המדריך לקניית מצלמות אקשן (פעולה)

 

אם אתם מחפשים לרכוש מצלמת אקשן כדי ללכוד את אותם רגעי שיא בטיוליכם ולחיות אותם מחדש דרך תיעודם במצלמה, וקשה לכם להחליט על הבחירה הטובה ביותר עבורכם. ככל שהפופולאריות של מצלמות האקשן גוברת, יותר ויותר אנשים מחפשים לרכוש מצלמה כזאת, מאחר ואם אתם הרפתקנים באופייכם או אוהדי ספורט, אין ספק שזהו גאדג'ט שכדאי לרכוש.

להלן תיאור קצת יותר לעומק מה הם בדיוק אתם צריכים ומה צריך לקחת בחשבון כשרוכשים מצלמה כזאת.

 

הגדרת מצלמת אקשן

מצלמת אקשן היא מצלמה שדי דומה למצלמה דיגיטלית רגילה, כשבלחיצת כפתור מצלמים תמונות וסרטוני וידיאו.  אין הבדל גדול בינה לבין מצלמות וידיאו אחרות. אולם, ההבחנה האמיתית במצלמות האקשן בפועל, היא יותר כתוצאה מהצורה שלהן מאשר תפקודן. כשמדובר בהעלאת תמונות וסרטונים ברגעים שרוצים לחיות מחדש, אין ספק שמצלמות האקשן הן המנצחות העיקריות.

מצלמות אקשן הן קטנות, בעלות משקל קל ובעלות יכולת טלטול ברמה גבוהה. הן מצויינות לתיעוד פעולות, מה שהופך אותן לאידיאליות לצילומי סרטוני וידיאו בתנאי שטח קשים, בזמן תנועה או במהירויות גבוהות. מאחר והן מיוצרות מחומרים עמידים בפני מכות, קפיצות וטלטלות, אפשר להשתמש במצלמות האקשן בפעילויות המלוות באדרנלין גבוה כגון: רכיבה על אופניים, צניחה חופשית, סקייטבורד, טיפוס וגלישה. לרוב מצלמות האקשן יש סוג מסויים של מערכת המיועדת לנשיאה על אופניים, גלשנים, קסדות  – או כמעט על כל דבר. לרובן יש גם סוג מסויים של כפתור להפעלה מהירה.

 

מצלמה רגילה

מצלמה רגילה יכולה להיות מגושמת ומועדת להישבר כשמשתמשים בה,  מה שמייעד את מצלמות האקשן למטרות רבות. מצלמות האקשן בדרך כלל אטומות למים ואפשר להקליט בהן ולהחיות מחדש את ההרפתקאות והאקשן שלכם, ובאיכות K4 מדהימה.

מצלמות הפעולה יכולות להועיל מאד לתיירים ולמטיילים ברחבי העולם, כמו גם מצלמות נישאות ואפילו סמארטפונים מה שמאפשר לתיירים לתעד ולהקליט את נסיעותיהם ולשתף אותם עם אחרים, וכאן מצלמות האקשן נכנסות לתמונה. צילום ההרפתקאות במדינות זרות ובנופים מרוחקים, מעולם לא היה פשוט יותר באמצעות מצלמות האקשן. המצלמה מגיעה עם רצועה וכך אפשר לתעד כל דבר ופשוט לשכוח מהמצלמה. אפשר ליהנות מכל הנופים והמקומות ההיסטוריים והתרבותיים המקיפים אתכם באיזורים בהם אתם מבקרים, כשמצלמת האקשן לוכדת כל רגע, וברזולוציה גבוהה ומדהימה ואפילו ב-K4.

מצלמות האקשן יכולות גם לשמש משפחות שרוצות לצלם סרטים משפחתיים, וללכוד בפועל כמה שיותר בעין המצלמה. אפשר לקחת את המצלמה ברכב ולתעד את כל הטיול, לקבע אותה על ספסל ולצלם פיקניק משפחתי וזמן משחק בפארקים, או לשים על מוט של סלפי כדי לצלם את הסקי המשפחתי הראשון שלכם.

מצלמות אקשן באמזון

מצלמות אקשן בעליאקספרס

מצלמות אקשן בבנגגוד

מצלמות אקשן ב KSP

מצלמות אקשן בוואלה שופס

כשרוצים לרכוש מצלמת אקשן, מומלץ לקחת בחשבון את הדברים הבאים:

איכות הווידיאו

הרזולוציה בעת הסרטת סרטונים היא גורם חשוב שיש לקחת בחשבון כשבוחרים במותג ספציפי ובדגם. כיום, רזולוציית K4 היא איכות הווידאו הגבוהה ביותר הקיימת ברוב מצלמות האקשן, ואחר כך מגיעים ה-p1080 ו- p720. רזולוציית סרטוני הווידאו הנכונה, תלוייה באיזה צילומים שאתם רוצים לצלם  במצלמה ובאיזה מכשירים תשתמשו לאחר מכן כדי להציג אותם. אם אין לכם טלויזיה K4, או צג מחשב, רכישת מצלמת אקשן 4K, מיותרת.

הגודל, הצורה והמשקל

חלק מהצורות נוחות יותר לביצועים מסויימים מאשר האחרות. רוב מצלמות האקשן מעוצבות בצורת קופסא, מה שהופך אותן לאידיאליות לנשיאה על החזה. האחרות, מעוצבות בצורת גליל, וחלק מהאנשים מעדיפים לשאת אותן על קסדות.

לגבי הגודל והמשל, מומלץ לבחור בדגם קל ומאד קומפקטי, במצבי ניידות וטלטולים.

עמידות

אם מתכננים להשתמש במצלמה בגשם, בשלג או מתחת למים, יש לחפש את המלים "אטומה למים" ו: "עמידה בפני מזג אוויר" ולחפש ברשימות אחר דגם עם מאפיינים מסויימים. לחלק מהמצלמות יש כבר מגן חיצוני אטום בפני מים, ואילו אחרות צריכות להיות מוצבות בתוך קופסא אטומה למים.

איכות התמונה

אם מתכננים לצלם תמונות סטיל, צריך לקחת בחשבון את איכות התמונות של המצלמה, בגלל מגה הפיקסלים הגבוה, ככל שרזולוציית התמונה גבוהה יותר. בכל מקרה, אפשר עדיין למקסם את טיוב התמונה כדי להתאימה לצרכיכם.

אורך חיי הסוללה

רוב מצלמות האקשן יכולות לצלם במשך בין שעה לשלוש שעות של שימוש ממושך, לפני שהסוללה ממצה את עצמה. אך אין ספק שזה עדיין משתנה, תלוי בשימוש, מאחר וסרטוני ווידיאו ברזולוציה גבוהה, גורמות לסוללה להיגמר הרבה יותר מהר, כך גם כשמשתמשים ב- Wi-Fi, בבלוטוס ותכונות קישוריות אחרות.

בדרך כלל בוחרים בסוללות בעלות יכולת ההישרדות הארוכה ביותר. אולם, לפעמים מצלמה עם חיי מצלמה ארוכים, עשוייה להיות יקרה יותר, או שלא יהיו לה המאפיינים שאתם מחפשים. אם חיי סוללה ארוכים אינם אופציה, יש להצטייד בסוללות רזרביות במצלמות האקשן שאתם שוקלים לרכוש.

קישוריות

המצב האידיאלי הוא שתהיינה לכם שיטות מהירות וקלות להעלאה או העברה של קטעי הווידיאו והתמונה לרשת, למחשב, או לסמארטפון, ובמיוחד אם למצלמה אין מסך לתצוגה מקדימה ולהפעלה. כמו כן, תכונות הקישוריות מאפשרות לכם להוסיף אביזרים נוספים לשימוש, הדורשים שימוש ב-Wi-Fi, או אפשרויות קישוריות אחרות.

זיכרון

מומלץ להצטייד בכרטיס זיכרון המהיר ביותר שתוכלו להרשות לעצמכם, וזאת כדי להגיע לביצועים הטובים ביותר של מצלמת האקשן. כרטיס שלא יכול להכתיב את המהירות המספקת, יגרום לצניחה בפריימים, וכתוצאה מכך גם התמונות תצאנה מטושטשות.

אביזרים

אם אתם מתכננים להשתמש במצלמה בפעילויות ספורט נמרצות, כגון גלישה, תצטרכו להתקין את המכשיר הנכון כדי להציב בצורה בטוחה את המצלמה על הגלשן שלכם, ולא לכל המותגים יש את הסוג המתאים של האביזרים להרכבה, שיתכן ותצטרכו.

כדי לפתור את הבעייה, אפשר לבדוק באתרי המותגים או בחנויות הייעודיות, כדי לראות איזה אביזרים ואיזה אופציות לנשיאה קיימים, כדי שתוכלו להוסיפם בצורה המתאימה לכל מותג ומודל שאתם מתכוונים לרכוש. כך תהיו בטוחים שמצאתם את הפתרונות הנכונים מבחינת האביזרים החיוניים לפעילויות הספורט שלכם.

מגה פיקסלים

מאחר ותשתמשו במצלמות האקשן גם לצילום של תמונות, מומלץ לבדוק כמה מגה פיקסלים יש בהן. אם זה עוזר, אז בסמארטפון הממוצע יש בסביבות 8 מגה פיקסל. בכל מקרה, מומלץ שלא לרדת לפחות מזה.

מקום אחסון

מומלץ לוודא שיש מספיק מקום אחסון, כדי שלא לפספס תמונות מדהימות. אם אתם מתכוונים לצלם הרבה, זה ידרוש יותר מקום על כרטיס ה-SD, כך שמומלץ לרכוש מצלמת אקשן בעלת קיבולת גדולה, למרות שזה אינו צורך חיוני , מאחר ואתם יכולים להשתמש בכרטיס SD  מיקרו, וכך אפשר להחליף לחדש, לאחר שהקודם התמלא. יש לזכור שאם אתם בוחרים במצלמת אקשן K4, סרטוני הווידיאו הם בעלי רזולוציה גבוהה יותר, מה שמצריך יותר מקום אחסון במכשיר.

מצלמות פעולה המכסים כמעט את כל הגורמים שצריך, כדי להחליט מתי לקנות. מצלמת הפעולה שלנו K4, MP16, מכילה נפח אחסון של GB128 עם כרטיס מיקרו SD. בחישוב גס, בדקה 1 של הקלטת K4, השימוש במקום הפנוי הוא מתחת ל-MB400. באמצעות המצלמה הזאת וכרטיס המיקרו SD של GB128, אפשר להקליט במשך 5 שעות באיכות ווידיאו K4, לפני שצריך בכלל לחשוש לגבי העברת האחסון לענן.

אשר להוציא הרבה מאד כסף על מצלמת פעולה, אך אם לא משתמשים בה מסיבות מקצועיות ורוצים רק משהו שהוא באיכות גבוהה וקל לשימוש, אזי מצלמת פעולה האידיאלית תוכל לתת מענה של אולטרה HD, עם הרבה מאד מקום אחסון, עדשות בעלות זוית רחבה, 16 מגה פיקסלים ויש לה WiFi.

מצלמת פעולה אחרות כוללות זוית של 360 מעלות עם ווידיאו, עם תמונות סטיל והדמייה ב-360 מעלות, ואפשרות ראיית לילה. מצלמה כזאת תאפשר לכם לצלם תמונות גם ביום וגם לילה. אם מחפשים מצלמת פעולה שיכולה להיצמד לבגדים, לתרמיל או לאופניים, אפשר לבחור במצלמה לבישה הכוללת וידיאו. כמו כן, יש לה חי סוללה ארוכים ומיקרופון בילד אין ורמקול.

אבל אם מחפשים מצלמת פעולה שמציעה רזולוציה גבוהה של HD K4, ועם זאת בתמונות סטיל ואיכות ווידאו ב-360 מעלות בשיחה בסקייפ ובשידור חי, ולחלוק זאת במדיה החברתית, מומלץ לבחור ב: Insta 360  שיכולה יותר להתאים.

 

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד banggood, KSP, איבורי, אמזון, בנגגוד, וואלה שופס, יאיר בר זוהר, מבצעי מכירות, מחירים זולים, מצלמת פעולה, עלי אקספרס, עליאקספרס, קניות באינטרנט

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות