, מאפים, דבש, ירקות ופירות הישר מן השדה והמטע ועוד.

כתובת: Turu Plats 8

שעות פעילות: שני- שבת: 8:00-18:00, ראשון: 8:00-17:00

שוק תחנת הרכבת (Balti Jaam Market)שוק זה ממוקם מאחורי תחנת הרכבת המרכזית ומציע מכל טוב: אוכל, כולל ירקות ופירות במחירים נוחים, בגדים במחירים מוזלים, עבודות יד, צעצועים ועוד. בהחלט מקום מצויין לעבור בו לקניית מתנות, במיוחד אם אתם עומדים לעלות על הרכבת…

כתובת: Kopli 1, תחנת הרכבת המרכזית

שעות פעילות: שני- שישי: 9:00-18:00, שבת- ראשון: 9:00-17:00

מרכזי קניות בטאלין

Kristiineזהו מרכז קניות מודרני בו מחכות לכם עשרות חנויות, כולל חנויות עודפים וגם שפע של מסעדות ובתי קפה. הוא נחשב לאחד ממרכזי הקניות הגדולים באסטוניה. המבנה הלבן הנשען על עמודים יזכיר מבנה רומי עתיק ולאו דווקא מרכז קניות אך כאשר תיכנסו פנימה תראו כי זהו מרכז קניות מודרני המציע מכל טוב.

כתובת: Endla 45

איך להגיע: אוטובוס: קווים 16,17,23,32,47. אוטובוס חשמלי: 2,3,6

שעות פעילות: כל יום, 10:00-21:00 (שעות פעילות מרכז הקניות עצמו)

Viru Centreזהו מרכז הקניות הגדול והעמוס ביותר בעיר התחתית. ניתן למצוא בו שפענשל חנויות אופנה ועיצוב, חלקן חנויות עודפים המציעות מוצרים במחירים זולים יותר. זהו מקום למצוא בו את כל שתצטרכו: בגדים וצעצועים לילדים, מוצרי אלקטרוניקה, אופנה, חנויות לעיצוב הבית וכמובן שפע של מסעדות ובתי קפה המתפרשים כולם על פני שש קומות.

כתובת: Viru Väljak 4

שעות פעילות: כל יום, 9:00-21:00

רחוב טליסקיבי (Telliskivi Street)זהו רחוב קניות חביב בו ניתן למצוא שפע של חנויות אסטוניות מעוצבות, חנויות לעבודות יד ויצירה, מסעדות ובתי קפה ועוד. האווירה ברחוב זה היא נעימה ושוקקת חיים. כל עוד מזג האוויר נעים, זהו מקום כיפי “לשטוף את העיניים” וגם לערוך קניות. נערכים לאורך הרחוב גם ירידים ושווקים.

כתובת: רחוב טליסקיבי, Telliskivi 60A 

פסטיבלים ואירועים בטאלין

טאלין היא עיר המשלבת שפע של תרבות, היסטוריה, פולקלור, אמנות והרבה מאוד שמחת חיים של התושבים. כל אלה יחד הם כר מצוין לצמיחתם של הרבה מאוד פסטיבלים ואירועים אשר הופכים למסורת והם נחגגים בעיר מדי שנה. בטאלין ישנם פסטיבלים רבים העוסקים בטאלין, החל ממוזיקת ג’אז, דרך רוק ועד מוזיקה קלאסית, פסטיבלים הקשורים בהיסטוריה של העיר ושל אסטוניה בכלל וגם פסטיבלים אשר ניתן לראותם במיוחד במדינות הצפוניות בהן החורף הוא ארוך, חשוך ולא תמיד קל לעיכול ואז באביב ובקיץ השמחה היא גדולה שבעתיים.

סתיו:

פסטיבל הג’ז של הסתיו: פסטיבל זה הוא אחד מפסטיבלי ה ג’ז הנערכים בטאלין לאורך השנה. במהלך כמעט חודשיים, בחודשים ספטמבר ואוקטובר נערכים מופעי ג’ז שבהם מופיעים זמרים ונגנים אסטוניים וממדינות אחרות. המופעים נערכים במועדונים ובאולמות שונים ברחבי העיר.

Golden Mask Festivalפסטיבל זה הוא אחד הפסטיבלים החשובים ביותר באסטוניה בתחום התיאטרון. הפסטיבל נערך מדי שנה בחודש אוקטובר ונמשך כשבוע. במהלך הפסטיבל מוצגים מופעי תיאטרון שבלטו במהלך השנה האחרונה באסטוניה וגם ברוסיה. בנוסף להצגות הבולטות אשר גורפות פרסים, נערכים במסגרת הפסטיבל סמינרים וסדנאות בתחום התיאטרון.

שבוע המסעדות של טאלין: עם כל הכבוד לנפש ולרוח, גם הגוף דורש את שלו… לשם כך בדיוק נערך בתחילת חודש נובמבר שבוע המסעדות של טאלין. זהו זמן התעוררותם של חובבי הקולינריה והגסטרונומיה אשר מקבלים הזדמנות יוצאת דופן לבקר במסעדות הנחשבות ביותר בעיר. מסעדות אלה מציעות תפריטים מיוחדים וטעימות ממאכלי המסעדה. זו הזדמנות לטעום מן האוכל המקומי וגם מן המטבחים הבינלאומיים שמציעות מסעדות רבות בטאלין.

חורף:

שווקי חג המולד: כבר כחודש לפני חג המולד מתחילים להריח באוויר את החג המתקרב. ירידים ושווקים המציעים מתנות מקסימות לחג, בגדים, קישוטים לעץ ועוד נפתחים ברחבי העיר והופכים את הלילות הארוכים והחשוכים למלאים באור. אחד הירידים הנערכים כבר במשך שנים הוא יריד צדקה למען נשים וילדים במצוקה. השנה יהיה היריד חגיגי במיוחד לרגל יום הולדתו העשירי

כתובת: ירידי ושווקי חג המולד נערכים בכל רחבי העיר. יריד הצדקה נערך במלון Radisson Blu Sky

פסטיבל מוזיקת כנסיות של חג המולד: פסטיבל מוזיקת הכנסיות של חג המולד נערך במשך מעל חודש- מסוף נובמבר ועד תחילת ינואר. הוא נערך בקתדרלת  St. Mary’s Land ובמהלכו מוצעת לקהל הרחב מוזיקה נהדרת ושמימית. הפסטיבל לוקח באמצעות מוזיקאים בני זמננו את הקהל למסע בזמן ומגיש לו את האווירה המיוחדת, הצלילים והצבעים שחוו במקום אנשים לפני כמה מאות שנים. גם אם אוזנכם אינה רגילה למוזיקה מסוג זה, זו ללא ספק חוויה ייחודית.

פסטיבל הסרטים הדוקומנטריים (DocPoint Tallinn Festival)פסטיבל זה נחשב לאחד מפסטיבלי הסרטים הדוקומנטריים החשובים בצפון אירופה. הוא נערך בשיתוף פעולה עם Doc Point Helsinki ומועלים בו סרטים דוקומנטריים הנוגעים בנקודות חברתיות ומעלים ביקורת חברתית בנושאים שונים. זהו פסטיבל סרטים בינלאומי בו משתתפות מדינות רבות. הוא נערך בשבוע האחרון של חודש ינואר.

אביב:

Tallinn Music Week (TMW)זהו אירוע מוזיקה גדול המתקיים מסוף מרץ אל תוך חודש אפריל ונחשב לאירוע המוזיקה המקורה הגדול ביותר במדינות הבלטיות. אם במהלך החורף שמעו תושבי טאלין בעיקר מוזיקה קלאסית או כנסייתית, עם בוא האביב מתעוררת המוזיקה המודרנית. במסגרת פסטיבל זה מופיעים זמרים, להקות והרכבים במגוון סגנונות מוזיקליים- פופ, רוק וגם ג’ז. האמנים המופיעים מגיעים מאסטוניה וגם מן המדינות השכנות. ההופעות נערכות במקומות שונים בטאלין וסביבתה.

פסטיבל הפרחים של טאלין: פסטיבל זה מתחיל מסוף האביב, סוף חודש מאי, ונמשך עמוק אל תוך הקיץ עד סוף חודש אוגוסט. בפסטיבל צבעוני וקסום זה מעוצבות טראסות פרחים וחלקות סביב המגדל של טאלין. המסורת של פסטיבל זה נמשכת כבר שנים ותושבי טאלין שמחים בכל פעם מחדש לקראת בוא הפסטיבל המביא עימו הרבה צבע וכיף. מלבד הפרחים, במהלך הפסטיבל ישנן הופעות רבות, פעילויות לילדים, דוכני אוכל והפנינג ענק.

קיץ:

Ollesummerזהו פסטיבל קיץ אמיתי, פסטיבל בירה ומוזיקה אליו מגיעים עשרות אלפי אנשים להשתחררות והתפרקות. הפסטיבל מארח כ- 60000 אורחים מדי שנה המגיעים לא רק מאסטוניה אלא גם מהמדינות השכנות וכן מאות אמנים ומוזיקאים המופיעים באזור המופעים של טאלין על פני עשר במות שונות. הפסטיבל משלב בין מוזיקה טובה, בירה ומתקנים ופעילויות לגדולים ולקטנים.

Tallinn Maritime Daysטאלין היא לא טאלין ללא הים. לכן, נערכות מדי שנה חגיגות ענק הקשורות לאזור חשוב ומשמעותי זה. חגיגות הים של טאלין נמשכות על פני מספר ימים מופלאים מדי שנה באמצע חודש יולי וכוללים מגוון פעילויות וחגיגות ימיות. זהו פסטיבל מושלם למשפחות, כך שאם אתם מגיעים לטאלין עם הילדים בקיץ כוונו לאמצע יולי בו מתקיים הפסטיבל. במהלכו תהנו משפע של פעילויות באזור הנמל וחופי הים, מופעים על גבי ספינות, אטרקציות הקשורות למים, תחרויות שיט ועוד ועוד.

פסטיבל המגדלים של טאלין: אחד מסימני ההיכר של טאלין הם מגדליה הניצבים זקופים. ישנם המגדלים העתיקים מתקופת ימי הביניים, במיוחד לאורך החומה, הכנסיות המפוארות כמו כנסיית אולב בעלת הגג המחודד, וכן מגדלים חדשים יותר אותם ניתן לראות במרכז העיר. פסטיבל זה הוא חגיגה לכבוד כלל מגדלי העיר. הוא נערך בסוף חודש אוגוסט ובמהלכו נערכים מופעים מוזיקליים שונים בתוך המגדלים. במהלך ימים אלה מתמלאת כל העיר במוזיקה.

אתרי תוכן לטאלין

http://www.visittallinn.ee/eng/visitor

http://www.tallinn.ee/eng/

כתבות משוייכות 

מדריך למטייל בהלסינקי (Helsinki), בירת פינלנד

המדריך השלם למטייל העצמאי בשטוקהולם (Stockholm)

המדריך השלם למטייל בעיר סנט פטרסבורג (Saint Petrsburg), רוסיה


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם