• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקנייה של כרית מתאימה ואיכותית לנסיעות

דף הבית » מדריך לבחירה וקנייה של כרית מתאימה ואיכותית לנסיעות

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קרדיט לתמונה ראשית AMAZON  ZOYLEE

כרית נסיעות יכולה להקל עליכם בזמן נסיעות, היא קומפקטית וקלה לנשיאה. הכריות מגיעות במגוון צורות וגדלים ואפשר להשתמש בהן לתמיכה בשינה בנסיעות.

היכן ניתן לרכוש סוגים שונים של כריות לטיולים

כריות לטיולים ב KSP

כריות לטיולים עלי אקספרס

כריות לטיולים בנגגוד

כריות לטיולים אמזון

הבחירה בצורת הכרית

כרית בצורת U שומרת על הראש בצורה ישרה, ועוזרת להירדם גם בטלטולים ומונעת כאבים בצוואר. אם רגילים לשבת ישר אך הראש מיטלטל בזמן השינה, או סובלים מכאבי צוואר, מומלץ לנסות כרית בצורת U. הכרית מעניקה תמיכה לצוואר אך עדיין מספיק משוחררת ומהווה טריז לכתפיים ולחזה ומספקת תמיכה ויציבות לכל הגוף בזמן הישיבה.

מניעת כאבי גב תחתון באמצעות כרית דחוסה. סוג כזה של כריות מונע כאבי גב תחתון וממלא את הפער בין הגב התחתון לבין המושב. הכרית מספקת תמיכה למותן ומעניקה יציבה טבעית של הגב. זה אמנם סוג כריות שלא ימנע כאבי צוואר, אך ישמור על יציבה בריאה של הגב התחתון, ויעניק לכל עמוד השדרה תחושה טובה יותר בטווח הארוך.

שימוש בכרית בצורת טבעת לתמיכה מוחלטת בצוואר. כרית כזאת מקיפה את כל הצוואר ומספקת יציבות של 360 מעלות לשרירים. אם הכרית צרה או מחממת מדי עבורכם, מומלץ לבחור בצורת U במקומה.

כרית הנצמדת למושב או לחיק. אפשר להדקה באמצעות ציר או רצועות קטנים שנצמדים לגב המושב, לחיק או למשטח מקדימה. הכרית תומכת במשקל הגוף ובראש ובתנוחת שיפוע.

כרית שמחקה שינה על הבטן. נראית כמו כרית שינה או בצורת גליל שאפשר להחזיק בין הידיים, על שולחן או על משטח ממול ואפשר להישען עליה עם הפנים או מעבר לכרית.

כיסוי העיניים באמצעות מסיכת עיניים ואטמי אוזניים. חלק מכריות הצוואר מגיעות עם מסיכת עיניים ואטמי אוזניים, שיכולים לשפר את השינה באופן כללי. אפשר לרכוש מסיכת עיניים בנפרד, על פי בחירתכם.

  • לחילופין, אפשר לנסות כרית מרופדת בסגנון מסיכה על פני כל הפנים. בסגנון כזה של כרית נסיעות אפשר להשתמש בכל מקום, זה גורם להחשכת העיניים ונותן תחושה של פרטיות.

החלטה על סוג חומר הכרית

כרית שניתנת לכביסה וכיסוי לכרית. חלק מהכיסויים יכולים להיות בהזמנה אישית מבחינת הצבע והבד, ובמיוחד אם מזמינים באינטרנט. אם הכרית לא מגיעה עם כיסוי שניתן להסרה, וודאו שניתן לכבס אותה במכונת כביסה או בניקוי יבש.

כיסויים נוחים לכריות שעשויים מקטיפה, זמש או צמר. אפשר גם לתפור אם מחפשים משהו אחר.

כרית קצף לתחושת רגיעה מירבית. עם זאת, יש להיות מודעים לכך שכרית קצף לא מספקת את מלוא התמיכה לצוואר, מאחר והיא מתאימה עצמה לצורת הגוף ולא נושאת את משקל הראש והצוואר. רוב כריות הקצף מגיעות עם כיסוי שאפשר להסיר ולכבס.

כרית מקצף קשה ליציבה מירבית. התנוחה לא תשתנה בהרבה בעת השינה על כרית קצף קשה, אך מקבלים תמיכה מאד טובה אם משתמשים בכרית כטריז. סוג כזה של כריות נוטה להיות לפחות אופציה קומפקטית.

כרית מתנפחת קומפקטית וגמישה. אפשר לנפח סוג כזה של כריות איך שרוצים מה שמעניק חופשיות מבחינת היציבות בשינה או סתגלנות.  כריות מנופחות או שניתנות לניפוח מיוצרות מפלסטיק ופוליאסטר, והן יכולות להתקפל לגודל מאד קטן כשאינן מנופחות.

בדיקת כריות נסיעה

מומלץ להתנסות בכריות שונות. כדאי לשים לב עם איזה כריות מרגישים הכי נוח, מאיזה חומר הן עשויות ואם ניתן לארוז אותן לכבסן בקלות. כריות קצף למשל מעניקות גמישות רבה אך עם תמיכה נמוכה לעומת כריות מתנפחות, שמציעות פחות נוחות אך תמיכה שרירים לאורך זמן.

בחירה בכריות נוחות בזמן טיסה, נסיעה באוטובוס או ברכב. כדאי להשתמש בכרית במושב האחורי של רכבכם או על כיסא, כדי לבדוק את הנוחות והמרחב שהיא תופסת. כמו כן, מומלץ לבדוק אותה כשישנים במיטה, כדי לוודא עד כמה היא נוחה.

צמצום הבחירה על פי הגודל והמשקל. הכרית צריכה להיות גדולה מספיק כדי להתאים בצורה נוחה לצוואר, לחיק הגוף או לאורך עמוד השדרה, אך לא מאד גדולה או כבדה כך שאי אפשר לארוז אותה. אם נוסעים עם כרית לפני שמנפחים אותה או כשהיא מקופלת לגודל קטן באריזה, צריך לקחת בחשבון את שני הגדלים בעת האריזה.

בדיקת מנגנון הכרית אם רלוונטי. אם הכרית מתקפלת, מגולגלת, מתכווצת למידה קטנה, מתנפחת או ללא ניפוח, מומלץ לוודא שהיא מתאימה, וכך תקבלו כרית יציבה וקלה לשימוש. יש לשים לב במיוחד ששסתומי האוויר או הרוכסנים לא נתפסו ולא ניזוקו, או אם קשה להוציא את האוויר מכרית ניפוח.

בדיקת מבנה הכרית. יש לבדוק שאין תפרים רופפים או קרעים קטנים. כריות מורכבות מדי תהיינה קשות לתיקון אם יינזקו. כרית המשמשת כטריז לכתף קלה לעיצוב ופחות סביר שתיקרע. כדאי לנסות להסיר כיסוי של כרית ולהרכיב בחזרה כדי לראות שהיא נשארת באותה צורה ועדיין מתאימה לגב – אם כן, אז זה בסדר. המצב האידיאלי הוא שניתן לכבס את כל הכרית, או לרכוש עם כיסוי רחיץ.

רכישת כרית לנסיעות

בדיקת טווח המחירים. כרית נסיעות יכולה להיות יקרה. כריות בסגנון מסיכה וכריות לתמיכה בצוואר, בגב התחתון ובחזית הגוף למשל, יותר יקרות מכרית פשוטה בצורת U. רוב כריות הנסיעה הן בטווח מחרים של זול מאד עד ליקר מאד. ככל שהמחיר גבוה יותר, כך הכרית תהיה גמישה יותר או מותאמת ספציפית לשימוש.

נסיעות בתדירות גבוהה. כרית לצוואר יכולה להיות שימושית לנסיעה ברכבת, ספינה או במטוס. כרית גלילית המיועדת לגב המושב, למגש השולחן או מולכם, תהיה שימושית רק לטיסות. אם טסים בתדירות גבוהה, עדיף לחפש כרית קומפקטית יותר בגלל גודל המושבים והחלל המועט שיש במטוס לבין הנוסעים. אם נוהגים ברכב או נוסעים ברכבת, אפשר לקחת בחשבון שהמרחב גדול יותר, ולבחור כרית בהתאם. רכישת כרית רב תכליתית שיכולה לשמש גם בבית וגם בקמפינג, מומלצת.

רכישה בחנות או באינטרנט. אפשר לרכוש בחנויות בקניונים, בחנויות למוצרי בית וכו’ וכן בשדות התעופה הגדולים. אם רוכשים כרית באינטרנט, מומלץ לוודא ולבדוק את מדיניות ההחזרה ולקרוא את ביקורות המשתמשים לגבי כריות מסויימות אם רלוונטי.

המלצות

  • לא בהכרח צריך תיק מיוחד לכרית, אך מומלץ לוודא שהיא מוגנת מספיק ולא תינזק באריזה. כדאי לבדוק מראש את התאמתה לאריזה, או איך תרגישו הכי נוח כשאתם נושאים אותה או מאחסנים אותה במקום בטוח.
  • בדקו את האלרגיות שלכם לבדים מסויימים.
  • כשנוסעים, אפשר לרכוש מארז לכרית ואף להשתמש בה לאריזת בגדים.

על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם