• תַפרִיט
  • תַפרִיט

המדריך לעבודה על אוניות קרוזים

דף הבית » המדריך לעבודה על אוניות קרוזים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 17 דקות

קרדיט לכל האיורים: Zohar Lazar

כתבה זו נכתבה בעזרתם של אנשים שעבדו על אוניות קרוז מכל הצורות והסוגים. וניסו את כל השיטות על מנת להתקבל לעבודה כל האוניות. כמו כן נעשתה בדיקה באינטרנט מהם דרישות חברות הקרוזים על-מנת לעבוד בחברתם.

נכון, זאת עבודה תובענית ולפעמים מתסכלת, אבל אחרי שתקראו את המאמר תבינו למה מומלץ לעבוד על אוניות אלו ככל שניתן.

מדריך זה יעסוק בעזרה בקבלת עבודה באוניות הקרוז, מה לעשות כדי להתקבל לעבודה זו. למרות שאין הבטחה לכך.

במדריך זה תקבלו ייעוץ כנה ומפורט. מידע על השיטות הטובות ביותר לעבודות בספינת תענוגות אבל בסופו של דבר, גורמים רבים מעורבים: זמינות עבודה, הכישורים הנדרשים, ניסיון בעבודה, ראיון ביצועים, וכו’, כדי להבטיח את כל הערבויות.

מדריך יעזור למקסם את הסיכויים לקבל את העבודה.

מכאן הכל בלשון זכר.

תעסוקה של עבודה על אוניות הקרוז מספק לך זמן הכיר אנשים מכל הלאומים, רקע, דתות, גזע החיים. הזדמנות אמיתית. מתגמל מבחינת אורח חיים מכפי שאפשר לדמיין.
יש להבין כי “חיי האניה”, המונח המשמש את הצוות חברים לתאר את אורח החיים של עבודה וחיים על סיפון אוניות הקרוז, היא לא בדיוק אגדה וזה כרוך בהרבה אתגרים:

לעתים קרובות שיתוף תא קטן עם מישהו אחר. תלוי במעמדך בצוות.

חיים המוכתבים על ידי כללים אינסופיים של חברת הספנות.

התמודדות יומיומית מול אלפי נוסעים תובעניים.

רחצה במקלחת בגודל של קופסת נעליים.

לבישת מדים, שלא תמיד נוחים.

העבודה לעיתים מול ים סוער.

אין לך יום חופש מלא.

חוזים ארוכים.

עבודה קשה.

אבל

בגלל, שללא קשר לאתגרים, חיי האוניה מתגמלים יותר ממה שאתה יכול לדמיין …
אחרי הכל, איפה עוד אתה יכול:
להתעורר כל בוקר במדינה אחרת כמו ברבדוס, ספרד, בליז, נורבגיה או יוון?
לפגוש וליצור חברויות עם מאות אנשי צוות אחרים מסביב לעולם?
להרוויח כסף טוב מאוד (ולפעמים מעולה!) בזמן שיש כמעט אפס הוצאות בכלל?
לבלות את הזמן הפנוי שלך על חול לבן חול, שחייה עם דולפינים, טיולי הרי געש, ביקור בפירמידות או בשיטוט ברחבי רומא בעוד החברים והמשפחה שלכם מבלים 40 שעות בכל שבוע באותו זמן במשׂרָד?

ושוב,

זה לא תמיד כיף ומשחקים, אבל יש סיבה למה זה כל כך קשה לעזוב את “ספינת החיים” ברגע שאתה מתחיל!
כמובן, לפני שתוכל לקצור את היתרונות של חיי האוניה, אתה צריך להיות נשכר כבר בקו הקרוז הראשון! וזה בדיוק כוונת הכתבה.
אחרי הכל, קבלת עבודה על סיפון ספינת תענוגות היא לא כמו לבקש כל סוג אחר של עבודה. ישנם כללים שונים, ציפיות שונות, נהלים שונים.
ראשית, לקבלת עבודה ספינת תענוג דורש מהמבקש, להשתלט על התהליך במקום רק לשלוח קורות חיים וליצור קשר עד סוף התהליך, זה תלוי בהתמדה. כי זה ישתלם כאשר את\ה יוצא\ת אל שדה התעופה ולעלות לטיסה שתיקח לאוניה הראשונה. ובאותו רגע, האדרנלין יתחיל לפעול רק מהידיעה שהחיים שלך עומדים להשתנות, ולטובה.

קרדיט: Zohar Lazar


יתרונות וחסרונות בעבודה על אוניות הקרוז
ים

בכתבה חשוב להבין את המציאות, כך שלא תובלו שולל על ידי כל מידע שגוי, ומיתוסים.

חסרונות

החיים נשלטים לפי הכללים: קוד הלבוש, גבולות אלכוהול, מתי אתה יכול לאכול, הגבלות להתקשר כאשר אתה יכול. קוד קפדני של התנהגות, קעקועים לא גלויים, שיער צריך להיות בצבע בסיסי. ואפילו התא נבדק להבטיח ניקיון. אי מילוי הכללים יכול להוביל לאזהרות, ובסופו של דבר סיום העסקה שלך.

לוח זמנים עבודה אינטנסיבי: אפשר לצפות עבודה בכל מקום בין 8 – 14 שעות ביום. יש מקומות עבודה שמתחילים מוקדם מוקדם מאד, ואחרים לסיים עד מאוחר מאד.

חוסר פרטיות: עובדים, חיים, ואוכלים כל הזמן עם אותם אנשי צוות. כתוצאה מכך, שמועות התפשטו, קליקות נוצרות. “זמן לבד” הופך למותרות.

מגורים קטנים: תאי צוות קטנים, בהתאם למעמד. אפשר לחלוק אותו עם אחד, שניים או אולי שלושה חברי צוות. לעתים רחוקות יש מספיק מקום יותר מאשר הרהיטים הבסיסיים ולמזוודה אחת לאדם. יהיה חדר אמבטיה, אבל עלול להיות זעיר שאתה צריך להיות בכושר במקלחת!

מצבים לא צפויים: כאשרחושבים שהיום נגמר, עקב מזג אויר גרוע או בעיות מנוע, עלולים לקבל שיחת טלפון בשעה לא הגיונית שאומר לחזור לעבודה על-מנת למזער את ההפרעה, שיהיה לגולשים חוויה נקייה מהפרעות.

רוב המשרות כרוכות בהתחייבות חוזית בין 4 – 6 חודשים. ואם עוזבים לפני החוזה מסתיים, צריך לקנות כרטיס טיסה חזרה הביתה.

יתרונות

לחסוך כסף במהירות: רוב משכורות באוניה נע בין $ 1500 עד $ 5000 USD לחודש, ומאפשר לחסוך יותר כסף מאשר רוב האנשים שיעבדו על זה שנים. בדרך כלל, המשכורת מופקדת ישירות לחשבון הבנק, ומאפשר לחיסכון שלך לגדול מהר יותר מאשר אי פעם.

הוצאות נמוכות: רוב הוצאות המחיה משולמות על ידי חברת השייט (כולל החדר, כל הארוחות וההוצאות הרפואיות). כל השאר, מתספורות לאלכוהול, אלקטרוניקה ומוצרי טואלטיקה זמין לצוות במחירים נמוכים באופן אבסורדי. נסו לדמיין את החיים בלי הוצאות.

זכויות: בהתאם לדרגה, מותר להתרועע באזורי הנוסעים, לסעוד במסעדות הנוסעים, לצפות בבילוי לילי, להשתמש בחדר הכושר של הנוסע ועוד הרבה. הרבה יותר שעוזר לשבור את השגרה הרגילה שלך כחבר צוות!

התקדמות מהירה: בגלל שיעור תחלופה גבוה ותוספת קבועה מתמדת של אוניות חדשות, יהיו הרבה עמדות עבודה למלא, שנותן הזדמנות מצוינת להיות מקודם ולעבור את הסולם במהירות! היו כאלו ששודרגו ארבע פעמים והכפילו את המשכורת בשלושת החודשים הראשונים של החוזה שלהם!

ניסיון עבודה: מחויבים לאסוף ניסיון עבודה יקר שיסייע מאוחר יותר בחיים. ועם קצת עבודה קשה, לעבור בסולם הדרגות במהירות, אפשר ועשויים להגיע לעמדות בכירות. וברגע שמחליטים על סוף הקריירה בקרוזים. אפשר להיות מגויס על ידי כמה ממפעילי הסיור הגדול ביותר ברחבי העולם.

אוניות הקרוז נמצאים בכל רחבי העולם, עם מסלולים הכוללים קריביים, הוואי, דרום אמריקה, אלסקה, דרום האוקיינוס השקט, אלסקה, הים התיכון, הבלטי, המזרח התיכון, פיורדים, קנדה, אוסטרליה ועוד. זה ממש נסיעה חופשית ועושים את זה הרבה מאד!

חברויות: בעבודה צמודה עם מאות של אנשי צוות אחרים מרחבי העולם, זה קל להפליא להתיידד. קשרים חזקים, לחיות יחד, לאכול יחד, להתרועע יחד, לבקר במקומות אקזוטיים יחד, ולחיות פחות מחמש דקות הליכה אחד מהשני! בנוסף, החיים עבודה עם אנשים ממגוון רחב של לאומים מספק חינוך תרבותי ששום עבודה אחרת יכולה להציע.

זמן פנוי בנמל: זמן חופשי עשוי להיות מוגבל, אך תוכל לבלות את הפסקות שלך לחקור מקומות מדהימים ברחבי העולם. האוניה מארגנת סיורי צוות בחינם, כך שלא ניתן לפספס את כל שחובה לראות.

פעילויות צוות: החיים החברתיים על הסיפון פעילים למדי: ריקודי מסיבות, לילות נושא, לילות קריוקי, מסיבות יין וגבינה, סרטים, חדר כושר, ג’קוזי, טניס שולחן, אינטרנט, ספרייה, וברים על הסיפון. יש חברות קרוז לא מעטים שמציעים בחינם שיעורי תיירות הקשורות (עם הסמכה), כמו גם גישה חופשית ללמידה שפות ועוד.

חופשות ארוכות: איזו חברה תשלם עבור כרטיס הטיסה שלך לבית (לא משנה היכן נמצאים בעולם כאשר החוזה שלך מסתיים). איזו חברה נותנת 6-8 שבועות של חופשה בין חוזים? לא רע בכלל, נכון?

כללים להשוואת חברות הקרוז שכדאי לעבוד בהם

לפני שתתחיל, חשוב לשקול איזה סוג של ניסיון עבודה מחפשים. צריך לשקול על מוניטין. אתם לא רוצה לעבוד בחברה שמטפלת באופן גרוע בעובדיה. נכון? יש להימנע מחברת קרוזים שהחוקים המחמירים ביותר, להציע את השכר הנמוך ביותר, וכו’. צריך לבחור חברת שייט שאוהב לעבוד עם אנשי צוות וליצור מוניטין חיובי ככל האפשר.

מספר אוניות: מספר אוניות בצי של חברת הקרוזים עושה את ההבדל. יותר אוניות שווה הזדמנויות גדל לך לחוות סביבה חדשה, מסלול חדש, יציאות חדשות, קבוצה חדשה של חברי הצוות וככל שיש יותר אוניות בצי, כך יש למלא את המשרות יותר, דבר שייתן סיכוי טוב יותר לזכות בקידום מהיר.

גודל האוניה: ככל שהאוניה קטנה יותר, כך מצטמצמת קהילת אנשי הצוות, והאינטימיות החווייתית יותר לנוסעים שזה מאד מלחיץ. אוניות קטנות נוטים לעצור יותר, עם יציאות ייחודיות יותר של אנשי צוות. אוניות גדולות יותר מציעות מתקנים רבים יותר עבור אנשי הצוות, סיכוי גדול יותר לקידום ובמקרים רבים, אווירה קצת יותר רגועה.

מסלולים המוצעים: האם מעדיפים לעבוד עבור קו שמבלה את כל השנה מסביב לאיים הקריביים או אולי מעדיפים קו אשר האוניות משנות מיקום כל הזמן, נע מדרום אמריקה לאלסקה אל הים התיכון ומעבר? יש אפשרויות אינסופיות ומגוון גדול יותר של מסלולים שתוכלו לחקור (תוך קבלת תשלום!).

שוק: קווי יוקרה, בדרך כלל זה לשרת קהל יותר תובעני. עבודה על אוניות כאלה דורשת שירות ללא דופי דבקות בכללים נוקשה יותר, אבל זה גם נותן הזדמנות להשיג ניסיון עבודה מעולה עבור החברה ברמה עולמית, להרוויח שכר גבוה יותר וליהנות מהיתרונות של פעולה ברמה גבוהה. קווי המיינסטרים נוטים להציע צוות רגוע יותר לנוסע בסביבה, תוך שיש יותר דגש על כיף. אם כי המשכורות שם בדרך כלל נמוכות יותר. עם זאת, קווי המיינסטרים יש את שיעור התחלופה הגבוה ביותר, ולכן קל יותר לקבל מקודם רק לאחר זמן קצר על הסיפון.

רמות שכר: משכורות להשתנות באופן נרחב בין קווי השייט. זה כמעט בלתי אפשרי לתת לך מספרי שכר ספציפיים בהתחשב בכל הגורמים המעורבים.

שלוש המחלקות העיקריות באוניות הקרוזים

אוניות הקרוז הן למעשה ערים צפות וכתוצאה מכך יש הרבה מקומות עבודה על האוניה כדי לטפל כמעט בכל פונקציה שאפשר לצפות ולמצוא על הקרקע: נגרות, חשבונאות, עיסוי, מחול, מוזיקאים, פקידת קבלה, ספרנית ואפילו הדברה. יש ממש מאות תפקידים שונים, כי אחרי הכל, אתם לא יכולים לבקש תעסוקה אונית תענוגות אם לא יודעים באיזו עמדה מעוניינים. והאמת היא, מה לובשים? איפה ישנים? איפה אוכלים? ואת הזכות לדעת כמה מרוויחים. אז זה ללא ספק את החלטה החשובה ביותר שהולכים לעשות לגבי כניסה לעולם המופלא של חיי האוניה.

סיפון ומחלקת מנוע: אנשי צוות וקצינים במחלקה זו, תפקידם לפקח על המבצע הטכני של האניה, והם מעורבים עם שמירה על האוניה לצוף, נעים ומתפקד כראוי. צריך כישורים ספציפיים כדי לבקש כל תפקיד במחלקה זו.

מחלקת המלון: מחלקה זו כוללת את כל השאר כי היית מצפה למצוא במלון או נופש על הקרקע. בין המשרות: פקידים, רואי חשבון, עוזרי בית, מארחים בינלאומיים, בייביסיטר, מנהלי ספורט, מתכנני אירועים, ברמנים, צוות משרדי נסיעות, שפים ועוד עשרות תפקידים אחרים. כ 80% מכלל אנשי הצוות עובדים במחלקת המלון.

הזכיינים: הם חברות שהושכרו לשלוח אנשי צוות לבצע עבודות מסוימות על האוניות. תפקידים כאלה כוללים את אלה בחנויות המתנות, ספא / סלון, וקזינו, מכירות פומביות אמנות, מרצים קניות וצלמים ועליהם לבצע את הכללים באופן זהה לכל חבר צוות אחר. ההבדל העיקרי הוא כי על המועמדים לפנות ישירות לחברות הזכיין שימקמו את המועמדים בפוזיציות זמינות בתוך התעשייה.

משהו שחשוב מאד לשקול!

כאשר מדובר במציאת עבודה מושלמת, ה משתלם להיות גמיש. לפעמים העבודה שרוצים פשוט לא זמינה, אבל זה לא אומר שלא יכולים להתחיל בעבודה אחרת כי היא זמינה. לעבוד קשה, להוכיח את עצמכם, ולאחר חודש או חודשיים, לשאול את האדם במשאבי אנוש לשינוי של העבודה. המפתח לכל העניין, פשוט לקבל דריסת הרגל במקום שבחרת, כי ברגע שאתם עושים, כל דבר אפשרי! ואתם לא רוצים לאבד הזדמנות להיכנס חיי האוניה רק בגלל המיקום החלום שאינו זמין כאשר אתה הולך ליישם.

באיזו עמדה לבחור?

עכשיו הגיע הזמן לסקור את הרשימה הנרחבת של עמדות עבודה זמינות על סיפון אוניות הקרוז. יש לקרוא ולשמור פתק על כל עבודה שנשמע מעניין. אבל, לא לבחור עבודות המבוססות אך ורק על המשכורת הפוטנציאלית שלהם. בחירת עבודה התואמת האישיות, מיומנויות וניסיון בעבודה, שיותר מתגמל בשבילך. כמו כן, יש לזכור כי סביר להניח, לא הולכים להתחיל את החוזה הראשון כמנהל או קצין ברמה גבוהה. רוב הסיכויים הם תתחיל במיקום נמוך יותר בכל מחלקה שאתם חושבים שמתאים לכם והטוב ביותר. ואז, זה תלוי כדי ללמוד את הכללים ולהוכיח כי מגיע לעלות בסולם.

קרדיט: Zohar Lazar

אוקיי, מוכנים

הכנה מראש

לפני שתגיש בקשה רשמית עבור כל אחד מהמקומות שאתה מעוניין, יש כמה דברים חשובים לטפל ראשון! זה באמת חיוני כדי לוודא שאתה מוכן לחלוטין לפני שתנסה להתמודד עם כל צעד. אחרי הכל, יהיה מרשים יותר אם אתה תופיע באופן משכנע בחברות הקרוז ואז הסיכויים טובים יותר. דבר שני, עליך לעמוד בדרישות בסיסיות שאתה צריך למלא. ועל חברות הקרוז יהיה לבדוק את כל הפריטים לפני שכירת אותך כפי שהוא האינטרס שלהם כדי לוודא שכל מועמד יחיד הוא מסוגל לעבוד באופן חוקי בהצלחה לבצע את תפקידם.

מתחילים…

דרישות בסיסיות

אם לא עונים על כל הדרישות שלהם, אז יש סיכוי שלא תוכלו לעבוד על ספינות בקרוז:

רקע משטרה. חברות הקרוז לא תשכור אנשים עם היסטוריה פלילית, ולכן תתבקש לספק בדיקה מקומית המשטרה / רקע. הפרות קלות הם לא עניין גדול, אבל כל דבר אחר יכול להיות דגל אדום.

דרכון תקף. צריך להחזיק בדרכון בתוקף לפחות 1.5 שנים מהרגע שבו מתחילים את תהליך הגשת הבקשה. אם אין דרכון, חובה להשיג אחד לפני התחלת העבודה.

בריאות טובה. כל המועמד, ללא קשר למיקום, חייב לעבור בדיקה רפואית ימית מיוחדת (תקבל רשימה של רופאים מורשים באזורך מקו הקרוז) לפני שתשכור על מנת לוודא שבריאים מספיק כדי לעבוד,

היכולת לעבוד כל יום. בעוד מקבלים הרבה שעות וחצי ימי חופשה, להירגע ולחקור את הנמלים. רק לעתים נדירות תוכלו ליהנות מיום חופשה מלא מהעבודה. כתוצאה מכך, חייבים להיות מסוגל לעבוד כל יום לפי החוזה.

שיתוף בתא צריך להיות מוכן לחלוק תא עם חבר צוות אחר לאורך החוזה.

עבודה טובה תחת לחץ חברת הקרוזים רוצה אנשים שיכולים לשגשג בסביבה ייחודית, ובלתי צפויה.

הופעה טובה. כמו רוב העבודות באוניה, באינטראקציה עם הנוסעים, חובה להתלבש, ולפעול בהתאם לסטנדרטים הספינה. פירסינג וקעקועים הם בסדר, אבל אתה חייב להיות מוכן לכסות אותם תוך כדי עבודה.

לוח זמנים גמיש. תהליך היישום עשוי להיות מהיר מאוד או שיידרשו מספר חודשים עד שתגיע בסופו של דבר לספינה, לכן וודא שלוח הזמנים גמיש. אם הם רוצים שתתחילו לעבוד ב 6 שבועות, אתם צריכים להיות מוכן להתחיל כאשר מגיע הזמן.

אנגלית שוטפת כמעט כל עבודה באוניות הקרוז דורש שליטה מצוינת באנגלית ואם אנגלית היא לא שפת האם שלך, ייתכן שיהיה לקחת את הבחינה באנגלית.

התחייבות לזמן (לפחות 4 חודשים חוזה) באוניות הקרוז החוזים 4 – 6 חודשים (או יותר) בהתאם למיקום ולפעמים, את החוזה ניתן להרחיב אם חברת הקרוז רוצה לעשות זאת. חשוב לוודא כי אפשר להישאר עד החוזה מסתיים. אם תצאו לפני סיום החוזה, חברת הקרוז תגרום לכם לשלם על חשבונכם את הטיסה, זאת בחשבון!!!!

אם כל הדרישות שהופיעו כאן מתאימות, אפשר להתמודד עם חיי הספינה.

יישום

אפשר להגדיל באופן דרסטי את הסיכויים אם תפנים את העצות שיינתנו בהמשך, כאשר פונים לעבודה באוניית קרוז ראוי קורות חיים שמשאיר רושם ראשוני טוב. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא עם קורות חיים באיכות גבוהה ומכתב קדים. שני פריטים אלה לא רק צריך להיות ללא דופי ומקצועי, אם תעשו לפי ההנחיות ספציפיות בפורמט שבהמשך יש לצפות ויש סיכוי סביר לקבל עבודה. סביר להניח, שאם קורות החיים שיש כרגע, אינו מכיל את המידע שחברות הקרוז מעוניינים ביותר (אל דאגה), בהמשך תקבל דוגמא לכמה קורות חיים). כתוצאה מכך, אם הייתם שולחים אותו היום, זה היה פשוט בסופו של דבר בערמת קורות חיים שלעולם לא יקבלו שום דבר יותר מאשר מבט מהיר. ולכן בהמשך יוקדש מידע ליצירת קורות חיים מושלמים עם מכתב מקדים – כדי לעזור לעשות את הרושם הראשון הטוב ביותר האפשרי!

חוויית עבודה ומכתבי ייחוס

כפי שציינתי קודם, ניסיון עבודה דומה אינו נדרש כדי להתקבל לתפקידים רבים על סיפון אוניית הקרוזים. עם זאת, חשוב כי לפחות יש קצת ניסיון עבודה בכלל, לעשות משהו, כך שיכולים להוכיח שאתם ייעודים, אדם עובד קשה. בנוסף, תצטרכו לספק לחברות הקרוז עם אחד או שניים הפניות עבודה מוצקות שיכולים לאשר את מוסר העבודה ואת המוניטין. אז להתחיל לחשוב על הבוסים לשעבר, ועמיתים אשר ייתנו התייחסות לעבודה המצוינת! מחקר לפני שתחיל לעבוד בחברת הקרוזים על כל מיקום אוניית הקרוז, ודאו כי עשיתם מחקר על חברת הקרוזים. בקרו באתר האינטרנט שלהם, ללמוד על הספינות שלהם, המסלולים שלהם ואיזה סוג של חוויות שהם מציעים הנוסעים שלהם. אחת הדרכים לעשות רושם ראשוני יוצא דופן היא להוכיח כי אתםכבר לקחתם את הזמן כדי ללמוד כמה שיותר על החברה אתם מעוניים לעבוד. מי שעושה זאת יהיה הרבה לפני מועמדים אחרים, במיוחד לאחר שימוש בטקטיקה מכתב מקדים שיוסבר בהמשך

יצירת קורות חיים מושלמת לעבודה באוניות הקרוזים

אם מעולם לא נשכרתם על ידי חברת הקרוזים, אז כנראה לא יודעים מה הם מחפשים. אבל עכשיו היא ההזדמנות להפתיע את חברת הקרוזים ביצירת אישית של קורות חיים מושלמת. הנה רשימה ותיאור של הקטעים כדי לכלול את קורות החיים שלך:

פרטים אישיים

פרופיל אישי

ניסיון בעבודה

חינוך

מיומנויות אחרות

ניסיון בנסיעות

פרטים אישיים אישי

אל תשכח לכלול צילום ראש (ראש וצוואר) תמונה בעת שליחת דוא”ל או לשלוח את קורות החיים שלך. זה לא תחרות יופי אבל חברת הקרוז רוצה לוודא שאתה ראוי!

זה אולי נראה פולשני, אבל חברת הקרוזים תצטרך לדעת את המידע הזה בשלב כלשהו בכל מקרה. אז אתה יכול גם לחסוך להם זמן ולכלול את המידע הזה על קורות החיים שלך. שם מלא, כתובת, מספר טלפון (כולל קוד המדינה שלך), כתובת דוא”ל, תאריך לידה, אזרחות, מצב משפחתי מצב אישי סעיף זה צריך להיות פסקה אחת (5-7 שורות) וחייב לספק מבוא רב עוצמה האישיות שלך מוסר עבודה תוך הסברת נקודות החוזק הגדולות ביותר שלך. תוך שימוש במילות מפתח רבות עוצמה כדי לתאר כל אחת מהן. הרעיון הוא להשאיר את הקורא מרגיש מאוד בטוח ביכולת שלך לבצע את העבודה. לדוגמה, אם אתה פונה למשרה העוסקת בנוסעים (צוות בידור, פקידת קבלה, צוות חנות מתנות וכו’), נקודות החוזק שלך צריכות להתייחס להיותו של אדם, בעל כישורים חברתיים מצוינים, סובלני, פותר בעיות, ובעל רצון עז לשים חיוך על הפנים של אנשים אחרים.

קרדיט: Zohar Lazar

ניסיון בעבודה

חברות הקרוז מתעניינים בדרך כלל בניסיון הקשור ישירות למקום שבו אתה פונה. אם אתם פונים למשרה של חברות קרוזייט מעוניינים לשמוע על הניסיון שלכם בעבודה במחנות קיץ, בתיאטראות, במלון או באתר נופש, במסעדה או בכל מקום שבו נדרשתם לקיים אינטראקציה עם מגוון של אנשים

מצד שני, אם אתה עבדת בלשטוף מכוניות (אשר לא קשור לעבודה שלך), ודא שאתה עדיין לשים אותו אבל להימנע לשים יותר מדי דגש

כלל אצבע. טוב הוא שכל ניסיון בעבודה הקשור לתפקיד צריך להיות 5-7 שורות. מתחת לזה פרוט החובות, תחומי אחריות, מיומנויות וידע שנרכשו. למשרות פחות רלוונטיות לא יותר מ 2-3 שורות המתאר את החוויה שלך. אתה תמיד צריך להדגיש כי נדרש לך יש כישורים חברתיים מצוינים, לעבוד תחת לחץ, אינטראקציה עם קבוצה מגוונת של אנשים, מעורב בשירות לקוחות ותשומת לב לפרטים. אלה הן אותן תכונות שחברי הצוות חייבים להחזיק בהן.

חינוך

רשימת כל האוניברסיטאות או המכללות שהשתתפת. להזכיר תעודות או פרסים שנצברו המסייעים לך להתבלט. (אם לא השתתפת באוניברסיטה, אז רשימת בתיכון שלך במקום.)

הערה: בעוד תואר אקדמי הוא נראה מאוד חשוב לעבודה בחברת הקרוז. זה לא נדרש עבור תפקידים רבים. אם תוכיח היכולת שלך לעשות את העבודה, אפילו ללא תואר, זה יותר חשוב.

מיומנויות אחרות

סעיף זה חייב להיות בקורות החיים שלך. שיכיל את כל הכישורים שלך, כגון … מיומנויות מחשב: רשימת כל דבר שאתה יודע איך לעשות – גלישה באינטרנט, Microsoft Office, Photoshop, WordPress, וכו ‘- גם אם אתה רק מתחיל. הסמכות / תחביבים: רשימה החייאה / עזרה ראשונה, כל הסמכות אתה יכול להחזיק ואפילו תחביבים המספקים לך מיומנויות ספציפיות. שפות: ציין את כל השפות שבהן אתה יכול לתקשר במידה מסוימת, לשים דגש אם זה ‘בסיסי’, ‘רגיל’ או ‘שוטף’. אפילו ידע בסיסי של שפה נחשב נכס ענק ואם אתה לומד שפה חדשה, לשים את זה כמו זה מראה יוזמה ורצון לשפר את עצמך!

ניסיון בנסיעות

מומלץ מאוד ליצור “חוויית נסיעה” בקטע שלך. זה המקום שבו אתה צריך רשימה של מדינות ו / או אזורים בעולם שבו למדת, התנדבת, חיית, עבדת או נסעת. לפני שישכירו אותך, חברת הקרוז רוצה לוודא שאתה יכול לשרוד להיות מחוץ לבית לתקופות ארוכות של זמן, אינטראקציה עם אנשים של תרבויות שונות, כי אתה ראש פתוח- ראש גדול. קטע נסיעות זה יוכיח את כל זה.

אם לא היה לך את ההזדמנות לעשות כל נסיעה עדיין, אל תדאג. בסעיף זה, אתה צריך לכתוב פסקה קצרה להסביר מדוע אתה רוצה לנסוע תוך כדי שאתה מנסה להראות עד כמה אתה נלהב על ההזדמנות לתקשר עם וללמוד מתרבויות שונות.

הסתגלות / עמידה באתגרים

זה חובה לכלול בקורות חיים שלך, אבל במקום זאת, זה משהו לזכור תוך כדי עבודה. רוב אנשי הגיוס בחברות הקרוזים יגידו שחשוב להדגים יכולת להסתגל לסביבות חדשות מאשר להיות בעל ניסיון עבודה רלוונטי. הסיבה לכך היא שרוב האנשים שעזבו את עבודתם על סיפון ספינת תענוגות עושים זאת משום שאינם מסוגלים להסתגל לתנאים הייחודיים של חיי הספינה, לא משום שאינם יכולים לבצע את עבודתם. כתוצאה מכך, חברות השייט מוכנים יותר לשכור מישהו שיכול להוכיח יכולת לחיות בשמחה ובביטחון בתנאים מוזרים ומאתגרים. אז כמו שאתה למלא את החלקים האחרים, יש לזכור כי הכל נחשב ואפילו משהו כמו לכאורה חסר משמעות, יכול לעזור לך לקבל שכר. אתה לא רק צריך להוכיח שיש לך את היכולת לעשות את העבודה, אבל יותר חשוב, תצטרך להוכיח שאתה יכול להתמודד עם חיי הספינה עצמה.

אורך קורות חיים

שני עמודים הם האורך המוצע. עמוד אחד פשוט לא מספיק כדי לכסות את כל המידע. מעל שני עמודים נחשב “כבד” ויש להימנע מכך

קורות חיים מושלמים

אתה ללא ספק תהיה מועמד מרשים יותר אם אתה שולח לאחר בדיקת איות ושגיאות ניסוח.

יצירתיות

בעת כתיבת קורות החיים שלך, חשוב להסתכל על כל התנסויות חוויות, תחביבים, פעילויות מועדפות, כל הקורסים שאי פעם עשית. כיצד הם עשויים לעזור לך להתבלט. להדגיש את פתיחות ויכולת להתמודד עם אתגרים חדשים וקשים.

מכתב מקדים מושלם

המכתב הוא בעצם מכתב קצר המלווה את קורות החיים שלך ושאתה את הרושם הראשון החזק ביותר שאתה יכול על ידי הצגת סיכום של עצמך רק כמה פסקאות קצרות, כדי להפוך את האדם שקורא את המכתב שלך יהיה נרגש ולהוט ולקרוא את קורות החיים שלך. כתוצאה מכך, התוכן של מכתב זה חייב להיות מקצועי, ייחודי, ורב עוצמה הראוי לתשומת לב נוספת. שליחת קורות חיים ללא מכתב מקדים כזה, יהיה טעות ענקית כפי שאתה תהיה יכול להחמיץ את הסיכוי הטוב ביותר שלך לפרוח. אז איך אתה יוצר את המכתב מקדים מושלם? מיד יוסבר בדיוק מה אתה צריך לכלול ומה פורמט אתה צריך להשתמש ….
מכתב הכיסוי שלך צריך להיות פחות מדף אחד באורך ולא יותר משלוש פסקאות קצרות. הקפד לערוך את המכתב קרוב ככל שאתה עורך את קורות החיים שלך! תשומת לב: המשפט הראשון צריך לתפוס את תשומת הלב של הקורא ולהשאיר אותו רוצה לקרוא יותר. דוגמה – “זמין במידי: איש חברותי, מנוסה ומוכן להביא חיוכים לפנים הנוסעים!”
סעיף 1: להציג את עצמך על ידי מתן השם שלך ואת הלאום. ואז להסביר את המיקום המדויק שאתה מעוניין להגיש בקשה, וכיצד חברת הקרוז יכולה להפיק תועלת מהכישורים והניסיון שלך.
סעיף 2: רשימת נקודות עיקריות מתוך ניסיון העבודה של קורות החיים שלך, חינוך, מיומנויות אחרות, קטעי ניסיון נסיעות כדי להמשיך לתמוך בטענות שלך בפסקה הראשונה.
סעיף 3: בקש ראיון או הזדמנות לדבר עם מישהו כדי להמשיך ולדון ב “איך אתה יכול ליהנות מחברת הקרוז”.
אל תשכח לספק את פרטי הקשר שלך ואת הימים והשעות שאתה זמין לדבר במהלך השבוע.
בסגירת המאמר: תודה לקורא על הזמן שלך ושאתה מצפה לשמוע מהם.

הגיע הזמן להתחיל!

לאחר שסיימת את כל השלבים שהוזכרו, ויש לך את קורות חיים מושלן ומכתב מקדים המוכנים להישלח, זה הזמן לעקוב דרך תהליך היישום. התוכנית להפוך את הצעדים הבאים שיהיו קלים ככל האפשר בשבילך. זכור כי זה רעיון טוב להחיל על יותר מחברת קרוז אחד וככל שאתה שולח יותר, כך טוב יותר הסיכוי של קבלת העבודה. כמה עבודות יחייבו אותך לפנות ישירות לחברות הקרוז עצמם, בעוד שלעבודות אחרות, דורשים ממך להגיש בקשה לחברה של הזכיין. בסוף המאמר ישנם כל הכתובות והקישורים.

עצות שימושיות לעבודה באוניות הקרוזים

אל תשלח את אותו מכתב נלווה לכל חברת קרוז ו/או זכיין. לשנות אותם.
התאמה אישית של קורות החיים שלך שמשקף באופן ספציפי את המיקום שאתה מבקש. לעולם אל תשלח את אותה קורות חיים עבור שתי עבודות שונות.
הפוך את עצמך בלתי נשכח. דרך אחת לעשות זאת (וזה בטוח כדי לגרום לך להתבלט) היא לשלוח את קורות החיים שלך ואת המכתב הנלווה באמצעות UPS, DHL או FedEx. אמנם זה עלול לעלות קצת כסף, אבל זה הולך להבטיח לך לקבל תשומת לב. למה? חברות הקרוז מקבלות עשרות הודעות דוא”ל ליום. אבל, רק לעתים נדירות מקבלים דרישת חתימה המכתב. חברות השייט ישימו לב לחבילה שלך, והם יהיו להוטים לגלות מה יש בפנים. שיטה זו היא כמעט בטוחה כדי לקבל תגובה חיובית.
לעשות קצת מחקר וללמוד את השמות המדויקים של עמדות והמחלקות שאתה. מבקש. שים לב שקווי קרוז לא תמיד משתמשים במינוח זהה. לדוגמה, אתה לא רוצה לציין כי אתה המבקש לתפקיד במשרד התיירות של חברת הקרוז, כאשר הם מתייחסים כי למשרד טיולים על החוף.
ענה על השאלות. על טופס הבקשה יהיו שאלות שמעניינות את חברת הקרוז, כך שהם יכולים להבין טוב יותר מי אתה כפרט. אין צורך לכתוב תשובות ארוכות וממושכות. להיות מדויק ולספר להם בדיוק מה הם מבקשים.

שגיאות להימנע

אל תישמעו בביטחון יתר. להיות בטוח מקובל, אבל ברגע שאתה לוקח את זה רחוק מדי, אתה מתחיל להיראות יהיר. חברות הקרוז לא יהיה מעוניינים להעסיק אנשים כאלה.
אל תשכח דבר. לפני שתשלח דוא”ל ותשלח את הבקשה שלך ותמשיך, ודא ששום דבר איננו חסר. כל פיסת נייר, יש לכלול. כל שורה, כל חתימה וכל פיסת מסמך התומך שאתה כתבת. אם משהו חסר, לא יזכרו אותך בצורה כל כך טובה.
אל תשקר. כמובן שזה נפוץ לנסות ולהציג את היכולות ואת המיומנויות שלך באור הטוב ביותר, לפעמים, זה גורם לנו למתוח את האמת. פשוט לא לשקר בבקשה שלך. כפי שכבר שציינתי לפניך, ניסיון העבודה שלך לא צריך להיות כל כך מרשים כמו שחברות הקרוז מתעניינים יותר מי אתה כאדם.

אל תבוא בדרישות. בהתחשב באופן האיטי של תהליך הבקשה, זה לא רעיון טוב להגיד לחברת הקרוז כי אתה צריך לדעת את מצב הבקשה שלך לפי תאריך מסוים או שאם אתה לא שומע תגובה בשבוע הבא, אל תגיד “אני אסתכל במקום אחר”. לכבד את התהליך ולהיות סבלני. אם תבוא בדרישות, קורות החיים שלך נזרקים לתוך האשפה מיד.
אל תזכיר את השכר. כמובן, שכסף שמשולם הוא גורם מרכזי של הרצון שלך לעבוד על סיפון ספינות הקרוז. אבל כדאי להימנע מלהעלות את נושא השכר עד לאחר שלב הריאיון. אם אתה נראה מעוניין רק בהיבט הכסף, חברות הקרוז לא רוצה להעסיק אותך. הם רוצים לדעת כי אתה מעוניין גם לעבוד עם אנשים של תרבויות מגוונות, עובד קשה חובק אתגרים של חיי הספינה.
אל תזכיר את הביטוי ‘חוזה אחד’. גם אם אתה רק מתכנן לעבוד על חוזה אחד, לא להזכיר את זה לעולם בחברות הקרוז, הם פשוט לא להעסיק אותך כפי שזה לא שווה את הזמן ואת המאמץ כדי להכשיר אותך אם אתה רק הולך להישאר במשך כמה חודשים. זה תמיד חכם להגיד להם שאתה מקווה לעבוד על ספינות שייט לפחות 3-4 שנים. חוץ מזה, לעולם אינך יודע. אלפי אנשי צוות שחושבים שהם יעבדו רק על חוזה אחד, יחזרו לחוזה לאחר החוזה לאחר החוזה.


צעדים עוקבים לאחר שליחת הבקשה שלך

  1. המתן 3-4 ימים לאחר החלת הבקשה לפני שליחת הודעת מעקב קצרה לאותו אדם או כתובת דוא”ל שבה שלחת את הבקשה שלך לחידוש.
  2. אם לא תקבל תשובה תוך שבועיים משליחת הודעת המעקב שלך, הפעם יש לפנות עם שיחת טלפון. זכרו, חברות הקרוזט וסוכנויות מקבלים עשרות מכתבים מדי שבוע, לכן אל תתרגזו אם הם לא יודעים מי אתם כשאתם מתקשרים. פשוט להסביר כי שלחת ורק רציתי לוודא שהוא התקבל ללא בעיות.
  3. המשך לשלוח מעקב הודעות דוא”ל או ביצוע מעקב שיחות טלפון אחת לשבועיים עד שאתה סוף סוף לקבל תשובה לגבי הסטטוס של הבקשה שלך. שוב, צוות משאבי אנוש לעיתים קרובות די עסוק, אז אל תדאג אם אתה לא שומע מהם במשך כמה שבועות או יותר. לפעמים, זה לוקח כמה שיחות מעקב. בדיוק כאשר אתה לא מצפה לזה לפחות, תקבל הודעת דוא”ל או שיחת טלפון המודיעה לך שנבחרת לראיון.

ראיון – מה לצפות?

רוב הסיכויים שאתה לא גר קרוב מאוד למשרד הראשי של חברת הקרוזים או של הזכיין ואת הראיון ניתן לערוך באחת הדרכים:
• ראיון אישי: במקרה שאתה מתגורר קרוב למשרד הראשי של חברת הקרוזים או חברת הזכיין, תתבקש לבוא לראיון אישי. למען האמת, זהו הסוג הטוב ביותר של ראיון שכן אין דבר טוב יותר מאשר מפגש ודיבור עם המבקש באופן אישי.
כמה תפקידים יחייבו אותך להדגים את הידע הספציפי שלך או להשתתף באימון לפני השכרתך (כלומר צוות הקזינו, ספא וכו ‘). וזה יחייב אותך להיות נוכח פיזית במשרד הראשי של הזכיין. בדרך כלל, תצטרך לשלם עבור התחבורה אל וממנו המיקום בעוד הזכיין יספק לך ארוחות לינה.
• ראיון למרחקים ארוכים: השיטות הנפוצות ביותר לראיין מועמדים לעבודה בחברת הקרוזים הוא באמצעות הטלפון או וידאו סקייפ ואו מסנג’ר. חשוב כדי לוודא שיש לך כבר קיים חשבון סקייפ או מסנג’ר. אם לא, יש להגדיר אחד (זה בחינם), כך שתהיה מוכן לחלוטין בבוא הזמן.

קרדיט: Zohar Lazar


היה מוכן!

מה עליך לעשות ברגע שאתה מוזמן לראיון? הנה כמה צעדים שיש לנקוט כדי להבטיח שאתה מוכן לחלוטין כאשר יגיע סוף סוף אותו ראיון אישי, טלפוני או שיחת סקייפ.
עשה מחקר על החברה – למד על חברת הקרוזים שהינך מעוניין לעבוד. ככל שתדע יותר, תרשים יותר. למד על קוד האתיקה של העבודה בחברת הקרוז (בעיקר עבודת צוות ולהוביל למצוינות). למד את השמות של כל ספינות חדשות. למד את השוק: האם הנוסעים צעירים, זקנים, עשירים, הרפתקנים? למד הכל על המיקום שהגשת, על חובות ספציפיות ועל אחריות מעורבים, את התנאים הנכונים המשמשים לתאר את העבודה ואת כל הפרטים החשובים לך.
למד על הסטנדרטים היגייניים של הקרוז. המראיין שלך יהיה מופתע כאשר אתה מזכיר דברים כגון מניעת מחלות. הדרישה קפדנית של שטיפת הידיים במשך 20 שניות לפני ואחרי הארוחות, לאחר השימוש בשירותים, וכמה פעמים אחרות במהלך היום.
למד את חוקים ותקנות על ספינת תענוגות. כדאי להבין כמה עקרונות חשובים לפני הראיון שלכם, כגון: איסור שימוש בסמים. אם אתה נתפס פעם אחת, אתה יורד מיד מהספינה ונמסר לרשויות המקומיות. ישנם הגבלות לשימוש באלכוהול ואתה עלול להיות נבדק באופן אקראי. אין ימי חופשה מלאים ואתה תהיה צפוי לעבוד כל יום עד החוזה שלך מסיים. אתה לא יכול לתקשר עם הנוסעים מחוץ לשטחים הציבוריים. אתה חייב לקחת את חובות החירום שלך ברצינות.
החיים על הסיפון מאלצים אותך ללמוד עשרות מונחים חדשים, מוכנות לכך יביא אותך ליתרון גדול. בפעם הראשונה המילים שנשמעים כמו שפה זרה לחלוטין לכן עיין במאמר מילון למונחים בשפת הקרוזים, של יעקב מאור לקבלת מושג, שעליך ללמוד לפני הראיון.
במהלך הראיון, אתה הולך להישאל על חוויות העבודה הקודמת שלך, היסטוריה חינוכית ומיומנויות אחרות שאתה רשמת בקורות החיים שלך. אז ודא כי אתה יודע את המידע הזה, כי אתה לא רוצה לתת תשובה שונה ממה שכתבת בקורות החיים שלך. בראיון אתה עשוי להישאל בהשאלות הבאות: מה היה האתגר הגדול ביותר שלך ואיך התגברת על זה? האם אתה יכול לתאר מצב כאשר היית צריך להתמודד עם לקוח קשה ולאחר מכן לספר איך אתה טיפלת במצב? (ודא שהתשובות מסתיימות בנימה חיובית!)

מה לומר ואיך להגיד את זה?

עכשיו, לאחר שעשית את כל המחקר הדרוש כדי להבטיח שאתה מוכן לחלוטין, הדבר הבא לעשות הוא לחשוב על מה שאתה רוצה לומר במהלך הראיון.
תזכור: חברת הקרוז מתעניינים יותר ביכולתך להסתגל לחיי הספינה מאשר חוויות העבר שלך. השתמש בראיון כדי להוכיח שאתה בטוח, הסתגלות, פתוח בראש ונרגש לעבוד על סיפון ספינת התענוגות.
אלו הן התכונות שהמראיין יחפש:
• ניסיון העבר בעבודה. תישאל שאלות ספציפיות לגבי החובות והאחריות שהיו לך בעבודות הקודמות שלך. תן דוגמאות “הצעתי שירות הלקוחות תמיכה” או “סיפקתי שירות לקוחות יעיל וידידותי לקבוצה מגוונת של לקוחות תובעניים”. תתאים למצב.
• חיים אישיים. אתה תישאל על המשפחה שלך, מצב היחסים הנוכחי ואת כל ההתחייבויות. חברת הקרוז רוצה להיות בטוח שדברים כמו חוסר חברים לא ישפיעו על היכולת שלך להיות מחוץ לבית במשך חודשים בכל פעם ולשלב חיי הספינה.
• אתגרים מקצועיים. הם ירצו לדעת על מצבים קשים בעבודה שעסקת וכיצד פתרת אותם. זהו זמן טוב להזכיר את פתיחותך, הרצון להקשיב ולשתף פעולה עם אחרים, ההתמקדות שלך בכבוד ובנחישותך לחרוג מהציפיות! אתה עשוי להישאל אם אתה מבין את האתגרים הייחודיים הכרוכים בלעבוד על סיפון ספינת תענוגות. הדרך הטובה ביותר לשכנע את המראיין שלך כי אתה מבין, הוא להסביר כי אתה יודע ודיברת עם אחרים שעבדו על ספינות כבר. תן כמה דוגמאות שלמדת בהסברים המוקדמים במאמר זה, במה כרוכים חיי הספינה, כדי להוכיח שאתה לא מדבר שטויות.

למי יש לפנות לעבודה באוניות הקרוזים


ישנה חברה מתמחה בתחום לחץ על הקישורים למטה כדי לסקור את הפרופילים השונים של חברות השייט, פרטי אוניות שייט:

Carnival Cruise Line
Celebrity CruisesCosta Cruise LineDisney Cruise Line
Holland America LineMSC CruisesPrincess CruisesP&O Cruises
Royal CaribbeanNorwegian Cruise Line/NCL JobsStar CruisesFred Olsen Cruise Line
Crystal CruisesCunard LineHapag Lloyd CruisesThe World of Residensea
Regent Seven Seas CruisesSeabourn Cruise LineSilversea CruisesSeaDream Yacht Club
Oceania CruisesPeter Deilmann CruisesAbercrombie&Kent CruisesSwan Hellenic Cruises
Louis Cruise LineLindblad ExpeditionsBlount Small Ships AdventuresAfrican Safari Club Cruises
Star ClippersKristina CruisesClub Med CruisesWindstar Cruises
HurtigrutenSilja LineGrandi Navi Veloci/GNV CruisesPullmantur Cruises
Discovery World CruisesP&O Cruises AustraliaSea Cloud Cruises

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם