המדריך לקניית בוסטר\סוללת גיבוי הנעה לרכב

לצערי הרב כולנו מכירים את התחושה הנוראה ברגע בו אנו רוצים להתחיל את הנסיעה אך לרכב יש תוכניות אחרות לגמרי. לך אולי יש איזו פגישה להגיע אליה אך לרכב אין כל רצון להתניע. לא תמיד קל לפנות לאנשים זרים ולבקש מהם כבלים, מה גם שלא תמיד אתה נמצא באזור הומה אדם או עם יכולת להכיל שני רכבים על מנת לבצעה את ההתנעה.

בוסטר הנעה לרכב הוא בעצם מצבר נייד וקומפקטי לשעת חירום בה הרכב יחליט לעשות צרות. בשל הטכנולוגיה המפותחת בתחום, הבוסטר קטן בהרבה יותר ממש שהיית מצפה ובהטענה אחת יכול לספק כמה התנעות.

היכן ניתן לקנות בוסטר לרכב?

בוסטרים\סוללות גיבוי איכותיים לרכב באמזון

בוסטרים\סוללות גיבוי לרכב בעליאקספרס

בוסטרים\סוללות גיבוי לרכב ב KSP

בוסטרים\סוללות גיבוי לרכב בוואלה שופס

 

מדוע מומלץ להחזיק בוסטר?

בשל היותו קומפקטי וקל מאוד לשימוש אין באמת סיבה למה לא להחזיק אחד קבוע ברכב, שבמקרה הצורך יהפוך תקלת רכב מייאשת, לפעולה פשוטה ביותר. מה גם שהבוסטר יכול לשמש אותך בעוד מקרים בשל העובדה שיש לו יכולת הטענה של מכשירי חשמל מגוונים. רוב הבוסטרים מסוגלים לעמוד בהטענת מכשירי חשמל לכמה שעות ועדיין יהיו מסוגלים לשרת אותך במידה ותצטרך התנעה. לא משנה כמה מרוקן המצבר שלך, בוסטר איכותי יכול להתמודד עם הכול.

טווח מחירים

קיים מגוון גדול של בוסטרים בשוק ולכל אחד יש את היתרונות שלו. בחירת הבוסטר בעיקר אמורה להסתמך על סוג הרכב, ומחירם יהיה בין כמה מאות שקלים בודדים ועד כמה אלפים. מחיר הבוסטר בעיקר משתנה בין היצרנים השונים ויכולותיו. כמו כן, לחלק מהבוסטרים יש פיצ'רים נוספים כמו מספר כניסות ויציאות שיתאים למגוון מכשירים, קומפרסור לניפוח צמיגים או מתנפחים אחרים למיניהם וזרקורי אור. כל אלה כמובן ישפיעו רבות על המחיר. אני אישית לא ממליץ לקנות בוסטר ללא אחריות או מחברה מפוקפקת.

מי ייהנה מהבוסטר?

בין אם יש לך רכב ישן שאוהב להפתיע אותך מידי פעם ולא להתניע או שאתה סתם אוהב להיות מוכן לכל תרחיש. בין אם את אמא שנוסעת הרבה עם הילדים ויודעת מה ההשלכות של עיקוב כזה, או סתם את גומעת קילומטרים במהלך העבודה. אפילו לעיתים תוכלו לראות חברות המספקות שירותי חילוץ לרכבים, אשר משתמשות בבוסטר על מנת להתניע רכבים אחרים כחלק משירותי החילוץ. הבוסטר ישרת אתכם נאמנה עד כדי שלא תבינו איך חייתם בלעדיו עד עכשיו.

האם הבוסטר יכול להזיק למצבר?

בוסטר ההתנעה אינו מזיק לרכב ואף עדיף מאשר שימוש בכבלים הישנים שזרוקים לך בבאגז'. אך יש לשים לב שבוסטרים אשר נקנו מחברות מפוקפקות ואינם מספקים את העוצמה הנדרשת אכן עלולים להזיק. במידה ואכן תרכשו בוסטר התנעה איכותי, תהנו ממנו במשך שנים רבות לכן אל תנסו לחסוך כמה שקלים שיעלו לכם בהרבה עוגמת נפש בהמשך.

איך לבחור בוסטר התנעה לרכב שלי?

בתור התחלה את קניית הבוסטר עשו בחנות אמינה אשר ניתן לסמוך עליה בנושא האיכות והמקוריות. אל תתפתו להזמין חיקוי סיני מהאינטרנט, גם אם הוא נראה בדיוק אותו הדבר כמו בחנות. בוסטר התנעה נבחר בדיוק באותה הדרך שבוחרים מצבר לרכב, משמע לסוגי רכבים יש הספק קבוע על פי הוראות היצרן . ככל שהבוסטר יהיה בעל יכולת חזקה יותר, כך גם לרוב יהיה גדול וכבד יותר.

לרכב בנזין קטן שמצברו עד נפח 1400 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של בין 12000-13600 מילאמפר,

לרכב בנזין משפחתי עד נפח 2000 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של בין 13600-16800 מילאמפר,

לרכב בנזין אמריקאי עד נפח 3800 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של בין 16800-18000 מילאמפר,

לרכב דיזל עד נפח 2000 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של 16800-15000 מילאמפר,

לרכב דיזל ג'יפים ומסחרי עד נפח 3000 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של 18000 מילאמפר ואילך,

לרכב דיזל מסחריות מעל נפח 3000 סמ"ק נרכוש בוסטר בהספק של 20000 מילאמפר ואילך,

למשאיות, טרקטורים, אוטובוסים ויאכטות נרכוש במתח של 24V ובהספק של מעל 20000 מילאמפר ואילך.

אז קדימה, גשו לחנות ציוד הרכב הקרובה אליכם ותודו לי בפעם הבאה שהרכב יעשה קצת בעיות.

שימוש נכון בבוסטר ההתנעה

הקפד על הטיפים הבאים על מנת לדאוג שהוא ישרת אותך שנים רבות וביעילות:

הטענת הבוסטר. לפני השימוש הראשוני בבוסטר ההתנעה, יש להטעין אותו 12 שעות על מנת להגן על חיי הסוללה. רצוי מאוד להטעין את הבוסטר לאחר כל שימוש או לאחר 3 חודשים, מה שיבוא קודם.

אל תתניע מיד. במידה והמצבר שלך נחלש, ייתכן ויעברו כמה שניות עד שהוא יתמלא מחדש ולכן יש להמתין 10 שניות לפני ניסיון ההתנעה.

אל תשמש בכבלים. אל תחבר את הבוסטר באמצעות הכבלים הישנים שזרוקים לך ברכב. חבר את המצבטים הייעודים של הבוסטר ישירות לרכב.

לאחר ההתנעה. קיימת אפשרות גבוהה שלאחר התנעת הרכב הבוסטר יכבה את עצמו על מנת לשמר את אורך חייו. במידה וזה אכן קורה, הבוסטר העצם מחקה שתטעין אותו מחדש ורק לאחר מכן הוא יידלק שוב. פעולת ההתנעה פשוטה ביותר והיא נעשית על ידי חיבור הבוסטר למצת הרכב. אל דאגה, האלטרנטור יטעין גם את הבוסטר וגם את המצבר שלכם בו זמנית.

 

 

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד banggood, KSP, איבורי, אמזון, בוסטר לרכב, בנגגוד, וואלה שופס, סוללת גיבוי, עלי אקספרס, עליאקספרס

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות