• תַפרִיט
 • תַפרִיט

המדריך לקניית מד לחץ דם

דף הבית » המדריך לקניית מד לחץ דם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 3 דקות

לחץ דם גבוה, או בשמו השני “הרוצח השקט”. אין לו סימפטומים נראים לעין, ולמרות זאת שליש מהאמריקאים סובלים ממנו, ורבים מהם אפילו לא מודעים לכך.

לחץ דם גבוה מעלה את הסיכוי להתקפי לב, שבץ, מחלות כליות ועוד מספר רב של בעיות.

 אך כאשר זה מגיע למעקב אחרי המספרים החשובים, ביקור חטוף אצל הרופא לא באמת נותן את התמונה המלאה. לדבריהם של חוקרים ברפואת משפחה, לחץ הדם משתנה במהלך היום, ולכן בדיקה יחידה אינה נותנת את התמונה הכוללת.

למה למדוד בבית?

הרופאה המקסימה שלי אומרת שמד לחץ ביתי עוזר לאנשים הסובלים מלחץ דם גבוה להיות בשליטה על המצב. הרופאה שלי ספרה שדו”ח רפואי שפורסם, מצא שמכשירי מד לחץ דם ביתיים הובילו להורדה בכמות האנשים הסובלים מלחץ דם סיסטולי ודיאסטולי. לחלק מהאנשים, מכשיר מדידה ביתי יכול להועיל לאבחון הבעיה מלכתחילה. ותאמינו לי היא צודקת

חלק מהאנשים סובלים מ”תסמונת החלוק הלבן”- לחץ הדם שלהם נראה גבוה אך ורק במהלך הבדיקה הרפואית, אך כאשר הם נמצאים בבית לחץ הדם שלהם נמצא בטווח הנורמאלי. הסיבות לתופעה זו לא לגמרי ברורות, אך ישנה תיאוריה האומרת שישנם אנשים הסובלים מלחץ כאשר הם נמצאים אצל הרופא או בכל מתקן רפואי אחר, דבר המוביל ללחץ דם גבוהה זמני.

ומנגד, קיימת תופעה הנקראת “לחץ דם גבוה מוסווה”, שבמסגרתה לחץ הדם נראה נורמלי בביקור אצל הרופא, אך במרבית שאר היום לחץ הדם גבוה. תופעה זו אינה ברורה וכיום לא ידוע מה הסיבות להתרחשותה.

מדידה ביתית עוזרת גם לאנשים אשר התחילו טיפול תרופתי להורדת לחץ הדם ורוצים לעקוב אחר קצב ההתקדמות של הטיפול, ולבחון האם הטיפול יעיל או לא. בנוסף, לפי המרכז לרפואת הלב, מדידה ביתית שימושית גם לנשים בהריון הסובלות מרעלת הריון, או יתר לחץ דם בהריון.

שימו לב, לאנשים הסובלים מפרפור פרוזדורים או מהפרעות קצב כלשהן מומלץ להתייעץ עם רופא לפני רכישת המכשיר והשימוש בו.

להלן המכשירים שיש:

ישנם שני סוגים של מדי לחץ דם ביתיים. שרוול למדידה בזרוע העליונה, ושרוול למדידה במפרק כף היד.

מד מפרק כף היד

המכשירים הידידותיים האלה אוטומטיים לגמרי, אך עלולים להיות פחות מדויקים ממד הזרוע.

חסרונות:

 • ­לחץ דם הנמדד בפרק כף היד הוא רגיש ביותר לתנוחת הגוף בעת המדידה.
 • המיקום צריך להיות מדויק, וזה עלול להיות מסובך יותר למצוא את המיקום המדויק במכשיר זה מאשר במד הזרוע.

יתרונות:

 • קטנים, קלים וניתנים לנסיעה או לטיול. ולרוב הם נוחים יותר מאשר מד הזרוע.

 מד שרוול בזרוע העליונה ( ה מה שאני קניתי) :

מכשיר זה מנפח אוטומטית את השרוול ומציג את הממצאים, ברוב המכשירים תהיה התראה כאשר לחץ הדם נמצא מעבר לנורמה. בנוסף בחלק מהדגמים ניתן להוריד את התוצאות ישר למחשב, דבר המקל על שיתופן עם הרופא.

חסרונות:

 • הצבת השרוול בצורה הנכונה היא הכרחית ביותר, אם השרוול לוחץ מדי או משוחרר מדי התוצאות יכולות להיות שונות.
 • רוב מכשירי הזרוע מגושמים ולא מתקפלים ואינם נוחים כמו מד פרק כף היד.

יתרונות:

 • בחלק מהדגמים ניתן ליצור מספר משתמשים ובכך מספר אנשים יכולים להשתמש באותו המכשיר.
 • במהלך הבדיקות שנעשו בעולם, התברר שמד הזרוע היה מדויק יותר.

איך לקנות את מד לחץ הדם הטוב ביותר בשבילך

בחר אחד מהדגמים שמכיל את הפיצ’רים שלהם אתה זקוק ויקל על פעולת המדידה בשבילך. לדוגמא, בחלק מהדגמים ניתן לאחסן מידע על יותר ממשתמש אחד.

 • בדוק את ההתאמה של השרוול על ידך:

וודא שהשרוול של מד לחץ הדם שבחרת מתאים להיקפים של הזרוע העליונה או פרק כף היד שלך (השתמש בסרט מדידה כדי להיות בטוח). שימוש בשרוול במידה הלא נכונה יכול להוביל לתוצאות מוטעות. כמו כן לרוב הדגמים שבדקנו יש שני שרוולים, או שרוול אחד מתכוונן. בנוסף, דגמי פרק כף היד יתאימו לרוב האנשים.

 • מחיר:

מחירם של הדגמים הטובים בחנויות נע בין 40 דולר לבין 100 דולר, אך מומלץ לפני כן לבדוק האם הביטוח שלכם מכסה מד לחץ דם. באתרי אינטרנט ניתן למצוא במחירים זולים יותר ( לבחור לפי כמות המזמינים וציון שמעל 4 כוכבים )

 • בחר מכשיר קל לשימוש:

הצג אמור להיות קל לקריאה, הכפתורים אמורים להיות גדולים והשימוש בהם אינטואיטיבי. וההוראות לשימוש בשרוול ולהפעלת המד עצמו אמורות להיות ברורות.

 • בחר את הפיצ’רים שאתה צריך:

ישנם פיצ’רים רבים לשים לב אליהם כאשר בוחרים את מד לחץ הדם, הנה כמה לשים לב אליהם: זיהוי הפרעות בקצב הלב, זיהוי טווח סיכון, משתמשים מרובים במכשיר אחד, מספר שרוולים בהתאמה אישית, אופציה לשמירה והורדה של המידע, מסך גדול וברור והצגת ממוצע הבדיקות.

שימוש נכון במד הביתי שלך

קח את המד שרכשת אל הרופא כדי לוודא שאתה משתמש בו כמו שצריך, וכדי להשוואת את התוצאות ולראות שהן זהות. ארגון הלב ממליץ לעשות זאת פעם בשנה, זאת במטרה לוודא שהמכשיר אכן פועל כראוי ותוצאותיו מדויקות. שים לב כי אפילו המכשיר הביתי הטוב ביותר יכול לתת תוצאות שגויות אם השימוש בו אינו נעשה כראוי. להלן כמה טיפים לשימוש מאת ארגון הלב:

 • אל תעשן, אל תצרוך קפאין ואל תתאמן לפחות 30 דקות לפני המדידה.
 • השתמש בשירותים ותנוח 5 דקות לפני המדידה.
 • שים את השרוול על יד חשופה בלי שום בגדים שיחצצו בין השרוול לעור.
 • שב בכיסא יציב עם תמיכת גב קשיחה (לא ספה) עם כפות הרגליים שטוחות על הרצפה. ידיך אמורות להיות במנוחה על משטח שטוח. שרוול המכשיר, בין אם הוא על הזרוע או על מפרק כף היד, אמור להיות באותו הגובה כמו הלב שלך.
 • תבצע את המדידה כל יום באותה השעה, שעליה הרופא ימליץ. ובכל פעם כשאתה מודד תבצע 3 מדידות בהפרש של דקה. תעד את התוצאות והבא אותן איתך לפגישה הבאה.

איפה מומלץ לבדוק מחירי מדי לחץ דם?

מחירי לחץ דם איכותיים באמזון. לבחור רק אלה שנשלחים לישראל

מחירי לחץ דם איכותיים בעליאקספרס

מחירי לחץ דם איכותיים בבנגגוד

מחירי לחץ דם איכותיים ב KSP

מחירי לחץ דם איכותיים בוואלה שופ

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות