המלצה לסיור אופניים בניו אורלינס

טיול, ובמיוחד  סיור אופניים בניו אורלינס, הוא חוצה יבשות ממש. ניחוח אירופאי עם אפריקאי, השפעות קובניות עם האיים הקריביים, איטליה, גרמניה וגם ארה"ב נכנסת שם איפשהו- כל אלה יחד מרכיבים את ניו אורלינס. הרב תרבותיות שלה ניכרת בארכיטקטורה, בקולינריה, בדתות וברוחניות הכוללת את דת הוודו שניו אורלינס היא אחד המעוזים שלה וכמובן, איך לא- המוזיקה. ניו אורלינס היא מולדת הג'אז והבלוז, של מוזיקת סול וכמובן שגם לרוק יש בה הרבה מאוד ביטוי. בסיור אופניים תעברו בין שכונותיה המיוחדות של העיר, במיוחד אלה שברובע הצרפתי ותוכלו לשמוע מכל עבר מישהו מנגן בפינת הרחוב, מעגל תיפוף בכיכר ועוד הרבה מאוד הפתעות. אז לעלות על האופניים ולהתחיל לדווש…

לשוט לאורך המיסיסיפי… באופניים

את הסיור תתחילו ברכיבה ממושכת לאורך המיסיסיפי כשלצידכם שטות סירות וספינות. מראה הנהר החוצה את העיר כמו נחש מתפתל הוא מרגיע ומהנה אך גם עוצמתי מאוד. הנהר חוצה את העיר מצפון לדרום ונשפך למפרץ מקסיקו. אחרי "שיוט" לאורך המיסיסיפי כשהרוח נושבת על הפנים, תחזרו קצת אחורה ותיכנסו אל האזור הקסום של ניו אורלינס- הרובע הצרפתי.

הרובע הצרפתי

הרובע  הצרפתי הוא הדובדבן שבקצפת של ניו אורלינס. הרובע הצרפתי גובל במיסיסיפי והוא מהווה את העיר העתיקה של ניו אורלינס, שבמאה ה- 18 היתה מוקפת חומות. במהלך הרכיבה תראו את הבתים היפים והמיוחדים של הרובע הצרפתי, את רחוב בורבון, רחוב רויאל, עם בתים בארכיטקטורה אירופאית וכמובן קתדרלת סנט לואיס, כך שהתחושה ברובע הצרפתי הוא לגמרי של עיר אירופאית. הרובע הצרפתי על הסמטאות והרחובות שבו הוא רובע שוקק חיים, מלא בתי קפה, מסעדות, מוזיקה ברחובות. הארכיטקטורה כוללת את כל האלמנטים הקסומים של עיר אירופאית כמו מרפסות יפות, חצרות פנימיות. ממרכז הרובע הצרפתי תמשיכו אל שולי הרובע, אל שכונת פובורג מריני. בשכונה זו תראו את הבניה הקריאולית במיטבה, את אזור וושינגטון סקוור ומכאן תמשיכו אל אחת השדרות היפהפיות ברובע- שדרות אספלנאדה.

שדרות אספלנאדה- ארכיטקטורה ספרדית במיטבה

שדרות אספלנאדה תוחמות את הרובע הצרפתי ופרושות מהמיסיסיפי עד לסיטי פארק, הפארק העירוני המקסים אליו תגיעו בהמשך. הבניה בשדרות אספלנדה מעוררות התפעלות ממש. הבתים המטופחים עם העמודים המגולפים והמרפסות הקטנות עושים חשק רק להמשיך להסתכל. לאורך השדרה ממוקמות קונסוליות שהדגלים הצבעוניים בחזית הבית יוצרים עוד ייחודיות ותחושה של רב תרבותיות. חלק מהבתים צבועים בצבעים עליזים וחלקם לבנים עם מרפסות מגולפות. אין ספק שסיור בעקבות הארכיטקטורה המדהימה של ניו אורלינס היה מתעכב הרבה בשדרות אספלנדה, אבל אתם ממשיכים הלאה ומגיעים אל הבית של אלה שכבר לא איתנו- בית קברות סנט לואיס מספר 3.

לנסוע בעקבות הרוח… והרוחות…

כן, אי אפשר לטייל בניו אורלינס בלי לגעת בכך שהיא נחשבת לעיר של רוח, עיר שנחשבת לאחד ממוקדי הצמיחה של דת הוודו ועדיין דת הוודו חיה ונושמת בה. בניו אורלינס ופרבריה מעל 40 בתי קברות. הגדול והמרכזי בהם הוא בית קברות סנט לואיס. כשתגיעו אל בית קברות סנט לואיס תעשו אתנחתא קלה מהאופניים ותטיילו בין הקברים והמצבות. אם חשבתם על בית קברות שהוא בהכרח סטנדרטי ומשעמם, אז כאן תשנו את דעתכם. תטיילו בתוך מבוך הקברים והמצבות שרבים מהם הם פסלים יפהפייים הבנויים מעל הקרקע. כאן המדריך יספר לכם על הוודו, על כוהנת הוודו מארי לביאו שלקבר שלה מגיעים מבקרים מכל רחבי העולם. אחרי הסיבוב בבית הקברות שללא ספק יתן לכם תחושה מיוחדת, תחזרו אל שדרות אספלנדה ותמשיכו אל הסיטי פארק.

הסיטי פארק- עוד ירוק בעיניים

מבית הקברות הצפוף תרכבו אל הריאה הירוקה הגדולה והיפה של ניו אורלינס- הסיטי פארק. הסיטי פארק הוא אחד המקומות אליו אוהבים התושבים המקומיים להגיע ולתפוס קצת שלווה. בפארק מעל 1300 דונם של מדשאות ירוקות. ישנו מקום בפארק בו נהגו אנשי האצולה לערוך דו קרב אי שם במאה ה- 18. מעבר למדשאות רחבות ידיים יש בו גן פסלים מקסים ואת מוזיאון ניו אורלינס.

ובחזרה אל ההתחלה…

לאחר הביקור בסיטי פארק תרכבו אל נקודת ההתחלה אך כמובן לא בדרך ממנה הגעתם. עכשיו תעברו דרך שכונות יפות אחרות כמו טרמיי ובאייו.

למידע נוסף על סיור אופניים בניו אורלינס

סוכנויות וחברות טיולים דוברי שפות זרות ניו אורלינס, סיור אופניים

כתבות קשורות

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות